Autor Wątek: Minecraft  (Przeczytany 55370 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Maj 2011, 08:34:32 »
Pieprzysz głupoty, szło się do OB, napastowywało się Fortuno codziennie i łupy się sprzedawało... :D Było rudy po pachy. W minecrafcie Fortuno nie ma, więc dla równowagi musi być dużo redstone'a. :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Maj 2011, 09:07:08 »
Tylko, że w  grze mamy sklepy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Maj 2011, 09:07:08 »

Offline VwB

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niczym feniks z popiołów
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Maj 2011, 12:35:57 »
Redstone jako środek płatniczy imo się nie nadaje. Zdobycie stacka redstone zajmuje zależnie od umiejętności kopania parę chwil. Złoto znajduje się ciężej i jest wartościowe, jednak proponuje, aby był kurs wymieny typu 30 iron = 1 gold, 1 diamond = 10 gold. To są chyba najbardziej wartościowe kruszce, a dzięki temu zabiegowi złoto stanie się bardziej dostępne(co oczywiście w pewnym stopniu wywinduje ceny w górę)

Offline Surykatek NO-FO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Maj 2011, 19:36:53 »
Zależy, na jaki teren traficie. Jeżeli będziecie kopali pod pustyniami, macie duże szanse na sporą ilość złota. Ja zarobiłem chyba cały stack w godzinę, ale oddałem jakiemuś graczowi, co dom jego spalony został. Zależne od szczęścia. ÂŻelaza w ogóle nie będę proponował teraz, bardzo łatwo dostępne i w ogóle...
Lapis Lazuli. Nie jest łatwo znaleźć, ale nie wiem, jak na to zareagujecie.

Offline wksa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 3
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #64 dnia: 08 Maj 2011, 13:20:05 »
Ekhm ... Lapis łatwo tez się zdobywa (ja mam go parę tysięcy) wystarczy wiedzieć gdzie szukać.
Złoto jest tym utrudnieniem że wszyscy lecą na łatwiznę Ore i diamenty kopiemy standard 45 -55 poniżej poziomu morza, a Złoto największe ilości często są poniżej 35, Chcecie od razu łatwizny, bo nie lubicie się trudzić.
VwB zasugerował dobry kurs wymiany, gdyż trzeba tu ekonomie porządną zrobić, aktualnie ceny jakie widuje na targu to 32 żelaza za 1 złota sztabkę, 5 złotych sztabek za diament. 
A jeszcze Ciekawsze oferty są innych surowców budowlanych dla leniuchów, czyli np 2 i pół stacka desek za 1 sztabę złota, lub 2 stacki węgla za 1 sztabkę.

Złota najwięcej występuje w jaskiniach (info z wiki i własnych doświadczeń)

Mówił to ja najbardziej doświadczony kopacz i obrzydliwie bogaty Wksa

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Maj 2011, 13:28:53 »
Dokładnie wystarczy wbić do naturalnej jaskini. Po 30 minutach kopania miałem stack irona (64) i 10 golda. Dwa stacki redstone (128) i 30 lapis. Także jest to najlepsze przedstawienie tego jak występują dane kruszce. I złoto jest najlepszym rozwiązaniem w kursie VwB.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Maj 2011, 19:50:14 »
Panowie, cieszcie się i radujcie, world generator był nam łaskawy i wygenerował nam zajebisty świat, że się w głowie nie mieści! Zamieszczam screeny z najciekawszego i zarazem najbardziej zajebiście wyglądającego miejsca, jakim jest naturalny drapacz chmur.



Jak widać, na naszym czacie panuje iście polska kultura.



Czyż nie jest to piękne?



Ależ oczywiście, że jest!



A niedługo przenosiny!

« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2011, 19:54:10 wysłana przez Dyum »

Offline Surykatek NO-FO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Maj 2011, 19:54:27 »
Puck Yea! Jestem na skrinach ^^

Miejsce fajne, ale są też lepsze...

Offline GrowH

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Maj 2011, 07:38:58 »
Czyli mam rozumieć, że NO będzie przeniesione ? :D

Pabloo

  • Gość
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Maj 2011, 12:23:30 »
Tak się składa, że Pabloo był porządnym mieszkańcem Starego Obozu, przykładowy przodownik pracy. Nie mam mu nic do zarzucenia.
:D

Podajcie adres, chciałbym wejść i zobaczyć bo mnie tam dawno nie było :(

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Maj 2011, 13:01:42 »
Podajcie adres, chciałbym wejść i zobaczyć bo mnie tam dawno nie było :(
http://dev.demonical.pl/minecraft/

