Autor Wątek: Klub piłkarski / Piłka nożna  (Przeczytany 5956 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Klub piłkarski / Piłka nożna
« dnia: 17 Kwiecień 2011, 15:10:44 »
Każdy z nas miał w swoim życiu styczność z piłką nożną (kto nie ten pedał) i każdy z was zapewne komuś kibicował albo kibicuje. My Polacy, oczywiście kibicujemy reprezentacji polskiej, jednak dla klubów nie ma granic i każdy może kibicować komu się rzewnie podoba. Jaki jest wasz ulubiony klub? Czyje mecze śledzicie? Jaką jedenastkę znacie na pamięć?

Moim ulubionym klubem jest Manchester United. Zaczęło się to hen, hen dawno temu, kiedy to każdy z nas biegając po boisku krzyczał kim to on jest. Ja byłem Beckhamem,  on oczywiście grał wtedy na Old Trafford. Gdy odszedł nie zacząłem kibicować nagle Realowi. Pozostałem "wierny" diabłom i tak jest po dziś dzień. Nie jestem oczywiście jakimś fanatykiem który pomalował pokuj na czerwono, ma kilka koszulek Rooneya i co najmniej raz dziennie wejdzie na ich stronę internetową (mam takiego w klasie). Jednak gdy ktoś zapyta mnie o klub, ja bez zastanowienia odpowiadam Manchester.

Oczywiście, jeśli na horyzoncie będą jakieś ciekawe spotkania i chcielibyście o nich porozmawiać albo podyskutować "jakim to sędzia był chujem we wczorajszym meczu" to temat jak najbardziej odpowiedni.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2011, 20:17:46 wysłana przez Nikolai »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2011, 21:47:18 »
Powiem Edziu tak: Mieszkam w Warszawie, na Targówku, a to właściwie determinuje tylko jeden klub do kibicowania... (L)egia...
Niestety tak już bywa, że na "mojej dzielni" powiedzieć "Jestem za polonią!" to jak wyrok. Dokładnie każdy dres na targówku jest za legią, wszędzie widzę napisy, czasem różne naklejki w autobusach. Najlepsza jaką widziałem to napis legii, a poniżej wytłuszczonymi literami "ÂŁowcy czarnych pedałów". Za czasów gimnazjum była nawet organizowana ankieta, za jaką drużyną są uczniowie: Legia czy Polonia. Dla żartu powiedziałem to drugie. Okazałem się jednym z dwóch uczniów w szkole. Drugim był znajomy z klasy, który zagłosował z dokładnie tych samych przyczyn, wraz ze mną.
Tak więc drodzy userzy, mam nadzieję, że dostatecznie nakreśliłem wam sytuację związaną z kibicowaniem drużynom na warszawkim targówku. I gdy mnie ktoś zapyta o klub, odpowiadam bez zastanowienia Legia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Klub piłkarski
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2011, 21:47:18 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2011, 22:27:35 »
Ja osobiście z piłką mam tyle samo wspólnego co Hitler z pacyfizmem. Nigdy nie grałem nałogowo w  piłkę kopaną, nigdy nie utożsamiałem się z żadnym ze znanych piłkarzy (miałem swego czasu taką niebieską koszulkę Francji (chyba reprezentacji) z Zidanem więc z nim mogłem się w jakiś sposób "utożsamiać" chociaż nie okazywałem tego jakoś. Jakoś mnie ominęło zarażenie się pasją do piłki co już pisałem toteż po pierwszym obdartym łokciu na asfaltowym boisku (chyba 1 gim) moja przygoda z piłką się zakończyła.

Co do kibicowania to orientuję się mniej więcej w tym, ze polska piłka czasy świetności ma już za sobą, gdyż serwisy takie jak demotywatory na bieżąco informują mnie o tym, że Togo wyprzedza nas w klasyfikacji generalnej Fifa.
Nigdy z własnej nieprzymuszonej woli nie obejrzałem meczu, mimo, iż kilka widziałem z racji tego, że nie było nic innego w telewizji a nie miałem jeszcze wtedy Internetu.
Orientuję się mniej więcej jakie mamy kluby w Polsce (te najważniejsze) i kilka większych światowych, mimo, że znam kilka nazwisk piłkarzy to nie potrafiłbym ich przyporządkować do konkretnej drużyny. (w kilku przypadkach pewnie coś by mi świtało, ale pewny bym nie był).

Wniosek z tego taki, że jeżeli chcecie, żeby Gordianq się od was odpieprzył zacznijcie gadać o tym co nowego w świecie footballu ;)
Amen

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2011, 21:33:48 »
Odo dzieciństwa fascynował mnie Real... Oj tak może i dlatego, że za czasów mej "maleńkości" był megapotężny i praktycznie najlepszy. Potem ich świetność podupadła, ja jednak wciąż byłem mu wierny, po cichu bo i otoczenie wolało gdy byłem anty-real. Beckhama wygwizdywali a ja latałem w koszulce z jego nazwiskiem. Wszyscy jarali się Ronaldinho i Barcą, potem aż do dziś Messim. A Real powrócił i walczy skubany.

Drugim, który z jakichś nieokreślonych bliżej powodów lubiłem klubem był Manchester Utd. Charyzmatyczne postaci i fenomenalny Rooney wtedy, przykuwały moją uwagę do Czerwonych Diabłów.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Klub piłkarski
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2011, 23:03:49 »
Manchester United! Choć nie jestem jakimś wielkim fanem piłki nożnej to ten klub z Waynem na czele zdobył moją sympatię. Lubię też Barce i Milan. Ale jak już mówiłem fanatykiem nie jestem.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2011, 20:19:57 »
O 20.30, czyli zara, na Polsacie starcie pedałów z półwyspu Iberyjskiego. Nie lubię ligi hiszpańskiej i ch**. Wolałbym obejrzeć wczorajsze starcie. Ale że wynik meczu może zdecydować kto będzie rywalem Diabłów, obejrzę go. Na kogo stawiacie? Ja na Real...

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwiecień 2011, 23:10:43 »
Tak jak myślałem real przegrał... iiii gitara.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwiecień 2011, 23:29:04 »
Messi sressi.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień 2011, 14:35:17 »
Wolę już Messiego niż ronaldo :P

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień 2011, 15:23:55 »
Możliwe że jest lepszym graczem. Ale to nie zmienia faktu że wszyscy się nim tak podniecają jakby był jakiś piłkarzem ze złota, strzelał bramki nie do strzelenia i cholera wie co by jeszcze robił. 

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2011, 16:09:26 »
No powiedz, że druga bramka wczoraj nie była zaje***sta ^^
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2011, 16:12:08 wysłana przez Ponurak »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Kwiecień 2011, 17:03:49 »
Kwestia czasu a i Messi wysiądzie. Wyeksploatują chłopaka i się skończy :D

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Kwiecień 2011, 17:22:25 »
Taaaa... Ronaldinho, Henry... kto o nich teraz gada?

Offline Alistair

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 96
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwiecień 2011, 18:08:37 »
Ja osobiście nie przepadam za piłką nożną ale najbardziej lubię Barcę.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Kwiecień 2011, 18:18:40 »
Fanem piłki nożnej jestem od smarkacza. Sam zresztą amatorsko gram i nawet niezły jestem w te klocki. Jak również od smarkacza jestem kibicem The Gunners, czyli Arsenalu Londyn. Pamiętam jeszcze zamierzchłych czasów, kiedy grali tam Dennis Bergkamp i Mark Overmars oraz kiedy Thierry Henry robił taki syf, że każdy bramkarz powinien wtedy trząść portkami kiedy Henry miał miejsce na strzał czy akcję sam na sam. Moim ulubionym piłkarzem jest obecny lider tego zespołu Francesc Fabregas. Jak dla mnie klasa sama w sobie, aż żal, że nie ma pierwszej jedenastki w reprezentacji. Smutno teraz mi patrzeć jak po porażce w LM z Barceloną Arsenal gra taką padakę w lidze, że już Chelsea ich wyprzedziła.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwiecień 2011, 20:24:40 »
O Arsenalu było kiedyś głośno, pamiętam te czasy ;)

Co do Messiego i jego bramki. To fakt. ÂŁadna. Obszedł wszystkich. po okręgu w pełnym biegu. Sam tak nie raz robiłem...

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Kwiecień 2011, 22:25:56 »
Zdecydowanie Barca. Dobry klub. Podoba mi się ich styl gry. Co prawda ja nie jestem jakimś fanem, co interesuje się, kto kogo sprzedał i kupił, i też nie oglądam każdego meczu, ale kiedy gra Barcelona, to oczywiście jest za nią. Kiedyś grając na boisku z kolesiami też wcielałem się Beckhama, Ronaldinha, Ronalda, Rooney'a i innych przydupasów, oczywiście zawsze byłem najlepszy, ale to było dawno. Ba, nawet chciałem być kiedyś piłkarzem i zapisałem się do klubu, ale zabrakło chęci i czasu. Z jednej strony grać w jakimś badziewnym polskim klubie to nic ciekawego, ale z drugiej strony... grać w jakimś dobrym, zagranicznym klubie, to byłoby coś. W każdym razie teraz tylko jestem fanem i to teraz tylko moje hobby.

Co do Messiego i jego bramki. To fakt. ÂŁadna. Obszedł wszystkich. po okręgu w pełnym biegu. Sam tak nie raz robiłem...
E, tam. Ja nie takie bramki strzelałem. ;]

Wolę już Messiego niż ronaldo :P
Ja też, ale od Messiego znowu wolę modelkę, dziewczynę Ronaldo. :)

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2011, 17:47:21 »
Chwalmy Miłosierdzie Boże za zwycięstwo Arsenalu nad Czerwonymi Diabłami. Niech się biorą do roboty, może jeszcze uda się ugrać mistrza. ;D

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maj 2011, 19:36:07 »
<spadł z krzesła śmiejąc się konwulsyjnie>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Klub piłkarski / Piłka nożna
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maj 2011, 19:36:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top