Autor Wątek: JoWooD ogłasza upadłość  (Przeczytany 30965 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:42:39 »
Boże uchowaj od Bioware. Jakbym się nie przymierzał, a próbowałem ze cztery razy, od DA odbiłem się tak boleśnie, że aż zabolało. Mass Effecty były w sumie fajne, ale bez rewelacji. Jeśli zawartość RPG miałaby być taka sama, jak w ME2, to ja dziękuję.
Ale w sumie to mam takie mieszane ambiwalentne co do upadłości. Niby fajnie, bo w końcu kij im w oko, ale nie wiem, co się stanie z marką.

<patyk>

Lord_Mud

  • Gość
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:13:26 »
To kara za zniszczenie serii Gothic!!! Dobrze tak dziadom pazernym!!

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:13:26 »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:26:42 »
Jej, dawno tutaj nic nie pisałem. Chyba Ci co mnie pamiętają już tutaj nie wchodzą... Wypadałoby się przywitać? To pewnie i tak będzie tylko jeden, odruchowy post.

Cóż, muszę powiedzieć, że gdy ujrzałem newsa na stronie to byłem na prawdę bardzo zaskoczony. JooWood zbankrutował? Cóż - zawsze ta nazwa kojarzyła mi się z jakąś klasą, stabilnością - nigdy bym nie pomyślał o tym, że kiedyś taka firma splajtuje. Ale tak myślałem, gdy były czasy I, II i NK. Wtedy JooWood się liczył - przynajmniej w Europie. Potem? Zysk i kasa, tylko to było ważne.
Gothic III nie należał do najbardziej udanych. Na pewno nie był zły, tylko niedopracowany. Ogromny świat niestety docisnął twórców do ściany i zeschematyzowali bardzo fabułę. Potem ten mod pt. "Zmierzch Bogów" oraz sama Arcania... W którą grałem tylko w wersję demo i niestety po oryginała nigdy chyba nie sięgnę.

Nie wiem, czy to dziwne, ale ostatnio podziwiam grafikę Gothica II. Nie jestem chyba jakoś zwolennikiem next-gen'u skoro uważam, że gra z 2004 ma świetną grafikę, ale takie mam odczucie. Rozumiem - kwadratowe modele postaci itp. Ale ma swój klimacik. Wszystko jest kolorowe, żywe, tekstury pierwsza klasa. Robione w Photoshopie czy innym programie 2D a nie ZBrush'u czy tam innych sculpterach.
Kurcze, znowu się pogubiłem co mam powiedzieć... Sumując ten akapit - Gothic II ma bardzo charakterystyczną grafikę która chyba nigdy nie zostanie uznana za "brzydką". Bo z nią jest trochę jak z grafiką World of Warcraft - czyli też taka "wiecznie fajna".

A co do newsa już - cieszę się i mam nadzieję, że ktoś odratuje Gothic'a. Szkoda tylko, że zagram w nową część dopiero po maturach, więc czas oczekiwania będzie na prawdę bogaty w... adrenalinę.

Eeee.. Pozdrawiam.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Styczeń 2011, 16:33:49 »
Jej, dawno tutaj nic nie pisałem. Chyba Ci co mnie pamiętają już tutaj nie wchodzą... Wypadałoby się przywitać? To pewnie i tak będzie tylko jeden, odruchowy post.

Cóż, muszę powiedzieć, że gdy ujrzałem newsa na stronie to byłem na prawdę bardzo zaskoczony. JooWood zbankrutował? Cóż - zawsze ta nazwa kojarzyła mi się z jakąś klasą, stabilnością - nigdy bym nie pomyślał o tym, że kiedyś taka firma splajtuje. Ale tak myślałem, gdy były czasy I, II i NK. Wtedy JooWood się liczył - przynajmniej w Europie. Potem? Zysk i kasa, tylko to było ważne.
Gothic III nie należał do najbardziej udanych. Na pewno nie był zły, tylko niedopracowany. Ogromny świat niestety docisnął twórców do ściany i zeschematyzowali bardzo fabułę. Potem ten mod pt. "Zmierzch Bogów" oraz sama Arcania... W którą grałem tylko w wersję demo i niestety po oryginała nigdy chyba nie sięgnę.

Nie wiem, czy to dziwne, ale ostatnio podziwiam grafikę Gothica II. Nie jestem chyba jakoś zwolennikiem next-gen'u skoro uważam, że gra z 2004 ma świetną grafikę, ale takie mam odczucie. Rozumiem - kwadratowe modele postaci itp. Ale ma swój klimacik. Wszystko jest kolorowe, żywe, tekstury pierwsza klasa. Robione w Photoshopie czy innym programie 2D a nie ZBrush'u czy tam innych sculpterach.
Kurcze, znowu się pogubiłem co mam powiedzieć... Sumując ten akapit - Gothic II ma bardzo charakterystyczną grafikę która chyba nigdy nie zostanie uznana za "brzydką". Bo z nią jest trochę jak z grafiką World of Warcraft - czyli też taka "wiecznie fajna".

A co do newsa już - cieszę się i mam nadzieję, że ktoś odratuje Gothic'a. Szkoda tylko, że zagram w nową część dopiero po maturach, więc czas oczekiwania będzie na prawdę bogaty w... adrenalinę.

Eeee.. Pozdrawiam.

Oj wchodzą, bo jeden z nich właśnie Ci tu odpisuje. Witaj w naszych skromnych progach, ostatnio coraz więcej się tu starego ludu zlatuje. To cieszy. :)

Co do grafiki Gothica - trudno się nie zgodzić. Piękną może jej nie nazwę, bo nigdy nie przystanąłem sobie gdzieś na łonie natury, od tak, żeby popodziwiać sobie kunszt twórców. Powiem, że rzeczywiście w pewien sposób oddawała klimat gry. Ciężko mi sobie wyobrazić jedynkę czy dwójkę w nowoczesnej oprawie graficznej. Czuję, że wtedy byłoby inaczej.

Co do odratowania Gothica - według mnie, niektóre mody do początkowych części mają więcej klimatu niż trójka i czwórka. Ciężko będzie odtworzyć ten klimat, nawet Piraniom.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Styczeń 2011, 18:49:55 »
Cytat: benchmark
Założona w 1995r. firma nie zamierza jednak składać broni. Jeżeli w ciągu 90 dni od złożenia wniosku (6 stycznia 2011r.) uda jej się nawiązać pozytywne kontakty z inwestorami, JoWooD nie upadnie. To jednak nie jedyny ratunek. Kilka dni temu, Austriacy złożyli pozew przeciwko grupie Koch Media – jeśli wygrają sprawę, na konto firmy trafi 6,4 miliona dolarów. Niestety, mało prawdopodobne jest, że sprawa ta rozwiązana zostanie w wyznaczone przez sąd trzy miesiące.

Skok w bok się nie opłacił. Po grze "g4" widać, która firma była bliżej Gothica.

Offline Adanos.pl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Babcia 27% osób to Gomez, twoja też?
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Styczeń 2011, 11:03:31 »
Aż mi się chce płakać ze wzruszenia   ;)  Ja marzę o tym żeby PB przygarnęła Gothica i zrobiła następną część... Ale z dzisiejszymi technologiami to nie byłoby to samo... Klimat Gothica to w 30% Grafika (30%Muzyka 40%Fabuła)... 
PS. Ja mam dopiero źle z JoWoodem - G I i G II mi nie działają na Win 7. Tylko to kiczowate G III. (Kiedyś mi się trochę podobało.)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Styczeń 2011, 11:28:39 »
Na Win7 nie dział G1 ani G2? A nie można pobrać jakiejś aplikacji która by pozwalały na odpalenie starej gry?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Styczeń 2011, 12:27:44 »
Z tego co ktoś mówił to trzeba jakiś specjalny sterownik z neta zedrzeć i działało będzie. Tylko nie wiem jaki dokładnie i kto to pisał;/

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Styczeń 2011, 12:48:56 »
Wracając do rozmowy o Gothicu i Win7.

Poszedłem do sąsiada dzisiaj z pomocą bo kupił sobie laptopa. O gry chodziło. Zainstalowałem mu Gothica 1 i 2 kupione przeszło dwa lata temu i odpaliły bez problemu. Jeszcze lepiej niż u mnie, bo mam napęd zchrzaniony i nie czytać niektórych płyt. Tylko najśmieszniejsze jest to, że ma 64 bitową wersję Windowsa 7 oryginalną. Gothic to i na Matrixe odpali.

Ale piratów gier z końca ubiegłego roku nie zainstalowałem bo Demon nie chciał się zainstalować :D

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Styczeń 2011, 13:59:30 »
Zainstalowałem mu Gothica 1 i 2 kupione przeszło dwa lata temu i odpaliły bez problemu. Jeszcze lepiej niż u mnie, bo mam napęd zchrzaniony i nie czytać niektórych płyt. Tylko najśmieszniejsze jest to, że ma 64 bitową wersję Windowsa 7 oryginalną. Gothic to i na Matrixe odpali.
Też mam zainstalowany Gothic na Windows 7. Tylko moja wersja jest 32 bitowa, edycja premierowa. Nie mniej jednak Gothic odpala na obu rodzajach systemu.


Ale piratów gier z końca ubiegłego roku nie zainstalowałem bo Demon nie chciał się zainstalować :D
Daemon został napisany specjalnie pod wersje 32 bitowego procesora jak i systemu operacyjnego. Więc jeśli używasz systemu wykorzystującego 64 bity musisz zainstalować wersje programu na takowe systemy operacyjne.

Offline Mahtar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Styczeń 2011, 11:54:16 »
Ja powiem od siebie tylko tyle, że już zupełnie nie ma sensu tworzyć kolejnej wersji Gothica. Najpierw był świetny Gothic I, następnie świetna dalsza część Gothic II oraz Gothic II Noc Kruka. Wspaniała SAGA, do której jeszcze powinniśmy dołączyć Gothica III. Co prawda wielu z was narzeka na ową wersję, lecz wszystko jest spowodowane licznymi błędami... Jeżeli ktoś grał w trójkę kilka razy i za każdym razem pobierał to nowy Patch licząc, że będzie dobrze, a niestety nie było już więcej razy nie miał ochoty w to grać, lecz ostateczny patch powoduje, że już chce się w to grać. Co prawda jest trochę gra monotonna, ale wciąga i trzyma tam jeszcze jakiś klimat Gothica.

Gothic I - Pokonujemy ÂŚniącego w Górniczej Dolinie, zawala się świątynia, a my zostajemy niestety pod jej gruzami.
Gothic II - Xardas sprowadza nas do Khorinis, gdzie Pokonujemy Smoki.
Gothic II Noc Kruka - Pokonujemy dodatkowa "Wybrańca Beliara" - Kruka oraz znów Smoki z podstawowej wersji. Po dokonaniu tego płyniemy wraz z swoimi przyjaciółmi do Myrtany.
Gothc III - Myrtana jest pod panowaniem Orków i bierzemy się za jej wyzwolenie, po wyzwoleniu krainy wyruszamy wraz z Xardasem do nieznanej krainy.
Gothic III Zmierzch Bogów - Jest to bardzo potrzebny dodatek do Gothica, lecz niestety źle wykonany... W Myrtanie znów się zaczyna źle dziać i po walce z Xardasem powracamy do Myrtany aby raz na zawsze zapanował spokój. Po ciężkiej przeprawie, przyjaciele proszą nas o to, abyśmy zasiedli na tronie. Tak się dzieje. Lee oddaje nam tron i zasiadamy na nim z przydomkiem Rhobar III.

I w tym momencie powinno być koniec... Po ciężkich walkach i przygodach wreszcie zasiadamy na tronie i w Myrtanie zapanował spokój - Haapy End, wszyscy żyli długo i szczęśliwe. I KONIEC, bo ile może być tego nieszczęścia ? No ile ? No więc właśnie. Arcania jest zupełnie już nie potrzebna... Przede wszystkim psuje wszystko to co każdy z nas robił przez trzy części i dwa dodatki, czyli walczył za Myrtane, a tutaj znowu nieszczęście i w dodatku dają nam, że "Rhobar III" zwariował... Totalna już ÂŻENADA...

Chyba każdy się ze mną zgodzi... Nie ma już po co robić kolejnej wersji, a Arcanie uznać jako zupełnie inną grę, a jako Gothica części I, II, III + NK i ZB, od Bezimiennego Więźnia po Króla, od zła do Dobra. Tyle.

___________________________________________________________________________Pozdrawiam.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Styczeń 2011, 13:16:30 »
Dokładnie. Szkoda tylko że za ZB wzięli się jakieś tłumoki. Dali by narzędzia jakiemuś zespołowi z Polski który bawi się w mody i mogę założyć się że zrobili by to lepiej. I oczywiście Arcania. Czy oni w to w ogóle grali zanim wypuścili ze studia O.o

Offline Mahtar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Styczeń 2011, 21:38:16 »
Jeśli chodzi o Arcanie, to wogóle trzeba to zostawić bez komentarza...

JoWood udowodnił, że ma ogólnie w czterech literach wiernych fanów Gothica, jak sami powiedzieli gra jest taka, a nie inna ponieważ "miała podbić rynek Amerykański", żeby zdobyć nowych "fanów" postanowili olać potrzeby dotychczasowych fanów. Wiedzieli, że połowa fanów Gothica zakupi grę już w przed premierze i za pewne tacy się znaleźli, ale są też tacy, którzy po zagraniu w wersję Demo nie mieli już najmniejszej ochoty kupować czwartej serii "gothica"

Gra zrobiona na szybko i sprzedawana za wysoką cenę (patrząc na grę przynajmniej o 50% za duża cena). Zrobiona przez inne studio, nie pacząc na poprzednie wersje gry... Jedyna wspólna cecha IV i poprzednich serii to tylko nazwy co niektórych NPC i nic więcej.

Lord_Mud

  • Gość
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Marzec 2011, 07:06:45 »
Wiedziałem że kiedyś dosięgnie ich kara
P.s Coś macie opóźnienie ze wstawianiem newsów

Offline maserton

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 2
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Marzec 2011, 09:49:53 »
Witam! Oto moja propozycja i to co bym chciał.
Oczywiście powrót do korzeni. Najlepiej by było jak by produkcje przejęła Piranha, ale nie tak do końca. Jak wiemy, w dalszych częściach Gothica nie ma Khorinis, gdzie został Lord Andre jako namiestnik. Biorąc pod uwagę to, że Piranha zrobiła Risena, to nawet dobrze. Chodzi mi o to, że wielkie królestwo Myrtany to prawie same wyspy. Patrząc na to, że Gomez "niby" został zabity przez Nas w górniczej dolinie to mógłby powrócić?? Chodzi mi głównie o to, że Kruka też pewnie zabiliście, a był w NK, to czemu Gomez jako wielki tyran nie może powrócić? Czy Piranha nie może zrobić Gothic: Risen?? Czy też wyspa z Risena, nie może być koło Wysp Południowych i Khorinis? Czy też główny bohater z Risena nie może spotkać naszego dobrego ziomka z Gothica? Czy na wyspy wraz z armią Berial'a nie może wrócić Gomez, jako wielki "chodzący" demon?? Czy też nie można zrobić, że bezimieny miał brata, którym okazał się ziomek z Risena?? Oczywiście można by było zrobić taką fabułę, że stary bezimienny umiera jako wielki król, lecz wraca w fabule na końcu i dołącza do umarłego Xardasa(do innego wymiaru)? A zaraz po nim na tronie Myrtany zasiada Bezimieny z Arcani? Gdzie też później toczy się bitwa, bo wielkie oddziały Beriala wyruszyły z Khorinis na inne wyspy i zabiły np. Lorda Hagena?? A ten brat bezimiennego, czy bezimienny z Risena, będzie chciał go pomścić?? Wtedy z taką fabułą gothic wrócił by do korzeni. Dlaczego?? Dlatego, że znowu by powrócił wątek króla (Bezimienny z 4), wrócił by motyw wielkiego wojownika, czyli Hagena który ginie na polu bitwy (Motyw Gomeza z jedynki). I wrócił by wielki Tyran Berliala, czyli Gomez, który chce zniszczyć całą Myrtane (czyli Kruk z NK). No i oczywiście wrócił by bohater, który zbrata się z królem i chce zniszczyć wraz z Lee wielkiego tyrana Gomeza (chodzi mi o tego bohatera z Risena) No i ja już mam odlotową fabułę na nową serie Gothica.
PS: Sry za błedy ortograficzne i interpunkcyjne ale chciałem się w miarę szybko rozpisać.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Kwiecień 2011, 20:07:05 »
Nie powiem, aby mnie to zmartwiło ostatnią częścią w jaką miałem przyjemność grać był Gothic 3, i na tym moje zainteresowanie serią się skończyło. Gothic 3 zmierzch bogów, dokładnie pokazał jaki JoWood ma stosunek do fanów, Arcania miała być łatwa, i atrakcyjna dla grubych dzieci z USA, okazało się, że jest atrakcyjna dla nikogo. Myślę, że nowy Deweloper gry zmienił by sytuację, może udało by się namówić PB do pracy nad gothic, co do dodatku do Arcania, nie zainteresowałem się nim ani trochę, więc ciężko mi powiedzieć.

Offline B0nes49

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lubie placki
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Kwiecień 2011, 18:17:44 »
Jak tak patrzę na to wszystko to gra powinna się skończyć na całkiem dobrej trójce (po zainstalowaniu patchy praktycznie nie ma bugów) co zresztą widać, wszystkie wątki praktycznie skończono, a tak to w średniawym ZB kontynuujemy tylko drogę Adanosa, a po prostu widać, że Piranha chciała skończyć właśnie po trójce, to ty wybierałeś jak skończy się cała seria, a tak to teraz mamy same średniaki
<facepalm>

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwiecień 2011, 09:31:13 »
Prawa do marki Gothic wracają za rok do Piranhy. Ciekaw jestem co z tego będzie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwiecień 2011, 13:52:03 »
Jesteśmy niezmiernie uradowani :)

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwiecień 2011, 16:25:39 »
haaaaaaaaaa suuuuuuuuuuuuper. Stary tym niusem już mi poprawiłeś humor.
Hmm sądzę i w duchu liczę na całkowity rmk sagi. Teraz remejki są modne a Gothicowi się by przydało.

a skąd takie info?;>
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2011, 16:31:23 wysłana przez Ocian »

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwiecień 2011, 16:25:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top