Ankieta

Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?

Downloadu (pobieralni plik
111 (47.8%)
Artyku
27 (11.6%)
Cz
39 (16.8%)
Ciekawych ankiet
35 (15.1%)
Innych rzeczy (napisz w po
20 (8.6%)

Głosów w sumie: 224

Autor Wątek: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?  (Przeczytany 142518 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #280 dnia: 24 Luty 2013, 09:06:43 »
Proponuję umieścić TG na tej liście i wrzucić gdzieś link lub banner do głosowania.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #281 dnia: 24 Luty 2013, 11:18:20 »
Proponuję umieścić TG na tej liście i wrzucić gdzieś link lub banner do głosowania.
Problem tych toplist jest taki, że zazwyczaj właściciel pierwszej strony na liście jest również właścicielem toplisty. Jej założenie to kwestia 30 sekund. Jesteśmy dodani do kilkunastu toplist, żeby google znajdowało więcej odnośników do Tawerny. Dodam też tutaj, ale odnośnika na stronę nie wrzucę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #281 dnia: 24 Luty 2013, 11:18:20 »

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #282 dnia: 24 Luty 2013, 11:34:50 »
Można przejąć tę toplistę :D

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #283 dnia: 24 Luty 2013, 11:54:07 »
Problem tych toplist jest taki, że zazwyczaj właściciel pierwszej strony na liście jest również właścicielem toplisty. Jej założenie to kwestia 30 sekund. Jesteśmy dodani do kilkunastu toplist, żeby google znajdowało więcej odnośników do Tawerny. Dodam też tutaj, ale odnośnika na stronę nie wrzucę.

Tak czy inaczej, chodzi głównie o reklamę TG.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #284 dnia: 05 Marzec 2013, 13:50:26 »
Z powodu migracji na nową maszynę zasoby Tawerny Gothic będą niedostępne przez kilka godzin począwszy od 21:00.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #285 dnia: 05 Marzec 2013, 13:53:19 »
Można spróbować zminimalizować spam poprzez utworzenie pewnego rodzaju blokady. Nowy temat mógłby założyć użytkownik, który napisał co najmniej 5/10 postów.



Kolejna sprawa to działy poświęcone modom i moddingowi - "Ogólnie o modyfikacjach" i "Polskie modyfikacje". Oba działy są bardzo podobne, a ich tematyka pomieszana i nieczytelna. Proponuję wprowadzić dość duże zmiany.

"Ogólnie o modyfikacjach"
ewentualnie "Modyfikacje"
  • podział na: "Projekty" - zapowiedzi, niedokończone i porzucone projekty modów; "Zakończone modyfikacje" - mody, które ukończono; "Weekend z modem" - stare recenzje modyfikacji
  • "Projekty" - działy podrzędne: "Czas Zapłaty", "Mroczne Tajemnice", ewentualnie inne. Ukończony projekt byłby przenoszony do działu "Zakończone modyfikacje". Temat z porzuconym projektem wystarczyłoby zamknąć. Dodatkowo jakiś krótki regulamin, żeby tematy jakoś wyglądały.
  • "Zakończone modyfikacje" - dział podrzędny: "Mroczne Tajemnice". Dział zawierałby tematy o modach, łatkach i spolszczeniach, które ukończono.  Ten dział też powinien zawierać regulamin.


    "Modding"
  • podział na: "Problemy" - prośby o pomoc w rozwiązaniu problemu; "Tutoriale" lub "Poradniki" - wszelkie porady i instrukcje odnośnie moddingu, "Programy modderskie" - wszelkie narzędzia i programy służące do moddingu, "Oferty pracy" - rekrutacje do teamów, oferty pomocy przy modyfikacjach.
    Rzekomo od tego jest theModders, ale skoro temat moddingu został już poruszony na tym forum, to można go nieco rozwinąć.


    Oczywiście wymagałoby to trochę pracy, ale czy nie byłoby lepiej? Jeśli miałyby nastąpić takie zmiany, to osobiście mogę stworzyć listę posegregowanych tematów do każdej z grup, a ktoś posiadający prawa by tylko je poprzenosił. Ogólnie, ostatnio mam bardzo dużo wolnego czasu, więc mogę się czymś zająć, na przykład tym:
    Starsze tematy na stronie głównej wymagają poprawek. Polskie znaki występują w postaci "?".
    Mam tego świadomość.
    Jedyne, co musiałbyś robić to podmieniać stare tematy, na poprawione.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2013, 14:24:34 wysłana przez Nocturn »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #286 dnia: 05 Marzec 2013, 14:06:37 »
Można spróbować zminimalizować spam poprzez utworzenie pewnego rodzaju blokady. Nowy temat mógłby założyć użytkownik, który napisał co najmniej 5/10 postów.
Spam został wyeliminowany od kiedy wprowadziłem zabezpieczenie, które polegało na ułożeniu obrazka podczas rejestracji. Niestety jak serwer zwalniał nie wczytywało go. Tyle spamu wyskoczyło, ponieważ włączyłem stare zabezpieczenie, które wymaga tylko przepisania kodu z obrazka. Takie zabezpieczenie nie stanowi jednak przeszkody dla lepszych spambotów. Dlatego teraz wyłączyłem wszystko i pozostawiłem jedynie pytanie kontrolne w całości zapisane słownie i po polsku. W związku z tym nawet spamboty, które potrafią liczyć zgubią się na tym, że równanie zapisane jest słownie i po polsku. Zobaczymy jak to się sprawdzi, bo patent nie jest pamięciożerny dla serwera.


Kolejna sprawa to działy poświęcone modom i moddingowi - "Ogólnie o modyfikacjach" i "Polskie modyfikacje". Oba działy są bardzo podobne, a ich tematyka pomieszana i nieczytelna. Proponuję wprowadzić dość duże zmiany.

"Ogólnie o modyfikacjach"
ewentualnie "Modyfikacje"
  • podział na: "Projekty" - zapowiedzi, niedokończone i porzucone projekty modów; "Zakończone modyfikacje" - mody, które ukończono; "Weekend z modem" - stare recenzje modyfikacji
  • "Projekty" - działy podrzędne: "Czas Zapłaty", "Mroczne Tajemnice", ewentualnie inne. Ukończony projekt byłby przenoszony do działu "Zakończone modyfikacje". Temat z porzuconym projektem wystarczyłoby zamknąć. Dodatkowo jakiś krótki regulamin, żeby tematy jakoś wyglądały.
  • "Zakończone modyfikacje" - dział podrzędny: "Mroczne Tajemnice". Dział zawierałby tematy o modach, łatkach i spolszczeniach, które ukończono.  Ten dział też powinien zawierać regulamin.


    "Modding"
  • podział na: "Problemy" - prośby o pomoc w rozwiązaniu problemu; "Turoriale" lub "Poradniki" - wszelkie porady i instrukcje odnośnie moddingu, "Programy modderskie" - wszelkie narzędzia i programy służące do moddingu, "Oferty pracy" - rekrutacje do teamów, oferty pomocy przy modyfikacjach.
    Rzekomo od tego jest theModders, ale skoro temat moddingu został już poruszony na tym forum, to można go nieco rozwinąć.


    Oczywiście wymagałoby to trochę pracy, ale czy nie byłoby lepiej? Jeśli miałyby nastąpić takie zmiany, to osobiście mogę stworzyć listę posegregowanych tematów do każdej z grup, a ktoś posiadający prawa by tylko je poprzenosił. Ogólnie, ostatnio mam bardzo dużo wolnego czasu, więc mogę się czymś zająć, na przykład tym:Jedyne, co musiałbyś robić to podmieniać stare tematy, na poprawione.
Mogę Ci ustawić moderatora na dział modyfikacji byś mógł w spokoju to opracować. Wyślij mi tylko na PW układ i opisy nowych działów w tej kategorii.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #287 dnia: 14 Marzec 2013, 15:10:57 »
Na razie wszystko przerzuciłem względnie na szybko. Skonfigurowałem niewiele rzeczy pod nowe środowisko. W związku z tym bardzo pomocne będą wszelkie informacje od was o błędach na stronie. I tak przy okazji, jak teraz chodzi wam Tawerna?

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #288 dnia: 14 Marzec 2013, 15:47:54 »
Na razie wszystko przerzuciłem względnie na szybko. Skonfigurowałem niewiele rzeczy pod nowe środowisko. W związku z tym bardzo pomocne będą wszelkie informacje od was o błędach na stronie. I tak przy okazji, jak teraz chodzi wam Tawerna?

Tawerna działa o niebo lepiej niż wcześniej. Nie trzeba czekać na cud, aby się załadowała. Nie wyskakują błędy. To samo jest gdy wejdzie się na TG z telefonu. Też działa wszystko płynnie :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #289 dnia: 14 Marzec 2013, 16:22:31 »
Jak dla mnie różnica jest bardzo zauważalna. Według testu stabilności forum wczytuje się 5 razy szybciej. Zacznę dziś ogarniać jakiś porządniejszy download.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #290 dnia: 14 Marzec 2013, 16:52:04 »
Jeśli chodzi o błędy, to puchary za dotacje wyglądają identycznie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #291 dnia: 14 Marzec 2013, 16:53:16 »
Jeśli chodzi o błędy, to puchary za dotacje wyglądają identycznie.
U mnie nie. Możesz pokazać, gdzie to zauważyłeś?

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #292 dnia: 14 Marzec 2013, 17:01:18 »
Choćby w Twoim profilu:

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #293 dnia: 14 Marzec 2013, 17:12:29 »
Choćby w Twoim profilu:

Wciśnij ctrl+f5. Wyświetla Ci jeszcze stare grafiki.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #294 dnia: 14 Marzec 2013, 17:17:53 »
Bez zmian.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #295 dnia: 14 Marzec 2013, 17:20:13 »
Bez zmian.
Na nowej maszynie zaczęły działać stare konfiguracje więc przekierowywało na inną grafikę. Wywaliłem i działa już ok. :D

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #296 dnia: 14 Marzec 2013, 17:28:34 »
No, teraz jest ok  ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #297 dnia: 14 Marzec 2013, 18:23:52 »
Wgrałem download: http://forum.tawerna-gothic.pl/index.php?action=downloads

Zacznę powoli uzupełniać download o pliki i kategorię. Jakieś pomysły?

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #298 dnia: 14 Marzec 2013, 18:36:13 »
Jako subkategorie to zrobić: Pliki i Modyfikacje albo Patche, Modyfikacje i Pozostałe.
Jako oddzielną kategorię zrobić Programy i tam umieszczać pliki instalacyjne programów?

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #299 dnia: 14 Marzec 2013, 18:59:06 »
1. Do głównych kategorii możesz dodać Risen i Programy.
2. Kategorie Gothic, Gothic II i Risen możesz od razu podzielić na modyfikacje:
-samodzielne modyfikacje (nowy świat, nowa fabuła, itd; np. Diccuric)
-dodatki (stary świat, stara fabuła, ale zostają wprowadzone nowości; np. Mroczne Tajemnice)
-mody graficzne (Meshes&Textures, wprowadzają zmiany graficzne - modele/tekstury; np. G2 Meshes&Textures Pack)
3. Gothic 3 (podział na G3/G3ZB) to co wyżej, oraz grupa patche (łatki)
4. Arcania - tu podział na modyfikacje nie ma sensu (przynajmniej na razie); można stworzyć jeden dział poświęcony patchom, drugi dodatkom typu: tapety, itp.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2013, 19:02:06 wysłana przez Nocturn »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czego brakuje, w "Tawernie Gothic"?
« Odpowiedź #299 dnia: 14 Marzec 2013, 18:59:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top