Autor Wątek: Konkurencja dla G3?  (Przeczytany 9460 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Konkurencja dla G3?
« dnia: 29 Czerwiec 2006, 22:50:03 »
Najnowsza część nie będzie zapewne bezkonkurencyjną, gdyż powoli wchodzi nowy standard gier który uchwalają i uchwalać będą takie tytuły jak Oblivion, Gothic3 czy Wiedźmin. Również te i podobne tytuły mogą stanowić dużą konkurencje dla nowej części Gothica.

Choćby Oblivion, który to jest zbliżony pod względem grafiki do G3. Prawde mówiac to już nowy standard gier. Powracając do Obliviona, jest on wręcz zasypany wieloma dodatkami i ogromem świata jednak wg. Mnie brakuje mu świetnej fabuły, którą to Gothic3 zapewne będzie posiadać. Co prawda jak mówiłem gra jest już na rynku, a reklama była świetna jednak sądzę, że mimo wszystko Gothic zwróci na siebie znacznie więcej uwagi niż konkurent.

Wiedźmin, cóż zapewne byłby to spory konkurent choćby dla tego iż grafika jest znacznie bardziej szczegółowa od tej wystepującej w Gothicu3. Możemy tak sądzić, choćby po obejrzeniu rozmaitych screenów. Premiera tej gry wypada znacznie później, bowiem aż na 2007 rok niż premiera najnowszej części przygód bezimiennego, tak więc oba tytuły nie są w stanie konkurować.

Ja do tej pory nie dostrzegłem innych tytułów zbliżonych choćby do “nowych standardów”, które tworzą wymienione gry. Może Wy macie jakieś propozycje odnośnie konkurentów gry?
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 20:01:42 wysłana przez Arthas »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2006, 10:43:02 »
Gothic III będzie jednym z najlepszych cRPGów w swoim gatunku i zawsze znajdą się dla mniego konkurenci i przeciwnicy w tym czasie, o miano "tej najlepszej".

Autorzy gry mają przed sobą trudne zadanie - stworzyć coć znacznie lepszego od wspaniałego i doskonałego Obliviona. Fani i ulubieńcy tej gry już mogą się już od dłuższego czasu cieszyć i w nią grać, co niestety nie odzwierciedla się w przypadku Gothica, na którego dane nam będzie jeszcze poczekać. W Oblivionie niemalże nie ma wad, jest jedną z najlepszych produkcji wśród swojego rodzaju, wobec czego III część przygód Bezimiennego musi być lepszą i posiadać dużo innowacji etc.

Co do Wiedźmina, to nie sądzę, by w nawet w najmniejszym stopniu zagrozić Gothicowi w walce o najlepszą grę cRPG na rynku i odciągnąć od Gothica jego fanów. Powodów jest wiele, ale te ważniejsze to: Wiedźmin ukaże się dopiero w 2007 roku, przez co nie jest w stanie walczyć ze swym konkurentem. Następnym powodem jest też to, że The Witcher nie jest aż w takim stopniu podobny i nie przypomina Gothica, jak choćby wspomniany wcześniej Oblivion. Wręcz w wielu mankamenatach się od niego znacznie różni.

Pozostali konkurenci raczej nie będą zagrażać Gothicowi i nie usłyszymy o nich zbyt wiele. Może wejdzie na rynek coś nowego, o czym nie wiemy i będzie w stanie się przebić, lecz to mało prawdopodobne i niewykonalne.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 20:05:15 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2006, 10:43:02 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2006, 11:17:26 »
Oblivion to totalna klapa, zachwyca jedynie grafiką. Dodatkowo nie rozumiem czemu co niektórzy uznają go za bardzo realistycznie odwzorowany świat fantasy. A jego miasta są beznadziejnie. Dam tu przykład...wpadamy naszym bohaterem np. do stolicy tam na gigantyczne miasto od czasu do czasu zauwarzymy jakiegos NPC. To jest bez sensu skoro to stolica/wielkie misto to powinno tętnić życiem.

Więc Oblivion nie jest godny konkurowania z Gothic 3, Wiedźmin dobry dla prawdziwych fanów tej sagi innych nie za bardzo zaciekawi.

Teraz dużo gier zostaje wydawanych na unreal engine 3, jak wiadomo to jeden z najlepszych silników graficznych na rynku. Więc co za tym idze gry wydane na takowym będą miały przepiękną grafe. Ale nie każda z nich może posiadać odpowiednio ciekawą fabułę, a prawdziwy gracz to doceni.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 20:06:42 wysłana przez Arthas »

Offline Kamil - Gothic :)

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2006, 20:34:37 »
Zgadzam sie z isentorem w oblivionie nie widze nic takiego niezwykłego . Fakt o grafike sie postarali ale sama grafika nie tworzy dobrej gry. Ja miałem okazję w te gre grać. Po prostu znudzila mi sie po 2 godzinach. Gry z serii gothic nie mają konkurencjii. Każdą część przeszedlem po kilka razy i kolejny raz przechodze. Gothic 3 rządzi!!!!
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 20:08:04 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2006, 21:38:15 »
Może ktoś z Was słyszał o Die Gilde2? To ma być dobra gra co można wywnioskować choćby po samych screenach. Klimaty podobne do Gothica, bo późne średniowiecze bez żadnych domieszek fantasty itd. Ogólnie zapowiada się ciekawie.

Grafika ma nieco inny styl, niemniej jednak widać że jest bardziej detaliczna i szczegółowa, co ma rekompensowac stosunkowo mniejszy obszar niż w G3 co nie znaczy, że nowy Gothic będzie wyglądał jak gry z serii GTA - dla mnie te mapy są po prostu atrapowate. Kilka ulic, kwadratów oklejonych teksturami, jakieś krzaki i bezmyślnie jeżdzące samochody.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 20:09:20 wysłana przez Arthas »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2006, 12:46:08 »
Cóż...jak dla mnie to G3 już wygrał z Oblivionem, po prostu sądząc po poprzednich Gothicach i poprzednich TES Gothic bije wszystko na głowę. Niestety, Oblivion został tak pozachwalany przez media, że jak dla mnie, raczej przyćmi Gothica 3, i to mnie wkurza. Niemożliwe jest, żeby Oblivion tak o dostał w takim np. CDA 10/10...jak dla mnie to po prostu dali w łape recenzentowi CDA...o Wiedźminie nie będę sie wypowiadał, gdyż wiem o nim bardzo mało, jednak, jeżeli chodzi o jeszcze ewentualnego konkurenta, to żeby było ciekawiej, powiem: Fable. Grałem, przeszedłem, grało sie bardzo miło, (choć za krótko) grafa ładna, a skoro zapowiedzieli już Fable 2, to musieli jednak na tej jedynce troche zarobić...ale Fable raczej nie za bardzo będzie mogło konkurować z G3 oraz Oblivionem...warto też zwrócić uwage na World of Warcraft: The Burning Cruseade...jak ta gra wyjdzie, rzucą sie na nią tłumy ludzi!

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2006, 11:04:17 »
Hmm. w Obliviona miałem zagrać okazje, lecz krótko. Niewiem co tak naprawde ukaże nam Gothic III, ale z tego co krążą plotki na papierach wygląda to znacznie lepiej niż Oblivion. Oczywiście sama gra Oblivion jest wciągająca, bo ten kto lubi/kocha(maniacy:p) Gothic'a, uważam ze powinien przysiąśc chodz na chwile przy tej grze. Mam nadzieje, że autorzy Gothic III, udowodnią że stworzą najlepszą gre cRPG ostatnich czasów. Ja osobiście już niemoge się doczekać.

Podsumowując Oblivion to dobry produkt, który niejedną osobe przekona do siebie, jednak produkcja Gothic III, będzie miała wiekszą grywalnośc jak i jakośc gry(jeżeli twórcy dotrzymają słowa)

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpień 2006, 10:43:52 »
Oblivion ma wiele niedoróbek, np. system chodzenia pod kątem (przytrzymaj Wi D) albo animacja skoku, w której bohater zamarza...podsumowując, konkurantami G3 mogą być:

- Oblivion - wg. mnie gorsza gra (z tego co widać) z tymże zdobyła sporą popularność, więc będzie ciężko
- Fable, Fable 2 (jeżeli wyjdzie niewiele później) gra wg. mnie o wiele lepsza niż Oblivion, przeszkadza mi w niej jedynie brak swobody
- World of Warcraft: The Burning Cruseade...bardzo ciężko będzie z pobiciem pierwszego dodatku do WoW'a...olbrzymia popularność tej gry robi swoje...

PS. nie wiem czy do konkurantów G3 można zaliczyć Heroes V, jeżeli tak, to jest to kolejny duży konkurent.

Offline treblu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień 2006, 21:41:04 »
Zgadzam sie z wiekszoscia, ze oblivion, mimo wszystko nie sprostal oczekiwaniom. Rowniez nie moglem pozbyc sie wrazenia, ze swiat wykreowany w oblivionie jest opustoszaly. Lazac po tych wszystkich lasach i lakach, mimo pieknych widoczkow i wymuskanych graficznych fajerwerkow, nie czulem tego dreszczyku, jak podczas wloczenia sie po okolicach Khorinis, wiec cos tu nie gra...



Cytat: tH.


Wiedźmin, cóż zapewne byłby to spory konkurent choćby dla tego iż grafika jest znacznie bardziej szczegółowa od tej wystepującej w Gothicu3. Możemy tak sądzić, choćby po obejrzeniu rozmaitych screenów. Premiera tej gry wypada znacznie później, bowiem aż na 2007 rok niż premiera najnowszej części przygód bezimiennego, tak więc oba tytuły nie są w stanie konkurować.

Grafika w Wiedzminie napewno nie bedzie bardziej szczegolowa niz w Gothicu 3, chocby z tej prostej przyczyny, ze Wiedzmin bedzie chulal na mocno zakurzonym juz silniku pierwszego Neverwintera, wiec z czym do ludzi...Mimo, ze autorzy wprowadzili wiele modyfikacji i udoskonalen.
A to, ze Wiedzmin ukarze sie dopiero na wiosne przyszlego roku, nie znaczy od razu, ze bedzie lepszy graficznie. Aurora ma juz kilka wiosenek na karku i sporo ograniczen, co , podejrzewam, bedzie widoczne w finalnym produkcie.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2006, 22:05:40 wysłana przez treblu »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień 2006, 23:23:32 »
Mimo wszystko bardzo liczę na wiedźmina, po screenach grafika jest w zupełności wystarczająca. Jeżeli zaprezentują porządną fabułę, kilmat i grywalność to zastanowię się nad kupnem.

Co do Obliviona - masz rację, tereny są kompletnie opustoszałe...tam praktycznie nie ma żadnych zwierząt typu wilki...trafiają się bardzo rzadko.

Offline treblu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień 2006, 14:49:42 »
Cytat: Turing
Mimo wszystko bardzo liczę na wiedźmina, po screenach grafika jest w zupełności wystarczająca. Jeżeli zaprezentują porządną fabułę, kilmat i grywalność to zastanowię się nad kupnem.



Ja też bardzo licze na Wiedżmina, tym bardziej, ze to polska gra... Grafika przeciez nie jest najwazniejsza, ale oczywiscie tez jest wazna. Licze na to, ze fabula bedzie dobra (na co sie zanosi), a klimat raczej bedzie mi odpowiadal, sugerujac sie zapowiedziami, screenami i trailerami...

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrzesień 2006, 23:19:58 »
Eh...

Cytuj
Cóż...jak dla mnie to G3 już wygrał z Oblivionem, po prostu sądząc po poprzednich Gothicach i poprzednich TES Gothic bije wszystko na głowę.

Jeśli chodzi o grafike to wprowadzasz się w błąd. Oblivion owszem wygląda ładniej niż G3. Obliviona przeszedłem i uważam, że ta gra jest świetna, tak samo jak pozostałe gry z serii TES. G1, G2 też były fajne ale np. W moro świat był bardzo duży i różnorodny, czym zachwycał. Ja uważam, że G3 (co widać po screenach) nie ma szans z Oblivionem. Chociarz wszytko nie jest pewne, nie znamy za dobrze ani fabuły i nawet się jeszcze nie przekonaliśmy na własne oczy co ta gra potrafi. Ale myśle, że w najbliższym czasie wszytko się wyjaśni.

Cytuj
- Oblivion - wg. mnie gorsza gra

To oczywiste, że jest "według" Ciebie gorsza bo jesteś zaciętym fanem gothica. To tak samo jakby na forum o oblivionie powstał taki tematem i ktoś by wyróżnił z tłumu gothica i zaczeła by się gadka, że wszytkim się ona nie podoba etc.

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrzesień 2006, 08:16:54 »
Jak dla mnie ten obiwoln jest przereklamowany :P !!! Niby dali duuzy swiat sporo dodatkowych pierdol i super grafike !  ! Nie wystarczy gry pomalowac zachwycic reklamą itp... ! Gothic wyprzedzał obivolna zawsze już na starcie ! spójrzmy chodzby na  system  walki w obivoln ! No przecież to kompletna porażka mahanie mieczykiem w 3 strony i na tym sie konczy  ! za to w gothic jak juz widzielismy na screnach to sie szykuje sama obfitość ! podizelone na ciosy slabsze , zwykłe , mocne do tego w różnych kombinacjach!!! Tak więc obivoln  dla mnie odpada na samym początku !!!



Co do wiedźmima : Zobaczymy to ocenimy ;] ale nie sądze by miał zagrozić gothic 3  !

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrzesień 2006, 20:10:54 »
Cytat: Turing
Oblivion ma wiele niedoróbek, np. system chodzenia pod kątem (przytrzymaj Wi D) albo animacja skoku, w której bohater zamarza...podsumowując, konkurantami G3 mogą być:

- Oblivion - wg. mnie gorsza gra (z tego co widać) z tymże zdobyła sporą popularność, więc będzie ciężko
- Fable, Fable 2 (jeżeli wyjdzie niewiele później) gra wg. mnie o wiele lepsza niż Oblivion, przeszkadza mi w niej jedynie brak swobody
- World of Warcraft: The Burning Cruseade...bardzo ciężko będzie z pobiciem pierwszego dodatku do WoW'a...olbrzymia popularność tej gry robi swoje...

PS. nie wiem czy do konkurantów G3 można zaliczyć Heroes V, jeżeli tak, to jest to kolejny duży konkurent.

Ta WoW BC zapowida sie wyśmienicie dlaczego:

Nowe Instacje NP:Tempest Keep,Black citadel,ShadowMoon Valley ITP,Nowe rasy Draenei i Blood Elfy,Nowe Talenty i Spelle,Nowe latające mounty Nether Drake,nowa profesja jubilerstwo i podobno mają być Tier Sety 4 ? no i na dodatek Outland zapowiada się WSPANIALE ! niema co WoW Burning Crusade będzie ciężki do przebicia akurat teraz podczas kończenia prac trwają testy na wersji Alfa a co do Fable to też gra jest dobra Baa nawet lepsza od Obliviona mym zdaniem ale kto wie może Gothic dogoni któreś Crpg bo z WoWem to niema szans.

Herosa V raczej bym nie zaliczał bo Gothic to Crpg a Heros turowe RTS ale mają wspólną cechę są w realiach Fantasy.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2006, 20:12:16 wysłana przez Thran »

Offline Maciomaniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Wrzesień 2006, 21:58:59 »
Jeśli chodzi o mnie to kupiłem Obliviona w polskiej wersji i powiem jedno...

Ta gra jest potwornie nudna! Totalna beznadzieja... niesamowicie monotonny świat, wszystko wygląda tak samo, mało miast, nieciekawe questy, w ogóle nie pasuje mi klimat tej gry, za duże wymagania sprzętowe, lasy nie przypominające lasów. Drzewa poustawiane byle jak, na dodatek każde prawie takie samo. Fabuła główna do niczego... może zakończenie niezłe, ale spodziewałem się znacznie lepszej i DÂŁUÂŻSZEJ. Walka mi się totalnie nie podoba, czary wyglądają tragicznie.

Mógłbym jeszcze sporo tego wymienić... Jak dla mnie, Gothic 3 nie ma konkurencji ze strony Obliviona. Ten sprzedał się w 1.700.000 egzemplarzy. Wydaje mi się że G3 bez problemu to przebije...

A to że Oblivion zdobył świetne oceny i nagrody... eee tam. Grafika przyciąga każdego do tej gry, a gdy już zagra, zachwyci go na 1-2 tygodnie. Później sie znudzi i zacznie dostrzegać mase błędów. Tak niestety działa Oblivion. Znam wiele osob które mówią że seria TES to trylogia a 4 część jest totalnym śmieciem.

Ze strony wiedźmina tym bardziej nie widze zagrożenia. Ta gra nie ma szans z Oblivionem jak dla mnie... No ale wierze w CDPred i zobacze co z tego wyjdzie.

Two Worlds (też polskie) może być dobre. Po tym co widziałem, podobało mi się. Przeczytałem sporo zapowiedzi i musze przyznać że  gra zapowiada się wspaniale. Chyba się na nią skuszę.

Lecz ja jestem wielkim fanem Gothica i jak dla mnie 3 części NIC nie pokona w tym roku. Najbardziej realnym konkurentem wydaje mi się Newerwinter Nights 2.

Offline ini

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Październik 2006, 15:16:12 »
Myślę , że dla Gothica 3 niema konkurencji bo ma swój klimat ale fakt np. Oblivion jest sporą konkurencją chociarz/chociaż ja dowiedziałem się o Morrowindzie od kolegi ale wtedy już było dawno po premierze Noc Kruka tagże/także myśle , żę Gothic 3 jest wydarzeniem na skalę światową.

Heh zawsze mam problem z także
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2006, 15:35:38 wysłana przez ini »

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Październik 2006, 12:20:09 »
Nie sądze żeby gry takie jaknowy Oblivion, czy Dark Messiash:of Might and Magic , ewentualnie najnowszy F.E.A.R. mogły przyćmić w moich oczach premiere polskiej edycji Gothica 3. Jest to niemożliwe.
Nawet jeśli tamte faktycznie byłyby lepsze, o lepszej grafie, na nizszych wymaganiach. W pierwszej kolejności gram w Gothica 3!!


Z poważaniem
Garret

Thoro

  • Gość
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad 2006, 18:56:15 »
Cytuj
Nie sądze żeby gry takie jaknowy Oblivion, czy Dark Messiash:of Might and Magic , ewentualnie najnowszy F.E.A.R. mogły przyćmić w moich oczach premiere polskiej edycji Gothica 3. Jest to niemożliwe.

Cóż, jak sam powiedziałeś jest to kwestia indywidualna każdego z nas. Jednak Gothic 3 w kwestiach technicznych zaskoczył nas już na samym starcie. Masa błędów związanych z instalacją, użytkowaniem jak i wadliwa konfiguracja gry przez co wymagania są poważnie zawyżone - to wszystko da się poprawić ręcznie jak i za pomocą odpowiednich patchy, jednak i pomijając to gra traci wiele w oczach przeciętnego gracza.

Offline Eron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad 2006, 21:31:29 »
Moim zdaniem moze i Oblivion ma duze uznanie ale Gothic to Gothic i co z tego ze Oblivion ma duzy swiat jezeli jest pusty i to bardzo ma slaba fabule nawet nie ma dubbingu tak jak jest w Gothicu 3 :D:D wiec co tu mowic moze i Gothic 3 bedzie mial duzo bledow a moze nie ale gra powala wszystko w Oblivionie sie czujemy sztywno tak jak bysmy nie byli czescia swiata nic nas nie wciaga ani nie porywa tak jak bylo w poprzednich czesciach gothic gdy jak cos odkrylismy nowego to az lzy ze szczescia nam lecialy haha. ale brednie.....hehehehehe pozdro Gothic RULLEZ

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopad 2006, 16:53:20 »
Gdy odpaliłem kilka miesięcy temu Obliviona stwierdziłem, iż Gothic nie ma szans. Mimo, że byłem wielkim sympatykiem(nie mylić z fanatyzmem) Gothica to miałem wrażenie, że ludzie z PB nie podołają tak wielkiemu wyzwaniu. Dziś po zapoznaniu się z obydwoma tytułami stwierdzam, iż nie można wyłonic faworyta pomiędzy Gothiciem i Oblivionem. Obie gry prezentują troche inną rozgrywkę. Pod względem fabularnym obie gry są dobre, choć przeważa w nieznaczym stopniu Gothic. Oblivion prezentuje troche bardizej infantylną fabułe jednak jest to uzasadnione baśniowym światem. Jest w nim mnóstwo questów, gildii które zapewniają zabawe na naprawde dużo czasu(póki co mam save'a z ponad 100h gry, chodowanym od wakacji). W Gothicu fabuła jest dobra, wielowątkowa i zaskakująca. Przewage nad Oblivionem zdobywa tym, iż gildii w świecie jest tak wiele, a niektóre wykluczają inne, co zachęca do kolejnych podejść do gry. Jeśli chodzi o technologie tu plus leci w kierunku Obliviona. Doskonała grafika, wspaniała fizyka, ogromne możliwości świata, które wymagają słabszego sprzętu niż Gothic. W grze PB mam wrażenie, że źle zoptymalizowano silnik. Grafika jest również ładna, ale wymaga kosmicznych konfiguracji, które nie każdy posiada. Poza tym są również bugi związane z fizyką obiektów, których w Oblivionie praktycznie brak. Oblivionowi na plus zaliczyć trzeba również ogromną ilość modów, które niesamowicie podbijają żywotność gry(sam się w to dość intensywnie bawie). Byćmoże tymi słowami zbiore na siebie gromy fanatyków Gothica, ale system walki bronią ręczną(dystansowa jest w porządku) poszedł w Gothicu wstecz względem poprzenich części. W Oblivionie natomiast jest wygodny i  funkcjonalny. Obie gry prezentują inny poziom i mimo, że Gothic przez ostatni tydzień zapewnia mi niezliczone godziny zabawy(i zapewniać będzie dalej, gdyż jest to gra genialna), to Obliviona wciąż szanuje. Ba! Uwielbiam...

Inną konkurencją dla Gothica może być The Witcher. Wiąże wielkie nadzieje z tym projektem(co zresztą można stwierdzić po mojej sygnie i avatarze). Jeśli chodzi o grafike to sądze, iż świat The Witcher nie ma szans z Gothiciem. Silnik Aurora ma już naprawde dużo lat i zagrozić gigantowi z 2006 roku nie może. Choć i tak co by na ten temat nie mówić należą się pokłony polskim programistą i grafiką za to co udało się z niego wykrzesać. Witcher może być unikatowy(co byćmoże się wiąże ze słowem lepszy) pod względem systemu walki. Efektowny, intuicyjny i sprawiający wiele frajdy. Nad grą pracują tacy ludzie jak Scropic, czy Tomek Bagiński, a to już raczej polska elita. Poza tym mam ogromną słabośc do twóczości Sapkowskiego, więc licze na to, iż The Witcher będzie świetny(choć to i tak inna półka).

Z tego co słyszałem ma wyjśc również inna polska gra cRPG pod tytułem Two Worlds. Nie będe się na jej temat dłużej rozpisywał, gdyż jedyne co o niej pamiętam to jeden screen z CDA. Kolega twierdzi, iż będzie to coś świetnego. Ja jestem raczej sceptyczny...jak już mówiłem wcześniej licze na The Witcher.

Last, but not least Neverwinter Nights 2. Każdy fan RPG zna chyba ten tytuł i każdy chyba wie, iż programiści z Bio Ware będą walczyć o rynek. Co prawda system rozwoju postaci(D&D) jest dużo bardziej skomplikowany niż w Gothicu(co kto woli...ja tam lubie prostote Gothica i Obliviona) to jednak pod względem fabularnym można się spodziewać czegoś rewelacyjnego. W końcu tutuł zobowiązuje. Poza tym ma w nim być ogromny świat, drużyna bohatera, a nawet twierdza(siedziba?) dla gracza pod którym bedzie można rozgrywac bitwy. Poza tym świetny edytor i rewelacyjny tryb multiplayer. Moim zdaniem to największy obecny konkurent Gothica(w koncu TES wyszedł już kilka mieśięcy temu), który w dodatku właśnie wychodzi.

Koncząć te dywagacje stwierdzam jednak jedno. Kogo obchodzi co jest lepsze? Ważne, że każdy kto lubuje się w fantasy i RPG ma w tym roku mnóstwo godzin rozrywki.   Gothic jest cudowną grą i z pewnością ciężko bedzie konkurencji przeskoczyć tą poprzeczkę.

PS. Fanatyką Gothic mówię stanowcze NIE. Zagrajcie najpierw porżądnie w Obliviona, a potem wyrażajcie na jego temat swoje opinie. 10/10 w CDA nie było dziełem przypadku.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2006, 17:12:54 wysłana przez Trivet »

Forum Tawerny Gothic

Konkurencja dla G3?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopad 2006, 16:53:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top