Autor Wątek: Szklarz  (Przeczytany 3036 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Szklarz
« dnia: 26 Lipiec 2009, 21:26:23 »
- Dobrze, więc gdzie mam szukać szklarza? - zapytał wampir.



Noszony ekwipunek:


Broń 1:
Nazwa broni: Claymore Valfden 3
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 5
Typ: oburęczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: III
Opis: Wykuty z 45 sztuk żelaza o zasięgu 1,2 metra, ważący 6kg.

Broń 2:
Nazwa broni: Mistrzowski ÂŁuk
Zasięg: 200 metrów
Rodzaj: łuk
Poziom wykonania: IV
Opis: Stworzony z 50 sztuk drewna, ważący 2kg

97x strzała z brązu
wytrzymałość - 6
ostrość - 5
ciężar - 4

3. -
4. -

Zbroja

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: szata
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1
Opis: Uszyta z 200 sztuk Alfistru. Ponadto odbija promienie słoneczne.

Umiejętności:

Umiejętności bojowe:


* walka bronią oburęczną
* walka broniami miotanymi

Specjalizacje:

Walka mieczem - III
Walka łukiem poziom - IV


Ataki:

Ataki do miecza dwuręcznego:

Uderzenie klasyczne
Pchnięcie
Parowanie
Obrót

Ataki do broni miotanej:

Celny strzał

Zaklęcia:
brak

Atrybuty wyuczane:

Kondycja
Szczęście
Hart ciała
Wysoka charyzma
Wytrzymałość na ból



Atrybuty rasowe:

Wampir:
+ wyostrzenie zmysłów
+ chwilowa niewidzialność
+ długowieczność
+ przemiana w nietoperza

- śmiertelność
- głód krwi
- wrażliwość na promienie słoneczne


Przedmioty:
brak


Pozostałe:
brak

« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 21:37:10 wysłana przez Amen »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:03:50 »
- Można powiedzieć, że jego chata znajduje się między Atusel a Efehidonem. Tutaj masz mapę. Nie sądzę, żeby się gdzieś przemieścił więc znajdziesz go w tych okolicach - rzekła Wampirzyca - A teraz ruszaj!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:03:50 »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:17:43 »
- ÂŻegnaj - powiedział wampir, przyjrzał się mapie i ruszył w stronę wskazanego miejsca.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:31:27 »
//Noc zapadła na dobre. Szedłeś duktem, ale aby nie zgubić kierunku ruszyłeś przecinką. Po chwili napotkałeś ścianę ciemnego boru. Chcąc nie chcąc wkroczyłeś weń. Z krzaków, zarośli, z głębi dobiegały jęki, ryki i zawodzenia. Ostanie dni Autumnus sprawiły, ze zielony latem las, zaczął być lasem strasznym. Z drzew sypały się liście, przysparzając rożnych szmerów. Nie zauważyłeś kiedy cię zaszli. Ale usłyszałeś ich... W ostatniej chwili. Odwróciłeś się, instynktownie odchyliłeś i w samą poę uniknąłeś strzały zza drzewa. Zaraz po tym, w skąpym świetle przedzierającego się przez pół gołe konary księżyca zamajaczyły się sylwetki. Trzech osób...

- A kogoż my tu mamy? - zawołał jeden - Nie dobrze w taką noc czarną jak kir po lesie łazić. Sam...
- Całkiem sam - zasyczał drugi, zachodząc od boku - Masz złoto? Daj. Albo sami weźmiemy...

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:47:41 »
- Zejdźcie mi z drogi śmiertelnicy, a nie pożałujecie tej decyzji. - powiedział wampir, po czym pokazał cztery wielkie kły sycząc przeraźliwie.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2009, 22:57:09 wysłana przez Amen »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2009, 23:02:38 »
- Proszę, proszę! Dosyć, że dziwoląg, nieludź parszywy, o jeszcze grozić nam chce!
- Jak myślicie, ile nam dadzą za jego gły? A i oczy ciekawe... Jakiś alchemik, albo pomylony magik może nam coś za nie da?
- Na pewno nam da! A my weźmiemy jego broń i złoto. Brać go!
- zawołał ten który strzalał z łuku. Trójka mężczyzny wydobyła drewniane lagi i rzuciła się na ciebie.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2009, 08:06:36 »
- Graj muzyko.. - powiedział wampir wolnym głosem, po czym zdjął miecz, dał bandytom możliwość ataku. Nagle usłyszał ruch powietrza z lewej strony, jeden z nich zamachnął się lagą, wampir zastosował cięcie od prawej strony, ostrze rozpruło brzuch człowieka, a Amen w ostatniej chwili parował cios drugiego z nich, wyprowadził cięcie z góry, bandyta lekko odskoczył i nie był większym zagrożeniem niż kolejny bandzior którego laga była tuż przy głowie Amena, wampir odchylił się do tyłu unikając ciosu. Kiedy wróg przygotowywał się do kolejnego uderzenia Amen ciął od lewej, przeciwnik chciał odskoczyć, lecz końcówka ostrza i tak zadała mu obrażenia co spowodowało niewielki ból, który wytrącił go z rytmu, wampir wykorzystał okazję i pchnął miecz w brzuch przeciwnika, wyciągając ostrze, kątem oka zauważył drugiego bandytę skradającego się od lewej, wampir wykonał obrót, obaj bandyci przewrócili się, jeden z nich umarł z bólu, lecz drugi cierpiał, miał przecięte ścięgna w okolicach stóp, wyrzucił lagę, Amen dobił go. Po chwili zauważył że ten z przeciętym brzuchem, leżący nieopodal ciągle dycha, ledwo, ale jednak. Jego również wampir dobił. Po wszystkim, kiedy upewnił się że innych wrogów nie było w pobliżu, zabrał się za okradanie ciał.
Walka mieczem - III; uderzenie klasyczne; parowanie; pchnięcie; obrót;
Broń 1:
Nazwa broni: Claymore Valfden 3
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 5
Typ: oburęczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: III
Opis: Wykuty z 45 sztuk żelaza o zasięgu 1,2 metra, ważący 6kg.

Broń 2:
Nazwa broni: Mistrzowski ÂŁuk
Zasięg: 200 metrów
Rodzaj: łuk
Poziom wykonania: IV
Opis: Stworzony z 50 sztuk drewna, ważący 2kg

100x strzała z brązu
wytrzymałość - 6
ostrość - 5
ciężar - 4

3. -
4. -

Zbroja

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: szata
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1
Opis: Uszyta z 200 sztuk Alfistru. Ponadto odbija promienie słoneczne.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2009, 08:16:52 wysłana przez Amen »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2009, 11:16:39 »
//Jedziemy akcją z wczorajszego dnia. Mamy noc.
//Z zabitych zebrałeś równo 40 sztuk złota. Ruszyłeś dalej. Przeszedłeś przez matecznik, w którym to, co chwila jakieś zwierze czy istota dawała o sobie znać, rykiem, wyciem, zawodzenie, śpiewem czy pomrukiem. Po mateczniku przyszła kolej na wielkie dąbrowy. Wysokie i stare drzewa o rozłożystych koronach. Poczułeś zapach dymu, a zaraz potem między wielkimi pniami zauważyłeś mały obozik. Jedną chatkę, mała zagrodę, studnie i jakaś szopę...

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2009, 11:41:17 »
Amen zaczął iść w stronę chaty, wyciągnął łuk i położył strzałę na cięciwie w razie jakiegoś zagrożenia.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipiec 2009, 12:11:53 »
//Panowała grobowa cisza. Zdawało się, że nawet ptaki ucichły. Szedłeś wolno, krocząc po zbutwiałych liściach. Na schodkach do domu, deski pod tobą zatrzeszczały. Zamarłeś w bezruchy, tłumiąc wypowiadane przekleństwo. Ruszyłeś, wkroczyłeś szybko z uniesionym łukiem i momentalnie go opuściłeś. W pomieszczeniu był tylko jeden człowiek. Zdawało się, że śpi...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec 2009, 10:17:09 »
- Człowieku, czego chcesz? - rzekł wstający z fotela osobnik. Był to wysoki i postawny człowiek, o twarzy pokrytej tylko jednodniowym zarostem. Ubranie miał schludne, lecz ewidentnie robocze.
- A ty tu po co? Po szkło?

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipiec 2009, 12:38:46 »
- Tak, a jeśli chodzi o ścisłość po butelki, myślę że 60 wystarczy. - odpowiedział wampir.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec 2009, 12:53:18 »
//Opisz kto cię wysłał, po co, w jakiej sprawie. ÂŻe powiedziono ci o możliwości pomocy dla szklarza... Trochę inicjatywy.

- Słucham? Złoto masz? Od kogo ty w ogóle jesteś?

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec 2009, 13:03:53 »
- Przysyła mnie Setmre, wampirzyca z Atusel, potrzebuje butelek, ale ciebie dawno nie było w mieście, więc zostałem po nie wysłany. Słyszałem też że można ci w czymś pomóc.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2009, 13:14:32 »
- Aaa... Panna Setmre? To zmienia postać rzeczy. Dla stałych klientów zawsze jestem otwarty... ale. Eh, niestety nie mam już nic. Problemu ludzkie nie są pewnie wam tak znane. Jednym słowem, skocze gdzieś w rynsztoku.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Lipiec 2009, 13:33:53 »
- Opowiedz mi o swoim problemie, oferuję moją pomoc.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Lipiec 2009, 23:27:04 »
- Eh... Wszystko przez mojego brata - zaczął szklarz. Opadł się na sklepowej ladzie i zanurzył w myślach. Widać było, że zapowiada się długa opowieść. Amen wzniósł oczy ku powale i pokręcił głową - Bo widzisz. Dawniej zajmowaliśmy się tym razem. Robieniem szkła znaczy się. Ja i mój brat. Ja raczej robiłem szkło, on liczył kasę i zajmował się papierkami. Dobrze nam szło, klientów mieliśmy dużo, kasy dużo. Mieliśmy zacząć większy interes. Cała nasza przyszłość była w skarbcu w lesie. Mój brat tez był tego zdania. Otworzył sklep w mieście. W Efehidonie. Kupił tam sobie wielgaśny dom. Tylko, że zapomniał o mnie. Okradł mnie idiota! Zabrał wszytko! Wszystko sprzedał! ÂŻeby mu tak na śmierć przyszło! brata zostawiać bez przybytku w lesie, a samemu się pławić w mieście! Panie, nie mam nic. On ma wszytko! Załatw sprawę z nim! Zabij go, zdobądź dla mnie potrzebne  dokumenty! Zrób coś, abym mógł godziwie żyć. Pomóż! Jest w mieście, znajdziesz go bez trudu, to wysoki i krzepki chłop! Podobny do mnie... Ale... pewnie nie będzie chciał z tobą gadać. To powiedz mu, że znalazłeś jakąś starą rzecz w lesie. ÂŻe może być wartościowa. On ma bzika na tym punkcie...

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2009, 10:08:35 »
- Dobrze, zajmę się tym. - powiedział Amen, po czym wyszedł z chaty i ruszył w stronę miasta.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Sierpień 2009, 10:05:49 »
//Droga do miasta minęła ci w spokoju i już po kilku godzinach znalazłeś się za murami Efehidonu. Klucząc uliczkami i deptakami dobrnąłeś do dzielnicy handlowej na której to miałeś znaleźć brata szklarza, zamożnego kupca. Chodziłeś od kramu do kramu, od stoiska do stoiska, ale nie mogłeś go napotkać. Postanowiłeś zapytać się kogoś o kupca. Wolałeś nie zaczepiać ludzi na ulicy, mogli być to przejezdni, lub wędrowni kupcy który by nie umieli ci pomóc a ty stracił się cenny czas. Poszedłeś więc do małej karczmy i zapytałeś sie o kupca. Podałeś opis szklarza, a wtem karczmarzowi zaraz sie przypomniało o kogo chodzi.
- Kupie Isgaz? Tak, zajmuje się wyrobami szklanymi. Pójdzie pan w dół uliczki, a tam po prawo od fontanny znajduje sie jego kram. Nie przeoczy pan, ma wielki napis "Artykuły szklane i wszelakie" i jest jednym z większych stoisk... - więcej informacji nie potrzebowałeś. Ruszyłeś w dół i po kilku minutach marszu zauważyłeś nad tłoczącym się do wielkiej lady tłumem napis "Artykuły szklane i wszelakie". Tłum przy straganie był tak duży, jak gdyby mieli tam rozdać złoto za darmo pełnymi workami. Podszedłeś bliżej. Było trzech sprzedawców, dwóch młodych po bokach i jeden starszy, dobrze wyglądający, hardy mężczyzna na środku. Za tym w środku stało 2 strażników z pikami, wyglądali na Asasynów. Nie miałeś wątpliwości, mężczyzna w środku był bratem szklarza...
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2009, 10:08:47 wysłana przez Gunses »

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sierpień 2009, 10:18:06 »
Amen zaczął więc przeciskać się przez tłum, gdy był na tyle blisko aby móc spokojnie porozmawiać z handlarzem, zaczął mówić - Witaj. Przychodzę tu od twojego brata, on mieszka w drewnianej chacie w lesie, podczas gdy ty pławisz się w luksusach, nie wstyd ci? Jak mogłeś go tak wykiwać? - czekał co odpowie handlarz.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2009, 10:23:34 wysłana przez Amen »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szklarz
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sierpień 2009, 10:18:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything