Autor Wątek: Soczewki  (Przeczytany 3240 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jodelko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Soczewki
« dnia: 20 Grudzień 2006, 20:05:10 »
No, mam pewien problem. Mam bardzo słaby wzrok (około -6 ;/), noi przeszkadza to w niektórych sprawach. Głownie w solówie(jak i sparowaniu). Tak zje****e widze że to poezja... Więc mam napre pytań, mianowicie.
1. Jak to jest z soczewkami, czy one są na określony czas i np. po miesiacu juz musze zmieniać czy moze jak zakladam je np. raz na tydzień to dłuzej bede mógl z nich korzystać?
2. Jaka byla by cena takich soczewek i płynu do nich (i na ile by on starczał)?

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2006, 21:20:13 »
Moja chrzestna nosi Szkła Kontaktowe. Czy ja wiem? Nie są droższe od okularów bo odpada oprawka. Płyn to kwestia  > 40 zł. Jeżeli jednak naprawdę chcesz kupić sobie soczewki powinieneś wiedzieć, że trzeba je umiejętnie wkładać. Jeżeli je źle włożysz "[...]oj wtedy może zaboleć!". Jednak są one 100 razy praktyczniejsze!

Forum Tawerny Gothic

Soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2006, 21:20:13 »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Soczewki
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2006, 22:34:49 »
Strona o soczewkach więc jeśli chodzi o jakieś sporty typu piłka nożna, siatkówka kosz to jest dobry bajer ale co do takzwanych " solów " jak dostaniesz w oko niejest zbyt miło :D

Offline Gary

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Soczewki
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2006, 23:15:34 »
Ja nosze soczewki już ponad rok (wada -3,5) wiec mogę odpowiedzieć na każde twoje pytanie. A wiec pierwsze co chciałbym powiedzieć to to, ze świat w soczewkach jest o wiele piękniejszy niż w okularach  

Ad 1.Soczewki mogą być jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Ja użytkuje te ostatnie bo są najbardziej opłacalne. Ten miesiąc zaczyna się od pierwszego otwarcia opakowania z soczewka, czyli jak je zakładasz raz na tydzień to i tak po miesiącu je musisz wyrzucić, bo jak nie to same Ci będą wypadać . Albo kup miesięczne i chodź w nich codziennie, albo jednodniowe (jednorazowe) i używaj ich kiedy chcesz. Oczywiście jeśli mówimy o miesięcznych to nie tak, ze zakładasz raz i po miesiącu ściągasz, bo to jest nierealne, tylko rano zakładasz a wieczór ściągasz, i tak w kolko wiadomo ;]

Ad2.Jedna sztuka soczewki miesięcznej to plus minus 20zl, a skoro oczu masz parę to musisz dwie sztuki kupić, hehe. Co do płynu, przykładowo miałem ostatnio 355ml (40zl)i korzystałem z niego ponad pól roku.

Z początku będziesz miał problemy z założeniem, tych soczewek, ale nie zrażaj się. Ja za pierwszym razem zakładałem 1h jedno oko, drugie mi nieco sprawniej poszło i założyłem w 30 min ;] A teraz? W 10 sekund ci oba założę. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania wal śmiało. Pzdr

Czy ty w ogóle wiesz do czego służy spacja ? Po kropce i po przecinku stawiamy spację. - DODO
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2006, 23:34:02 wysłana przez DODO »

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Soczewki
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2008, 20:30:44 »
Ja mam słabą wadę wzroku, dokładniej zeza, ale okulary noszę tylko do kompa. Wolę okulary od soczewek, nie lubię ich wkładać.

Nie wiem, kto usuwa od razu takie wiadomość. Jednakże jeśli wpierw nie pokusi się o PW do ,,delikwenta", będzie awantura. Proszę o trochę wysiłku, a nie tylko opcja ,,Usuń". - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2008, 21:48:12 wysłana przez Boba Fett »

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Soczewki
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwiec 2008, 11:13:25 »
Ech, ja mam wade -4 na jedno i -3,57 na drugie-nigdy nie myslałem o soczewkach, wystarczy kupić ładne oprawki i juz masz ładne okulary. Soczewki mają wiele wad np. trzeba je zostawiać na noc w płynie nawilżającym, gdy wypadną z oka to jak je znaleźc?
Nie przejmujcie się, drodzy userzy-gdy skończycie 22 lata możecie ZA DARMO zrobić sobie operację laserową w Katowicach.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Soczewki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec 2008, 23:51:20 »
Ja też niemam najlepszego wzroku. Lewe oko mam dobre a drugie...? No coż, widzę na nie nieco gorzej, bo widzę czasem podwójnie litery i cyfry, gdy patrze na nie, z niewielkiej odległości :o. W sumie to, raz widzę dobrze, a raz żle i mnie to trochę denerwuje >:(. W każdym razie nie jest żle, gdyż okularów ani żadnych soczewek nienoszę. Mam nadzieję, że nie będę musiał nosić kiedyś jedną z tych dwóch rzeczy ale napewno okularów bym nie ubrał, bo bym wyglądał jak jakiś pajac ::). A z soczewkami bym się zastanowił.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Soczewki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec 2008, 23:51:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything