Autor Wątek: 5 lat Tawerny Gothic  (Przeczytany 12686 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
5 lat Tawerny Gothic
« dnia: 23 Lipiec 2010, 00:36:43 »
Cóż, drodzy forumowicze, dzisiaj, 23 lipca, obchodzimy 5 rocznicę istnienia strony Tawerna Gothic (a jeszcze niedawno była 3 rocznica). Sporo się zmieniło od tamtego czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o forum. Nie jest tylu aktywnych userów, co kiedyś. Sporo odeszło z różnych powodów, ale przecież nie można całe życie siedzieć na forum (pozdro dla Boby Fetta i Respeva). Niemniej jednak mam nadzieję, że po premierze Arcanii przybędzie więcej nowych userów. Nowa wersja TG będzie gdzieś we wrześniu (cytuję osobę odpowiedzialną za to ;]), ale nie taka, jaka była na początku pokazywana.

Tak więc ja mogę Wam życzyć większej ilości userów na forum, nowej wersji TG, ciekawych dyskusji i zarąbistego Gothic'a 4, który miejmy nadzieję, że nie okaże się taką lipą jak ZB. No i to chyba tyle, bo nie wiem, czego jeszcze mógłbym Wam życzyć. xD

A Wy? Co możecie powiedzieć na temat 5 rocznicy TG? Oczekuję wielu postów w tym temacie. ;]
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2010, 10:28:21 wysłana przez Isentor »

Offline Azprime

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2010, 00:44:18 »
ohhhhhhh <33333

Forum Tawerny Gothic

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2010, 00:44:18 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2010, 16:19:35 »
Niech Bóg/Bogowie (jacy tam se chcecie) błogosławi/ą wszystkim tym których zastałem na forum po rejestracji i są na TG nadal. :)

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2010, 18:26:34 »
I Bóg powiedział: Nie kupujcie w Biedro, bo wszakże teraz powstało Chrabo.

Wiem, że serwis będzie się rozwijał dalej i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze tu wrócę. ;) Gratuluję wytrwałości i pracy włożonej w tę stronę, która nadal się rozwija i wygląda wciąż imponująco.
Dziękuję za pozdrowienia i życzę dalszych sukcesów, towarzysze broni.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2010, 18:35:09 »
Cieszy to, że starzy wyjadacze też od czasu do czasu wpadną na forum. :)

Pabloo

  • Gość
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2010, 22:26:42 »
Jak to Krzynówek mówi "Cały czas do przodu."

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec 2010, 19:20:43 »
Kiedy ja ostatnio TG odwiedzałem, doskonale pamiętam jak o tej porze każdego dnia liczba osób przeglądających liczona była w setkach, jeżeli nie w tysiącach :>. Cóż Tawerna Gothic powiedzmy sobie szczerze, lata świetności ma za sobą, nie wiem jak teraz sytuacja w Marancie i jak jest z reklamą tej gry, ale ten forumowy system RPG to bardzo dobra inicjatywa zachęcająca do rejestracji i branie czynnego udziału w dyskusjach :D. 5 lat kiedy to minęło, sam co prawda tyle na forum nie jestem zarejestrowany ale większość, tego czasu. Pozdrawiam użytkowników i załogę gothic.gram.pl, życzę sukcesów i wielu nowych użytkowników, których po premierze Arcanii na pewno przybędzie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lipiec 2010, 21:53:56 »
Szybko zleciało. Dziękuje wam, że nadal z nami jesteście.

p.s.
Strona ma 5 lat, obecne forum 3 lata. W tym roku będą jakoś 4 lata forum.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2010, 01:30:12 »
Ach tak, odkąd wprowadzono na forum rangę weterana raczej nie miałem okazji wypowiedzieć się na poważnie, jednak okazja jest wzniosła, zatem zaczynajmy.
Tawerny Gothic nie znam od początków jej istnienia, na forum trafiłem w lutym 2008 roku, stronę znałem odrobinę wcześniej. Był to pierwszy portal, w życiu którego uczestniczyłem i jedyny, jaki do tej pory udało mi się odkryć, gdzie panowała ta genialna atmosfera. Poznałem tutaj wielu ludzi, z którymi na komunikatorze, czatach Tawerny oraz w wielu forumowych wątkach przedyskutowałem całe godziny. Do dzisiaj pamiętam debatę o tym, czym tak w rzeczywistości jest satanizm. Do dzisiaj też wspominam te wszystkie - dobre i złe - chwile, kiedy to wespół z administracją portalu przeżywało się losy TG. Chciałem wymienić osoby, które najbardziej zapadły mi w pamięci i którym coś zawdzięczam, jednak po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że było ich zbyt dużo i żal byłoby kogoś pominąć. Warto jednak przypomnieć sobie Zhaika vel Tiduska, który był moją wtyczką moderatorską do czasu, aż ja sam nie dostałem tej funkcji, Respeva, który pewnie do tej pory piraci coraz to nowsze gry w zaciszu swego domu oraz Isentora, który umożliwił mi przez ponad rok publikowanie moich tekstów na Tawernie. Mimo, że wówczas nie miałem lekkiego pióra, to publikowałem, by naszej społeczności żyło się lepiej i dostatniej. To właśnie ten ostatni delikwent miał ogromny wpływ na to, że dzisiaj nie tylko współtworzę największy serwis o grach cRPG w Polsce, współpracując już nie z modderami, a profesjonalnymi studiami, utrzymując kontakt z redakcjami z Polski i zagranicy, lecz także zarabiam na pisaniu prawdziwe pieniądze. Gdyby Isentor powiedział w maju 2008, kiedy to podesłałem mu pierwszy tekst "daj sobie chłopcze spokój, ta recenzja wygląda jak cipa Angeli Merkel", to dzisiaj nie mógłbym chwalić się tekstami, które miesięcznie czyta kilkadziesiąt tysięcy internautów. To Ty, mój drogi Isentorze i to Wy, redaktorzy uczyliście mnie wszystkiego od podstaw. Mimo mojego młodego wieku wiele zawdzięczam sobie, ale tyle samo zawdzięczam Wam. Mam tylko nadzieję, że TG jeszcze odżyje i wróci tutaj ten specyficzny klimat, wraz z tysiącami graczy, którzy zawsze wpadli na forum i napisali kilka postów.

A teraz powtórzcie wszyscy razem za tym panem z dołu:


Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2010, 00:58:01 »
Chyba każdy by chciał, żeby dawny klimat powrócił. Wtedy będzie się chciało częściej odwiedzać forum,bo co by nie było-trochę czasu się tu spędziło za małolata ;) Pozdrowienia dla wszystkich.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2010, 18:57:50 »
Fajnie, fajnie, tylko szkoda, że jakoś już nie widuje Isentor'a, Raspev'a, Bobba Fet'a i innych znanych z czasów, kiedy jeszcze była stara szata graficzna forum ( Ta z Xardasem w tle na górze ). Wtedy to ta stronka miała jakiś klimat, a teraz jest tu jakoś pusto, a stronką jako jedyny zajmuje się Robben. Dziękuje Ci za to i powodzenia. Mam nadzieje, że pojawią się tutaj jacyś nowi redaktorzy i to forum ożyje, bo jest tutaj jak na wymarciu. Ale ja odnosze takie wrażenie w porównaniu ze dawnymi czasami. Ale po premierze Arcanii powinno się to zmienić.

Pozdrawiam.

P.S. Czy te forum nie może mieć dawnej oprawy graficznej ? Tamta była lepsza. :/

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec 2010, 19:19:47 »
Ze szatą graficzną jest tak, że nigdy wszystkim nie dogodzisz. Ale myślę, że w tej sprawie będzie w czym wybierać.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec 2010, 09:10:38 »
No tak, ale można by było ją przywrócić na jakiś czas. Zobaczylibyśmy jak by się przyjęła i może by to coś zmieniło w klimacie forum, bo ja jak i innych moi kumpli sądzimy, że tamta oprawa była zaczepista. Oczywiście osoby które siedzą na Tawernie od czasu zmienienia szaty graficznej, mogą się burkać, że "Ta nowa z Xardasem jest do dupy! Tamta była lepsza", bo tak po prostu jest, że wszystko co stare jest dobre i czasem ciężko jest nam się przestawić na nowe zmiany ( pamiętam nowy nr CDA 02/2010 - uważałem, że wszystkie zmiany są beznadziejne, ale teraz się już do tego jakoś przyzwyczaiłem, chociaż brakuje mi działu GameWalker :/ ). A więc według mnie, można by przywrócić starą szatę graficzną, chociaż to i tak może nic nie zmienić, bo chcę zaznaczyć, że mam czasem wrażenie, iż wszystkie tematy związane z poszczególnymi częściami gothic'a zostały już przegadane. No bo poco pisać po raz etny o tym "Jaki jest twój ulubiony potworek, a jaki najgorszy" ? Przykładem może być to, że przed premierą Gothic 3 Zmierzch Bogów, na forum też było jakoś tak pusto, a po premierze znów zaczęło być tutaj sympatycznie. Ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że nowe części gothic'a kiedyś przestaną już wychodzić ( chociaż po Final Fantasy XIII nie jestem tego pewien na 100 % :P ) i wcześniej czy później wszystkie strony fanowskie o Gothic'u umrą. Trzeba się z tym pogodzić, ale póki ten dzień jeszcze nie nadszedł trzeba się cieszyć tym co mamy i spokojnie poczekać do premiery Arcania: Gothic 4. Bądź co bądź wydaje mi się, że to forum ma w sobie to "coś" co sprawia, że warto mimo wszystko te paręnaście minut dziennie gałkami ocznymi po nim poprzesuwać. :) A więc jestem dobrej myśli i mam nadzieje, że to forum wróci do dawnej świetności i będzie tutaj tak przyjemnie jak dawniej. ÂŻyczę to Sobie i Wam. Powodzenia. :)

A i wspomnę jeszcze o jednej rzeczy, która sprawiała, że chciało się pisać na tym forum. Kiedyś były rangi które się zmieniały wraz tym, ile miałeś napisanych postów. Widzę że teraz też są jakieś rangi ( Szlachta, Patron, Weteran itd. ), ale tamte były lepsze. Zaczynałeś bodajże od "Przybysza" poprzez "Kopacza" i tak się mknąłeś w górę, aż zostałeś Palladynem i zdobywałeś takie czarne kwadraciki, które znajdywały się pod twoim nickiem. To sprawiało, że chciało się rywalizować z innymi na tym forum, często pisałem posty by przeskoczyć na nową rangę. Teraz widzę jest coś podobnego, ale jakoś jest to dla mnie obojętne i nie ma takiego klimatu jak kiedyś. To też możecie przywrócić. :P
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 09:23:00 wysłana przez Russel »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec 2010, 12:21:54 »
I ja się wypowiem. Na forum zarejestrowałem się w listopadzie 2007 roku, co uważam za dość długi czas. Jakkolwiek z początku nieco noobiłem, a mój nick brzmiał... inaczej, wydaje mi się, że te czasy minęły. Na forum udzielałem się z większym i mniejszym zaangażowaniem, ale trzymam się nadal. Dostałem nawet posadę redaktora, którą piastuję niemal 2 lata. Weterana nie mam i szczerze mówiąc jakoś mi go nie brakuje, aczkolwiek nie odmówiłbym, gdybym go dostał. Cieszę się, że Tawerna trwa nadal mimo przeciwności, jak choćby niewielu użytkowników. Mam nadzieję, że będzie "żyć" dalej, bo atmosfera tutaj jest wspaniała, aż miło posiedzieć. Chociaż brakuje mi trochę "Sylwestra z TG". Niezapomniane przeżycie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2010, 13:02:23 »
No tak, ale można by było ją przywrócić na jakiś czas. Zobaczylibyśmy jak by się przyjęła i może by to coś zmieniło w klimacie forum, bo ja jak i innych moi kumpli sądzimy, że tamta oprawa była zaczepista.
Styl, o którym mówisz był przeznaczony na IPB, inny skrypt forum. Dlatego nigdy do niego nie powróciliśmy, gdyż jest to technologicznie niemożliwe. Możemy co najwyżej wykonać na nowy skrypt substytut przypominający stary styl. Jednak to już nie będzie to samo w stosunku 1:1. :)


A i wspomnę jeszcze o jednej rzeczy, która sprawiała, że chciało się pisać na tym forum. Kiedyś były rangi które się zmieniały wraz tym, ile miałeś napisanych postów. Widzę że teraz też są jakieś rangi ( Szlachta, Patron, Weteran itd. ), ale tamte były lepsze. Zaczynałeś bodajże od "Przybysza" poprzez "Kopacza" i tak się mknąłeś w górę, aż zostałeś Palladynem i zdobywałeś takie czarne kwadraciki, które znajdywały się pod twoim nickiem. To sprawiało, że chciało się rywalizować z innymi na tym forum, często pisałem posty by przeskoczyć na nową rangę. Teraz widzę jest coś podobnego, ale jakoś jest to dla mnie obojętne i nie ma takiego klimatu jak kiedyś. To też możecie przywrócić. :P
Ależ rangi nie zniknęły, nadal istnieją. Jest ich nawet więcej niż dawniej. Po protu forum nie wyświetla rangi zależnej od postów jeśli masz przypisaną grupę, w twoim przypadku szlachtę. Można to oczywiście zmienić tak by forum wyświetlało grupę a pod nią rangę. O ile chcecie takiej zmiany.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 13:04:33 wysłana przez Isentor »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień 2010, 18:29:47 »
Od czasu do czasu zaglądam na strony serwisu oraz karty forum dyskusyjnego Tawerny Gothic. Nie jest żadną tajemnicą, że czas świetności nasza strona ma już za sobą, jednak zawsze pozostanie w pamięci wielu użytkowników jako miejsce, gdzie krew gotowała się w żyłach wielu. Pięć lat to niesamowity wynik dla strony, która jest prowadzona z czystej woli. Nikt wszak nie ponosi żadnych potężnych korzyści finansowych, co podkreśla znaczenie i wagę potrzeby przynależności do pewnej grupy społecznej; Tawerna Gothic taka właśnie była. Zawsze miała swój klimat, zawsze było coś do zrobienia, ktoś do obrzucenia błotem. Wracało się ze szkoły czy to z pracy, trzaskało się drzwiami, uciekało się przed jednym światem nurkując tym samym w odmęty innego. Tawerna zawsze będzie wyciskać łezkę w moim oku. Koszulka i podkładka pod mysz, które miałem przyjemność wygrać w Gali Statuetek Innosa 2007 stale przypominają mi o tym, że nie byłem jedynym zakręconym - niczym wek na zimę - graczem-aktywistą. Każdy powód do spotkania jest dobry, a połączył nas Gothic.
Sto lat, Tawerno.

Serdeczne pozdrowienia dla niezmordowanego zespołu Tawerny Gothic, każdego człowieka, który dorzucił od siebie dwa grosze (Reinmar, DODO, Thoro, Arkhan, Khaleb, Snopek, rdr., Arthas i wielu innych), a przede wszystkim IsentoRa, który trzyma to w kupie i prowadzi za ryj do celu... i tak już od pięciu lat. ÂŻyczę dalszych sukcesów!

Offline Anmariuss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sierpień 2010, 22:00:13 »
no, troche minelo od mojej rejestracji i rowniez musze stwierdzic, ze TG ma lata swietnosci za soba, ale nadal dziala i miejmy nadzieje, iz znowu nastana ;] w sumie troche szkoda patrzec, ze lekko puste to forum. pamietam, jak pierwszy raz sie zarejestrowalem... 100 emotikon, spam w;D troche mi brakuje tamtych czasow gratuluje tak dlugiego utrzymywania strony i forum i zycze powodzenia ;) a wygrana gali statuetek rowniez bedzie bardzo milym wspomnieniem zwiazanym z tym serwisem :) no nic, keep it going tam i spolka jeszcze raz powodzenia i sorry za bledy - palec w gipsie, rana na rece i zlamany obojczyk uniemozliwiaja korzystanie z obydwu rak ;D

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Sierpień 2010, 12:52:37 »
ÂŁezka się w oku kręci na myśl że nasza stronka ma już 5 lat. Cóż życzę aby przeżyła jeszcze 5 kolejnych lat. Wielu ludzi nauczyło się tu podstawowych zasad jakimi rządzi się forum. Wielu poznało nowych ludzi i zawarło mnóstwo ciekawych znajomości. Dla wielu było to po prostu 1 forum w życiu. W tych wszystkich "wielu" jestem również ja. Mimo iż rzesze wspaniałych ludzi opuściło stronę, mam nadzieje że wróci złoty czas tawerny.

Pozdrawiam wszystkich nowych użytkowników oraz całą "Starą Gwardię" a w szczególności Grisona, Meba, Lorda Sado, Isentora oraz Belę.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrzesień 2010, 11:13:01 »
No chyba mnie tu nie mogło zabraknąć :D

Jak ten czas leci... Aż miło było tutaj teraz wejść :)

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień 2010, 14:58:45 »
Widzę że niektórych to nawet profesjonalne kontrakty klubowe sprawiają że nie da się zapomnieć o tym sajcie :>
Ta, wszystkiego naj (spóźnione bo spóźnione :D)
Pozdrówcie Respeva jakby ktoś z nim gadał tam.

Forum Tawerny Gothic

Odp: 5 lat Tawerny Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień 2010, 14:58:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top