Autor Wątek: Pod strzechą II  (Przeczytany 4835 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Pod strzechą II
« dnia: 06 Listopad 2010, 15:20:40 »
- Więc, możesz powiesz nam pani coś więcej o naszym zadaniu? - rzekł młodzieniec, przyglądając się wampirzycy.

Zadanie: Pod Strzechą II
GM: Gunses
Wymagania: 1-2 graczy; znajomość wyprawy Pod Strzechą
Nagroda: ---

Portret:

O mnie:

będzie



Statystyki ekwipunku:
 


Broń 1: Miecz obywatela

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

Broń 2:

Brak

Broń 3:

Brak

Broń 4:

Brak

Odzienie: Kubrak wędrowca

Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak


Pas:

Sakiewka: 50 sztuk złota


Statystyki postaci:

Specjalizacje:

  • Walka bronią sieczną [50%]

Umiejętności nabywane:

  • Koncentracja
  • Telekineza

Umiejętności rasowe:

  • Potencjał magiczny
  • Potencjał chemiczny
  • Ciało z gliny
  • Ulubieniec bogów
  • Bystry umysł

Magia:

Lindangol

I stopień wtajemniczenia
  • Mała błyskawica
  • Lekkość
  • Wietrzna aura
II stopień wtajemniczenia:
  • Lewitacja
  • Wir
  • Duża błyskawica
  • Grom  
  • Piorun kulisty

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2010, 15:23:40 »
Altair z rękami skrzyżowanymi na piersi czekał na odpowiedź za plecami Anvarunisa...

Dane personalne:
Imię: Altair
Wiek: 50
Rasa: człowiek
Tytuł: brak
Stan cywilny: wdowiec
Majątek: 10

Brązowe talenty: 9
Srebrne talenty: 0
Złote talenty: 0


Portret:


Historia:

Altair był synem farmera mieszkającego nieopodal Vengardu. Matka, kiedy miał dziewięć lat zginęła zamordowana przez bandytów na szlaku. Ojciec umarł ze starości osiem lat później. Ponieważ ani matka, ani ojciec nie przywiązywali do niego zbytniej uwagi, nie pamięta o nich zbyt wiele. Miał również młodsze rodzeństwo: brata i siostrę. Obydwoje, kiedy ukończył wiek osiemnastu lat zamieszkali w Vengardzie. On sam zaciągnął się do najemnych oddziałów, początkowo pilnując dobytku szlachty oraz strzegąc karawan kupieckich. Straciwszy kontakt z rodzeństwem postanowił, że zaciągnie się do armii króla Rhobara II. Walczył zatem na wojnie z orkami w Myrtanie, przez krótki okres czasu również w Nordmarze. W wieku dwudziestu ośmiu lat trafił do niewoli - wojna została przegrana. Okupację orków w ciągu pierwszych lat oglądał głównie z punktu widzenia więźnia. Jako postawny mężczyzna nie został wtrącony do prac wykopaliskowych w Geldern, ani do innych tego typu prac. Przez rok pilnował innych zniewolonych, jednak jego sumienność w tej pracy była znikoma. Po roku próba ucieczki wreszcie zakończyła się sukcesem. Przebył drogę z Geldern do Ardei, a stamtąd statkiem udał się do Varantu. Tam zatrudniał się wszędzie, gdzie potrzebowano oręża. Walczył prawie codziennie, przez co jego ciało oszpecone jest w wielu miejscach, a jego dusza zahartowana jak stal. Nie otrzymał od Rhobara ani tytułu, ani nagrody. Poświęcił swej ojczyźnie wiele lat życia i wiele zdrowia. W wieku trzydziestu ośmiu lat rozpoczął wędrówkę po całym znanym świecie. Widział Torgon, Ghuruk, widział wiele narodów i ziem, gdziekolwiek nie przybył, walczył w imieniu tamtejszych władz. Kiedy już zmęczony życiem udał się na zasłużony spoczynek, odłożone pieniądze szybko zaczęły marnować się w tawernach i karczmach. Jednak po roku opamiętał się i podjął pracę jako introligator. Co więcej: jego praca skłoniła go do nauki o wszystkim, co zapisano w księgach. Rozprawy magów, alchemików, itp. pochłaniał w całości. Po czterech miesiącach w jego zakładzie zawitał uczony czarodziej. Ten też, w zamian za oprawienie całego mnóstwa ksiąg postanowił nauczać starego wojownika magii. Po wielu miesiącach zmagań z mocą pojął istotę magii i posiadł dwie szkoły: Nenangol i Amarangol. Pewnego wieczoru udawszy się do karczmy usłyszał o dziwnym teleporcie, postanowił więc, że swych sił spróbuje w nowym świecie.


Noszony ekwipunek:

Broń 1:
Nazwa broni: Uderzenie wiatru
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 40%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.

Broń 2:
-

Broń 3:

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.

Broń 4:
Nazwa broni: Złowróżbny szept
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 25 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,3 metra.


Odzienie:

Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak


Pas:

Sakwa: 10 SZ


Statystyki postaci:

Specjalizacje:
  • Walka bronią sieczną 50%
  • Walka bronią miotaną 50%
  • Walka bronią obuchową 50%



Umiejętności nabywane:
  • Akrobatyka


Umiejętności rasowe:

  • Potencjał magiczny
  • Potencjał chemiczny
  • Ciało z gliny
  • Ulubieniec bogów
  • Bystry umysł

Magia:

  • Nenangol:
                •  Wodna pięść
                 •  Długi oddech
                 •  Lodowa aura
                 •  Lodowa strzała
                 •  Wezwanie węża morskiego

                 •  Gejzer
                 •  Wezwanie Krakena
                 •  Sople lodu

                 •  Bryła lodu
                 •  Lodowa fala
                 •  Woda
                 •  Lodowa lanca

  • Amarangol:
                •  Korzeń
                 •  Rój
                 •  Opętanie bestii
                 •  Leśna ochrona

                 •  Kontrola nad zwierzęciem
                 •  Zabójcze pnącza
                 •  Stworzenie drzewca

                 •  Obudzenie Enta
                 •  Zmniejszenie potwora
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2010, 15:31:03 wysłana przez Altair »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2010, 15:23:40 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2010, 15:29:54 »
//Altair, po co mi Twoje dane personalne i historia?

Setmre rzekła
- Udacie się do mego domostwa w mieście Efehidon. Jest w dzielnicy mieszczańskiej. Znajdziecie na pewno. Oto klucze do drzwi. Pod domem jest piwnica, a raczej laboratorium. W ścianie zamontowana jest chłodnia na zwłoki. Znajdziecie tam kilka ciał. Należy zrobić sekcje zwłok. To właśnie wasze zadanie. Dokumentacje ciał znajdziecie w teczkach na biurku. Będzie wskazane, które ciała należy zbadać. I żeby to nie doszło do członków bractwa. Chociaż przeprowadzam sekcje zwłok jako zawodowy lekarz, to jednak samo przetrzymywanie ciał, może nie być im na rękę. Pytania?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2010, 15:32:55 »
- Może odnośnie samej sekcji, bo nigdy tego nie robiłem. Jakieś instrukcje może? Chyba , że mój kompan potrafi.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2010, 15:37:10 »
- Zaczynacie od głowy, kończynie na stopach. W szufladkach są przyrządy, które pomogą wam. Skalpele, igły, nożyczki, kleszcze, pęsety... Ale oczywiście wśród dokumentacji będziecie mieli instrukcję, które w odpowiednim czasie będziecie czytali. Jeśli nie będzie wam szło, to może wpadnę do was...

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2010, 15:40:21 »
Anv wziął więc klucze od Setmre i razem z Altairem ruszyli w stronę Efehidonu. Mężczyzna wciąż zastanawiał się and sekcją zwłok. Nigdy jej bowiem nie robił. Po chwili namysłu stwierdził, że po prostu rozetnie ciało i będzie je oglądał sprawdzając czy jakieś jego części nie są uszkodzone, lub czy czegoś nie zostało pozbawione.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopad 2010, 15:44:51 »
//aż tak ci przeszkadza, że kopiuję całą treść domku? -.-

Altair spojrzał na Anvarunisa i z iście kamienną twarzą rzekł:
- Ja, młodzieńcze, wiem to i owo. Czarny język - trucizna, marska wątroba - trucizna. Nieregularne rany wyżłobione wzdłuż to na pewno szpony. Na drodze dedukcji można sporo się dowiedzieć. Według mnie sobie poradzimy. Polegaj na własnej głowie, bo to ona jest najbardziej przydatnym przyrządem - stuknął w wymownym geście palcem w skroń. - Tak w ogóle, to moje imię brzmi Altair, pozwalam byś mówił do mnie po imieniu - wyciągnął dłoń w kierunku Anvarunisa i zapytał - a jak twoja godność?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad 2010, 15:48:46 »
- Anvarunis, Altairze. Lecz krócej i łatwiej będzie Anv. - rzekł mężczyzna odwracając się do kompana, ściskając jego dłoń w geście przywiatnia. - Bardzo mi miło. Z pewnością twoja wiedza bardzo nam się przyda. Resztę informacji zaś jak sam wspomniałeś, będę starał się uzyskać drogą dedukcji.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad 2010, 16:27:31 »
Altair uśmiechnął się półgębkiem i bez słowa ruszyli przed siebie. Patrzył sztywno przed siebie.
- Ile masz lat, Anvarunisie? - zapytał nie patrząc na kompana. - Wszak młodo wyglądasz, wnioskuję więc, że przynajmniej masz bystry umysł, bo zakładam, że w walce mi ustępujesz - rzekł nieco złośliwym tonem. - Ale wyczuwam, że władasz mocą. Jakie szkoły magii znasz? - Altair zawsze zasypywał nowo poznanych ludzi gradem pytań, by wymusić dłuższą opowieść o sobie...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopad 2010, 16:42:17 »
//Bo to znaczy, że nie przykładasz się do rozgrywki. Na zasadzie kopiuj wklej, bez żadnych poprawek. Tak na odwal się.

Anvarunis, Altair
//Droga mija wam spokojnie. Do miasta jeszcze jakiś kawałek drogi...

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Listopad 2010, 16:45:57 »
- Lat mam dwadzieścia, lecz doświadczenia mam niemałe zaplecze. Zapewne w walce odbiegam trochę od ciebie, albowiem władam tylko bronią sieczną, a to i tak na niezbyt wygórowanym poziomie. Co do magii, władam magią Lindangol do drugiego stopnia włącznie. Władam nią  bardzo sprawnie dzięki wyćwiczonej koncentracji oraz telekinezie. A jak z twoimi umiejętnościami?

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopad 2010, 17:59:24 »
//Ale pie*dolisz że normalnie nie wiem jak to mam komentować... facepalm

Altair spojrzał, kąciki ust lekko drgnęły w małym uśmiechu.
- Dobrze. Ja mam na karku już całe pięćdziesiąt wiosen, przyjechałem tutaj właściwie tylko spokojnie umrzeć, bo to z pewnością niebawem nastąpi. A władam Nenangolem i Amarangolem, we wszystkich stopniach. Ponieważ jednak portal tutaj dziwnie na mnie zadziałał, moja moc jest osłabiona i nie jest mi łatwo czarować, ale w razie czego sobie z pewnością poradzę. Stary ze mnie wapniak, wybacz więc, że nie wiem czym mogę cię zainteresować jeśli chodzi o rozmowę. Całe życie biegałem z mieczem jako wojownik, a młodych dzisiaj to już nie obchodzi...
Z twarzy Altaira nigdy nie dało wyczytać się emocji, także i tym razem zachowywał kamienną twarz, choć tak naprawdę nieco się zasmucił...


Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2010, 19:14:30 »
- Nie wiem jakich ty młodych ludzi spotykałeś, lecz mnie zawsze interesowały historie wojowników. W dzieciństwie zawsze marzyłem aby stać się takim jak mężczyźni jakich widywałem w karczmach. Było kilku starych bywalców, których można było tam bardzo często spotkać, a ja zawsze czekałem tam na nich i ich kolejne opowieści o potworach jakie spotykali na wyprawach. Ktoś z twoim doświadczeniem to istny skarb.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Listopad 2010, 20:24:43 »
Altair spojrzał z politowaniem na Anvarunisa, choć w jego wzroku była także nutka zdziwienia.
- Co ty powiesz.
Odwrócił głowę przed siebie i przeszedł kilka kroków w milczeniu.
- Więc co chciałbyś usłyszeć? Epickie historie o mężnych wojownikach plądrujących wioski, mordujących dzieci i gwałcących kobiety? - uśmiechnął się. - ÂŻartowałem. Ale wojna nie jest tak piękna, jak piszą w opowieściach. Nie powiem, obrona Gothy, bronienie i odbijanie Vengardu to naprawdę epickie bitwy pełne heroizmu, jest co opowiadać. Jak sie chce mówić. I jak ktoś chce słuchać.
Odwrócił głowę przed siebie i przyspieszył kroku...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Listopad 2010, 21:34:52 »
Anvarunis, Altair
//Wychodzicie na trakt prowadzący wprost do miasta. Widzicie mury obronne, bramy. Nad miastem bije łuna...

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad 2010, 10:57:57 »
Altair skonstatował fakt dziwnego zjawiska nad miastem.
- A cóż to za łuna? - zapytał patrząc w niebo. - Wszak może być łuna ognia, łuna światła, pomyślmy, jakaż to może być łuna...
Wojownik zadumał się...

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad 2010, 12:00:17 »
- Obstawiam iż jest to łuna światła bijącego z ludzkich mieszkań. Choć nigdy niczego nie możemy być pewni. Sprawdźmy więc.. - rzekł Anv i przyspieszył z lekka kroku.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad 2010, 13:34:07 »
//A to była łuna światła od ludzkich siedzib. Szok.
//Dotarliście do bram miasta.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2010, 13:55:35 »
Altair podrapał się po potylicy.
- No tak, wiedziałem. ÂŻartowałem, nie? Skąd miałem wiedzieć, że ludzie w południe świecą światła w mieszkaniach.
Przyspieszył kroku i przeciskał się przez tłum raz po raz spoglądając przez ramię do tyłu, czy nie zgubił gdzieś swojego kompana. Zatrzymał się i obdarzył Anvarunisa spojrzeniem pytającym "gdzie teraz?". Anvarunis wskazał drogę podbródkiem, tam więc się też udali. Przepuścił Anvarunisa do drzwi, ponieważ on niósł klucz. Weszli do środka i zobaczywszy schody do piwnicy, ruszyli tam...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2010, 20:43:43 »
//W piwnicy paliły się ognie w kryształowych lampach oświetlając duże pomieszczenie. Głównym surowcem był tu gładki metal. Metalowe stoły, szafki. Metalowe stoliki, przyrządy. Na środku stało pięć stołów. Pierwszy wyłożony był jakimiś przedmiotami. Kolejne trzy stoły były puste. Ostatni wyłożony był przyrządami alchemicznymi. Pod ścianą stoi biurko oświetlone z ułożonymi teczkami i dokumentami. Jedna ze ścian jest pokryta metalem. Wystają z niej włazy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod strzechą II
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2010, 20:43:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything