Autor Wątek: Znaczenie Adanosa  (Przeczytany 12667 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Znaczenie Adanosa
« dnia: 28 Czerwiec 2006, 23:38:53 »
Adanos, jeden z bogów jest okryty największą tajemnicą i szczerze mówiąc wiemy o nim bardzo nie wiele w przeciwieństwie do choćby Innosa czy nawet Beliara.

Wiele faktów zostało ujawnionych wraz z odkryciem Jarkendaru i obecnością Magów Wody, oraz ich pomocników nazywających siebie Wodnym Kręgiem.

W Nocy Kruka pojawiło się kilka tajemniczych kapliczek Beliara, jednak powinny pojawić się również drobne miejsca kultu Adanosa. W końcu wiele ujawniono na temat tego bóstwa za pomocą odkryć archeologicznych i Magów Wody, tak więc czemu nie ma kapliczek?

Sądzę, że autorzy z pewnością mieli takie jak i inne pomysły, jednak nie zostały wykorzystane ze względu na priorytet tego boga. Zauważcie, że Innos i Beliar są bóstwami z natury kłótliwymi, zaś Adanos nie staje po niczyjej stronie lecz stara się załagodzić spór.

Do tego z łatwością możemy podporządkować dane obrzędy, święta czy też style pod danych bogów jednak z Adanosem jest inaczej. Nie uchwalono żadnego konkretnego kultu, klasztorów czy też obrzędów tak więc sądzę że czczenie tego boga jest całkowicie bezinteresowne i opiera się jedynie na własnych przekonaniach.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 09:44:57 wysłana przez Arthas »

Offline Lord Zielin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2006, 14:46:38 »
Wiesz co ci powiem. Kapliczki beliara są dlatego że jest zadanie które wymaga kapliczki.
Owym zadaniem jest "Szpon Beliara".
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 09:45:22 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2006, 14:46:38 »

tH.

  • Gość
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2006, 14:52:17 »
Cytat: Lord Zielin
Wiesz co ci powiem. Kapliczki beliara są dlatego że jest zadanie które wymaga kapliczki.
Owym zadaniem jest "Szpon Beliara".

...

Może coś więcej, bo akurat Twoja wypowiedź pod żadnym względem nie trzyma się tematu. Kapliczki Beliara, Inosa poruszyłem tylko jedyne pod względem Adanosa, gdyż ten takowych nie posiada. Przeczytaj sobie temat jeszcze raz, a może zrozumiesz że chodzi tu o Adanosa a nie o kapliczki Beliara i ich znaczenie w grze -_-.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 09:46:13 wysłana przez Arthas »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2006, 10:38:58 »
Gothic to bardzo tajemnicza gra. Ciągle daje nam nowe wątki np: czemu tak mało jest powiedziane o adanosie, może w gothic 3 ten watek zostanie rozbity.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2007, 22:36:10 wysłana przez Maksous »

Offline Radzik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2006, 19:24:20 »
W gothicu 3 mają być 2 nowe bóstwa podobno, ale wracając do tematu:
kapliczek adanosa nie ma bo jest zbyt malo jego wyznawców i oni nie maja co robić mu kapliczek bo poco w krótkim czasie zostały by one zdewastowane brzez bandytów.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 09:47:29 wysłana przez Arthas »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2006, 23:40:01 »
Spostrzeglem, ze Adanos nie wychyla sie za bardzo jezeli chodzi o wyznawcow. Dla niego liczy sie Peace...
Dlaczego niema kapliczek? Gdyz kult tego Boga nie jest tak popularny, jak Innosa. Pewnie dla niego, sama dzialanosc Magow Wody i Wodnego Kregu to sama modlitwa, kult. Moze kult bedzie w g3? Zobaczymy ;)

Z wyrazami szacunku...

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień 2006, 21:31:43 »
Ja myśle że wyznawców Adanosa jest zbyt mało by stawiać kapliczki. Albo może też być tak że Adanos jest po prostu skromny.

Offline Jasio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2006, 18:45:20 »
Miejsce gdzie czcili Adanosa jest właśnie Jarnkedar, może właśnie oto autorom chodziło, żeby owiać tego boga jakąś tajemnicą, która może się wyjawić w Gothicu 3. A co do kapliczek to Magów Wody jest niewielu, zaś Magów Ognia jest cały zakon, Beliar też ma pewnie swój zakon, z tego wyniku że nie opłaca się dawać kapliczek Adanosa, bo nie można wstąpić do Magów Wody to taki choćby "temat tabu".

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2006, 20:55:55 »
Adannos jest tajemniczym bogiem wody....Utrzymuję harmonię między Innosem a Beliarem.Twórcy gry chcą okryć tego boga tajemnicą i możliwe że w trzeciej części gry będziemy jego wybrańcem.
Jest on tajemniczy i to mnie najbardziej ciekawi czemu tak mało o nim wiemy....




Z wyrazami szacunku...Ronii  

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Październik 2006, 22:34:58 »
O Adanosie nie wiemy wiele, ponieważ nie ma on w serii Gothica wielu wyznawców. Jedynymi jego wyznawcami są Magowie Wody, członkowie Wodnego Kręgu no i oczywiście nie żyjący już, dawni mieszkańcy Jarkendaaru. Jedynym znanym nam miejscem jego kultu jest starożytna świątynia, do której wdarł się Kruk. Jest on bogiem neutralnym. Nie trzyma się ani strony Magów Ognia ani Mrocznych Nekromantów. Choć według mnie jego wyznawcy i on sam mają odmienne poglądy od pozostałych bogów, na tema tego co jest dobre a co złe, choć te pojęcia dostosowywują się do dobra ludności. Wciąz godzi kłucących się Innosa i Beliara, nie bierze udziału w żadnym konflikcie. Zawsze usuwa się w cień. Jest bogiem bardzo tajemniczym, a co za tym idzie - bardzo lubianym przez graczy.

Offline goliat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2006, 23:40:09 »
Ja osobiśćie lubię Adanosa, bo dba on, aby żadna ze stron nie osiągnęła zbytnio dużej przewagi nad drugą. Jest on w pewnym w sensie opdowiednikiem równowagi w naszym realnym świecie, wszak kiedyś w mistrzu i małgorzacie wyczytałem słowa gdyby nie byłoby zła nie doceniłbyś odbra. Te słowa, jak ulał pasowałyby do Adanosa.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopad 2006, 10:22:35 »
Moja wypowiedź ma być dopełnieniem odpowiedzi Goliata.
Adanos nie może się wychylać, bo wtedy stworzył by stronę trzecią. Zajmował by się swoim kościołem a walkę między Innosem a Beliarem zostawił by. Któż to wie, co wtedy mogło by się stać? Dlatego moim zdaniem Adanos pozostanie jako sędzia na "Ringu" odwiecznej walki jego braci. Kiedy jeszcze wszyscy bracia żyli w harmonii mogliśmy zaobserwować cząstkę jego charakteru. Tolerancyjny - do czasu. Jednak jeżeli do czegoś doszło reagował bardzo mocno, a co najważniejsze impulsywnie. Może dlatego jest teraz takim Mentorem, który ma swoje duże doświadczenie i wie, że działania w afekcie nie przynoszą nic dobrego.


Pozdrawiam,
Sir William
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2006, 10:22:55 wysłana przez Sir_William »

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad 2006, 17:39:25 »
W grze jest chyba 1 posąg Adanosa. Myślę, że to ten na placu świątynnym. Ale może na Kontynencie w Gothic 3 będą kapliczki- pogramy, zobaczymy :)

A możesz mi wytłumaczyć jak to się ma do tematu gdzie omawia się zagadnienie4 Adanoasa a nie gdzie ma swoje kapliczki 9 choć takowych nie ma ) - DODO
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2006, 19:39:41 wysłana przez DODO »

Offline Slomek.16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj 2007, 15:12:30 »
Według mnie nie ma kapliczek Adanosa ponieważ czcili go tylko mieszkańcy Jarkendaru
a jak widać w grze była tam jego wielka świątynia więć moża tak jak w dzisiejszym Chrześcijaństwie
wierni zbierali się w świątyni na modlitwach.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2007, 19:24:50 wysłana przez DODO »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maj 2007, 20:52:31 »
Kapliczek Adanosa nie ma ponieważ ten bóg można powiedzieć dopiero się rozwija(mam na mysli wyznawców).Jego sługami są magowie wody(niewielu bo 7),Krąg wody(Również niewielu) i druidzi z G3(2 o ile się nie mylę,gońcy leśni oraz koczownicy.Co do wypowiedzi typu:Adanos zawsze utrzymuje równowagę to ta myśl nie sprawdza się w świecie gothica.Wiadomo że assasyni grając ich ścieżką zabijają magów wody,druidzi tez nie są lubiani przez innych wyznawców beliara orków.Więc chyba bardziej wolą porozmawiać z magami ognia o skonczyłoby się dla nich pozytywnie lub z czarnymi magami i nekromantami-wątpie w pozytyne rozwiązanie problemu.Mieszkańcy Jarkedaru być może wznosili kapliczki adanosa ale zniszczenie jankerdaru spowodowało być może przypadkowe zniszczenie owych miejsc kultu.Myślę że gdybyśmy w GIII uwolnili pustynię z władzy assasynów to takie kapliczki pewnie by wzniesiono.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpień 2007, 16:47:54 »
To jest taka zagadka z tym Adanosem. Jest jego kaplica na placu świątynnym i w Jarkendarze (Kruk), a przynajmniej ja tyle zauważyłem. To jest wielka zagadka, ale w końcu wodny krąg działa w ukryciu, to więc to może dlatego. Hmmmm...
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2007, 16:49:03 wysłana przez Arthas95 »

Offline Cheatos01

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień 2007, 02:01:45 »
Cemu nie ma kapliczek Adanosa? To proste, modląc się do Innosa i składając ofiarę tracisz złoto, a zyskujesz punkt do jakiegoś współczynnika. Modląc się do Beliara i składając ofiarę, tracisz na stałe troche zdrowia, a zyskujesz złoto. Adanos jako stojący pomiędzy swymi braćmi nie wynagrodzi cie niczym specjalnym, ale też nie wymaga od nikogo poświęceń. U Vatrasa można złożyć dobrowolny datek, a w zamian zostanie ci odpuszczona część win.

Offline Czyli mistrz topora!

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopad 2007, 08:32:52 »
Nie ma kapliczek Adanosa,bo Adanos musi się jakoś odróżniać od magów...Może to pokazanie,że on jest zbyt mądry na kapliczki?W G3 jak chcesz się nauczyć magii Innosa,idziesz do jego kapliczki,z Beliarem podobnie,ale Adanos może nas tego nauczyć TYLKO ZA POÂŚREDNICTWEM S£ÓW MÂĄDREJ OSOBY.

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień 2007, 12:04:26 »
Cytat: tH.
Adanos, jeden z bogów jest okryty największą tajemnicą i szczerze mówiąc wiemy o nim bardzo nie wiele w przeciwieństwie do choćby Innosa czy nawet Beliara.

Wiele faktów zostało ujawnionych wraz z odkryciem Jarkendaru i obecnością Magów Wody, oraz ich pomocników nazywających siebie Wodnym Kręgiem.

W Nocy Kruka pojawiło się kilka tajemniczych kapliczek Beliara, jednak powinny pojawić się również drobne miejsca kultu Adanosa. W końcu wiele ujawniono na temat tego bóstwa za pomocą odkryć archeologicznych i Magów Wody, tak więc czemu nie ma kapliczek?

Sądzę, że autorzy z pewnością mieli takie jak i inne pomysły, jednak nie zostały wykorzystane ze względu na priorytet tego boga. Zauważcie, że Innos i Beliar są bóstwami z natury kłótliwymi, zaś Adanos nie staje po niczyjej stronie lecz stara się załagodzić spór.

Do tego z łatwością możemy podporządkować dane obrzędy, święta czy też style pod danych bogów jednak z Adanosem jest inaczej. Nie uchwalono żadnego konkretnego kultu, klasztorów czy też obrzędów tak więc sądzę że czczenie tego boga jest całkowicie bezinteresowne i opiera się jedynie na własnych przekonaniach.

Tak naprawde to Innos i Beliar to nie są bóstwa tylko Bogowie. Ja też niewiem dlaczego niema kapliczek Adanosa, są tylko jego pomniki. Chciałbym żeby były kapliczki wszystkich Bogów, a nie tylko Beliara i Innosa.


Pozdrawiam

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień 2007, 16:58:42 »
Cytat: Paweł Mag Innosa
Tak naprawde to Innos i Beliar to nie są bóstwa tylko Bogowie. Ja też niewiem dlaczego niema kapliczek Adanosa, są tylko jego pomniki. Chciałbym żeby były kapliczki wszystkich Bogów, a nie tylko Beliara i Innosa.


Pozdrawiam

Zaszkoczyła mnie jedno sformułowanie: " Są tylko jego pomniki." Gdzie ty widziałeś w G2:NK pomniki Adanosa. Adanos nie ma swoich kapliczek, swoich posągów. Ja uważam, że jest tak dlatego, że jest on bogiem natury, czyli mieści sie we wszystkim co naturalne np w wodzie. Nie potrzebuje żadnych kapliczek gdyż nie chce się mieszać do wojny bogów. A zresztą, nie pytajmy się dlaczego Adanos nie ma swoich kapliczek, ale dlaczego lidzie ich na jego cześć nie wybudowali. Czyżby bali się, gniewu np. Beliara, czy może zostawili Adanosa dla jego wybrańców. Odpowiedzi jest wile.

PzDr

Forum Tawerny Gothic

Znaczenie Adanosa
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień 2007, 16:58:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything