Autor Wątek: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?  (Przeczytany 15141 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipiec 2008, 21:24:33 »
Zgadzam się z niektórymi którzy pisali przede mną. Nie można w 3 połapac się dokładnie na jekim poziomie gry grasz rozdziały to pokazują a bez nich gra staje się zamotana.

McSloniu

  • Gość
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2008, 21:25:49 »
W Gothicu 3 tez mogły być rozdziały:
I Od odbicia Ardei do rewolucji w Cape Dun.
II Po uzyskam=niu 50 reputacji w danej grupie.
III Po rozmowie z Rhobarem lub Zubenem.
IV Po rozmowie z Xardasem.
V Po zdobyciu artefaktów Adanosa
VI Ostatnia Wola Boga

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2008, 21:25:49 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Sierpień 2008, 21:59:43 »
Rozdziały są dobre. Sympatycznie wszystko jest ułożone bez tzw. "burdelu". Fakt że gracz ma wtedy mniej swobody ale moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Listopad 2008, 22:15:49 »
W G4 mają być rozdziały tak przynajmniej czytałem, a wolałbym żeby były, bo wtedy są kolejne potwory, zadania, postacie, przedmioty itd. Więc fajnie by było gdyby były.
Lecz nawet jeśli nie ma rozdziałów to można wykonać jakieś questy a czasami poprostu ich nie możemy
wykonać bo jest za późno. A tak to zadania można wykonać kiedy się chce. Rozdziały poprostu nadają kształt fabule i jest to jakby nowe wprowadzenie.

Offline Król-Czarnoksiężnik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie stawaj między Nazgulem , a jego łupem...
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Grudzień 2008, 19:34:46 »
Rozdziały mogą niektórym nażucać pewną nawet sporą liniowość w fabule.Raczej bym ich nie chciał,ale jak już będą to nie zmieni to mojej opinii o grze

Offline NarodowyNR

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • NaRa!
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Grudzień 2008, 17:21:22 »
Wg mnie pomysł na rozdzialy jest gites:)
Przynajmniej przypomni klimaty G1 i G2 :)

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Grudzień 2008, 19:29:13 »
Dla mnie lipa fabula znowu bedzie strasznie liniowa. Pewnie znowu bedziemy musieli walczyc dla dobra obojetnie do kogo sie przylaczymy :(.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2009, 20:46:05 wysłana przez Caldwell »

Offline Miemol

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Luty 2009, 20:17:22 »
Ja się bardzo cieszę na wieść podzielenia gry na rozdziały. Mam nadzieję, że to w jakiś sposób poprawi klimat gry no i gra nie będzie zbytnio monotonna.

McSloniu

  • Gość
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marzec 2009, 16:34:40 »
Rozdziały jak są źle zrobione to po prostu jest to odklepywanie fabuły jak oglądanie filmu. nie tyczy się tego świetnie przygotowana fabuła Wiedźmina. Gry z wolną wolą gracza, zazwyczaj są odbierane jako za trudne i nie umieją wciągnąć gracza. Np. TES: III Morrowind, mało kto, wiedział co ma robić aby ją przejść. Do Gothica 3 rozdziały nie pasują.

Offline Infernal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lipiec 2009, 04:22:49 »
Moim skromnym zdaniem chaptery wprowadzą stary dobry klimat Gothic'a i może znów poczujemy RPG'a :D W G3 zrezygnowano z rozdziałów i dlatego wydaje mi się że tworzy on bardziej klimaty TPP niż RPG...oczywiście przy chapterach nie będzie to zaraz jakieś NeverWinter Nights czy Baldur's Gate i nadal Gothic zostanie mieszanką TPP z RPG, ale sądzę że to dobry pomysł.
Rozdziały są chyba też dobrym rozwiązaniem dla engine'u gry i samej optymalizacji...mniej doczytywania na bierząco - wszystko będzie bardziej złożone i podzielone, poszczególne elementy fabuły będą dołączane wraz z kolejnymi rozdziałami i nie będzie chaosu, który czasami wyczuwać można było w G3 xP

I wbrew pozorom niektórych...Rozdziały wcale nie muszą odrazu zakładać że będziemy mieli tylko 1 ścieżkę do przekroczenia (a mianowicie tą dobrą). W Jade Empire np. także mamy podział na rozdziały, a mimo to możemy śmiało decydować o swoim ukierunkowaniu. Tym bardziej odcięcie graczy od wyboru stron było by krokiem wstecz dla SpellBound'u i Gothica...a tego raczej twórcy by nie chcieli.

Oktawian August

  • Gość
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lipiec 2009, 10:19:01 »
Dobrze że będą rozdziały bo sprawi to że nie od razu będziemy mieli dostęp do wszystkiego tylko że w kolejności zadania,potwory,postacie,przedmioty itd.Podział na rozdziały nawiąże klimat do G1,G2.

Offline Kadash-zug

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Listopad 2009, 10:08:04 »
Rozdziały wrócą na 100% , ponieważ to nie jest jedyne moje forum gothica. Na forum Arcanii robimy wywiady z EDL-em jednym niemcen ze spellbound. W jednym wywiadzie padło pytanie:
pytanie:Czy w arcania a gothic tale pojawią się rozdziały
odp.:Tak
Co do mnie to Gorion ma rację.Rozdziały to nieodłączna część Gothica!

Offline bezimienna1297

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2010, 17:29:49 »
Zgadzam się z Kadash-zug rozdziały są nieodłączną częścią serii Gothic. Szkoda, że ie było ich w G3 ale trudno, co się stało już się nie odstanie. Rozdziały mają swoją dobrą jak i złą stronę. Gdy w grze są rozdziały liczba zadań na 1 rozdział może być "ograniczona" i ie dostępe są niektóre miejsca. Ale dobrą stroną jest to, że możemy kontrolować całą akcję jaka się rozgrywa a nie zrobię trochę tu i trochę tam a potem się wróci do pierwszego jak to się robi bez rozdziałów często. Rozdziały mogą stopniowo wprowadzać nowy ekwipunek i trudność questów. Trochę się rozpisałam... :/

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2010, 17:29:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top