Autor Wątek: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem  (Przeczytany 3504 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« dnia: 11 Listopad 2009, 17:13:58 »
Być może już słyszeliście iż kilka producentów różnych narodowości (TaleWorlds, Snowberry Connection, Sich Studio) tworzy grę ''Mount&Blade: Ogniem i Mieczem. Akcja dzieje się w Europie, w XVII wieku, na terenie Rzeczypospolitej. Wcielamy się dowódcę państwa walczącego z wieloma przeciwnikami. Frakcje to: Rzeczpospolita Obojga Narodów, Carska Ruś, Szwecja, Kozacka Ukraina oraz Chanat Krymski. Napotkamy tu postacie historyczne jak i fikcyjne. Natomiast Redaktorem odpowiedzialnym za lokalizację gry został Pan Jacek Komuda. Wspomnę również że wydawcą jest CD - Project z czego się bardzo cieszę.

Co sądzicie o grze? Jak dla dla mnie jest świetna. Mount & Blade, które mi się bardzo spodobała oraz realia z XVII wieku. A premiera gry w sumie już niedługo bo 20 listopada.


Filmy z prezentacji MB: Ogniem i mieczem na PGA 2009:

cz.1

cz. 2

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2009, 18:15:17 »
Powiem tak... Wszystko było by dobrze gdyby nie ta grafika:/ Jakoś strasznie odpycha mnie ona od tej gry. Ten świat wydaje się być taki... pusty jakiś:/ Czytałem zapowiedź tej gry w CD- Action, tam enki raczej ją chwalił ale mimo tego nie skuszę się wydać 79zł za grę gdzie grafika wygląda prawie tak samo jak w Gothic za którego zapłaciłem 15 zł ;]
Wiem, że jest mowa o jakimś dodatku, który ma poprawić co nie co, ale poczekajmy ze zbytnim entuzjazmem do jego ukazania się;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2009, 18:15:17 »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2009, 18:25:06 »
Cytuj
Powiem tak... Wszystko było by dobrze gdyby nie ta grafika:/ Jakoś strasznie odpycha mnie ona od tej gry. Ten świat wydaje się być taki... pusty jakiś:/ Czytałem zapowiedź tej gry w CD- Action, tam enki raczej ją chwalił ale mimo tego nie skuszę się wydać 79zł za grę gdzie grafika wygląda prawie tak samo jak w Gothic za którego zapłaciłem 15 zł ;]
Ja tam już grafiki Z MB:OIM do Gothic'a ''jedynki'' nie porównywałbym ;p. Premiera Gothica była w 2001 roku, zaś tej gry w 2009 (MB w 2008). Tak więc jak np ustawi się najwyższe detale to grafika jest całkiem niezła. Zwłaszcza że nie posiada jakiś specjalnych wymagań sprzętowych, to nie będzie się ciąć. Dla mnie tam grafika nie jest aż taka zła, choć może właśnie z tego powodu, MB nie zdobyła serc graczy ;]. Co do świata, to raczej nie sądzę że jest pusty. Może na filmiku było tak widać, ale na pewno po mapie będą pałętać się jacyś dezerterzy, rabusie, kupcy i drużyny państw. Podobnie jak w Mount&Blade.

Cytuj
Wiem, że jest mowa o jakimś dodatku, który ma poprawić co nie co, ale poczekajmy ze zbytnim entuzjazmem do jego ukazania się;)
Yyyy, to raczej Mount&Blade Warband. Rozszerzenie do pierwszej części. A Ogniem i Mieczem to chyba osobna gra, choć zrobiona na bazie MB.

Pabloo

  • Gość
Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2009, 10:43:59 »
A Ogniem i Mieczem to chyba osobna gra, choć zrobiona na bazie MB.
Ja jak czytałem recenzje tej gry to że Ogniem i Mieczem to nie będzie dodatek tylko osobna gra stworzona przez Polaków.

A co do samej gry to jest świetna tak samo jak M&B ,poczekam jak wyjdzie i kupuje.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2009, 11:25:55 »
Ja jak czytałem recenzje tej gry to że Ogniem i Mieczem to nie będzie dodatek tylko osobna gra stworzona przez Polaków.

"Zdrada! Gra nazywa się Ogniem i mieczem, a robią ją na spółkę Rosjanie, Ukraincy i Turcy? Jak to tak!" - cytat pochodzi z CD Action a dokładniej z 35 strony 171 numeru tego magazynu. A więc jesteś w błędzie pisząc, że grę tworzą Polacy.
No i nie jest to do końca osobna gra. Bardziej skłaniałbym się do tytułowania jej jako "samodzielny dodatek", który do działania nie potrzebuje podstawki. Bo poniekąd sama nazwa na to wskazuje "Mount & Blade: Ogniem i mieczem".
Zresztą jak zwał tak zwał patrząc na screeny i trailery gra zbytnio nie zachwyca:/

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2009, 13:08:32 »
Ja jak czytałem recenzje tej gry to że Ogniem i Mieczem to nie będzie dodatek tylko osobna gra stworzona przez Polaków.

A co do samej gry to jest świetna tak samo jak M&B ,poczekam jak wyjdzie i kupuje.
Gra osobna ale jak mówiłem zrobiona na bazie M&B. Te wszystkie mechanizmy i tym podobne.

"Zdrada! Gra nazywa się Ogniem i mieczem, a robią ją na spółkę Rosjanie, Ukraincy i Turcy? Jak to tak!" - cytat pochodzi z CD Action a dokładniej z 35 strony 171 numeru tego magazynu. A więc jesteś w błędzie pisząc, że grę tworzą Polacy.
No i nie jest to do końca osobna gra. Bardziej skłaniałbym się do tytułowania jej jako "samodzielny dodatek", który do działania nie potrzebuje podstawki. Bo poniekąd sama nazwa na to wskazuje "Mount & Blade: Ogniem i mieczem".
Zresztą jak zwał tak zwał patrząc na screeny i trailery gra zbytnio nie zachwyca:/
Również można było się zorientować że gry nie robią Polacy poprzez przeczytanie mojego posta. Napisałem że tworzą ją trzy studia różnych narodowości, CD - Project zaś jest wydawcą, nie tylko polskim. A co do gry to mnie się tam podoba. Wyrobić można sobie zdanie poprzez zagranie w M&B. Według mnie bardzo dobra gra.


Pabloo

  • Gość
Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2009, 13:46:04 »
Gra osobna ale jak mówiłem zrobiona na bazie M&B. Te wszystkie mechanizmy i tym podobne.
Ja to wiem.

Napisałem że tworzą ją trzy studia różnych narodowości, CD - Project zaś jest wydawcą, nie tylko polskim.
To jak światowym wydawcą jest CD-Projekt to świetnie! ,ciesze się z tego powodu.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2009, 15:28:04 wysłana przez Ionhar »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2009, 13:46:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything