Autor Wątek: Minecraft  (Przeczytany 54449 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwiecień 2011, 18:45:09 »
Właśnie, o to chodzi aby nie wyglądały identycznie a nawiązywały do tego samego czyniąc miasto spójne. W danej chwili SO wygląda jak archiwum wszelakich pomysłów przeniesionych do mine. Zero spójności, zero walorów estetycznych.
Niektóre budowle powstawały jeszcze na początku istnienia serwera. Zgodzę się z tym, że trzeba wprowadzić pewne restrykcje, głównie do wysokości budowli.


Dziwisz się że dużo graczy odchodzi? Jeśli nadal będzie chaos to się dziw dalej.
Nie dziwię, się. Gracze nie przestali grać bo jak twierdzisz panuje chaos. Gracze przestali grać przez błąd w poprzedniej wersji lunchera, który występował na nowszych systemach operacyjnych.


Skoro niechcesz/niemożesz/boisz się szalonego *.rar'a to ujmę jednym słowem SO ma manie wielkości wszystko jest 'nadnaturalnie' wielkie. Trzeba zachować jakiekolwiek proporcje, skoro gracz ma 2bloki wzrostu, nie można walić 50blokowego wieżowca... Idealna wysokość pokoju w mine wynosi około 4 bloki (w zależności od pozostałych wymarów) dlatego dom 2 piętrowy powinien nie wynosić więcej niż 10bloków+dach.
Z reguły ludzie tak budują. Nie wszyscy jednak się do tego dostosowują. Trzeba będzie wprowadzić wytyczne.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień 2011, 18:47:52 wysłana przez Isentor »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwiecień 2011, 20:22:03 »
Nie mamy na celu ograniczać ludzi, chcesz Gomezie pozbyć się głównego atutu minecrafta? Chcesz zabić kreatywność? Ustaliliśmy iż trzon obozu ma być gothicowy, coby trzymać jakiś styl. Gracze jednak mają w pewnym stopniu dowolność na swoim terytorium. Moje NO ma główny schemat Nowego Obozu, resztą się bawimy, bo to jest najprzyjemniejsze, przynajmniej według mnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwiecień 2011, 20:22:03 »

Offline Gomez

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 6
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwiecień 2011, 21:55:51 »
Nie mamy na celu ograniczać ludzi, chcesz Gomezie pozbyć się głównego atutu minecrafta? Chcesz zabić kreatywność? Ustaliliśmy iż trzon obozu ma być gothicowy, coby trzymać jakiś styl. Gracze jednak mają w pewnym stopniu dowolność na swoim terytorium. Moje NO ma główny schemat Nowego Obozu, resztą się bawimy, bo to jest najprzyjemniejsze, przynajmniej według mnie.

Dobrze, dziś w nocy zbuduje gigantycznego, świecącego kutasa na środku NO w końcu kreatywność przede wszystkim (oczywiście zmieszczę się na mojej działce).

A tak na poważnie skoro chcecie to reklamować jako serwer 'gothicowy' to nie może być miejsca na AÂŻ TAKIE ekscesy; lubisz stawiać wieżowce - idź na singla; jakieś normy muszą być. I tu jak najbardziej można używać kreatywności przecież nigdy nie powiedziałem, aby przenieść Gothica w 1:1, po prostu było by miło jakby to wszystko miało ręce i nogi, a nie był to burdel-map, czy mapa de_rats rodem z CS'a - a tak się właśnie czuję w SO. Zresztą spójrz jak sam stwierdziłeś trzon obozu jest 'gothicowy', a wokół ludzie robią przedziwne rzeczy, jak to ma się jedno do drugiego? Wystarczy spojrzeć na klasztor, czy sektę gdzie wszystko wydaje się być takie naturalne, a na lepszej teksturze aż miło oko zawiesić.

Czytając miedzy wersami twej wypowiedzi, stwierdzam iż chcesz mi powiedzieć coś w stylu " a wypchaj się", jednak ja tylko oceniam czyjąś prace, która została wystawiona na publikę, a to iż nie umiesz/nie chcesz przedyskutować tego świadczy o twej hmm słabości?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Kwiecień 2011, 22:30:00 »
Wiesz co nie rozumiem Cię. Sam nie gram w tego Minecrafta bo nie mam czasu i w ogóle chęci ale jeżeli mówisz, że tak jest strasznie to dlaczego w to grasz? Skoro adminom to nie przeszkadza bo z założenia świat ma być wolny i otwarty to dla mnie jako gracza powinno być to jasne, że guzik mi do tego.
Gra ma być przyjemnością a nie pracą, jak w realnym życiu jak ktoś ma kasę i chęć to może sobie w ziemi norkę wykopać i mieszkać jak hobbit, albo jebnąć taką posiadłość, że jadalnia będzie wielkości niewielkiego supermarketu.

BTW. W Gothicu też były wieżowce. Np. Wieża Xardasa, wieża w zamku, latarnie morskie etc.

Jeżeli Is wprowadzi takie sztywne reguły to większość ludzi machnie ręką i ze słowami "jak nawet w grze się pobawić nie mogę." pójdzie w piździec.


Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Kwiecień 2011, 22:59:18 »
Nigdzie nie zaznaczyłem, iż nie chcę tego przedyskutować, to wszak robię.

Wiesz dlaczego sekta jest naturalna? Bo nie ma graczy. W klasztorze jest dwóch, rzadkich bywalców... Jeśli chcesz budować świecącego kutasa, buduj. Jeśli będzie estetyczny i większy niż Jezus w SO to cię nawet wynagrodzę, ale jeśli wybudujesz go poza Jaskinią (swoją drogą nie wiem kto dał ci działkę w takim miejscu), ponieważ ta jest "trzonem" obozu i styl jako taki ma utrzymywać. Po prostu Tawernowcy to specyficzni ludzie, z dość "innym" humorem, może ci się wydawać dziwne takie budowanie bez zasad, ale to ludzi uszczęśliwia. Tak jak wspomniał Gordian, skoro aż tak ci się nie podoba to w czym problem? W singlu zrobisz taką Kolonię jaka ci będzie odpowiadać, nam do tej pory nic na mapie nie przeszkadzało.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Kwiecień 2011, 23:16:01 »
Postanowiłem wprowadzić pewne restrykcje w Starym Obozie. Zasady zawierają w sobie plusy dla obu stron konfliktu. Zagorzałych konserwatystów jak i wolnych liberałów.

Cytuj
Ogłąsza się co następuje.

W Starym Obozie od dnia dzisiejszego zostają wprowadzone restrykcje budowalne. Budynki znajdujące się w pobliżu 50 kratek od zamku nie mogą przekraczać wysokości 10 klocków.

Nie poprawione budynki zostaną zrównane do wymaganego poziomu dnia 11 kwietnia o godzinie 20:00.
Dzięki temu prawu w pierwszym pierścieniu dookoła zamku znajdować się będą niższe budowle wykonane bardziej w klimatycznym stylu. Wszystkie większe budowle, nie na temat przeniesiemy na obrzeża obozu.

Offline rajczu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Kwiecień 2011, 14:54:34 »
Ja mam problem. Kidy chce wejść do multi to pisze mi że nieprawidłowy host. jak moge temu zaradzić?

Offline rajczu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Kwiecień 2011, 15:00:27 »
Ja mam problem. Kidy chce wejść do multi to pisze mi że nieprawidłowy host lub "bad login". Jak temu zaradzić?  <facepalm>
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2011, 15:33:57 wysłana przez rajczu »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Kwiecień 2011, 16:35:46 »
Ja mam problem. Kidy chce wejść do multi to pisze mi że nieprawidłowy host lub "bad login". Jak temu zaradzić?  <facepalm>
Załóż konto na stronie i pobierz klient gry z naszym luncherem.

Offline rajczu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Kwiecień 2011, 20:54:20 »
A teraz mi pisze "unkown host minecraft.demonical.pl" ja tego nie rozumiem już pare razy pobierałem tego klienta i dalej nie działa. Pomocy!!!!!!  ;( P.S. Mam windows 7 nie wiem czy to może w czymś przeszkadzać.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2011, 21:40:00 wysłana przez rajczu »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Kwiecień 2011, 21:33:47 »
A teraz mi pisze "unkown host minecraft2.demonical.pl" ja tego nie rozumiem już pare razy pobierałem tego klienta i dalj nie działa. Pomocy!!!!!!  ;( P.S. Mam windows 7 nie wiem czy to może przeszkadzać w czymś.
Adres serwera: minecraft.demonical.pl

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Kwiecień 2011, 21:36:58 »
Od wersji 1.4 jest nowy klient którego należy pobrać ze strony, to po pierwsze. Zdecydowałem się na to z powodu kolosalnych problemów z poprzednim. Adres serwera brzmi minecraft.demonical.pl i już się nie zmieni. Tyle na ten temat.

Offline VwB

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niczym feniks z popiołów
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Kwiecień 2011, 18:32:14 »

specjalnie dla anva

Offline rajczu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 4
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Kwiecień 2011, 20:07:53 »
Zrobiłem tak jak mi mówiliście i nic. Trzeba mieć jakiś specjalny program żeby to uruchomić? odpiszcie jak najszybciej.  ;(  <facepalm>

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Kwiecień 2011, 12:41:58 »
Krok 1.
http://dev.demonical.pl/minecraft/register
Rejestracja konta.


Krok 2.
Oczekiwanie na aktywacje konta. Zwykle do kilku godzin.


Krok 3.
http://dev.demonical.pl/minecraft/download
Zalogowanie się na stronie i ściągnięcie klienta gry.


Krok 4.
Instalacja gry.


Krok 5.
Odpalenie gry ze skrótu na pulpicie (ikonka z kilofem na zielonym tle). Wpisanie danych konta w luncherze i zalogowanie się do gry.


Krok 6.
Granie. :)

Offline 0judge0

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Kwiecień 2011, 17:14:55 »
End of Stream mi wyskakuje. Jakaś rada? Na hamachi się łączę bez problemu. Internet cdma może dlatego, ale pingi mam dobre.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Kwiecień 2011, 17:43:12 »
Internet cdma może dlatego, ale pingi mam dobre.
Tak dlatego.

Offline 0judge0

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Kwiecień 2011, 21:39:52 »
Czyli nie pogram. Szkoda, w takim wypadku można chyba usunąć moje konto na serwerze :/

Offline Alistair

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 96
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Kwiecień 2011, 20:29:01 »
Ja nie mogę się zarejestrować :( 150 razy próbowałem i nic :(

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Kwiecień 2011, 21:13:49 »
Ja nie mogę się zarejestrować :( 150 razy próbowałem i nic :(
W jakim sensie nie możesz? Konta użytkowników zazwyczaj zostają uaktywnione do kilku godzin po rejestracji. Jaki nick podałeś przy rejestracji?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Minecraft
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Kwiecień 2011, 21:13:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top