Autor Wątek: Znaczenie Adanosa  (Przeczytany 12671 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Grzmot

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień 2007, 09:15:47 »
Cytuj
Zaszkoczyła mnie jedno sformułowanie: " Są tylko jego pomniki." Gdzie ty widziałeś w G2:NK pomniki Adanosa. Adanos nie ma swoich kapliczek, swoich posągów. Ja uważam, że jest tak dlatego, że jest on bogiem natury, czyli mieści sie we wszystkim co naturalne np w wodzie. Nie potrzebuje żadnych kapliczek gdyż nie chce się mieszać do wojny bogów. A zresztą, nie pytajmy się dlaczego Adanos nie ma swoich kapliczek, ale dlaczego lidzie ich na jego cześć nie wybudowali. Czyżby bali się, gniewu np. Beliara, czy może zostawili Adanosa dla jego wybrańców. Odpowiedzi jest wile.

PzDr



Tak zgadzam się z tobą . Adanos to raczej ukryte bóstwo w Gothicu . Nie chce on mieszać się w życie codzienne ludzi , bo sami powinni wiedzieć co czynią .



Cytuj
Tak naprawde to Innos i Beliar to nie są bóstwa tylko Bogowie. Ja też niewiem dlaczego niema kapliczek Adanosa, są tylko jego pomniki. Chciałbym żeby były kapliczki wszystkich Bogów, a nie tylko Beliara i Innosa.


Pozdrawiam biggrin.gif


Ahhh... Jakbyś słuchał opowieści Vatrasa to byś wiedział . Radzę Ci go posłuchać .


Dziękuję i pozdrawiam

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2008, 16:16:09 »
Więc pytasz czemu nie ma Kapliczek Adanosa? Odpowiem ci jako Nowicjusz Wody;D

Więc...jak było widać w Gothic 2 był tylko jeden ziemski przedstawiciel Adanosa,Vatras.
W Khorinis większość modliła się do  Innosa a Adanos jest Bogiem Równowagi i jest czymś pomiędzy Dobrem a Złem. Każdy modli się albo do Dbra albo do Zła i NIKT NIE MODLI SIÊ DO ADANOSA<NAJLEPSZEGO BOGA!!!!!!!!


przepraszam...  więc mam nadzieję ze rozumiecie.?
Idę studiować starożytne księgi!!:D

Forum Tawerny Gothic

Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2008, 16:16:09 »

Offline Lucas the Mage of Water

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:45:11 »
Cytat: hunter19
Więc pytasz czemu nie ma Kapliczek Adanosa? Odpowiem ci jako Nowicjusz Wody;D

Więc...jak było widać w Gothic 2 był tylko jeden ziemski przedstawiciel Adanosa,Vatras.
W Khorinis większość modliła się do  Innosa a Adanos jest Bogiem Równowagi i jest czymś pomiędzy Dobrem a Złem. Każdy modli się albo do Dbra albo do Zła i NIKT NIE MODLI SIÊ DO ADANOSA<NAJLEPSZEGO BOGA!!
W Khorinis było 7 magów wody, a nie jeden. Byli nimi: Saturas, Myxir, Cronos, Riordian, Merdarion, Nefarius i Vatras.
A wracając do tematu, rola Adanosa w tym świecie to pilnowanie by żaden z jego braci nie zwyciężył. Można by powiedzieć, że chroni on ludzi przed Innosem i Beliarem, bowiem gdyby Innos wygrał ludzkość straciła by wolność przez jego chęć do władzy i niemożność walki. Przez to zaczął by on igrać z ludźmi. A może Innos przemówił do człowieka bo bał się że Beliar będzie miał swego poddanego w bestii i chciał on też mieć swojego sługę. A gdyby Beliar wygrał, na świecie zapanowałby chaos, jego bestie wymordowałyby ludzi i zniszczyły Mytanę.

Offline Dennis Guilder

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty 2008, 12:57:09 »
Adanos jest innym Bogiem od innych. Bracia Innos i Beliar toczą zażartą walkę o władzę. Innos jest teoretycznie dobry, ale jego władza oznacza zniewolenie ludzkości pod jego władaniem. Beliar jest teoretycznie zły, ale daje ludziom więcej wolności. Nie jest powiedziane, że jego monstra zniszczyłyby ludzkość, ale na pewno wielu by zabiły. Adanos zaś pilnuje, aby żaden z nich nie wygrał, bo to zapewnia równowagę. Jest inny. Nie uważam jednak, żeby było o nim mniej przesłanek niż o dwóch pozostałych. Bogach. Zależy kto jakie questy robił. Widzę, że mój przedmówca, napisał bardzo podobne rzeczy, widać też uważnie czytał dialogi grając :P
Brak kapliczek próbuję tłumaczyć tym, że powszechna jest wiedza o wojnie między Innosem a Beliarem, a Adanos trzyma się jakby na uboczu. To tylko domysły, ale chyba jest coś w tym, że nie ma kapliczek neutralnego Boga, jakby trzeba było się opowiedzieć po jednej ze stron. Nie dotyczy trzeciej części :)

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Luty 2008, 23:59:52 »
Ja też to rozważałem i doszłem do wniosku że kapliczki Adanosa nie zostały zbudowane dlatego że to Innos       z Beliarem toczą wojnę a nie    Adanos . Adanos utrzymuje tylko równowagę po między nimi żeby nikt nie wygrał przynajmniej tak w grze słyszałem .

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Maj 2008, 09:55:00 »
Rola Adanosa jest znana-Strażnik równowagi pomiędzy Innosem a Beliarem. Jest najfajniejszym z bogów, nawet w Gothic 3, gdy nim zakończymy grę, ludzie i orkowie zostają przyjaciółmi.

Offline Mag Wody Kamil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec 2008, 09:46:22 »
Może twórcy chcą owiać Adanosa tajemnicą aby w Gothicu IV wypalić z tym że Adanos jest ojcem Innosa i Beliara

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec 2008, 14:53:37 »
Adanos jest - jak wiadomo - strażnikiem równowagi i sprawiedliwości. Niema swoich kapliczek, swojego klasztoru i innych magów wody (poza nam znanymi), a przynajmniej do tej pory się z nimi nie spotkaliśmy. Może jego kapliczek i klasztoru niema tylko na wyspie Khorinis i na Kontynencie, a są tylko na Wyspach Południowych, a może w ogóle ich niema. Natomiast magów wody i członków wodnego kręgu napewno jest więcej, bo niemożliwe, że Adanos miałby tak mało wyznawców. Ja myślę że to dobrze, że Adanos jest takim tajemniczym bogiem, bo dzięki temu można rozkręcic jego rolę w dodatku do Gothica 3, albo w Gothicu 4.

Offline Mistrz Yamana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój miecz pragnie krwi!
Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Sierpień 2008, 10:15:54 »
Ja szukałem kapliczek Adanosa po całej mapie, ale nie ma nic, zero. Nadal szukam, ale nie wiem czy to coś da. ÂŻeczywiście o Adanosie jest mało w Gothicu, Gothicu 2, w Nocy Kruka może jest coś więcej, ale to i tak mało.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Luty 2016, 22:03:51 »
przywracanie wątku

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lipiec 2016, 09:30:16 »
Adanos w przeciwieństwie do pozostałych Bogów nie musi udowadniać swojej mocy. To on stworzył ludzi... Stworzył także morze, a więc można stwierdzić, iż to wszystko jest jedną wielką kapliczką. Pozostali chcą zamanifestować się na świecie, stąd miejsca kultu, ale on jest nieustannie obecny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lipiec 2016, 09:30:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top