Autor Wątek: Zemsty smak  (Przeczytany 9977 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Zemsty smak
« dnia: 11 Grudzień 2010, 23:10:04 »
-Pora wyruszyć do Atusel.
Chłopak po raz pierwszy od przemiany wyszedł na świeże powietrze. Westchnął i spojrzał na niebo...

// rozumiem że jest noc i dużo śniegu?

Cytuj
Zadanie: Zemsty smak
Opiekun: Gunses
Wymagania: brak
Nagroda: To co znajdziecie.

Portret:


Statystyki ekwipunku:

Broń 1:

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]
Cena: 50 sztuk złota

Broń 2:

Nazwa broni: Uderzenie wiatru
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 40%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Walka bronią dystansową [50%]
Cena: 40 sztuk złota

Broń 3:

Nazwa broni: Złowróżbny szept
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 25 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,3 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]
Cena: 50 sztuk złota

Broń 4:

Brak

Odzienie:

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: szata
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyta z 100 kawałków Alfistru. Chroni Wampira przed zgubnymi promieniami słońca odbijając je. Pozwala to Wampirom na funkcjonowanie w dzień. Dodatkowo szata posiada kaptur zwany maską, który można zawiązać w dzień, a zdjąć w nocy.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Pas:

Sakiewka: 100 sztuk złota
* Runa Ognia
* Runa Wody
* Runa Ziemi
* Runa Powietrza
-4 litry ludzkiej krwi

Statystyki postaci:

Specjalizacje:
-Walka bronią sieczną 50%
-Walka bronią dystansową 50%
-Używanie zbrój miękkich

Umiejętności nabywane:

Umiejętności rasowe:

* Dziecko nocy
* Krwiopijca
* Wampir
* Wampirza krew

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2010, 23:15:16 »
//Jest zimowa noc. Czuć w powietrzu mróz. No i niech Ci będzie. Duuużo śniegu.


Wampirzyca wyszła z wami
- Weźcie konie ze stajni. Szybciej będziecie się przemieszczali. Powodzenia!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2010, 23:15:16 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2010, 23:50:25 »
Niko tylko kiwnął głową na znak że zrozumiał. Energicznym krokiem ruszył w stronę stajni. Była piękna noc. ÂŁuna księżyca leniwie rozpościerała się po dziedzińcu zamku. Noc był dla nich dniem, dzień nocą. Cała forteca żyła, każdy jej bywalec był na nogach. Dlatego nikogo nie dziwił fakt że stajenny w środku nocy czyścił konie, wycierając sierść specjalną szczotą, by konie błyszczały niczym antracyt. Stajenny zaprzestał roboty gdy dwa długie cienie zbliżały się brukowanym korytarzem do stajni.
- Witaj bracie. Przygotuj dwa konie. Mi tego karego ogiera... Pani Setmere wysyła nas z misją do Atusel.




Statystyki ekwipunku

1: Miecz obywatela

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

2:
-

3: Złowróżbny szept

Nazwa broni: Złowróżbny szept
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 25 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,3 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

4:
-

Odzienie: Szata Wampira Numenoru

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: szata
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyta z 100 kawałków Alfistru. Chroni Wampira przed
zgubnymi promieniami słońca odbijając je. Pozwala to Wampirom
na funkcjonowanie w dzień. Dodatkowo szata posiada kaptur
zwany maską, który można zawiązać w dzień, a zdjąć w nocy.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Pas:
1l ludzkiej krwii



Statystyki postaci

Specjalizacje:
  • Walka bronią sieczną: podstawowe techniki walki [50%]


Umiejętności nabywane:
  • Akrobatyka
  • Używanie zbrój miękkich

Umiejętności rasowe:
  • Dziecko nocy
  • Krwiopijca
  • Wampir
  • Wampirza krew

Magia:
  • Brak

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2010, 23:56:47 »
Chłopak rozejrzał się po stajni i ujrzał czarno-białego konia. Wskazał na niego: - Ja wezmę tego.
Po czym zwrócił się do wampira: - Panie Nikolai ruszajmy. Jest kilka spraw które musimy uzgodnić. I po raz pierwszy od przemiany będę mógł dłużej z bratem porozmawiać.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2010, 23:59:25 »
//Podróż do Atusel trochę potrwa. Im więcej będziecie rozmawiać, tym szybciej dojedziecie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2010, 00:15:12 »
- Nie krępuj się przyjacielu. I ja nie pogardzą rozmową.
Nieśmiertelni ruszyli na trakt. Wszechobecny śnieg bardzo utrudniał podróż toteż wędrowcy poruszali się w bardzo wolnym tempie. Jedyną pewnością że podążają dobrą drogą była intuicja koni i pamięć wampirów. Podróżującego pieczo człowieka odnaleziono by dopiero gdy śniegi stopniały by.
- A więc? - powiedział wampir robiąc szparę w masce, by jego kompan mógł usłyszeć jego słowa wśród gwizdu i świstu szalejącego żywiołu.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2010, 00:20:59 »
Gdy już byli kawałek od miasta chłopak rozejrzał się i rzekł:
-Najpierw może przedyskutujmy sprawę naszej misji. Musimy wymyśleć coś by znaleźć tego "kogoś" Napewno nam to się nie uda gdy się dowiedzą że jesteśmy od wampirami od mistrza Gunsesa. Mam z tym pewien pomysł...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2010, 00:33:08 »
- Zapomniałeś dodać że wampiry cieszą się ogromnym szacunkiem wśród społeczności ludzkiej. W końcu, często im pomagamy i bronimy. Dlatego sądzę że krycie się z tym kim jesteśmy jest zbyteczne. Nawet małe dzieci wiedzą że wampiry mieszkają w górach i przewodzi nimi Pan Cadacus. Chyba że znajdą się jakieś renegaci, wolne duchy które wolą żyć w samotności. Nie afiszujmy się wtedy ze zbytnią tajemniczością. Ona może na nas ściągnąć niebezpieczną uwagę. Bądźmy zwykłymi wampirami, na kolejnym zadaniu, jakich było tu w setki licząc. Wtopmy się w tłum. Bądźmy szarzy, nijacy. Musimy jednak pamiętać by nie pytać każdego przechodnia czy nie słyszał o tym że coś morduje ludzi wokół Atusel. Jak wspomniała Pani Setmere, to stworzy panikę. I wówczas nasza misja nie powiedzie się.
To gwoli mojego wstępu. A jaki jest twój pomysł, byśmy nie zdradzali zbytnio naszej przynależności do czegokolwiek?

// ja już mykam, do jutra ;]

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudzień 2010, 00:46:30 »
-Myślałem o tym że będziemy udawać uciekinierów od Gunsesa. Wiesz nie podobają się nam jego rządy, lub wymyślilebyśmy inną tego typu historie. Popytalibyśmy ludzi kto by mógł nas wspomóc. Dla tamtego mordercy była by to idealna propozycja. 2 wampirów którzy uciekli od Gunsesa. Może by się sam nam ujawnił. Hmm

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2010, 15:21:42 »
- Ocianie. My nie mamy skupiać naszej osoby na mordercy, tylko na zleceniodawcy tychże morderstw. Setmere jasno powiedziała że ktoś za tym musi stać. ÂŻe ktoś tworzy tych morderców. Jednak twój pomysł nie jest najgorszy. Jednak pamiętaj że nie możemy zanadto zdradzać naszych planów komukolwiek. Szukajmy wampirów i osób które widziały "coś dziwnego" ostatniego czasu. Co o tym sądzisz?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2010, 15:55:21 »
Chłopak spojrzał się na Nikolaia, uśmiechnął się i rzekł: - Zleceniodawca tych morderstw byłby nami zainteresowany gdyby dowiedział się że mistrz Gunses nas wygnał i chcemy mu jakoś pokazać że źle zrobił. Ten człowiek lub cokolwiek to jest miało by doskonałe narzędzie badań do swoich eksperymentów. No ale cóż... Trzeba byłoby trochę pograć i może to on wyczuć. Twoja propozycja jest też dobra. Szukając dziwnych rzeczy może znajdziemy jego kryjówke. Ale też ma swoje wady... Możemy niechcący przestraszyć tego zleceniodawce i tak nie złapiemy go już w ogóle. Może się z tego wycofać bo zauważy że ktoś węszy... - Chłopak robiąc pauze spojrzał w niebo. Po chwili znów spojrzał na towarzysza i rzekł: -Ale Ty decyduj to co zrobimy. Jesteś troszkę starszy i bardziej doświadczony więc wiem że podejmiesz słuszną decyzję...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2010, 16:08:29 »
- Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie a naszych strategii. Otóż. Bądźmy zwykłymi wampirami. Nie afiszujmy się z tym, nie wspominajmy nic o naszym braterstwie. Tak jakbyśmy do niego nie należeli, albo byśmy od niego odeszli. Dobrym rozwiązaniem była by taka rozmowa w karczmie. Szpicle zawsze się znajdą. Poszukiwania na siłę mordercy i jego Pana nie było by dobre gdyż było by to podejrzane. Obserwujmy, pytajmy się, twórzmy nasz profil na nowo. Bądźmy dwoma wampirami którzy usilnie próbują wydostać się z wyspy, ale mgła im przeszkadza. Pytania o dziwne sprawy może mieć ramy wyjaśniające, czemu ta mgła jest i czy to ma związek z zaginięciami ludzi. Co o tym sądzisz?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2010, 16:26:45 »
-Jest to dobry pomysł. Tak jest dobry. To ten temat zakończony. Nie znamy się zbytnio a chciałbym to zrobić. Więc wykorzystajmy trochę czasu na sobie. Chciałbym się coś o Tobie dowiedzieć bracie...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2010, 16:44:55 »
- Zależy co chcesz wiedzieć. Jestem młody. Zaledwie 19 lat. Dwa wampir to tyle co dzień. Jakiś czas temu, przed twoim przybyciem na Valfden dostąpiłem zaszczytu stania się  jednym z Braci. Jestem z tego dumny. W końcu wiem że to co robię jest właściwe. Moje dotychczasowe życie takie ni było. Pasmo nieszczęść, na końcu których zginęła bliska mi osoba i agresja tych, którzy chcą mnie zabić, spowodowała że znalazłem się na tej wyspie. Wówczas to spotkałem wampiry. Tak oto jadę z tobą przeciwko złu. Mam nadzieję że dostąpię wielu takich wypraw. Dzięki nim możemy dowiedzieć się wiele o nas samych. Możemy poznać nasze słabości i jak z nimi walczyć. Dużo jeszcze nauki przed nami przyjacielu.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Grudzień 2010, 16:59:14 »
-Bardzo dobre słowa Nikolai. Widzę że jesteśmy podobni do siebie. Sądzę że ten dar który otrzymaliśmy to tak jakby nowe życie... Czysta karta. Nasze grzechy z przeszłości, z tamtego życia możemy spłacić tutaj. Niedawno rozmawiałem z mistrzem gdy jeszcze byłem człowiekiem... Powiedział że przeszłość, znanie swojej historii jest strasznie ważne, że nasze czyny zawsze do czegoś prowadzą... Teraz to zauważyłem. Myślisz że gdybyśmy mieli w tamtym życiu lepiej i gdyby inne wydarzenia nas zastały spotkalibyśmy się tu? To oczywiste że nie... Cieszę się teraz że tutaj jestem. Nie ważne ile mamy słabości, że w czymś jesteśmy gorsi... Działając w grupie uzupełniamy się nawzajem. Przez to stajemy się potężniejsi niźli setki godzin trenigu. Oczywiście, to też jest ważne ale nie tak jak przyjaźń i braterstwo... - Chłopak westchnął robiąc chwilkę przerwy - Ależ się rozgadałem.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2010, 17:39:06 »
- Mi teraz pozostało z ofiary stać się myśliwym. Jednak wiele lat minie dopóty to osiągnę. Ale wówczas będę gotowy...
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2010, 17:41:34 wysłana przez Nikolai »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2010, 18:09:01 »
-I ja również...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudzień 2010, 18:14:06 »
//Dojeżdżacze do Efehidionu. Droga do Atusel już dużo mniejsza.

//Przypominam, mamy marantową zimę. Dla Wampirów to jedna długa całomiesięczna noc. Dla innych ras nic się nie zmienia.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudzień 2010, 18:25:02 »
-Sądzę że powinniśmy chodź na chwilę zatrzymać się tutaj... Niech konie troszkę odpoczną. Jeśli spotka Nas szczęście to może otrzymamy jakieś pożyteczne wskazówki. Karczma to oczywiście najbardziej odpowiedne miejsce na początek poszukiwań. - Chłopak uśmiechnął się i skierował konia w stronę bram miasta...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2010, 20:44:47 »
// znaczy że dla wampirów w dzień jest ciemno, a dla ludzi jasno O.o

- Tak. Konie muszą odpocząć.
Nieśmiertelni weszli do karczmy "Obieżyświat". Nie zwracając niczyjej uwagi, w taką pogodę karczma była oblegana, zasiedli w jednym kącie zamawiając coś do picia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2010, 20:44:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything