Autor Wątek: Najlepsza część gry  (Przeczytany 9362 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Wrzesień 2006, 17:09:22 »
Gothic I : Grafika 6 ; Dźwięk 7 ; Grywalność 7 . Ogólem: 7
Gothic II: Grafika 7 ; Dźwięk 8 ; Grywalność 9 . Ogółem 8
G2NK : Grafika 7 ; Dźwięk 7 : Grywalność 7 . Ogółem 7

Mnie osobiście najbardziej spodobał się G2 bez dodatku. Miał najlepszą fabułę i wiele ciekawych zadań do wykonania. Spodobał mi się być może dlatego, iż w tego Gothica zagrałem pierwszy raz. Dopiero potem przyszedł czas na G1 (który mniej mi się spodobał) i NK.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2006, 17:10:47 wysłana przez Driver »

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Wrzesień 2006, 21:20:56 »
Gothic
Zdecydowanie najlepsza fabuła. Mroczna, z wieloma wątkami i szybkimi zwrotami akcji. Posiada też ten niesamowity klimat, który przyciąga do monitora na długie godziny. z grafiką trochę słabiej, ale przecież nie grafika jest najważniejsza w grze. Za to muzyka... zdecydowanie najlepszy jest motyw w Starym Obozie, reszta też jest fajna.

Gothic II
Fabuła już gorsza, gdyż już na początku wiemy, co mamy robić. Jednak ma też, jak w G1 zwroty akcji, które sprawiają, że fabuła jest bardziej zaskakująca. Z klimatem też jest gorzej, gdyż ulatnia się wrażenie uwięzienia w kolonii karnej. Grafika jest już odrobina lepsza, niż w G1, ale to tylko niewielkie zmiany, które nie wpływają znacząco na rozgrywkę. Jeśli chodzi o muzykę, jest bardzo dobra, ma swój urok.

Gothic II: Noc Kruka
Ta część gry też jest niezwykle ciekawa ze względu na niezwykle ciekawą i klimatyczną krainę Jarkendar. Ta kraina zadziwia swą urodą i tajemniczością. Moim ulubionym miejscem w niej jest Obóz Piratów. Ma niezwykły klimat i urok, moge się w nim zatrzymać na dłuższą chwilę i po prostu podziwiać krajobraz. Grafika w tej części znacząco się nie zmieniła, muzyka trzyma jakość z poprzednich części.

Podsumowując, moją ulubioną częścią jest Gothic I ze względu na niezwykle ciekawą fabułą i niepowtarzalny klimat.

Pozdro  .

Forum Tawerny Gothic

Najlepsza część gry
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Wrzesień 2006, 21:20:56 »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Najlepsza część gry
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień 2006, 18:18:18 »
Mi się częsci podobały w tej kolejności:

Gothic 1:
Swietny, niepowtarzany klimat jak i doskonała fabuła. Z pewnością najlepsza część serii.

Gothic 2:
Lepsza grafika, większy świat ale to nie to samo co G1

Gothic 2: Noc Kruka
Duży świat, fajne nowe questy ale nic nie przebije "jedynki"

Offline Gejowo.pl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Wrzesień 2006, 19:45:01 »
Najlepsza częścią jak dla mnie jest Gothic I jest w nim najlepszy klimat górniczej doliny i wogóle jest odjechana mim że ma już na końcie pare lat.      

Po Twoich trzech postach widzę, że nie umiesz ułożyć dłuższej wypowiedzi niż na półtorej linijki. Proszę, byś pisał dłuższe posty. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2006, 20:02:35 wysłana przez Boba Fett »

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Październik 2006, 10:01:18 »
Najlepszy kilimacik ma Gothic l. Górnicz dolina otoczona barierą (jaka inna firma wpadłaby na taki pomysł?),
cudowna muzyka, i niemalże epicka fabuła. To jest to co mnie urzekło w Gothicu l.

Co do drugiej części świetna okazała się głównie fabuła. Lekko poprawiona grafika odrazu zmieniła spojrzenie na tą grę. Muzyka to już nie to samo co w jedynce , ale i tak jest świetna. Jej klimatu nie zapomni nikt kto chociaż raz w nią zagrał, podobnie jak w pierwszą część.

Noc Kruka: poza podwyższeniem poziomu trudności, dodaniem Jarkendaaru i nowych qestów nieiwele się zmieniło. Wprost cudowna jest za to plaża piratów, a w szczególności gdy stoi się na brzegu i patrzy na rozbujane morze :P.

Z poważaniem
Garret

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Październik 2006, 13:55:03 »
Gothic 1: Napewno nie grafika, ale prostota która mnie oczarowała gdy wchodziłem w te klimaty. Duzo niedoróbek, które nadrabiała świetna grafika. Nic dodać nic ując.

Gothic 2: Lepsza, bardziej szczegółowa grafika, świetne zadania fabuła. Trudność gry bardzo dobra.

Offline Cristal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2006, 00:00:13 »
Ja najbardziej lubie czesc pierwszą. Uważam, że ma ona niepowtarzalny klimat i wręcz niesamowitą fabułę. Szybko wciąga i przenosi nas w świat przygód. Grafika może nie jest najlepsza, ale przecież nie jest to najważniejsze...



Pozdrawiam...

Offline Nefarius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2006, 07:46:55 »
Dla mnie najleprzą częścią był Gothic II leprza grafika niż w GI (najbardziej idzie to zauważyć na kitku Bezimiennego, w GI to prawdziwy brązowy trójkąt a w GII sie troche różni. Fajna fabuła, według mnie leprza niz poprzednia część, większy teren, ogulnie więcej możliwości, więcej NPC-ów no ogulnie uważam że leprze ...
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2006, 07:48:46 wysłana przez Nefarius »

Offline Elanor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2006, 17:05:22 »
Gothic I
Napewno najlepszą jej zaletą jest fabuła i klimat stworzonego świata.
Na początku nie byłam przekonana do gry. Dopiero po jakimś czasie gra mnie wciągnęła i to na długo. Grafika jaka była taka była, ale ja nie zwracam na nią szczególnej uwagi. Zaskakujące były nagłe zwroty akcji czego nie było w innych grach.

Gothic II
Mnie sie bardzo podobała druga część Gothica. Można było spotkać starych znajomych z kolonii. Według mnie smoki były dość słabymi przeciwnikami. Historia została dobrą kontynuacją jedynki.

Gothic II: Noc Kruka
Bardzo fajny dodatek. Może jak dla mnie troche trudny. Nieodkryta częśc wyspy była ciekawym miejscem. Jednakże moim zdaniem jest to dodatek nie potrzebny. Autorzy powinni skończyć cała część 2 a nie po około roku dodawać Noc Kruka. Albo im się nie chciało, albo chcieli sobie dorobić. Już dawno powiniem wyjść Gothic III.

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik 2006, 14:59:27 »
Moją ulubioną częścią jest Gothic II Noc Kruka ponieważ są nowe postacie,starzy przyjacie jescze z gothica I
w JARKENDARZE jest wspaniały krajobraz np.:
Cudny kanion z bibloteką budowniczych
Wspaniłe Ruiny mieszkańców Jarekendaru
"ÂŁadne" bagno z ruinami różną roślinnością
I to chyba wszystko.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:05:39 »
Gothic I:  
Gothic, to przedewszystkim (dla mnie) niska inteligencja NPC. Jednak jest to o tyle dobre, że potrafi rozśmieszyć. Gesty kopaczy, kiedy w rozkroku i z podniesionymi łokciami wołają: "Hę?! Muszę już iść!", albo "Gość przestał się ruszać - zabiłeś go, nie było innego wyjścia?". Grafika niczego sobie jak na 2000 rok...

Gothic II:
Kiedy mój brat przyniósł do mojego domu tak bardzo oczekiwaną drugą część Gothic'a, bardzo się podnieciłem wspaniałą grafiką i przejrzystością świata. W Gothic I był on taki matowy, zaś tutaj kolorowy i pełen życia. Pamiętam, jak rozmawiałem z Lobart'em. Ach ta wspaniała czcionka :) To były czasy :)

Gothic II: Noc Kruka
Urzekła mnie muzyka i wizualna strona Jarkendar'u. Te wszystki wodospady, zielone pagórki, inne zwierzęta... to było coś niesamowitego!


Gothic III:
Cóż, żałuję, że nie ma Rozdziałów czy chociażby aktów gry. Wszystko robisz na raz. Tak samo nie ma przynależności do jakiejś gildii. Masz pancerz jesteś z nimi. Muzyka wyśmienita. Tylko za duże wymogi co do sprzętu...

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Styczeń 2007, 17:31:35 »
Gothic I :

Plusy
Grafika ( jak na tamte czasy dobra ), fabuła, klimat, różnorodnośc broni i opancerzenia, magia. Widac wyższość ludzi. Strażnicy jeśli nie pozwolisz im przejśc po prostu zabiją cię.

Minusy
Już w I rozdziale możemy miec opanowany 4 krąg magii, przy czym runy dostępne będą tylko do 1 kręgu. Słabi NPC-ci. Magnatów ( oprócz Gomeza ) z łatwością można pokonac i 1 rozdziale. Brak alchemii.

Gothic II:

Plusy
Poprawiona grafika i co ważne fabuła została zaciągnięta z pierwszej części gry nie tak ja w, niektórych grach gdzie po ukończeniu pierwszej części przenosimy się na zupełnie inny świat. Także różnorodnośc broni i szczególnie opancerzenia. Dodano alchemie.

Minusy
Jak dla mnie klimat stracił wiele z tego z I. Strasznie łatwa rozgrywka.

Noc Kruka

Plusy
Poprawiono poziom trudności gry, dodano wiele misji, broni i wiele kilometrów kwadratowych świata .

Minusy
---

Gothic III

Plusy
Bardzo duży świat, wprowadzono reputację w miastach ( wreszcie ). Nie zaczynamy gry jako jakiś słabiak . Wreszcie bardzo dobre odniesienie orków do Morr . Widac to, że orki całkowicie przejęły kontynent. Nie ma nieśmiertelnych NPC-ów. Wiele umiejętności, które dodano bez zbytniego przesadzania. Jednym machnięciem miecza można zabic/zranic kilku przeciwników.

Minusy
Może i jest różnorodnośc ciosów ale nie widac jak na naszą walkę ma wpływ nauka władania bronią. W poprzednich częściach były kombosy dla każdego stopnia wtajemniczenia. Tutaj nie ma. Czasami gra polega na hack'n'slash czyli machinalnym wciskaniem lpm. Są oczywiście inne kombosy, ale nie sądzę, że pomogą nam w walce z całym miastem orków. No i niestety wymagania sprzętowe.

Na I miejscu są u mnie części III i IINK.

Pozdrawiam.

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Styczeń 2007, 02:24:51 »
Uważam, że pierwsza Gothic bije łeb na szyje wszystkie inne! grafika jak na tamte czasy była bardzo ładna i ciesząca oko. Grywaloność niepowtarzalna, wolnośc 3 różnych ścieżek, ciekawa fabuła, interakcja z otoczeniem i NPCami oraz inne smaczki. Do dzisiaj pamiętam, jak zobaczyłem mury <właściewie drewanianą palisadę> Starego Obozu, wieże Xardasa czy też Nowy Obóz z tamą i jeziorkiem itp. DO tego najważniejszy czynnik, KLIMAT przez wszystkie duże litery. PzDrO :].

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Styczeń 2007, 09:58:53 »
Mi najbardziej się podoba G2+NK. Mnogość i ciekawość zadań sprawia, że zaczynając grę po raz nasty, nigdy nie umię się oderwać od kompa przez kilka godzin. Poziom trudności też mi bardzo odpowiada, ponieważ trzeba troszkę pokombinować tworząc postać i każdy krok musi być dobrze przemyślany. To już nie jest gra dla laika, który nigdy nie grał w Gothica (ale mi się zrymowało).
Gothic 1 stawiam na drugim miejscu, ponieważ miał super klimat i jakby nie było od niego się wszystko zaczęło.
Na ostatnim miejscu jest u mnie G3, który jako niezależna gra RPG jest grą super, ale zbytnio sią różni od wcześniejszych części i ma z nich najsłabszą fabułę.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Styczeń 2007, 10:47:26 »
Gothic I:
Bardzo fajna fabuła, także niezły klimat. Grafika nie jest za mocna ale mi to wielkiej różnicy nie robi. Bardzo dobre dialogi, z humorem którego próżno szukać w innych grach np. w serii TES.

Gothic II:
Ta gra mi się znudziła dosyć szybko na początku gdyż nie mogłem se poradzić z lodowym smokiem :P Ale po jakimś czasie wróciłem i robiłem sobie 2 postacie na 40lv (palla i łowcę smoków). Plusy: W końcu normalnie się chodzi i razem z tym lepiej się walczy, możliwość tworzenia run, mikstur, mieczy. ÂŚwiat 2x większy przez co gra jest dłuższa.

Gothic II NK:
Plusy - nowy piękny świat, w końcu uzupełnia liczbę NPC, i trochę zwiększono poziom trudności (w II był on dosyć łatwy).
Minusy - wkurzający dubbing w którym osoba gada raz jednym głosem a raz drugim i co chwile spotykam osoby o tym samym głosie. I głos jest taki niewyraźny, jakby z VHS. Nowe dialogi nie mają takiego humoru jak w I i III.

Gothic III:
Plusy - Wieelki świat, dużo lepsza grafika, dużo questów i NPC, doskonały dubbing (często słychać sarkazm u bezimiennego), fabuła czasami zaskakująca , chociaż te artefakty adanosa to jakiś taki śmieszny pomysł. Muzyka i dźwięk najlepsza ze wszystkich części. Całkiem zmieniony system walki.
Minusy - zmienienie quest loga (a tak mi go brakuje, lubiłem sobie cały poczytać), liczne bugi (chociaż teraz po patchu to jest już ich wreszcie trochę mniej), i źle zoptymalizowany engine gry.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2007, 10:47:55 wysłana przez slimaczek »

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Styczeń 2007, 16:54:25 »
Najlepszy jest GOTHIC I!!! Odkąd go mam przynajmniej raz w roku muszę zapuścić się do górniczej doliny. Do dziś pamiętam moją pierwszą walkę z kretoszczurem, i  bardzo trudny początek rozgrywki (sterowanie). Klimat jest jedyny w swoim rodzaju, niestety w G2 i G3 nie udało się odtworzyć tej niezwykłej atmosfery. Co z tego że grafa jest słaba, sterowanie tragiczne?  Klimat się liczy i to, że można wczuć się w ten wykreowany świat.

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Maj 2007, 21:49:37 »
Absolutnie GI  . Nic nie przebije tego klimatu. Podczas gry czuć było, że żyjemy w prawdziwym świecie. W tej grze nic nie było albo białe, albo czarne. Te wszystkie księgi i inne historie o zewnętrznym świecie sprawiały, że gracz wiedział, że to tylko mała część prawdziwego świata (a w G3 się dowiedział, że ten cały świat wcale nie jest taki doskonały  ...). Czasem zaczynałem grać w Gothica tylko po to, żeby prowadzić życie w kolonii  .

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Październik 2007, 14:00:05 »
gothic 2 najbardziej rozbudowana najmniej bugów i najfajniejsza fabuła a z dodatkiem to po prostu cud te lokacje ten klimat żadna inna gra tego nie ma < nie przeszłem jeszcze gothic 3 ale mam nadzieje że pobije poprzedniczke>



z poważaniem kakarott

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Listopad 2007, 08:22:25 »
Najlepszy dla mnie był Gothic 1. Miał najlepszą fabułę i klmat. A muszę dodać, że zaczęłem w niego grać na początku 2006 roku.
W Gothic 2 były ciekawe zadania i fajna fabuła(ale nie tak jak w G1).
W Gothic 3 była super Grafika i najlepsza muzyka jaką słyszałem.

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Najlepsza część gry
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Listopad 2007, 07:56:18 »
Ja najbardziej lubię Gothic 2 i dodatek średnio noc Kruka :) Gothic 3 ma fajną grafikę ale słaby klimat. A muza była super w każdej części :)

Forum Tawerny Gothic

Najlepsza część gry
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Listopad 2007, 07:56:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything