Autor Wątek: Skargi i pomyłki  (Przeczytany 64069 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Luty 2012, 23:06:19 »
Zapomniał wół jak cielęciem był. Kiedy przychylam się do prośby jest ok. Ale kiedy przestrzegam zasad to jestem już zły i podły. Staram się by w Marancie nie było równych i równiejszych. Pojmij to i zejdź na ziemię.


Jak pewnie zauważyliście nasz wspaniały Isentor usunął pierwszy temat. Cóż, najwyraźniej miał bardzo ważny powód. Pewnie łamał zasady. Piszcie zatem tutaj.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie szerz demagogii jak uczyniłeś to we wstępie postu sącząc jadem i zakłamaniem. Ego urażonego chłopca się w Tobie odezwało? Temat został połączony z istniejącym już tematem przeznaczonym do tego typu spraw.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Luty 2012, 23:09:19 »
Czego się bać? Jeśli jest źle, musimy potrafić otwarcie i stanowczo przedstawić swoje stanowiska.  Niedługo może dojść do tego, że nie będzie można miecza kupić bez zgody min. 3 osób. Ponieważ to "niezgodne z Zasadami". Któż z nas chce bezmyślnie trzymać się zasad, które bardzo często ograniczają. Oczywiście, nie chcę kompletnego braku reguł gry. Tak również nie może być. Ale taka sytuacja, że wyprawa jest w środku swego trwania, a Isentor cofa akcję z samego jej początku , jest trochę nieuczciwe względem graczy. Wg. mnie, Isentorze, jesteś zbyt uparty. Możesz nas zniechęcić, zbanować na forum, ukarać w taki sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada. Za to, co napisaliśmy, możesz wymierzyć nam słuszną w swoim mniemaniu karę. Proszę bardzo. Ale co Ci wtedy zostanie? Kto bedzie wraz z Tobą współtworzył ten Marant. Dwie osoby? Może trzy? A może aż cztery?! Sam pomyśl, czy nie warto czasem pójść graczom na rękę? Koniec końców naszym celem w Marancie jest dobra zabawa. Każdy ma swoją dumę. Doskonale to rozumiem. Ale przecież dojście do pokojowego rozwiązania tej sytuacji, to najlepsza rzecz, jaką My, gracze, wraz z Tobą możemy osiągnąć. A nikomu od tego dumy nie ubędzie. Sam widziałem kilka przykładów takiego rygorystycznego trzymania się zasad. Potrzebuję tylko czasu, aby je odnaleźć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Luty 2012, 23:09:19 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Luty 2012, 23:17:31 »
Okej, spróbuje się nie rozpisać, ale pewnie nie wyjdzie. Według mnie Isentor możliwe, że trochę przesadza. Zauważyłem, że trzeba teraz bardziej uważać na pisanie w wyprawach i dostanie złotego talentu będzie niezmiernie trudne. Chociaż z drugiej strony to też jest dobre, bo zmusza gracza do myślenia i włożenia trochę wysiłku.
To było pierwsze o czym chciałem wspomnieć. Druga sprawa to z tymi niewolnikami. Nie grałem w poprzednie wersje, nie wiem jak tam było, ale mnie nasuwa się logiczny wniosek z tego wszystkiego co ja zaobserwowałem. Owszem, może w pewien sposób zasady zostały złamane, ale nie przez wszystkich. Grając swoją starą postacią (Ocian) też na tej wyprawie dostałem niewolnika. Od GM.
http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=22196.msg208595#msg208595
Z zasad wiem, że można dostać różne nagrody za ukończenie wyprawy. W tym przypadku dostaliśmy niewolników i zostało to udokumentowane i wytłumaczone fabularnie. Więc jak można płacić za coś, co dostałem w prezencie. Nie wiem czy są inne wyprawy, gdzie ktoś dostaje niewolnika, ale sądzę, że w tym przypadku Isentor powinien zrobić wyjątek. Drago bardzo dobrze powiedział, że fabuła najważniejsza. Będzie fabularny zgrzyt, gdy nagle będzie za nich trzeba zapłacić. I Isentorze, jeśli zaakceptujesz to im, to nie znaczy, że ulegasz presji graczy i będą robić dosłownie wszystko. W tym jedynym przypadku powinieneś być wyrozumiały. W innych owszem, opłata jak najbardziej.
Trzecia kwestia - kwestia Gunsesa. Tutaj mam mieszane zdanie, bowiem z jednej strony Isentor ma racje, z drugiej nie. Tutaj jest według mnie pewien błąd. Gdy byłem jeszcze w Wampirach, zaproponowałem Gunsesowi, że zrobię bestiariusz dla Sabatu. Ponieważ jesteśmy myśliwymi i znamy się najlepiej na bestiach. Ale On mi tego zakazał i powiedział, że bestiariuszem jest lista stworów w zasadach. To się gryzie ze sobą, ponieważ ja jako gracz mogę znać wszystkie stworzenia, ale jako postać mogłem nigdy nie widzieć jakiegoś potwora (w przypadku tamtej wyprawy wszyscy pierwszy raz widzieli te stworzenia). To więc tu Isentor zareagował zbyt impulsywnie i nie powinien zamykać wyprawy. Dlatego przydałby się bestiarusz dla postaci. Miałby tam wszystkie poznane stworzenia, które zwykły obywatel może znać. A zasady powinny zawierać stwory, nawet te nieznane. To więc Gunses tutaj popełnił błąd, ale wy niknęło to z tej nieścisłości.
Nie napierajcie na Isentora tak mocno, bowiem patrząc na niektorych graczy robiłbym podbnie.
A Ty Isentorze, pamiętaj, że ważniejszy od samych zasad jest przyjemność z grania, więc wyluzuj.
Takie jest moje zdanie, mam nadzieję, że wszyscy mnie zrozumieli.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Luty 2012, 23:18:34 »
Czego się bać? Jeśli jest źle, musimy potrafić otwarcie i stanowczo przedstawić swoje stanowiska.  Niedługo może dojść do tego, że nie będzie można miecza kupić bez zgody min. 3 osób. Ponieważ to "niezgodne z Zasadami". Któż z nas chce bezmyślnie trzymać się zasad, które bardzo często ograniczają. Oczywiście, nie chcę kompletnego braku reguł gry. Tak również nie może być. Ale taka sytuacja, że wyprawa jest w środku swego trwania, a Isentor cofa akcję z samego jej początku , jest trochę nieuczciwe względem graczy. Wg. mnie, Isentorze, jesteś zbyt uparty. Możesz nas zniechęcić, zbanować na forum, ukarać w taki sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada. Za to, co napisaliśmy, możesz wymierzyć nam słuszną w swoim mniemaniu karę. Proszę bardzo. Ale co Ci wtedy zostanie? Kto bedzie wraz z Tobą współtworzył ten Marant. Dwie osoby? Może trzy? A może aż cztery?! Sam pomyśl, czy nie warto czasem pójść graczom na rękę? Koniec końców naszym celem w Marancie jest dobra zabawa. Każdy ma swoją dumę. Doskonale to rozumiem. Ale przecież dojście do pokojowego rozwiązania tej sytuacji, to najlepsza rzecz, jaką My, gracze, wraz z Tobą możemy osiągnąć. A nikomu od tego dumy nie ubędzie. Sam widziałem kilka przykładów takiego rygorystycznego trzymania się zasad. Potrzebuję tylko czasu, aby je odnaleźć.
Proponuje zapoznać się z zasadami, o których piszesz, i które oczerniasz. Proponuje zapoznać się z zasadami, które doprowadziły do opisywanych przez Cienie czynności. Inaczej nasza rozmowa nie będzie miała najmniejszego sensu. Wiem, że nie są idealne i wymagają poprawek. Pisanie jednak o czymś totalnie sprzecznym z zasadami rozgrywki w Marancie nie ma tutaj sensu. Tak do niczego nie dojdziemy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Luty 2012, 23:38:36 »
To było pierwsze o czym chciałem wspomnieć. Druga sprawa to z tymi niewolnikami. Nie grałem w poprzednie wersje, nie wiem jak tam było, ale mnie nasuwa się logiczny wniosek z tego wszystkiego co ja zaobserwowałem. Owszem, może w pewien sposób zasady zostały złamane, ale nie przez wszystkich. Grając swoją starą postacią (Ocian) też na tej wyprawie dostałem niewolnika. Od GM.
http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=22196.msg208595#msg208595
Z zasad wiem, że można dostać różne nagrody za ukończenie wyprawy. W tym przypadku dostaliśmy niewolników i zostało to udokumentowane i wytłumaczone fabularnie. Więc jak można płacić za coś, co dostałem w prezencie. Nie wiem czy są inne wyprawy, gdzie ktoś dostaje niewolnika, ale sądzę, że w tym przypadku Isentor powinien zrobić wyjątek. Drago bardzo dobrze powiedział, że fabuła najważniejsza. Będzie fabularny zgrzyt, gdy nagle będzie za nich trzeba zapłacić. I Isentorze, jeśli zaakceptujesz to im, to nie znaczy, że ulegasz presji graczy i będą robić dosłownie wszystko. W tym jedynym przypadku powinieneś być wyrozumiały. W innych owszem, opłata jak najbardziej.
Napiszę ponownie to samo. Mogul rozchodzi się o to, że w V3 zakup niewolników nie został dodany do zasad gry. Osoby, które grały w V2 i chciały zakupić niewolnika poprosiły mnie o przysługę. Zobowiązały się do zastosowania do zasad jak tylko te zostaną zaktualizowane. Obiecał to każdy z osobna w ciemno. Pozostali albo dopisali sobie po NPC bez mojej wiedzy albo kombinowali coś w wyprawach myśląc chyba, że tak wolno. Dlatego jak dla mnie śmieszna jest ta sytuacja, w której Drago ma do mnie pretensje o to, że nie raczyłem go poinformować o tym, że robi coś czego nie ma w zasadach gry choć znał konsekwencje i dobrze wiedział, że kiedyś przyjdzie pora rozliczenia. Fabularnie można rozwiązać to jako dekret króla, który jednorazowo ściąga podatek od osób posiadających niewolnika.


Trzecia kwestia - kwestia Gunsesa. Tutaj mam mieszane zdanie, bowiem z jednej strony Isentor ma racje, z drugiej nie. Tutaj jest według mnie pewien błąd. Gdy byłem jeszcze w Wampirach, zaproponowałem Gunsesowi, że zrobię bestiariusz dla Sabatu. Ponieważ jesteśmy myśliwymi i znamy się najlepiej na bestiach. Ale On mi tego zakazał i powiedział, że bestiariuszem jest lista stworów w zasadach. To się gryzie ze sobą, ponieważ ja jako gracz mogę znać wszystkie stworzenia, ale jako postać mogłem nigdy nie widzieć jakiegoś potwora (w przypadku tamtej wyprawy wszyscy pierwszy raz widzieli te stworzenia). To więc tu Isentor zareagował zbyt impulsywnie i nie powinien zamykać wyprawy. Dlatego przydałby się bestiarusz dla postaci. Miałby tam wszystkie poznane stworzenia, które zwykły obywatel może znać. A zasady powinny zawierać stwory, nawet te nieznane. To więc Gunses tutaj popełnił błąd, ale wy niknęło to z tej nieścisłości.
Napisanie wyprawy polega na tym, że wysyłasz mi scenariusz. Scenariusz zawiera statystyki potworów, broni i wszystkie niezbędne dla mnie informacje. Potwory dodawane są na wiki etc. W przypadku wyprawy Gunsesa wydarzenia nie zgadzały się ze scenariuszem, pisał o rzeczach nie zatwierdzonych i nie uwzględnionych w naszym uniwersum. Walczył z potworami bez statystyk. Nie wpisanymi na wiki. Jak w takim przypadku stosować walkę skoro główny system walki leży? Skąd gracz ma wiedzieć jak walczyć? Jakich ataków używać? Wyprawa została zamknięta z powodu totalnych nieścisłości. Zagrażała rozgrywce. Wątki, lokacje, wydarzenia i inne wymysły wprowadzały do uniwersum rzeczy nie zatwierdzone. A jak wiadomo trudno później sprostować raz opublikowane rzeczy, żeby nie wyszło to zbyt głupkowato.

Nie ma takiej możliwości, żeby wprowadzić w V3 przeciwnika bez statystyk w wyprawie z walką. Nie musi w nich ujawniać sposobów na pokonanie przeciwnika. Jak np. szkolenie do walki przeciwko nieumarłym w Bractwie. Ale to jest wymagane to czystej rozgrywki.



A Ty Isentorze, pamiętaj, że ważniejszy od samych zasad jest przyjemność z grania, więc wyluzuj.
Takie jest moje zdanie, mam nadzieję, że wszyscy mnie zrozumieli.
Staram się być sprawiedliwy. Wszystkim nie dogodzę. Kiedy przestrzegam zasad gry odzywają się gracze lubiący przysługi i krętactwo. Kiedy okażę wyrozumiałość pozostali gracze uważają, że to było nie fair w stosunku do nich. Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Staram się nie przesadzać. W wielu kwestiach przesadzają inne osoby. Pisanie o tym, że w V1 było super i nie było zasad gry jest kłamstwem. W V1 każdy post musiał być bezpośrednio zaakceptowany przeze mnie. Inaczej nie był publikowany na forum. Dlatego w V1 nie było takich sytuacji, bo w V1 sytuacje, w których łamano system nie trafiały na forum publiczne do wiadomości innych użytkowników.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Luty 2012, 23:51:30 »
Tak, dekret rozwiązuje sprawę, jednak niestety dalej mam odczucie niemiłe z tym faktem. Bowiem ja jestem teoretycznie jeszcze nowym graczem i nie miałem pojęcia o wsześniejszych wersjach, jej zasadach itp. Więc, jeśli grałbym dalej Ocianem i miałbym zapłacić za tego niewolnika, to czułbym się oszukany. Bo wiesz, wkroczyłem do gry w tej wersji, widzę, że od MG wyprawy dostaję niewolnika. I sobie myślę - aha, to Mg, czyli wszystko w porządku i nie będę z tego miał problemów. Nie sądzisz, że z tym mam rację? Czym tutaj kompletnie nowi gracze zawinili. Zobacz teraz, że ten nowy gracz już wiele zainwestował w tego niewolnika (co sądzę, jest trochę bez sensu) i ma teraz wydać kolejne wydatki. Dekret króla, mówiący, że trzeba zapłacić za niewolników jakie się posiada jest ok i mnie to przekonuje, ale patrząc systemowo, niczemu winny nowy gracz, niezawiadomiony ucierpi najbardziej. Chociaż, nie wiem czy ktoś w tej misji jeszcze zdobył niewolnika i był świeżakiem takim jak ja. Chciałem pokazać jak ja tą całą sytuację odbieram.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Luty 2012, 23:57:25 »
Tak, dekret rozwiązuje sprawę, jednak niestety dalej mam odczucie niemiłe z tym faktem. Bowiem ja jestem teoretycznie jeszcze nowym graczem i nie miałem pojęcia o wsześniejszych wersjach, jej zasadach itp. Więc, jeśli grałbym dalej Ocianem i miałbym zapłacić za tego niewolnika, to czułbym się oszukany. Bo wiesz, wkroczyłem do gry w tej wersji, widzę, że od MG wyprawy dostaję niewolnika. I sobie myślę - aha, to Mg, czyli wszystko w porządku i nie będę z tego miał problemów. Nie sądzisz, że z tym mam rację? Czym tutaj kompletnie nowi gracze zawinili. Zobacz teraz, że ten nowy gracz już wiele zainwestował w tego niewolnika (co sądzę, jest trochę bez sensu) i ma teraz wydać kolejne wydatki. Dekret króla, mówiący, że trzeba zapłacić za niewolników jakie się posiada jest ok i mnie to przekonuje, ale patrząc systemowo, niczemu winny nowy gracz, niezawiadomiony ucierpi najbardziej. Chociaż, nie wiem czy ktoś w tej misji jeszcze zdobył niewolnika i był świeżakiem takim jak ja. Chciałem pokazać jak ja tą całą sytuację odbieram.
Z tej perspektywy gracz jest poszkodowany. Winny jest MG, który wprowadził go w błąd. W związku z tym powinien ufundować mu niewolnika, skoro już raz uczynił to na wyprawie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Luty 2012, 00:17:36 »
To może i ja się wtrącę ze swoim marnym zdaniem.

Spór toczy się o zasady gry. No spoko loko, ale niech mi ktoś powie gdzie te zasady są? Poprawiałem lub wstawiałem wiele artykułów do wiki marantu i tam nie pamiętam o jakichkolwiek zasadach.
Bestariusz to wielka niewiadoma, bo zmieniamy go już obecnie 4 raz, od pierwszej nazwy, obrazka i dwu linijkowego opisu, poprzez jakieś tam umiejętności stare, później to co jest obecnie, a teraz zaczęły się nowe zmiany, których nikt nie kojarzy, a żaden MG nie przyłożył do tego ręki, bo nie. Ale spoko.

Zasady walki i zdobywania talentów? Też stary system a umiejętności przypisane od tak jak leciało, bo też nikt tego nie zrobił, bo nie było czasu. Więc jakby nie patrzeć takie bronie obuchowe nie mają na wiki żadnych ataków, bo młotem nikogo nie pchniesz, ani nie usieczesz.

Alchemia, magia, etc. Zmieniałem to wg Twoich instrukcji, siedziałem nad tym bardzo długo, bo wtedy jeszcze mi zależało. Teraz podobno wszystko jest do dupy, więc moja robota jest na nic, ale to też mało ważne. Grunt, że zasad nie ma. A wszystko jest robione tak jak ja sobie to wymyśliłem grając Gordianem, który uczył tak jak uczył bo nie miał żadnych instrukcji z góry.

Zakup i sprzedaż materiałów i ekwipunku? Nigdzie nie ma niczego. Gdy Dev zrobił przelicznik powiedziałeś, że jest zbędny, bo MG mają nie trzymać się konkretnych ram tak mocno, ale mają prawo troszkę poszaleć wedle ich widzi mi się i będzie git.

Niewolnictwo było poprawiane już raz, ale o to się nie będę kłócił.

ÂŁowiectwo, rzemieślnictwo? Zero zasad. Nie ma co robić, gdzie sprzedać, żadnych cenników etc.

Bogowie? Chcieliśmy zrobił błogosławieństwa, to nic z tego nie wyszło. Teraz zasad dalej brak.

Zarobki graczy? Przy dzisiejszych cenach mamy sytuację gorszą niż w Polsce, gdzie dana osoba musi pracować ponad miesiąc na jeden zaawansowany miecz, tak jak w Polsce za buty gdzie w dobrym sklepie trzeba wydać pół wypłaty. Ceny umiejętności i sama ich niejasność też odpycha, bo znając coś tam i tak moje przemyślenia mogą być inne - sytuacja z grami losowymi i moją umiejętnością w czasie ostatniego festynu.

Sprawa nagród za zadania? W żaden sposób nie określona, nic nie można stwierdzić z zasad - czy mogę otrzymać stary porcelanowy wazon czy nie bardzo.

Mógłbym wymieniać wszystkie kategorie, bo w grze tak na prawdę nie ma zasad spisanych. Wszystko jest tylko i wyłącznie podległe Twoim opiniom i zamysłom, co wiąże MG z prostego powodu - nie myślą tak jak Ty i nie znają Twoich dokładnych przemyśleń w danej kwestii. Czyli tak naprawdę są tylko po to, by zatwierdzać nauki i szefować w organizacjach.
Dlatego są wg mnie jest tylko jedno wyjście. Wziąć otwarcie powiedzieć - "Zjebaliśmy. Nie było jasnych reguł, wszystko szło na wariackich papierach, ale od dzisiaj są zmiany takie, takie i takie. Zgodnie z zasadą co nie jest zakazane, to jest dozwolone i prawo nie działa wstecz macie szczęście i nie tracicie nic ze względu przez nasze błędy, ale od teraz nie będzie takiego burdelu."
I tyle. Potem tylko wziąć dupę w troki, zebrać MG i ustalić - albo masz czas i pracujesz, albo Au revoir. I nie zasłaniaj się studiami, nauką, maturą, dziewczyną, dzieckiem, psem czy treningiem, bo wiedziałeś, że to co robisz wymaga poświęceń, a nie tylko stania i błyszczenia się w lansiarskim kolorze nicka. Potem dokonywać zmian i ogłaszać. Zgodnie z tą zasadą zostaje wprowadzone to, to i to. Załatano to, to i to. Usunięto to, to i to. Jak patche systemu. I wtedy nikt nie będzie się burzył. Bo póki co ciągłe wpisywanie: "Niezgodne z zasadami" jest tak samo zasadne jak opieprzanie ludzi w Polsce, że nie znają Dracońskiego. Zasad nie ma nigdzie indziej niż w głowie Twej, więc nie ma się co dziwić, że wystąpi 600 interpretacji danej i ogólnej sytuacji. Niestety.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Luty 2012, 00:29:02 »
Mówi to osoba, która odeszła z MG i pousuwała wszystko za sobą. Tak robię to za darmo poświęcając własny czas. Muszę pracować, studiować, napisać magistra, mam swoje prywatne życie i poza tym prowadzę stronę i bloga. Nie jestem Twoim niewolnikiem. Nie jestem Ci niczego winien. Okaż trochę szacunku.

Staramy się przebudowywać system. Większość z wymienionych przez Ciebie rzeczy to kłamstwa i wypaczanie realiów. Wiele się zmieniło odnośnie wytycznych od Twojego odejścia. Oczywiście, że nie sposób wszystkiego spisać. Od tego mamy tematy w tym dziale.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Luty 2012, 00:42:49 »
Mówi to osoba, która odeszła z MG i pousuwała wszystko za sobą. Tak robię to za darmo poświęcając własny czas. Muszę pracować, studiować, napisać magistra, mam swoje prywatne życie i poza tym prowadzę stronę i bloga. Nie jestem Twoim niewolnikiem. Nie jestem Ci niczego winien. Okaż trochę szacunku.

Staramy się przebudowywać system. Większość z wymienionych przez Ciebie rzeczy to kłamstwa i wypaczanie realiów. Wiele się zmieniło odnośnie wytycznych od Twojego odejścia. Oczywiście, że nie sposób wszystkiego spisać. Od tego mamy tematy w tym dziale.

Ale o co Tobie w tym momencie chodzi? Co usunąłem? Wszystko co miałem przekazałem, usunąłem tylko swoją postać, bo byłoby nie fair gdybym odchodząc z BÂŚ miał ich umiejętności. I nie odszedłem z MG, bo tak. Tylko podobno wielce zawiodłem, więc po prostu się odsunąłem od czegoś do czego się nie nadaję. Więc nie rzucaj na mnie oszczerstw, bo nie masz żadnych podstaw, a jeżeli masz to weź je udowodnij, albo chociaż wypisz co zrobiłem.

No tak, nie sposób wszystkiego spisać i od tego mamy te tematy... Ale gracze mają znać zasady. Logika.
To czy Ty prowadzisz takie czy inne życie jest dla mnie mało ważne, bo nie jest to w żadnym wypadku istotne. Też studiuję, też mam wiele innych zajęć, ale nie wymawiam tego.

A jeżeli te moje podpunkty są kłamstwem, no cóż... Obal chociaż jeden z nich. Rzetelnym przykładem z Zasad.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Luty 2012, 00:53:35 »
Ale o co Tobie w tym momencie chodzi? Co usunąłem? Wszystko co miałem przekazałem, usunąłem tylko swoją postać, bo byłoby nie fair gdybym odchodząc z BÂŚ miał ich umiejętności.
Usunąłeś również swoje publikacje i prace nad systemem. ;/


I nie odszedłem z MG, bo tak. Tylko podobno wielce zawiodłem, więc po prostu się odsunąłem od czegoś do czego się nie nadaję. Więc nie rzucaj na mnie oszczerstw, bo nie masz żadnych podstaw, a jeżeli masz to weź je udowodnij, albo chociaż wypisz co zrobiłem.
Odszedłeś z MG, bo tak. Z mojej strony nie zostało Ci nic zarzucone. To nie jest temat do rozpatrywania Twoich prywatnych problemów. Nie chciałeś podać powodu, teraz na poczekaniu coś zmyślasz.


No tak, nie sposób wszystkiego spisać i od tego mamy te tematy... Ale gracze mają znać zasady. Logika.
To czy Ty prowadzisz takie czy inne życie jest dla mnie mało ważne, bo nie jest to w żadnym wypadku istotne. Też studiuję, też mam wiele innych zajęć, ale nie wymawiam tego.

A jeżeli te moje podpunkty są kłamstwem, no cóż... Obal chociaż jeden z nich. Rzetelnym przykładem z Zasad.
Nie mogę przytoczyć zasad budowania statystyk. Wyceny przedmiotów etc., gdyż znane są one tylko MG w naszym dziale. Jeśli Ci to podam system targowania się legnie w gruzach. Gdzie ta Twoja logika jest teraz? Nie Gordianie bo łatwiej jest oceniać. To jest robić najłatwiej. Zostawić wszystko za sobą, nie wywiązać się z obowiązków i rozpoczętych projektów, a obrzucać błotem. To wychodzi Ci w tym momencie idealnie. Jeśli masz jakieś uwagi odnośnie zasad sprecyzuj swoje sugestie. Mile widziane linki na Wiki. Propozycje zostaną rozpatrzone.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Luty 2012, 01:19:07 »
I kolejny spór. Ile wytrzymamy? Może powtórka z Canisa? Było podobnie, ale widzę że nie uczymy się na błędach. Szkoda, bo osobiście mam zasadę, by uczyć się na błędach, ale nie swoich.

Jakie są zasady gry, każdy widzi. Wszystkie luki, błędy i niedociągnięcia, można by wypisywać i wypisywać. Nie ma to jednak najmniejszego sensu. Znaczy, wróć! Te akurat należało by wszystkie wypisać, jakie jesteśmy w stanie znaleźć. Jest nas dużo, stworzyć odpowiedni temat, wszystko wyłapiemy.

Sensu nie ma dziwne obrzucanie się błotem i przeciąganie liny o to kto ma rację. Nikt nie wygra. W końcu ktoś się poślizgnie i upadnie na plecy, a wraz z nią druga strona. Nie możemy grać wedle twardych nienaruszalnych zasad. Ale nie możemy grać w chaosie. Musimy znaleźć wspólny kompromis.

Co do niewolników. Od dzisiejszego założenia tematu, wszyscy musimy je kupować. Jeśli ktoś już go ma, powinien napisać post z informacją jak go zdobył, dać link. Jeśli w nagrodę dostał za zadanie, niech zapłaci ten 100 złotowy podatek. Jeśli kupił za cenę niższą, jak jest ustalona, niech dopłaci należność + podatek.
Jeśli ktoś w przeciągu tygodnia nie napisze tego posta (bo nie znalazł odpowiedniego posta kupna w dziale wypraw albo po prostu sobie go samowolnie stworzył), a będzie posiadał nadal niewolnika, dajmy mu karę pieniężną.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Luty 2012, 01:36:00 »
Usunąłeś również swoje publikacje i prace nad systemem. ;/

Które publikacje?  Co dokładnie? Jeden byle jaki przykład. Bo dalej nie wiem. Oczywiście nie było krachu serwera, a jakby co to zjadło wszystkie tematy prócz moich. Ja bezczelnie usunąłem wszystko to co tworzyłem... A prace nad systemem jak sobie wyobrażasz? Skoro odszedłem to straciłem dostęp do Dysputum. Gdzie miałem "tworzyć"?

Odszedłeś z MG, bo tak. Z mojej strony nie zostało Ci nic zarzucone. To nie jest temat do rozpatrywania Twoich prywatnych problemów. Nie chciałeś podać powodu, teraz na poczekaniu coś zmyślasz.

Dziwne, że naszą rozmowę z 1 grudnia w której podałem powody odejścia mam dalej w swoim archiwum gg.

Nie mogę przytoczyć zasad budowania statystyk. Wyceny przedmiotów etc., gdyż znane są one tylko MG w naszym dziale. Jeśli Ci to podam system targowania się legnie w gruzach. Gdzie ta Twoja logika jest teraz? Nie Gordianie bo łatwiej jest oceniać. To jest robić najłatwiej. Zostawić wszystko za sobą, nie wywiązać się z obowiązków i rozpoczętych projektów, a obrzucać błotem. To wychodzi Ci w tym momencie idealnie. Jeśli masz jakieś uwagi odnośnie zasad sprecyzuj swoje sugestie. Mile widziane linki na Wiki. Propozycje zostaną rozpatrzone.

<huh> Jaki system targowania? Sklepy mają to do siebie, że wchodząc do nich mam podaną cenę i wybierając produkt kupuję go. Jeśli nie mam kasy to wychodzę.
Oczywiście, w czasie gdy byłem MG nic nie robiłem. Opierdalałem się cały czas, żadnych projektów, żadnych wpisów na wiki, żadnych wypraw, niczego. Więc nie mam prawa oceniać. Odchodząc nie miałem żadnych rozpoczętych projektów. Wszystko co miałem zrobić zrobiłem. Nawet chowańce czekały nie na mój ruch, ale na ruch tego, kto miał zrobić statystyki bestii, by można je było tam wpisać. Zresztą to dobrze, że odszedłem, przecież takiego niewdzięcznego chuja mieć w ekipie to strasznie demotywujące.

Aha i cytując Ciebie ja też nie jestem Twoim niewolnikiem, który będzie zapieprzał non stop nie mając z tego nic. Nawet głupiego - "Dzięki."
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2012, 10:26:54 wysłana przez Gordian »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Luty 2012, 10:48:07 »
To nie jest temat to wylewania Twoich prywatnych żali. Pousuwałeś za sobą info na temat systemu. Za dotychczasową współpracę podziękowałem Ci na gadu jak i na forum dyskusyjnym przy pozostałych świadkach Twojego sporu z Gunsesem. Pokazuje to dobrze jak bardzo starasz się przedstawić mnie w złym świetle stosując się już tak żałosnych technik. Wszystkie pozostałe posty nie będące odwołaniem do systemu zostaną usunięte. To nie jest temat do poprawy Twojego samopoczucia hejtowaniem mojej osoby.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Luty 2012, 16:04:12 »
Proponuje zapoznać się z zasadami, o których piszesz, i które oczerniasz. Proponuje zapoznać się z zasadami, które doprowadziły do opisywanych przez Cienie czynności. Inaczej nasza rozmowa nie będzie miała najmniejszego sensu. Wiem, że nie są idealne i wymagają poprawek. Pisanie jednak o czymś totalnie sprzecznym z zasadami rozgrywki w Marancie nie ma tutaj sensu. Tak do niczego nie dojdziemy.
Nie oczerniam zasad. Czytaj uważnie. Ja nie chcę ich całkowitego braku. Chcę tylko, aby nie były one tak surowe w stosunku do graczy. To zniechęca ludzi.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Luty 2012, 16:21:05 »
Nie neguję zasad, nie neguję funkcji MG. Neguję nadmierny rygor, który nigdy mi się nie podobał. Jak Guciu wspominał, Marant zaczyna znów śmierdzieć Canisem, który tak bardzo trzymał się zasad, że szło się zesrać, a gra mnie wkurwiała (nie tylko mnie), przez co postanowiłem z nią skończyć. Rozumiem obowiązki, rozumiem włożoną pracę. Nie rozumiem zachowania Iska. Czy nie możesz upuścić trochę luzu? Nie chodzi mi, żebyś nagle przestał być sprawiedliwy. Czy nie możesz dać na wstrzymanie dla wszystkich?

A propos trzymania się regulaminu:
http://forum.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=21515.0

Cytuj
2. Możesz posiadać tylko jedno konto. Zakładanie drugiego, skutkuje banicją użytkownika i nie podlega żadnym dyskusjom.

Dlaczego Serail nie ma bana?

Cytuj
4. Zabrania się nieuzasadnionego stosowania wulgaryzmów.

Dlaczego nasze bluzgi w offtopie, weteranum czy gdziekolwiek indziej są olewane?


Inny przykład. Isek, pracowałeś kiedyś jako osoba odpowiedzialna za zdrowie czy życie innych? W takiej pracy regulamin jest ostry i zwięzły, a Ty jesteś odpowiedzialny za każdą czynność. Domyślam się, że nie pracowałeś. Ja pracowałem. Jako ratownik na basenie. I jako osoba myśląca racjonalnie ten regulamin odpowiednio należy naginać, żeby ludzie mieli zabawę, oczywiście będąc wtedy bardziej czujnym. Ale nie, "bo nie i koniec".


Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Luty 2012, 16:26:37 »
Co do samej sprawy, która tu została wyciągnięta. Też mi się wydaje, że Zasady gry i ich nakaz przestrzegania przyćmiewa w dużym stopniu samą frajdę z gry. Wisi w powietrzu widmo Canisa, który stale się gdzieś wpieprzał i psuł atmosferę. Wydaje mi się Isq, że powinieneś wyluzować troszeczkę, pozwolić graczom i GMom na większy luz, wszak świat się nie zawali jeśli gra stanie się trochę luźniejsza. A przecież chodzi o dobrą zabawę. Tzn, nam... Bo Ty nie grasz za dużo, aktywność Twojej postaci jest dość znikoma, wiadome jest, że to przez wzgląd na to, że jesteś Adminem forum i może dlatego, że sam nie grasz zbyt często, nie czerpiesz z tego frajdy. Trzeba wrzucić na luz, pozwolić by się toczyło życie Marantu swoim własnym. Nigdy i tak nie osiągniesz tego, że wszystko będzie ustawione tak jak zamierzysz sobie w swych planach.

Dobrze opisane Zasady są ważne, ale nie rozdrabiajmy ich na miliony zagadnień, nie analizujmy każdego przypadku. Konkrety, ale takie, które dają jakiś luz, możliwość manewrowania... Gramy w świecie fantasy, pozwól aby ludzie popuścili wodze fantazji. Marant powinien być jak Gothic, magiczny, tajemniczy, fascynujący, wciągający. Marant to najlepsza gra w jaką przyszło mi grać, a gram od jakiś 4 lat, a to dla tego, że jest nieliniowy. Ograniczony prawie do zera wątek główny, a rozbudowana otoczka. Tylko jak zarzucimy surowe zasady, to z Gothica, zrobi się Mario... A to nie będzie wciągające.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Luty 2012, 10:42:06 »
Znowu nie chodzi wiki marantu? ;/

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Luty 2012, 11:09:43 »
Znowu nie chodzi wiki marantu? ;/
Domena nie odpowiada ze strony Gram.pl. W związku z coraz częstszymi problemami z odpowiedzią domeny nockruka.gram.pl przeniosę marantowe wiki na wikimarant.tawerna-gothic.pl.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Luty 2012, 12:06:10 »
Ale przerzucisz wszystkie zasoby za jednym razem? Bo jest cała masa tematów na wiki, których nie ma w spisie.


Właśnie, jest na wiki jakiś spis wszystkich założonych tematów?
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2012, 12:08:28 wysłana przez Gunses »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Luty 2012, 12:06:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything