Autor Wątek: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza  (Przeczytany 26113 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #460 dnia: 30 Kwiecień 2011, 16:28:20 »
Mag słuchał gospodarza. Rozmowa z przedstawicielem tak odmiennej kultury była ciekawa. Wojna trwająca pięć tysięcy lat musiała być dość krwawa. No i obie strony musiały być potężne, by tyle ciągnąć walki.
- Są z tego świata, czy przybyli przez któryś z portali? - dodał do pytania Ociana, wiedziony impulsem.  

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #461 dnia: 30 Kwiecień 2011, 17:09:35 »
-Wampirem? Nie słyszałem o waszej rasie. Najeźdźcy pochodzą z innego wymiaru, na północny zachód stąd jest...przepraszam był kontynent. Obecnie to duże wyspy. Pewnego dnia z portalu wyszła ponad tysięczna grupa istot o sporych gabarytach, zielonej skórze i sporych kłach. Początkowo żyliśmy w pokoju, handel kwitł wiele państw się bogaciło aż pewnego dnia jedno z Valkariańskich państ zaatakowało, wpierw podbili swoich w trzy wasze miesiące. Potem ruszyli na podbój Nowego ÂŚwiata, tak zwał się ten rejon. Stawialiśmy im opór dopóki jeden z naszych magów nie zdradził. Zniszczył nie mal cały kontynent. Dziś Cesarstwo kontroluje dwie z pięciu wysp. My na szczęście jesteśmy daleko. Nawet od Starego ÂŚwiata, cztery dni żeglugi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #461 dnia: 30 Kwiecień 2011, 17:09:35 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #462 dnia: 30 Kwiecień 2011, 18:20:31 »
- Ten opis przypomina mi orków. - stwierdził Zeleris. - Jedną z ras naszego świata. Istoty duże, zielone... i o niezbyt lotnym umyśle. - dodał. - Swojego czasu spotkałem z dwóch czy trzech. Niezbyt z nich dobrzy kompani do rozmów. Ale mniejsza o nich... widziałem wcześniej pewne miasto na zachodzie. Możesz coś o nim powiedzieć? - zapytał.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #463 dnia: 30 Kwiecień 2011, 18:40:23 »
-To Kaiko, spokojne Wolne Miasto. Jego mieszkańcy strzegą tego miejsca od pokoleń.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #464 dnia: 30 Kwiecień 2011, 18:46:46 »
Elf wszedł do świątyni zaraz za resztą lecz nie odzywał się. Wolał wysłuchać tego o co chcą zapytać jego towarzysze niż zasypywać gospodarza własnymi pytaniami.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #465 dnia: 30 Kwiecień 2011, 19:16:57 »
Wampir rozejrzał się po pomieszczeniu w którym przebywali, na myśl naszło mu pytanie, które trapiło go od początku pojawienia się w tym miejscu, a które na moment zapomniał. Zwrócił się do gospodarza: - Do tej pory nie poznał Pan mojego imienia, za co przepraszam, nazywam się Aerandir i podobnie jak Ocian jestem wampirem. Nasza znajomość nie zaczęła się zbyt dobrze, ale mam nadzieje, że dalszy jej bieg będzie lepszy. Gdy szliśmy tutaj, nad naszymi głowami przeleciały dwa smoki, jestem ciekaw czy wchodzicie z nimi w jakieś interakcje, czy są one wyłącznie obiektem waszych wierzeń?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #466 dnia: 30 Kwiecień 2011, 19:33:12 »
Nie wiem jak u Was, ale tu smoki w większości to wielce inteligentne istoty. Pomgają nam, uczą a nawet walczą. Nie są bogami, czcimy je mimo iż tego nie żądają. To więź, szacunek. Aerandir-san nosisz ubiór podobny do Wojowników Cienia, elitarnych szpiegów i asasynów. To mnie zmyliło i to ja przepraszam. Czemu milczysz Aragorn-san?
-Chłonę to o czym opowiadasz. Jestem kimś w rodzaju przywódcy tej ekspedycji Matsumo-san.
Człowiek uśmiechnął się słysząc jak Aragorn się do niego zwraca, Matsumo czuł że ten elf chętnie by tu zamieszkał na stałe.
-Cieszy mnie to.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #467 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:04:14 »
- Hmm... Matsumo... -san. - zaczął ponownie mag. - A jak prezentuje się w waszym świecie magia? Rozumiesz chyba, że interesuje mnie to ze względów, że tak powiem, zawodowych. - zapytał. Pamiętał, że gospodarz wspominał wcześniej o zniszczeniu kontynentu przez jednego maga. Taka moc była... niezwykła. A Zeleris, jako że pożądał jak największej mocy, po prostu musiał się tym zainteresować.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #468 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:06:33 »
- Wampiry to potężna rasa która wywodzi się od elfów. W naszym świecie są różne rasy, ludzie, maureni, orkowie, elfowie, jaszczuroczłecy i wampiry. Uczycie się od smoków? Czego? Walki wręcz? To niezwykłe stworzenia. Chłopak dopił szklankę sake. - Masz może trochę tego jeszcze?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #469 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:14:56 »
// ja pisałem pierwszy :/

Z cienia, dotąd ie zwracający na siebie żadnej uwagi, wyszedł kolejny Wampir.
- Witam Cię Kawayoshi Matsumo, nazywam się Nikolai, jestem Nieśmiertelnym Wampirem, jak Ci dwaj - Niko wskazał na swoich Braci Krwi.
- Gdy wyszliśmy z portalu i zanim dowiedzieliśmy się że smoki to obiekt waszego szacunku, musieliśmy mieć się na baczności. W naszym świecie smoki to krwiożercze, inteligentne bestie których nic nie powstrzymuje od zabijania nas. Dlatego jesteśmy wielce zaintrygowani waszą kulturą. I waszym związkiem z nimi. Moje słowa dążą do oczywistego pytania. Wiesz czym jest rasa Draconów? Można by ich nazwać połączeniem nas, ludzi i smoków. Mówisz w ich języku i władasz magią, którą oni stworzyli.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #470 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:17:35 »
-Wybacz Matsumo-san, ale interesują mnie twoje miecze. Gdy tu przybyliśmy wywołały u nas nie lada zdziwienie. Pierwszy raz widzę taką broń.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #471 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:38:17 »
-Nasza magia opiera się na dracońskiej, tyle że my ciągle ją badaliśmy. Dla nas dar magii jest tak powszechny że bycie magiem nie robi już na kimś takiego wrażenia jak dawniej. Ocianie nalej sobie. U nas są dwie rasy, trzy licząc Najeźdźców. Ludzie i elfy, tyle że ludzie u nas są też "kolorowi". Nikolai-san, Draconi przybyli tu lekko ponad 30 tysięcy lat temu, wiemy kim są. Zeyfar-san to ostrze z hartowanego smoczym ogniem mithrilu, piekielnie ostre.
-Matsumo-san, dziękujemy za gościnę ale powinniśmy już wracać. Nasi przyjaciele czekają po drugiej stronie na nasz powrót, mieliśmy tylko sprawdzić czy jest tu bezpiecznie. Obiecuję że za nie długo pojawimy się tu znowu.
-Rozumiem doskonale Aragorn-san, za miesiąc dwa?
-Nie wiem, ale teraz możemy wymieniać posłańców. Będziemy aktywować portal raz na tydzień, trzy razy w ciągu dnia.
-Zgoda, będziemy obserwować portal. ÂŻegnajcie w takim razie.
[/color] Wstał kłaniając się.
-Do zobaczenia Matsumo-san.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #472 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:43:06 »
Zeleris również wstał. Lekko skłonił się, podobnie jak sam gospodarz. Czuł pewien szacunek do tego człowieka, co nie zdarzało się często.
- Zatem bywaj, Matsumo-san. - rzekł. - Możesz być pewien, że i ja powrócę podczas następnej ekspedycji. Za bardzo zainteresował mnie ten świat... no chyba że zdarzą się nieprzewidziane okoliczności... - dodał i spojrzał na resztę drużyny, czekając aż ruszą zady.   

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #473 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:51:19 »
-ÂŻegnaj Matsumo-san, przyjemnością było cię poznać. - Zeyfar ukłonił się i ruszył do portalu.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #474 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:55:15 »
Aerandir wstał od stołu i wykonał ukłon na wzór tego, który wykonał gospodarz.
- Mam nadzieje, że jeszcze skrzyżujemy swe losy z twoim ludem Matsumo-san, sam chętnie zobaczyłbym ćwiczenia w walce tak zwinnych wojowników jak ty. Wampir oddalił się nieco w stronę wyjścia czekając na resztę.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #475 dnia: 30 Kwiecień 2011, 22:03:05 »
Gunses znalazł w pomieszczeniu całkiem sporej wielkości tron przykryty suknem. Zrzucił płachtę i usiadł na fotelu. Zapatrzony w mleczną jasność półkolistego portalu czekał na swych kompanów.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #476 dnia: 30 Kwiecień 2011, 22:19:37 »
Nikolai również ukłonił się gospodarzowi w geście pożegnania. - Do widzenia wielki wojowniku...
Ciekawa cywilizacja... powiedział sobie w myślach i udał się za resztą awanturników.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #477 dnia: 30 Kwiecień 2011, 22:22:57 »
Ocian dopił trunek po czym wstał i ukłonił się.
-Miło było poznać waszą cywilizacje i jej dobrodziejstwa. ÂŻegnaj.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #478 dnia: 01 Maj 2011, 09:37:13 »
Gordian nie czekając długo ukłonił się gospodarzowi i teleportował się ku portalowi. Obejrzał się za siebie, lecz towarzyszy jeszcze nie było wzruszając ramionami w geście niemożności przekroczył portal.
Dostrzegł, że Gunses już rozgościł się w komnacie toteż podszedł do niego.
-Ciekawe rzeczy po tamtej stronie.- rzekł jakby od niechcenia - Przyjazne smoki, doskonali wojownicy, piękne acz delikatne budownictwo. Naprawdę warto zobaczyć.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #479 dnia: 01 Maj 2011, 09:52:06 »
- Cóż - rzekł wymuszenie, przerywając kojąca jego myśli ciszę- dobrze że poznaliście tamtejszą cywilizację. Sprzymierzeńców nigdy za mało.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnice Starożytnych V - Utracona Wiedza
« Odpowiedź #479 dnia: 01 Maj 2011, 09:52:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything