Autor Wątek: Encyklopedia  (Przeczytany 5125 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Encyklopedia
« dnia: 13 Grudzień 2006, 23:22:41 »
Witam zakładając ten temat chciałbym zarezerwować sobie 5 haseł jakie mam nadzieje w niedalekiej przyszłości dodać do naszej encyklopedji. Są to trzy klany kolejno Wilka, Młota i Ognia, Wieża Xardasa oraz Klasztor Magów ognia z G III. Prosze o nie zatwierdzenie przez moderatorów takich haseł jeśli ktoś spróbuje je dodać.

Pozdrawiam _Snopek_

Sorki za bład już w samym słowie encyklopedia ale jestem troche zdenerwowany bo właśnie wróciłem z meczu i nie powiem gdyż troche w głowie mi szumi.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2006, 15:34:59 wysłana przez Reinmar »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Encyklopedia
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2006, 23:32:21 »
Encyklopedia działa na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" jednak skoro tak ładnie prosisz nie zatwierdzimy takowych haseł jeśli się ukarzą, poczekamy do twojej publikacji a następnie wybierzemy najlepsze wersje w pośród dostępnych. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie twoje hasła zostaną opublikowane napisz je porządnie.  


Forum Tawerny Gothic

Encyklopedia
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2006, 23:32:21 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2006, 23:39:11 »
Do wszystkiego zabieram się z odpowiednią motywacją.
Zamierzam stworzyć mini prezentacje tych miejsc tak aby każdy kto jeszcze tam nie zaglądał wiedział czego można sie spodziewać.
W weekend mam nadzieje dodać pierwszy temat   jednak muszę podkęcić tempo bo jedno hasło na tydzień to już podchodzi pod lenistwo.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2006, 12:49:18 »
Cytuj
Witam zakładając ten temat chciałbym zarezerwować sobie 5 haseł jakie mam nadzieje w niedalekiej przyszłości dodać do naszej encyklopedji. Są to trzy klany kolejno Wilka, Młota i Ognia, Wieża Xardasa oraz Klasztor Magów ognia z G III. Prosze o nie zatwierdzenie przez moderatorów takich haseł jeśli ktoś spróbuje je dodać.

Prosząc o zatwierdzenie haseł, niemusiałes tworzyc nowego tematu. Wystarczyło napisac odpowiednią "Prywatną Wiadomość", do jednego z administratorów, bądz moderatora, który za ten dział odpowiada. No ale cóż, jeżeli juz stworzyłes to niech będzie.

Nie uznaje czegos jak zatwierdzanie i zamawianie hasełek. Encyklopedia, jak sama nazwa wskazuje musi prezentować sie bardzo dobrze, a nawet i lepiej. To ona musi pomagać, tym którzy mają problemy. Dlatego w encyklopedii, będą znajdować się hasła wyłącznie dobre i godne występowania w encyklopedii TG.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Encyklopedia
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2006, 13:56:55 »
Chciałbym zaznaczyć, że piszesz bardzo dobre opisy, jedne z najlepszych w dziale ,,Encyklopedia". Nie ma do nich prawieże zastrzeżeń.
Warto tu także zaznaczyć, że adminsitracja powinna się zastanowić, czy nie poprosić o zgodę pana _Snopek'a_ na umieszczenie tych opisów jako artykułów na stronie. Na pewno by urozmaiciły portal.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Encyklopedia
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2006, 14:39:10 »
Nie trudno się z tobą nie zgodzić. Warto pochwalić opisy i hasła stworzone przez _Snopka_ w Encyklopedii. Są one bardzo treściwe, wzbogacone o screeny i wolne od błędów. Ciekaw jestem, jak owy użytkownik spisałby się w roli redaktora, bo z pewnością ma talent do tego, co tworzy i pisze. Uważam, że trzeba rozważyć ten pomysł i być może skorzystać z usług _Snopka_, tym bardziej, że w akurat w tej chwili, z pewnością działy dotyczące Gothic III są dla portalu bardzo ważne i potrzebne.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2006, 22:29:03 »
Nie ukrywam, że opisy danego usera są dobre, a z pewnością najlepsze. Pomagają, a to najważniejsze. Co do posady, niemam nic przeciwko, jednak tymi sprawami zajmuje się Isentor,  z tymi pytaniami prosze się kierować do tegoż administratora.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2006, 22:42:58 »
A więc napisze tak : Bardzo dziękuje za pochwały ale dopiero rozpoczołem tutaj swoją przygodę i myśle, że na "wyższą posadę" muszę jeszcze troche popracować. Bardzo dziękuje za docenienie mojej pracy  gdyż już wiem że moje pisanie ma wogóle jakiś sens.  Jak narazie jestem otwarty na współprace gdyż jak wiadomo nowe wyzwania niosą nowe pomysły i rozwiązania.

Z góry chciałbym podziękować także jednemu bardzo uprzejmemu Modowi który bardzo mi pomaga w poprawianiu moich prac, staram się walczyć z moją dysleksją ale niektóre błedy są wręcz dla mnie niedostrzegalne.

Pozdrawiam _Snopek_

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2006, 23:44:46 »
Cytuj
i wolne od błędów
 
Cóż, tutaj Arthas niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli mówisz to mając "przymknięte oko" - w porządku! Dopatrzyłem się kilku braków i rzeczy, jakich jest w nadmiarze. Po kolei.
  • Powtórzenia
Jeżeli piszesz artykuł, postaraj się wykorzystać jak największą ilość znanych Ci słów.
Cytuj
Położony jest on daleko na północnym wschodzie niedaleko Klasztoru Magów Ognia.

Mógłbyś napisać:
Położony jest on daleko na północnym wschodzie, blisko Klasztoru Magów Ognia.
  • Cytaty
Jeżeli już chcesz kogoś zacytować, powinieneś pamiętać także o przecinkach w danej wypowiedzi.
Cytuj
"Stawką jest przetrwanie historia pokaże, że mieliśmy racje"

Pomiędzy przetrwanie a historia stoi przecinek - powinieneś to pamiętać, zaś słowo racja odmieniamy dodając ę! Takich rzeczy redaktorze nie zapominaj!

Jest to tylko malusieńka poprawka (i bardzo uszczypliwa), jeśli ma być to na Stronie Głównej radzę się sprężyć osobom sprawdzającym te teksy.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Grudzień 2006, 01:53:16 »
Cytuj
Cóż, tutaj Arthas niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli mówisz to mając "przymknięte oko" - w porządku! Dopatrzyłem się kilku braków i rzeczy, jakich jest w nadmiarze. Po kolei.

Niema człowieka, nieomylnego. Oczywiście, błędów tych małych również się dopatrzyłem. Wydaje mi się że Arthasowi, chodziło o nie pojawianie się "dużych", błędów, które widoczne byłyby gołym okiem. _Snopek_ jako jeden z niewielu, naprawde mimo wszystko odwala kawał dobrej roboty, jeżeli chodzi o encyklopedie. Mało kto potrafi, lub chciałoby mu sie, opisywać hasło, na klilka/kilkadziesiąt zdań, dodajac do tego screeny. Za to należy mu się wyróżnienie, mimo tych małych stylistycznych błędów, które zawsze można edytować i poprawić.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Encyklopedia
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Grudzień 2006, 10:06:53 »
Chciałbym dodać, że nad edycją i poprawą postów czuwa przede wszystkim DODO, czasem mu pomagam, ale w niewielkim stopniu. Od jakiegoś czasu sprawdzamy każde hasło i poprawiamy je tak, aby było "wolne od błędów''. Przy sprawdzaniu u _Snopka_ nie zauważyłem bardzo rzucających się w oczy błędów, występowały sporadycznie, więc niemal nie było czego poprawiać. Naszym zadaniem jest przede wszystkim poprawa samych wyrazów, by były one prawidłowe, nie brakowało w nich liter i czytało się je z przyjemnością. Jeśli chodzi o powtórzenia i zmienianie cudzych tekstów, to już inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2006, 10:09:27 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Encyklopedia
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty 2007, 22:57:14 »
Od dłuższego czasu nie widzę jakichkolwiek postępów w encyklopedii DODO zakazał dodawania nowych wpisów oczywiście niesłusznie i niepotrzebnie ponieważ raz, nikt nic nie dodaje a nowe wpisy przydałby się bardzo, dwa screeny czy inne rzeczy i tak nie są dostarczane. Tak więc od teraz macie pełne prawo dodawać hasła do encyklopedii a ekipa zajmująca się jej estetyką niech dalej robi swoje.

P.S.
Zatrzymanie dodawania nowych wpisów było bezsensowne...

Jest to kolejny dowód na to, że dodo nie powinien pełnić funkcji moderatora na tym forum. Oczywiście owa osobistość uznała, że jest na tyle ustawiona na tym portalu aby móc podejmować takie decyzję samodzielnie nie powiadamiając nawet o tym innych adminów. // Thoro
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2007, 00:20:08 wysłana przez Thoro »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Encyklopedia
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty 2007, 14:05:58 »
Encyklopedia, to jeden z bardzo ważnych dodatków na forum. Wstrzymanie encyklopedii, niemiało najmniejszego sensu, tym bardziej że w encyklopedii, są nadal duże dziury. Odpowiedzialny za nią moderator, w tym przypadku DODO, zniweczył tą sprawe. Radze, takie projekty traktować, poważnie, tym bardziej jak dana osoba zobowiązała się do niego., a w tym przypadku jest nim DODO.

Ps. Coraz bardziej mi podpadasz.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Encyklopedia
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty 2007, 19:04:24 »
Cóż, myślę, że DODO chciał wykonać pracę na pewnym etapie i nie chciał by haseł przybywało, bo musiałby się po raz enty wracać do jakiejś litery. Dlatego zahamowanie dodawania nowych haseł było dobrym wyjściem, jednak, kiedy praca się przeciągnęła, nie wyglądało to najlepiej.
Aktualnie nie wiem czy jeszcze są robione (oficjalnie) te screen'shoty, gdyż wiem, iż ja i DODO pracujemy nad tym aktualnie.


^Powyższy post miał charakter usprawiedliwienia^
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2007, 19:05:10 wysłana przez Sir_William »

Thoro

  • Gość
Encyklopedia
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Luty 2007, 19:36:40 »
Cytuj
^Powyższy post miał charakter usprawiedliwienia^

Pozwól, że dodo za swe (niekiedy głupie i nie przemyślane) czyny będzie odpowiadał osobiście.

Cytuj
Cóż, myślę, że DODO chciał wykonać pracę na pewnym etapie i nie chciał by haseł przybywało, bo musiałby się po raz enty wracać do jakiejś litery. Dlatego zahamowanie dodawania nowych haseł było dobrym wyjściem, jednak, kiedy praca się przeciągnęła, nie wyglądało to najlepiej.

A czy usprawiedliwia go to, z robienia kompletnej samowolki? O ile wiem nikt z administratorów nie został poinformowany o kolejnej wspaniałej oraz bardzo przemyślanej akcji doda, z ręki samego wykonawcy.

Ps. Ciekawe jaki będzie kolejny pomysł pana doda. Co jeszcze przygotuje, aby umilić nam egzystencję na forum niczym wysoki Roman naukę w placówkach szkolnych?

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Encyklopedia
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2007, 17:57:24 »
Cytuj
A czy usprawiedliwia go to, z robienia kompletnej samowolki? O ile wiem nikt z administratorów nie został poinformowany o kolejnej wspaniałej oraz bardzo przemyślanej akcji doda, z ręki samego wykonawcy.

Musze tutaj niestety przyznać racje mojemu koledze. Nikt niema prawa decydować o funkcjonowaniu poszczególnych subfor, czy for bez omówienia tego z jednym z administratorów forum. Bo po co administratorzy, jeżeli pozwolilibyśmy na takie funkcjonowanie każdemu moderatorowi. Dlatego prosze, aby taka sytuacja niemiała miejsca na forum juz nigdy więcej.

Forum Tawerny Gothic

Encyklopedia
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2007, 17:57:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything