Autor Wątek: Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]  (Przeczytany 1574 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]
« dnia: 28 Styczeń 2011, 22:31:12 »
"Odpowiedzi z Zachodu"

 Cykl ankiet pod wyżej wymienionym tytułem ma za zadanie sprawdzenie wiedzy rdzennych mieszkańców Wysp Brytyjskich odnośnie reszty Europy. Głównym postanowieniem programu była rozmowa z Anglikami na tematy, które normalnie są uczone w szkołach na terenie Polski.
 Chciałbym, aby userzy Tawerny Gothic przynajmniej częściowo wspomogli mnie w dokończeniu dzieła. W czasie oceny wyników ankiety lub po prostu napisania postu w temacie z czystej chęci proszę wrzucić temat na jaki ma być kolejna ankieta. Można także napisać, jakim ludziom chciałoby się zadać owe pytanie. Czy mają to być subkultury, czy ludzie podzieleni na przedziały wiekowe. Ale póki co, zapraszam do czytania!


(Dla większego zrozumienia, ankieta została przetłumaczona ze słuchu na Język Polski)

Njoy!

Ankieta #1
Temat: II Wojna ÂŚwiatowa
Badane: Ludzie spotkani na ulicy

Pytanie przewodnie: Jak rozpoczęła się II Wojna ÂŚwiatowa?

1. Pierwszym jegomościem przy którym mój stres osiągał maximum został czarnoskóry. Stres wywodził się głównie z mojej niewiedzy na temat poprawności zadawanych przeze mnie pytań. Mimo tego, że w Anglii jestem już jakiś czas, ich akcent (Yorkshire) przyprawia mnie o ból głowy. Mimo tego postanowiłem zaryzykować. Siedział akurat pośrodku rynku, na drewnianej ławeczce popijając kawę. Mieliśmy piękny, słoneczny dzień a mój rozmówca na imię miał Meron.

Ja: Witam, przepraszam, że przerywam ale mam do Pana kilka pytań do anonimowej ankiety.
Meron: Słucham?
Ja: Czy wie pan w jaki sposób rozpoczęła się II Wojna ÂŚwiatowa?
M: Zaczęła się kiedy Hitler postanowił zaatakować Rosję. Z tego co wiem były tam jakieś układy z Polską ale nie wiem o co chodziło.
Ja: Czyli sądzi Pan, że Nazistowskie Niemcy wraz z Polską zaatakowały Rosję Sowiecką tak?
M: Jaką Rosję?
Ja: Sowiecką.
M: A teraz jaka jest?
Ja: Teraz jest Republiką Federacyjną.
M: A to nie wiedziałem.

 Po czym przyglądał się mi dziwnym wzrokiem. Pytanie o to, jaki ustrój panuje w Rosji zagięło mnie, więc postanowiłem zakończyć rozmowę.

2. Kolejną ofiarą mojego szydzenia z angielskiej edukacji był jakiś tłusty jegomość znaleziony niedaleko Burger Kinga. Poszedłem tam aby w spokoju odpocząć i zjeść coś wysokokalorycznego. Nie wiem dlaczego przyrównałem wielkość jego ciała do wielkości jego mózgu, ale postanowiłem zaryzykować.

Ja: Czy wie pan w jaki sposób rozpoczęła się II Wojna ÂŚwiatowa.
Tłusty: Nie.
Ja: Nie słyszał pan nawet najmniejszej wzmianki?
Tłusty: Wojna zaczęła się siódmego Września, kiedy Anglia wypowiedziała wojnę Nazizmowi.
Ja: A co z Francją?
Tłusty: Francja to (motherfuckers - tłumaczcie jak chcecie :P). Siedzieli na dupach i nic nie robili.
Ja: A nie słyszał pan tej wersji, według której wojna rozpoczęła się atakiem nazistowskich Niemiec na Polskę?
Tłusty: (Widocznie rozpoznał po akcencie) Wy to macie coś takiego, że chcecie być najbardziej pokrzywdzeni przez los. ÂŻeby wszyscy wam współczuli.

 Tutaj nie wytrzymałem i odpowiedziałem mu pięknym "screw you!". W sumie miałem szczęście, że odszedłem a on nie dał rady wstać szybko z miejsca. Jego ręka nie wyglądała na najmniejszą.

3. Trzecim ankietowanym została kobieta. Najzwyklejsza Angielka, która tak samo jak ja paliła papierosa w specjalnie wydzielonym obszarze przed centrum handlowym. Wyglądała na całkiem zainteresowaną faktem, że ktoś zwrócił na nią uwagę. W sumie do brzydkich nie należała :P

Ja: Czy mogłaby się Pani przedstawić?
Liz: Możesz mówić mi Liz.
Ja: Chciałbym dowiedzieć się od pani, jak rozpoczęła się II Wojna ÂŚwiatowa?
L: Z tego co pamiętam, Polska zaatakowała Niemcy. Chodziło o jakąś autostradę przez terytorium niemieckie.
Ja: Czyli Polska była agresorem?
L: Dokładnie nie wiem, ale miała jakieś układy z Francją i Rosją. ÂŻe chciano połączyć Rosję, Polskę i Francję, ale Niemcy się nie zgodziły.
Ja: A wie pani, którego to się stało?
L: Oczywiście. Dwunastego października 1937 roku.
Ja: Nie słyszała pani, jak się domyślam o Westerplatte, Szlezwiku Holsztynie i powstaniu Warszawskim?
L: O powstaniu słyszałam co nie co. To te we Francji?

 Pomyślałem, że ta rozmowa schodzi nieco na zły tor. Fakt faktem, że Liz miała około 23 lat i była bardzo ładna nie zmienił jej podejścia do mnie. Oni nie wiedzą nic...

Byłem głęboko zaskoczony niewiedzą, jaką posiadają ludzie z wysp. Te fakty zna każdy czternastolatek w większości krajów Europy. Dlaczego więc Anglicy przeinaczają wszystko na wygodny i łatwiejszy dla nich do przyjęcia sposób? Nie wiem.


Tak więc ankieta numer 1 dobiegła końca. Piszcie i wyrażajcie swoje opinie i niech Mr. Muscle ode złego was strzeże! Ave!

Podziękowania dla Grisonq'a, za pomoc w nadaniu tematu :*

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2011, 22:35:48 wysłana przez Rohgard »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2011, 22:39:37 »
Całkiem nieźle, ale nie wiedziałem, żeś na zachód wyemigrował.  Czytało mi się równie ciekawie jak Twój cykl ankiet ze wschodu. Ale jednak pośmiać się z brytoli... Nie ma co.  Przyznam, że choć w krainie Brytów byłem, z tematów angielskich wydawali mi się całkiem ogarnięci. Widocznie z historią innych narodów jest inaczej. Tak czy siak, wybacz nieskładną wypowiedź, ale cierpliwie bądź nie czekam na ciąg dalszy i życzę powodzenia.
Może zaproponuj im jakieś stereotypy? Typu "niech powie mi pani coś o żydach, albo cyganach. A najlepiej o polakach". Coś w ten deseń w każdym razie.

p.s: Możesz mnie nie pamiętać, funkcjonowałem na forum niegdyś pod nickiem Dexter666, potem Nifrenithil. I za pierwszy nick do dziś pluję sobie w brodę.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2011, 22:42:26 wysłana przez Patty »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2011, 22:39:37 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2011, 22:52:07 »
Głupota narodów Zachodu jest ogromna. Ale nasza jej powoli zaczyna dorównywać. Bądź co bądź tłusty ma rację. Polacy są skłonni do martyrologizowania wszystkiego co się z ich narodem dzieje. Holokaust bardziej skłonni jesteśmy uznawać za tragedię polską niż żydowską. Duchy Mickiewicza i Słowackiego odejść powinny w niebyt.

Podejrzewam jednak, że Polacy zapytani o historię Anglii niezbyt wiele by o niej wiedzieli. Ba - o swojej własnej wiedzą często niezbyt wiele (Matura to bzdura - odcinek "historia")

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odpowiedzi z Zachodu [Cykl Ankiet]
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2011, 22:52:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything