Autor Wątek: Stewark  (Przeczytany 1310 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Stewark
« dnia: 22 Kwiecień 2011, 14:09:10 »
Stewark (czytaj: Stjuark)
Położenie: Wyspa Argaan
Typ: Miasto-forteca
Zarządca: Baron Renwick

Stewark – jedno z największych miast w archipelagu Wysp Południowych. Z daleka przedstawia się jako jeden wielki kompleks zamkowy. Strzelista wieża, znajdująca się w centrum miasta, daje niesamowity widok na piękną nadmorską okolicę. Do bram miasta prowadzi kamienny most, który kończy się drewnianą platformą, która może być podnoszona, zastawiając potężną bramę wjazdową. Budynki wybudowane na skale, która wyrasta wprost z morza. Po ścianach klifu poprowadzono wiele schodów, którymi można przemieszczać się z jednego krańca zamku na drugi. Imponujące mury zostały postawione na ruinach, które zostały po starożytnej cywilizacji zamieszkującej ten fragment wyspy.

Z pozoru to silne miasto nie posiada w ogóle magów ( jedynie trochę uczonych), oraz ma dość słabą i nie zawsze lojalną armię, która ponad to jest słabo uzbrojona ich pancerze są tworzone na wzór Myrtańskich lecz bez dodatków magicznej rudy i mniej umiejętnie wykonane są znacznie gorsze od Myrtańskich wersji.
Wojsko używa prostych mieczy jedno i dwuręcznych, oraz prostych lekkich kuszy.
Co dziwne jako miasto nadmorskie nie posiada w ogóle floty.

Stewark z daleka.

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-04/d1add007/stewark.jpg.html

W pierwszych etapach gry Arcania Gothic 4 można tu spotkać Diego, oraz Gorna. Gorn jest tu dowódcą straży, którym został po wyrzuceniu za zdradę z Myrtańskiej armii ( lecz jak się później okazuję nie zdradził). Później Gorn rzuca te robotę i wyrusza z Diego do Thorniary.

Ciekawostki:
Prawdopodobnie Baron Renwick zdradza króla Argaan i potajemnie kontaktuję się z wysłannikami Króla Rhobar III (dawnego Bezimiennego) próbując wynegocjować ugodę by miasto obeszło się bez krwawej walki. To właśnie dlatego toczy wojnę domową ze swoim bratem Hertanem który wraz z grupą straży odłączył się od Barona by temu zapobiec, ponieważ niektórzy Stewarczycy jak to mówią: ,,Stewark nigdy nie pochyli głowy przed przeklętym królem Myrtany!"
Renwick stara się zachować wszystko w tajemnicy.

Ciekawostką jest również to, że najlepszy doradca Barona Renwicka jest uczniem najlepszego szpiega Króla Rhobara III.
Forum Tawerny Gothic

Stewark
« dnia: 22 Kwiecień 2011, 14:09:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
top