Offline Avallach

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Maj 2011, 07:54:50 »
Jeśli dyskusja nadal jest aktualna, byłbym za wybraniem jako waluty irona. Dlaczego? Nie jest bardzo trudny do zdobycia (ale rzadszy niż redstone!) ale zarazem jest bez wątpienia jednym z najprzydatniejszych surowców (inne, ale bardzo popularne to drewno i skała). Wytwarzane z niego broń i narzędzia są bardzo skuteczne w stosunku do wytrzymałości i stosunkowej łatwości otrzymywania pojedynczych sztuk. Nie ma więc sztucznego podkręcania wartości - taki redstone czy złoto są co prawda rzadkie, ale z drugiej strony mało kto z nich naprawdę korzysta. Za to na żelazo każdy znajdzie zastosowanie - można z niego tworzyć bloczki, solidne drzwi, wiadra, hełmy, pancerze, spodnie, buty, wagoniki, miecze, porządne kilofy, siekiery, motyki, tory kolejowe, krzesiwa, kompasy itd.
Od razu dam do porównania statystyki występowania surowców:
  • Coal: 1%
  • Redstone: 0.7%
  • Iron: 0.5%
  • Gold: 0.1%
  • Diamond: 0.08%
  • Laspis Lazuli - około poz 19 0.05%, nigdzie więcej (czyli "globalna" statystyka jest krytycznie niższa)
Jak widać zdecydowanie najrzadszy jest laspis lazuli. Gdyby kierować się tylko "popularnością" surowca, a więc i łatwością jego zdobycia, sztabka złota byłaby warta:
10 Węgla
7 redstone
5 ÂŻelaza
0.8 Diamentu
0.25 Laspis lazuli

ÂŻelazo jest po środku. Ani zbyt popularne, ani za rzadkie, a na pewno najbardziej z nich praktyczne oprócz diamentu, który niestety jest rzadki i wymaga zresztą do wydobycia żelaznego kilofa.
Gdyby oceniać przydatność (teraz już tylko moim zdaniem):
Diament
ÂŻelazo
Węgiel
Redstone
Złoto
Laspis Lazuli.
Tutaj z kolei żelazo jest na bardzo dobrej pozycji - znaleźć trochę może każdy, nie trzeba trzymać go tylko dlatego że jest walutą - po prostu zawsze się przydaje. Złoto jest przedostatnie - ma tylko kilka praktycznych zastosowań jak zegarek. Laspis lazuli nadaje się chyba tylko na barwnik.

Można by jeszcze się pokusić o oszacowanie "wypadkowej" ceny porównując przydatność i częstość:
Diament = 4 sztabek złota
2 ÂŻelaza = sztabka złota
5 Węgla = sztabka złota
5 redstone = sztabka złota
Laspiz lazuli = 2 sztabki złota
Chociaż tu akurat być może poszedłem w trochę złym kierunku (zwyczajnie pomnożyłem starą cenę każdego surowca przez jego pozycję od tyłu na drugiej liście). W każdym razie pokazuje tu jedno - nie ma co na siłę przeceniać złota, samo w sobie wcale nie jest dużo fajniejsze niż choćby 2 żelaza. Co byś wolał - dwa kilofy żelazne czy jeden złoty?

Teraz jeśli coś sprzedajecie, bierzecie złoto wiedząc że i tak prawdopodobnie go nie zużyjecie co najwyżej na kolejną wymianę. Jeśli ludzie będą myśleć i kierować się realnymi czynnikami takimi jak możliwości praktycznego zastosowania, jego ceny szybko spadną w stosunku do mniej docenianych surowców jak żelazo. Jeśli już się wymieniać, to za coś z czego sami będziemy mogli pożytecznie skorzystać, a przy współczynniku wymiany brać pod uwagę właśnie porównanie zastosowań przedmiotu. Sam posiadam około dwukrotnie więcej złota niż żelaza (no dobra, mojej zasługi jest w tym tylko część) i bardzo wyraźnie wyczuwam dysproporcję w ich przydatności :D
Warto też dodać że żelazne drzwi są drugim najmocniejszym blokiem po obsydianie, a blok żelaza jest łatwiejszy do zniszczenia tylko od zrobionych z niego drzwi, obsydianu i kuchenki (btw, taki mur z kuchenek to wbrew pozorom najlepsze możliwe zabezpieczenie po obsydianie <śmiechdołez> - jest wytrzymały jak ponad 5 warstw drewna).
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2011, 08:51:39 wysłana przez Avallach »

Offline VwB

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niczym feniks z popiołów
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Maj 2011, 08:47:23 »
Właśnie dlatego zaproponowałem kurs wymienny. Na mapie mogłyby być NPC które wymieniały by iron na złoto, np. na podstawie kursu który wcześniej opisałem. Wbrew obiegowej opinii złoto się używa na serwerze do np. zbroi na ważne ceremonie. Co jak co, ale na turniejach 90% graczy to w złoto ubrane chodzi, ot takie ubranie do kościoła. Także wprowadzenie nowego typu raili wpłynie na wartość złota: w końcu metro stało się "ogólnodostępne", przed 1.5 nikogo nie było stać żeby sobie na trasie wartościowe goldblocki kładł. Ironowe narzędzia są tanie w proukcji, szybko się zużywają. Osobiście jednak mnie mierzi fakt, latania na wypady do kopalni z 40 sztabkami iron, żeby mieć zestaw "zrób-se-sam" w razie awarii kilofa, łopaty. Lepiej mieć raz a dobrze zrobiony kilof z diamentów (zresztą jak każde inne narzędzie)

Offline Avallach

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Maj 2011, 08:54:37 »
BTW, czy tylko mi serwer nie działa?
O ile rozumiem twoja propozycja przelicznika to
Cytuj
30 iron = 1 gold, 1 diamond = 10 gold
Jednak tak jak napisałem w swoim poście, nie ma ona raczej uzasadnienia w przypadku złota. Nad diamentem trudno dyskutować, bo to z całą pewnością najcenniejszy surowiec w grze. Ale za sztabkę złota nie dałbym nigdy więcej niż kilku sztabek żelaza, a za optymalny kurs uważałbym podobny do wcześniej przeze mnie wyliczonego - czyli 2 do góra 5 sztabek. I tak z tym złotem nie zrobi się nic oprócz tego złotego pancerzyka, za to nowe wiadra, narzędzia itp (na diamencie raczej się oszczędza, a trzeba pamiętać że nawet jeśli mało się zużywa, to każdemu może zdarzyć się zginąć i nie odzyskać tego co miał przy sobie).

Przeliczyłem wartości z poprzedniego posta w trochę inny sposób, podnosząc najpierw wszystkie do kwadratu tak aby różnice były wyraźniejsze. Tam przyznaję że ceny surowców były zbyt zbliżone. Dodatkowo starałem się zbalansować to tak, żebym sam był chętny na ewentualną wymianę.
Diamond = 16 Gold
Laspis Lazuli = 2 Gold
4 Iron = Gold
24 Coal = Gold
32 Redstone = Gold
Jak widać, z takiego wyliczenia wynika że diament jest wart stack żelaza. IMO to i tak za dużo, ale już normalniej niż pomysły które były do tej pory. Diament jednak nie aż tak strasznie wykopać, a przy starym współczynniku wymiany zwyczajnie handel byłby absurdalny. Według tego co zaproponowałeś, za jeden diament powinieneś mi dać prawie 5 stacków żelaza. Czy zrobiłbyś to? W razie czego jestem bardzo poważnie chętny, diamentów mam dużo.

Ogólnie proponuję planować swoje propozycje właśnie w ten sposób: pisać takie współczynniki, na które sami się byście zgodzili - w obie strony.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2011, 09:45:28 wysłana przez Avallach »

Offline VwB

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niczym feniks z popiołów
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Maj 2011, 08:55:39 »
Mi też nie działa

Nie wiem, naprawdę nie wiem nigdy nie miałem problemów z iron. Chociaż w sumie... kolejny powód na khorinis czyt. wyeksploatowana mapa, chociaż w dalszym ciągu gdy kopie to irona zawsze jest "nasrane" Jednak możliwe, że chodzicie cały czas po stale wydobywanych jaskiniach od początku serwa, albo jeszcze gorzej kopiecie zaraz za granicami obozu, gdzie jak się rzuci z 6 osób do kopania to wiadomo, że po 2 dniach to nawet skromnego klocka węgla nie najdziesz i będzie co najmniej kilka dziur do bedrock (tak zasypuje tunele które są na pograniczu z obozem)

Cytuj
Według tego co zaproponowałeś, za jeden diament powinieneś mi dać prawie 5 stacków żelaza. Czy zrobiłbyś to? W razie czego jestem bardzo poważnie chętny, diamentów mam dużo.

Pewnie że jestem w stanie, tylko ja płace złotem, jednak u pewnego pana z serwera możesz kupić za to iron i to nie małe ilośći
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2011, 09:52:49 wysłana przez VwB »

Offline Surykatek NO-FO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Maj 2011, 19:25:40 »
Serdecznie przepraszam, iż pytam, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć, jakiż to powód banicji mojego konta był?
Jeżeli jestem złym graczem na serwerze, wystarczy powiedziedź, zrozumiem, a następnie będzie można mnie wyrzucić z bazy.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Maj 2011, 19:53:20 »
Nie wiem za co ci wlepili bana, ale ja tylko powiem, ze jesteś wkurwiający. jesteś wszędzie, ciągle coś piszesz, jak taki skrzat przeszkadzający jakiś. Takie moje odczucie. A o tym już ci raczej było wspominane. Czasem nawet dobitniej.

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Maj 2011, 21:07:08 »
Nie wiem za co ci wlepili bana, ale ja tylko powiem, ze jesteś wkurwiający. jesteś wszędzie, ciągle coś piszesz, jak taki skrzat przeszkadzający jakiś. Takie moje odczucie. A o tym już ci raczej było wspominane. Czasem nawet dobitniej.

Popieram. Wkurwiasz wszystkich niemiłosiernie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Maj 2011, 22:09:53 »
To w takim razie które zasady naruszył?

Offline Surykatek NO-FO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Maj 2011, 08:26:17 »
Rozumiem. Jeżeli to pomoże, mogę odejść z serwera. Permamentnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Maj 2011, 08:26:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything