Autor Wątek: Książki, czasopisma, gazety...  (Przeczytany 24962 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Lipiec 2009, 10:29:45 »
Książki
Wszystkie części Harrego Pottera
Stephen King: Skazani na Schwashank i Zielona Mila
Andrzej Zasieczny: Czołgi Drugiej Wojny ÂŚwiatowej
Czasopisma
Batalie Największej z Wojen

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Luty 2011, 18:26:54 »
Nie ma tutaj mojego posta? oO. Zadziwiony jestem. No cóż, ale zaraz to się zmieni. ^^

Książki: Tutaj przede wszystkim wszelkiego rodzaju literatura fantasy. Począwszy od praojców gatunku jak, np. Peter Beagle i jego genialny "Ostatni Jednorożec", czy też Ursula K. Le Guin i cykl "Ziemiomorze" przez Howarda Philipsa Lovecrafta, C.S Lewisa, a kończąc na takich sławach jak znany wszystkim J.R.R. Tolkien oraz nasi polscy Andrzej Sapkowski ze świetną "Sagą o Wiedźminie" i ukochaną przeze mnie "Trylogią husycką" i Jacek Piekara i jego "Sługa Boży". Poza gatunkiem fantasy dochodzi jeszcze Stephen King ("Zielona Mila"; "Ostatni bastion Barta Dawesa"; "Oczy Smoka"), Paulo Coelho ("Alchemik"; "Weronika postanawia umrzeć"; "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam") i ze starszych książek - "Rękopis znaleziony w Saragossie" autorstwa Jana Potockiego, "Jądro ciemności" Josepha Conrada, czy "Momo" Michaela Ende (swoją drogą absolutne arcydzieło wg mnie, polecam każdemu, kto ma problem z czasem i jego gospodarowaniem).

Gazety: Czytam jedynie "Metro" na lekcjach w szkole, kiedy nie mam co robić, albo nie wykorzystałem go w szatni, jako podstawkę do nóg. ;)

Czasopisma: Jako fanatyk muzyki metalowej odzywa się we mnie pragnienie poszerzania wiedzy nt. tego gatunku oraz ciekawi mnie opinia innych, a więc na moim biurku leży często "Metal Hammer" oraz jako ministrant z 10-letnim stażem czytać mi się zdarza "KnC", głównie pomocne ze względu na teksty czytań - a ja jako lektor mam szczególne zamiłowanie do tekstów Pisma ÂŚwiętego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Luty 2011, 18:26:54 »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Luty 2011, 20:21:31 »
Książki: ogólnie rzecz biorąc - uwielbiam literaturę fantasy, co przekłada się na tytuły zajmujące moją półeczkę. Czytać zacząłem gdzieś w wieku 5 lat, kiedy to wujaszek mój zacny kupił dla mnie cztery części popularnego Harry'ego Potter'a w bardzo fajnym opakowaniu, które to później zaczęło służyć jako pudełeczko na płyty. Brzdącem  małym jeszcze będąc czytałem przygody małego czarodzieja z zapartym tchem. Wtedy była to dla mnie saga wyjątkowa. Jednakże na przestrzeni lat mój gust się znacznie zmienił, powędrował w klimaty bardziej klasycznego fantasy typu osławionej trylogii Tolkiena i tym podobnych. Do trylogii "Władcy Pierścieni" podchodziłem kilka razy. Głównie ze względu na to, że kupując ją sobie byłem jeszcze w trzeciej klasie podstawówki i jakoś niekiedy trudno mi było sobie niektóre rzeczy przyswajać. Po dwóch latach wchłonąłem jednak serię bezproblemowo i teraz od czasu do czasu lubię sobie odświeżyć przygody Bagginsa i spółki. Poza tym uwielbiam Pratchetta. Jego niebanalne poczucie humoru, cynizm, kreowane postacie. Wszystko jest idealne i przyciąga czytelnika do lektury. Na półce mam jeszcze 3 książki z serii Dziedzictwo młodego Paoliniego... Cóż, szału nie ma, ot przeciętniak to i rozpisywać się nie będę... Moją półkę ozdabiają jeszcze 2 części trylogii o demonach Petera V. Bretta. Malowany Człowiek i Pustynna Włócznia. Cóż, trzeba przyznać, że pan Peter stworzył niesamowity świat, wciągającą, wielowątkową fabułę i sympatycznych bohaterów. Wypadałoby też wspomnieć o dwóch tomach opowiadań o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, bo obok tak wspaniałej lektury przejść obojętnie nie można. Czytałem z zapartym tchem, choć dawkując umiarkowanie - jedno opowiadanie na dzień by za szybko nie skończyć. Polecam gorąco. :) Poza tym moją półkę zdobi jeszcze kilka mang - Naruto (żałuję wydanej kasy, mogłem za to kupić masę lepszych tworów), Fullmetal Alchemist (to akurat jest świetne) i Death Note (też świetne.

Gazety: nie czytam, choć jak nawinie się jakiś dziennik to poszperam w poszukiwaniu jakichś nowinek sportowych.

Czasopisma: kiedyś kupowałem czasopisma dla graczy, przede wszystkim CD-Action (jakieś 40 numerów na półce leży), do którego często wracam, dla samej radochy czytania tekstów redaktorów.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Czerwiec 2011, 09:33:15 »
Książki? Uwielbiam historyczne, opowiadające o losach Słowian, którzy zamieszkiwali tereny dzisiejszej Polski, czasopism nie czytam, tym bardziej gazet  <lol>

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Czerwiec 2011, 11:23:56 »
Książki? Uwielbiam historyczne, opowiadające o losach Słowian, którzy zamieszkiwali tereny dzisiejszej Polski, czasopism nie czytam, tym bardziej gazet  <lol>

W takim razie polecam Ci poczytanie książek Komudy, tam w sposób bardzo dosadny i z odrobiną humoru pokazane są obrazy Sarmatów i szlachty Polski XV wieku. Mimo, że ciężko powiedzieć o jego książkach jako historycznych (w sumie to nawet ciężko powiedzieć, że to czysta fantastyka) ale czyta to się wspaniale.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Czerwiec 2011, 12:43:08 »
O proszę! Komuda... Nie znam, ale chętnie poznam. Niedługo wycieczka do biblioteki ;D. Jakieś ciekawe tytuły możesz polecić?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Czerwiec 2011, 13:27:38 »
Z tej jego "Polskiej" części to dopiero Opowieści z Dzikich Pól czytam, ale po uprzednim Imieniu Bestii (się dzieje rzecz we Francji) i Herezjarce(druga część) i bardzo dobre książki czyta się bardzo szybko gdyż składają się one z opowiadań.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Czerwiec 2011, 14:09:41 »
Okej, dzięki ^^

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Czerwiec 2011, 01:05:58 »
Ostatni swój post wpisywałem tutaj 21 Maj 2007, nieco się przez te bagatela ponad 4 lata zmieniło, toteż wpisuję się ponownie, co - mam nadzieję - zostanie mi wybaczone.

Książki

Szczerze powiedziawszy fantasy typu tolkienowskiego mi się znudziła. Zbyt mało jakiejś poważnej refleksji (chociaż może jej po prostu nie dostrzegam), zbyt widoczny klasyczny, starożytny, przedwieczny i antyczny podział na dobro i zło (chociaż u starożytnych było go w zasadzie zdecydowanie mniej). Bardziej pociąga mnie fantasy, prezentowane przez Sapkowskiego ("Wiedźmin" - o czym chyba każdy wie), Zamboch ("Krawędź żelaza", ogółem o dziwnym facecie - Koniaszu) czy - odkrytego ostatnio przeze mnie Ziemiańskiego (genialna wręcz seria "Achaja", przeczytałem 3 tomy praktycznie na jednym wydechu). Ziemiański potrafi także przysolić dobrym science fiction (ostatnio wydany zbiór opowiadań pt. "Zapach Szkła"), lecz w tej materii ostatnio najbardziej odznacza się w ostatnich latach moim zdaniem Glukhovsky, pisarz rosyjski, który nie zatracił rosyjskiej duszy pisarskiej w swoim "Metrze 2033" (a także sequelu, chociaż ten był ewidentnie gorszy) nawet na gruncie gatunku nie znanego geniuszom rosyjskiej (/światowej) literatury, klasykom typu Dostojewski ("Zbrodnia i Kara") czy Pasternak ("Doktor żywago"). Lubię poczytać coś z powieści historycznych - jak np. do dzisiaj uważaną przeze mnie za najlepszą książkę, którą czytałem - "Religię", Tima Willocks'a (chwała niebiosom, że autor zapowiedział kolejną powieść, bo pióro ma świetne, a wyobraźnię - jakże niezwykle plastyczną). Ciekawią mnie też książki nietypowe, które trudno zaklasyfikować. Jak np. "To ja, Ediczka", obrazoburcza i brzydka, a przez to - szalenie ciekawa (a przynajmniej do pewnego momentu, gdyż będąc gdzieś w 7/10 zaczęła wlec się jak flaki z olejem, toteż rzecz porzuciłem).
Oddzielnego akapitu wymaga Jacek Piekara - nasz rodak, a raczej świat i postacie, które wykreował w swojej serii książek o inkwizytorze Mordimerze Maderrinie ("Sługa Boży" i 2 zbiory opowiadań "Ja, Inkwizytor" + najnowsza powieść (niespodzianka w tej serii) - "Bicz Boży", którą właśnie mam okazję kończyć). Kiedy przeczytałem "Wieże do nieba", pierwszy zbiór opowiadań o inkwizytorze Maderrinie (a od tego zaczynałem przygodę z twórczością Piekary), to skłonny byłem uznać, że książka to genialna, idealnie trafiająca w mój gust. Obracała się co prawda w kategorii rzeczywistości fikcyjnej (jakkolwiek czerpiącej szeroko z realnej historii średniowiecznej Europy), lecz nie było w jej treści rzeczy nierealnych. To mi się bardzo podobało, odejście od magii/nadnaturalnych zdolności etc. Tłumaczenie wszystkiego za pomocą chłodnego rozumowania. Kiedy sięgnąłem zwiedziony ciekawością po "Dotyk Zła", byłem lekko zdenerwowany, gdy w opowiadaniu tytułowym pojawiły się elementy "z archiwum X". Jednak Piekara dozował je umiejętnie i w odpowiedniej proporcji, nie szedł na absolutny żywioł z tą materią, co pozbawiłoby jego twórczość oryginalności. Sięgnąłem po coś starszego i przeczytałem "Sługę Bożego". Konsekwencja w umiarkowanym aplikowaniu nadnaturalnych mocy i zjawisk do treści książki była utrzymana. I w najnowszym "Biczu Bożym", rzecz ma się identycznie. I oby Jacek nie przesadził, gdyż opowieści o ÂŚwiętym Officjum i Matce Boskiej Bezlitosnej są naprawdę fascynujące.

Gazety   

Długi czas miałem do gazet stosunek co najmniej lekceważący. Denerwowała mnie ich forma graficzna - bardzo niewygodnie mi się je czytało. Toteż nie kupowałem żadnych. Ponad rok temu zacząłem kupować "Focusa", zwiedziony ciekawością świata nauki (nawet jeśli popularnej, a może nawet - właśnie dlatego ten miesięcznik mnie przyciągnął). "Focusa" kupuję regularnie co miesiąc.
Ostatnimi czasy zacząłem interesować się prasą polityczną (chociaż politykę polską miałem i mam w zasadzie głęboko w wiadomej części ciała). Nie bawiły mnie jednak ani "Fakty i Mity" (miałem okazję kilka razy czytać), ani Urbanowskie "Nie" (dobór treści w tej i poprzednio wspomnianej gazetce - jest strasznie jednowymiarowy - "klechy do gazu!". Wszyscy wiemy, że kradną, że mają złote pałace i samochody, że macają młodych chłopców po odbytach, że sieją w umysłach ludzkich zabobon - i że powinni zostać w konsekwencji rozstrzelani. Po cóż to po 100 razy udowadniać? Zacząłem kupować "Uważam Rze". I uważam, że ta gazeta jest naprawdę dobra (jakkolwiek nie zgadzam się z większością jej postulatów politycznych). Operuje ironią, a to lubię najbardziej. Krzysztof Feusette czy glawnyj redaktor Ziemkiewicz potrafią pięknie rzecz opisać, nie wspominając o felietonach Pana ÂŁysiaka z ostatniej strony. Prawicowcy zawsze mieli trzeźwiejsze spojrzenie na rzeczywistość (jak mówił Mao), a że ich pomysły na przyszłość są - odwrotnie - kompletnie idiotyczne - to już inna bajka. 

A w ogóle to uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona.

Offline Entwhiler

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda będzie spisana krwią.
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lipiec 2011, 21:28:40 »
Książki:
- saga Harry Potter
- trylogia Władca Pierścieni
- saga Dziedzictwo
- seria Star Wars (ok. 130 tytułów)
Czasopisma:
- od czasu do czasu CD-Action

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci


Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Październik 2013, 18:01:33 »
No to już wiem, co dostanę pod choinkę.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Październik 2013, 18:15:04 »
Edziu ja bym nie mógł tak długo czekać. W skrócie rzecz biorąc jaram się jak ksiądz na widok nowego ministranta!

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Lipiec 2016, 23:09:29 »
Jakby to powiedzieć. Hmmm... Wychowałem się na książkach. Ongiś potrafiłem przeczytać jedną normalną powieść, dziennie dzięki czemu wykształciłem sobie orginalny warsztat pisarski, będący zbieraniną wielu styli. Do moim ulubionych cykli można zaliczyć Trylogię Husycką Andrzeja Sapkowskiego.
To jest naprawdę dobra historia, okraszona przednim dowcipem i wartką akcją.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Lipiec 2016, 23:09:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top