Autor Wątek: Książki, czasopisma, gazety...  (Przeczytany 24957 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Listopad 2006, 18:01:40 »
Ksiązek to nie lubie czytac ale lubie tylko czytac sała serie Harrego Pottera
A czasopism to juz nie zbieram kiedys zbieralem Komputer świat gry ,
Cd-Action i Twój Niezbednik.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Listopad 2006, 19:47:46 »
Ksiązki

Nie przepadam za książkami. Przeczytałem parę lektur szkolnych, aczkolwiek czytam przeważnie streszczenia. Z ciekawszych lektur zaliczę Chłopcy z placu Broni, Ten Obcy, etc.

Czasopisma

Do niedawna kupowałem KÂŚGRY, dziś nie czytam tego pisma. Od czasu do czasu zdarza mi się kupić CD-Action, ze względów różnych, a tu raz recenzja jakiejś fajnej gry, czy to demko najnowszej produkcjci bądź pełna wersja jakiegoś hitu. CD-a kupuje bardziej dla samego czasopisma, jest obszerne, szczególnie teraz nr 12 z plakatem g3 wielkości ośmiu kartek A4 :D. Baaardzo dawno czytywałem Kaczora Donalda ;].
Zastanowię sie nad ciągłym kupowaniem CD-A ;].

Z wyrazami szacunku...

Forum Tawerny Gothic

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Listopad 2006, 19:47:46 »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Grudzień 2006, 14:50:05 »
Książki

Nie przepadam za książkami, ale kilka utworów przeczytałem. Wymienie moje ulubione:
Forrest Gump - bowiem jest ona ciekawa, zabawna, czasami poważna.
Władca Pierścieni - kto by nie lubiał tak ciekawej książki, bogatej w wszechstroną przygode.

Gazety:

Kupuje sporo gazet, najczęściej są to gazety mające związek z komputerami. A więc kupuje:

Click!-dla mnie najlepsza gazeta jeżeli chodzi o informacje ze świata gier.
Niezbędnik- ze względu na programy na płytce.
Komputer ÂŚwiat- ciekawa gazeta, ciekawe rzeczy tam piszą.
PC Format- także ciekawe rzeczy tam piszą.
Komputer ÂŚwiat Ekspert- to samo co przy pC Formacie...
BravoSport- czytuje to od dawien dawna. Ze wględu na na kilka rzeczy: artykuły ciekawe, wywiady, plakaty.

Kiedyś kupowałem:
Kaczor Donald, Gigant, CD-Action, Piłka Nożna.

To by było na tyle...pozdrawiam.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Styczeń 2007, 08:52:54 »
Książki
Bardzo podoba mi się książka Znaczy Kapitan, która zaskarbiła sobie u mnie na uznanie. Już będąc w młody wieku 3 - 4 klasa przeczytałem Adama Mickiewicza - Dziady, ponieważ nie lubię i nie lubię takich książek na dzieci.

Czasopisma
Nie uchronię się przed CD-Action, gdyż mam prenumeratę do domu od (bodajże) dwóch lat. Innych nie czytam. Po za tym przeglądam fora oraz czytam artykuły na wortalach internetowych.

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń 2007, 17:18:45 »
KSIÂĄÂŻKI. Najbardziej lubie literaturę fantasy. Oto moje ulubione:

1. Wiedźmin A. Sapkowskiego
2. Harry Potter
3. Władca Pierścieni oraz Hobbit
4. Eragon i Najstarszy

Podobał mi się jeszcze Kod Leonarda i Anioły i Demony.

Jeśłi chodzi o czasopismo to jedyne jakie kupuje czasem to CD-A.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń 2007, 18:02:31 »
Książki:
Książek chodź zbyt dużo nie czytam to ostatnio co przeczytałem to Eragon wcześniej przeczytałem tylko Harrego Pottera od 1 do 6 części.

Czasopisma:
No cóż tutaj u mnie króluje Cd-Action które kupuję od 2 lat i nie żałuje czytam od deski do deski. Lektura tego czasopisma dostarcza mi wiele informacji na temat gier sprzętu i innych ciekawostek, daje mi też dużo śmiechu gdy czytam "Na luzie' i wraz z dobrym humorem zażenowanie podczas czytania większości matołów którzy piszą głupoty do "Action Redaction".
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 18:03:12 wysłana przez Thrall »

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń 2007, 19:47:22 »
Heh, książki   Głównie to czytam fantasy, ale nie zagardzę też dobrym horrorem. Moje ulubione książki to:
-saga o Wiedźminie (za cholerę nie mogę znaleźć w rzadnej bibliotece "Chrztu Ognia"-chyba trzeba będzie sie pofatygować do księgarni  )
-Smętarz dla Zwierzaków
-trylogia Władcy pierścieni
-Hobbit

A z czasopism to od niedawna kupuję cd-action. Lubię tą gazetę za obszerne teksty i za felietony członków redakcji w gamewalkerze, no i ACTION-REDACTION! Z prasy muzycznej to czasem kupuję metalhammera.

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Styczeń 2007, 19:17:47 »
Książki
Głównie... nie, praktycznie wszystkie książki, które czytam (oprócz oczywiście lektur) to fantasy. Czasem zdarzają się wyjątki typu s-f czy historyczne, jednak są to wyjątki które toną w morzu literatury fantasy. Z tego działu przeczytałem naprawdę wiele: od Harry'ego Pottera przez Opowieści z Narnii a na Wiedźminie kończąc. Między tymi tytułami jest jeszcze sporo innych, jednak nie chce mi się ich po kolei wymieniać, za dużo pisania   .

Czasopisma
Do niedawna kupowałem "Komputer ÂŚwiat Gry", ale to czasopismo powoli zaczęło schodzić na psy. Zamierzam przerzucić się  na Cd-Action. Z innych pism będzie tygodnik "Kaczor Donald" kupowany przeze mnie przez parę lat i parę okazyjnie kupionych innych, w stylu "Clicka" itp.

Komiksy
Kupiłem parę serii komiksów z "Dobrego Komiksu", m.in. "Street Fighter" czy "Soul Saga". Potem parę Asterixów czy jakiś innych tego typu. Dzisiaj na razie nie kupuję żadnego. Zadowalam się web-komiksami.
Moje ulubione to:
-Kokoart
-A Quartz Bead
-RotflPG
-Ke?
-Gamer9
i parę innych. W internecie można znaleźć komiksy, które poziomem wcale nie są niżej niż te, które można znaleźć w księgarni. Polecam więc poszperać po necie i poszukać, tam każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdro  .

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Styczeń 2007, 19:54:23 »
Książki:
W moim życiu przeczytałem tyle książek, że nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie ile ich było. Jednak te, które zwróciły moją szczególną uwagę to:
- J.R.R Tolkien - "Władca Pierścieni" - raczej nie muszę tłumaczyć, Tolkien to jeden z prekursorów literatury Fantastycznej, a jako, że ją lubię to muszę ją tutaj wymienić.
- J.R.R Tolkien - "Hobbit" - To jedna z pierwszych moich książek Fantasy, które przeczytałem. ÂŁadnie napisana, a przygodowa fabuła, sporo zwrotów akcji oraz wiele ciekawych opisów i ciekawostek decydują, że Hobbit jest naprawdę przyjemną lekturą.
- J.R.R Tolkien - "Silmarillion" - książka ciekawa i naprawdę godna przeczytania, nie już tak genialna jak Hobbit czy  sam Władca Pierścieni, ale naprawdę godna przeczytania książka.
- A. Sapkowski - saga "Wiedźmin" - nie wielbię jej tak jak Tolkienowskich dzieł, ale jest książki o Wiedźminie są fajne i bardzo przyjemnie się je czyta. Sporo akcji i dość fajna fabuła oraz ładne wykonanie tworzą z książek Sapkowskiego obowiązkową lekturę każdego fana Fantasy.
- Juliusz Słowacki - "Kordian" - genialne dzieło genialnego pisarza. Słowacki stworzył naprawdę super dzieło pokazujące o co chodziło w erze Romantyzmu. Kordian to postać bardzo interesująca, super napisane oraz wiele patriotyzmu tworzy z tego Kordiana naprawdę super dzieło.

To są te najważniejsze, ale oprócz tego lubię "Lalkę", "Nad Niemnem", "Ludzi Bezdomnych", "Czarne Okręty", "Kompanie Braci" oraz "Zbrodnię i Karę".

Gazety i Czasopisma:
- Gazeta Wyborcza - moim zdaniem najlepsza Polska gazeta opisują to co się dzieje na świecie. Nie wypisuje większych głupot i można się wiele rzeczy dowiedzieć z niej.
- Metro - czytam bo zawszę jak idę rano do pracy lub szkoły to zabieram ją po drodze ponieważ jakiś koleś rozdaje    
- CD-Action - moje pierwsze CDA kupiłem w 1999 roku i do tej pory posiadam wszystkie numery. Wiele informacji o grach, sprzęcie robi swoje. Na początku kupowałem to czasopismo dla gier, ale teraz robię to ze względu na sprzęt.
- Niezbędnik - ze względu na opisywany tam sprzęt i ciekawe programy
- Cogito - gazeta z której nawet dobrze można przygotować się do matury  

Oprócz tego czasem czytam PC Format, różne gazety motoryzacyjne

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2007, 19:56:32 wysłana przez Crisis »

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Luty 2007, 07:36:44 »
książki


Twórczość A. Pilipiuka - bardzo fajnie napisane zdecydowanie polecam.

Harry Potter- też fajny.

Eragon, Najstarszy - ciekawa fabuła

Seria Miecz Prawdy - Również b. ciekawa

A. Sapkowski Wiedźmin + Śląska trylogia[/b]

Całokształt Tolkiena

Czasopisma

CD-ACTION - najlepsze (moim zdaniem) czasopismo o grach na PC. fajne texty i recenzje.

Nowa Fantastyka - ciekawe artykuły i opowiadania.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2007, 07:38:28 wysłana przez Tkoron »

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Maj 2007, 20:21:42 »
Ksiażek nie czytam bo nie lubię... A z czasopism to jak wiele osób kupuję CD-Action bo jest to najlepsze czasopismo dla graczy na polskim rynku. Posiada wiele ciekawych i wciagajacych tekstów oraz wypasiona płytę z grami. Po prostu najlepsze...

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Maj 2007, 20:51:17 »
KSIÂĄÂŻKI
- "Władca Pierścieni"
- "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
- "Silmarillion"
Wszystkie Johna Ronalda Reuela Tolkiena
Książki te są jednymi z najlepszych na świecie książkami fantasy, o ile nie najlepszymi.  Pan Tolkien wymyślił cudowny świat i świetną historię zwykłych ludzi. wydaje się. że proza pana Tolkiena nie niesie żadnego przesłania, że jest tylko ot tak napisana, żeby ludzie mili radość. W rzeczywistości opoiwada o różnych, trudnych zagadnieniach życia.

- "Eragon"
Co tu dużo mówić. Takie dorosłe i wyrafinowane, a dzieło nastolatka. Naprawdę przyjemnie mi sie ją czytało.

- "Balladyna"
Pan Julisz S. tą książką reprezentuje wysoki poziom tragedii romantycznej. Polskiej tragedii. Książka mimo iż napisana językiem może dla wielu trudnym jest bardzo, bardzo fajna.

- "Krzyżacy"
Mimo iż większość moich kolegów z klasy splunęła na tą książkę i stwierdziło (cytuję), "że jest zjebana", to ja przeczytałem dzieło pana Sienkiewicza w całości. Jest to książka niesamowita. Piękne odwzorowanie minionych czasów, co zresztą jest cechą prozy Sienkiewicza. Historia aż wylewa się z tych kilkuset kartek.

- "Harry Potter"
Tasiemiec, ale jak fajny tasiemiec :D To, co jest mocą tej książki, to świat, stworzony przez J.K. Rowling. świat niewątpliwie magiczny :D Tak ładnie pani Rowling wplotła magię i czary w świat rzeczywisty.

- "Zemsta" Aleksandra Fredry
Wybitna komedia. Nic więcej nie powiem o tej książce, gdyż nie da się o niej mówić inaczej jak :fajna, super, fajna, fajna, super.

GAZETY
Tutaj mało.
Sporadycznie CD Action - gazeta z fajnymi recenzjami, ale często z grami nie odpowiadającymi moim gustom.

Kupywałem niedawno "Władca Pierścieni. Figurki Postaci Filmowych". To kupywałem ze wzgledu na figurki, których mam przeszło 60. Wydałem na to ponad 1200 zł, więc kolekcja jest sporo warta :D

Czasami przeglądam Super Express
I tyle.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maj 2007, 18:49:16 »
W swoim krótkim życiu przeczytałem wiele książek, niektóre z własnej woli, niektóre pod przymusem (lektury). Te książki, które mi się najbardziej spodobały i mógłbym je czytać po raz kolejny to:

-„ Hobbit”, J.R.R Tolkiena – jest to świetna książka, świetnie napisana, o czym opowiada to przecież wiele osób wie wiec tego nie napisze.

-„Władca Pierścieni” wyżej wymienionego Pana, – co by tu powiedzieć? Tak naprawdę nie przeczytałem jeszcze całej książki, bo ją dopiero czytam, tak właśnie w tej chwili jestem w momęcie jak Gandalf, Gimli i Legolas stoją przed obliczem króla Rohanu Theodenem ;), ale jak narazie książka jest świetna, ale różni sie trochą od "Hobbita" paroma szczegółami.

-Cała seria „Harrego Pottera” Pani Rowling – do tej serii książek mam największy sentyment, bo przez nią moją przygoda z czytaniem książek właśnie się rozpoczęła. Bardzo spodobał mi się właśnie ów świat, bo z domieszką magii łączy się świat zwykłego ucznia, który żyje, odczuwa różne uczucia, staje się dorosły...

Było jeszcze parę książek, BA, nawet wiele, ale wymieniłem tylko te, które najbardziej mnie urzekły.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Maj 2007, 19:36:44 »
Jeśli chodzi o książki, to ścigają mnie już chyba ze wszystkich bibliotek, ale bardzo lubię czytać i czytam praktycznie wszystko. Zaczynając od horrorów, poprzez beletrystykę, powieści, kryminały do książek psychologicznych, o geografii Arabii i fotografii itp. :) Moi ulubieni autorzy, to: S. King, D. Koontz, G. Masterton, A. Rice, W. Eichelberger itp. :)  

Jeśli chodzi o czasopisma, to czytuję Charaktery (czasopismo psychologiczne) oraz Angloramę (czasopismo angielskie z angielskimi artykułami). Często sięgam również po pismo archeologiczne, czasem zdarza się jakieś  całkiem angielskie np. Now. Czasami, bardzo rzadko, kupuję Joy'a, albo coś takiego kobiecego :D:D

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Czerwiec 2007, 13:05:27 »
Witam

Książki
- "Hobbit"
- "Władca Pierścieni"
mam zamiar przeczytać wszystkie książki Tolkiena.

Czasopisma
Nie czytam i nie mam zamiaru chyba że coś z gram. Ale kupować nie mam zamiaru.
______________________________

Pozdrawiam wszystkich

Offline Arisa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Czerwiec 2007, 12:49:55 »
Książki - codziennie staram się przeczytać choć parę stron interesującej mnie powieści.
Czytam głównie horrory sf i thillery psychologiczne, które obfitują w wiele nierozwikłanych intryg i ciekawych wątków. Wybieram takich pisarzy, którzy wiernie obrazują rzeczywistość, jednocześnie unikając zbędnej dydaktyki - ostatnim moim ' odkryciem ' jest Maxime Chattam, który twórczością dorównuje takim sławom, jak Dean Koontz i Stephen King.
Czasopisma - szczerze mówiąc, czasopisma czytam bardzo wybiórczo, skupiając się jedynie na interesujących mnie tematach. W prasie młodzieżowej i kobiecej wyszukuję propozycji makijaży, a w gazetach typu Focus czytam artykuły poświęcone nierozwikłanym zagadkom z przeszłości. Jedynymi gazetami, których czytam największą zawartość, są Mój pies i Przyjaciel pies. ^^

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Sierpień 2007, 14:11:43 »
Książki: Saga książek Harrego Pottera. Czterej pancerni i pies. Dużo jest tych ksiażek więc nie ma co wymieniać.
Czasopisma : Najczęsciej są czasopisa zwiazane z grami komputerowymi sprzętem. Gazeta którą kupuje często to fakt, dużo informacji i nieraz niezłe fotomontarze z których się można pośmiać.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2009, 11:43:49 »
Książki:  Oczywiście je czytam, choć ostatnimi czasy nie za często. Czytuję głównie wszystkie książki Dana Browna, Sapkowskiego i wszelkie książki fantasy. Do moich ulubionych należą: "Kod Leonarda Da Vinci", "Anioły i Demony", "Cyfrowa Twierdza", "Wiedźmin", "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "W Pustyni i w Puszczy".

Czasopisma: Kupuję jedynie CD- Action (zresztą tylko od czasu do czasu). Czytam także wszelkie gazety motoryzacyjne ale tylko w sklepach ;p.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2009, 09:10:35 wysłana przez Kirgo32 »

Oktawian August

  • Gość
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Czerwiec 2009, 12:02:56 »
Moje ulubione to:
Saga Wiedźmin A.Sapkowskiego
Saga Władca Pierścieni J.R.R .Tolkien
Czasopisma: Jedynie kupuje CD-Action ,ale tylko w tedy jak jest coś napisane o dobrych,moich ulubionych grach no i o dobrym sprzęcie.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2009, 16:31:34 wysłana przez Pabloo »

Offline Odium

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Lipiec 2009, 00:04:18 »
Książki:
Lubię literaturę dobrą dla mnie, nie dla mas. Oczywiście najczęściej jedno pokrywa się z drugim. Z moich faworytów wymienię:
-Sapkowski- ,,Wiedźmin"; ,,Trylogia Husycka". Numer jeden, od zawsze.
-Tolkien - ,,Włdaca Pierścieni"; ,,Silmarillion"; ,,Hobbit". Jeden z głównych twórców gatunku, oczywista.
-King - ,,Worek Kości"; ,,Martwa Strefa". Trochę mało, w najbliższym czasie postaram się jednak braki nadrobić. Stephen zawsze pokazywał klasę Horroru. Mnie zauroczył. ;)
-Lovecraft - Podobnie jak Tolkien fantasy, tak Lovecraft horroru i s-f prekursorem był. Jego opoiadania mają w sobie to coś, co przypomina nam o sobie w ciche, niepokojące noce.
Czasopisma:
-CD-Action -  Jak widzę, nie wybijam się niczym szczególnym :]
-Moto Voyager - dwa kółka, cud miód.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Lipiec 2009, 00:04:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything