Ankieta

Kt

Wied
Risen

Autor Wątek: Wiedźmin vs Risen  (Przeczytany 5230 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wiedźmin vs Risen
« dnia: 08 Listopad 2009, 22:15:20 »
Jak nazwa tematu wskazuje proszę wypowiadać się, która gra bardziej do was przemawiała.

Moim zdaniem tak samo Wiedźmin jak i Risen to dwie świetne gry. Jednak gdyby dano mi kasę i powiedziano bym kupił sobie za nią grę, a do wyboru były by tylko te powyższe, bez dłuższego namysłu sięgnął bym po Wiedźmina. Przedstawię to może tak:

Risen:

Grafika - świetnie wykonana (gram na najwyższych detalach), cień, światło, woda, rośliny, wszystko zajebiście wygląda, prawie że do takiego stopnia że stojąc w  lesie zatęskniłem za G1 i tą kępką trawy pod jednym z pięciu drzew; zauważyłem również że nie ma chyba dwóch identycznych twarzy w grze.
Fabuła - zdecydowanie za krótka i za bardzo przewidywalna.
Klimat - który jest dość mocno powiązany z fabułą jest świetny, bogowie zniszczeni, jakieś świątynie i wyspa wulkaniczna, miodzio.
Grywalność - (nie wiem jak to określić) - ogólnie postać jest za wolna :/ brakowało mi tego sprintu z G3, jednak rekompensuje to walka która jest świetna, co każdy poziom coś nowego, dający miłą walkę na poziomie mistrzowskim (mieczem dwuręcznym wielkości człowieka w jednej ręce :|)
Dialogi - widać, jakby tworzyli je osoby tworzące te dola "Beziego" jednak czegoś mu brakowało, może faktu że bohater Gothica był przestępcą i miał lekkie podejście do życia?
Kobiety - tak! w końcu pełnią jakąś funkcję! Tylko maja dziwne piersi :/

8-9/10


Wiedźmin:

Fabuła - wiadomo miodzio; to co będzie w kolejnym akcie, a przynajmniej połowę z tego dowiadujemy się pod koniec poprzedniego gdzie dowiadujemy się to przez cały ów akt, i co najważniejsze nasze czyny mają wpływ na to co się zdarzy... to jest to.
Grafika - mroczna, piękna, każda lokacja ma swój nieporównywalny z niczym innym klimat.
Klimat - wiadomo, na podstawie dzieła Sapkowskiego, więc można było to mistrzostwo tylko zepsuć, ku mojej uldze nie zrobili tego ;p
Grywalność - Geralt ładnie pocina, animacja każdego jego ruchy wykonana na najwyższym poziomie, tylko walka trochę za łatwa, wystarczy w odpowiednim momencie wciskać przycisk, rekompensuje ją jej różnorodność, co jest wielkim plusem, bo jakby nie patrzeć Geralt to wojownik, a nie mag/paladyn/bandyta/strzelec czy co innego..
Dialogi - biją na głowę te z Risena, po prostu są takie "polskie" a co to oznacza wiemy najlepiej ;]

9/10

Jak coś na korzyść jednego czy drugiego mi się przypomni, to dopisze ;]

P.S. Proglan proszę Cię, ten temat ma służyć do wypowiedzenia się, podyskutowania, a nie "wyhahaniu" osoby która ma poglądy sprzeczne względem twoich :|

Offline Los_Emilos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin vs Risen
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2009, 18:33:18 »
Bez dwóch zdań Risen a dlatego iż w Wiedźminie nie pasuje mi styl gry, budowa świata. Wspaniała fabuła, świetne dialogi ale walka jak i rozwijanie postaci nie pasują mi no i zamknięty świat. Risen ma wspaniały system rozwoju pistacji, budowy świata, walki i zależności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiedźmin vs Risen
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2009, 18:33:18 »

Offline MAGIC

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin vs Risen
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2016, 20:47:49 »
Nie ma co porównywać nasze polskie arcydzieło z Risenem. Moim zdaniem Wiedzmin bije na głowę Risena klimatem i fabułą

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin vs Risen
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2016, 20:55:50 »
Hmmm... Ciężkie zagadnienie.
Pod względem systemu walki mimo wszystko wygrywa Risen, w wiedźminie nie jest to zbyt rozbudowane.
Zaś grywalność i fabuła zdecydowanie są większe w polskiej produkcji. Nie zapominajmy o sporej liczbie zadań pobocznych.
Mimo wszystko wstrzymuję się od stwierdzenia, która gra jest lepsza. Obie mają swoje plusy i minusy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiedźmin vs Risen
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2016, 20:55:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything