Autor Wątek: ÂŁowcy Smoków  (Przeczytany 19395 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
ÂŁowcy Smoków
« dnia: 28 Czerwiec 2006, 23:24:33 »
Celem oczywistym jest, iż przybyli na Khorinis w celu zabicia smoków, które to pilnują wielkich ilości skarbów a te napewno będą przydatne  ;). Jest to jeden z oczywistych faktów trzymający się tej frakcji, jednak to nie wszystko a cała ich historia pochodzenia, pojawienia się na kontynencie, ukrytych celów nie jest już taka oczywista. Co o nich sądzicie?

Wiele osób potwierdza, iż przybyli z kontynentu jednak ten fakt zaprzecza innym. Po "wskrzeszeniu" przez Xardasa oznajmia on nam kilka istotnych faktów. Również od niego, jak i innych bohaterów możemy się dowiedzieć, iz drogi morskie łączące Khorinis z resztą świata są zablokowane od kilku tygodni, tak więc z tu nie dostanie ani nie wydostanie. Smoki natomiast pojawiły się stosunkowo nie dawno wzbudzając zainteresowanie wśród odważnych ÂŁowców. No dobra, ale jak oni przybyli skoro Khorinis jest odcięte od świata?


Również warto poruszyć temat ich uzbrojenia i pancerzy, które są nadto ciekawe. Zwrócono wiele uwagi na owe zbroje, które są bardzo szczegółowe. Wiele jest zdobień ze smoczej łuski, czy też innych gadów. Nie brakuje miejsc, które to wyróżniają się wspaniałymi zdobieniami z wielkich kłów, jak i zębów mniejszych gadów.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 22:17:51 wysłana przez Arthas »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2006, 10:44:19 »
ÂŁowcy Smoków to ciekawa gildia i nie bez powodu zwą się właśnie ÂŁ.S.. Nikt nie jest ich władcą i zarządcą, działają sami, jako wolni strzelcy lub są wynajmowani za opłatę czy inną nagrodę. W Gothic II mieliśmy możliwość wynająć jednego z ÂŁowców Smoków - Biffa, dołączyć do tychże silnych i walecznych wojowników. Warto zwrócić uwagę, że część ÂŁowców nie przybyła z kontynentu, albo z innych dalekich krain i państw, tylko została zwerbowana i wcielona do tej frakcji już gdzieś indziej i ludzie, którzy nimi zostali pochodzili i pochodzą z okolic Khorinis. Mam tu na myśli choćby przypadek najemników z farmy Onara, którzy wybrali się do Górniczej Doliny właśnie by walczyć ze Smokami i innymi bestiami ich pilnującymi. A co do innych wojowników z tejże gildii, to musieli pewnie przejść przez wiele niebezpieczeństw i napotkać na dużo trudności, ale w końcu, po wielu przygodach dostali się do Kolonii Górniczej. Jak wiemy ÂŁowcy nie znają, nie przestrzegają i nie stosują się do żadnych reguł czy zasad. Mogą robić co im się podoba i nie zważając na nic, ponieważ mogą tylko zginąć lub przeżyć. Powiedziałbym, że gildia ta złożona jest z bandytów, najemników, złodzieji i ludzi, którzy w nosie mają cudze szczęście i dobroć. Dlategóż to są oni bardzo niebezpieczni i można nawet powiedzieć, że lekko zdziczali. Tak czy inaczej to doborowi rycerze/wojownicy i nie jeden król chciałby mieć, bądź co bądź w armi czy w oddziale.

Poruszę teraz kwestię ich uzbrojenia i pancerzy/zbroi.
Zbroje, jakie noszą, sąbardzo wytrzymałe na wszelkie ataki i prezentują się przecudnie. Nie są to może płytowe i lśniące zbroje paladynów, ale pancerze ÂŁ. S. swój mają swój i bardzo mi się podobają. Pancerze są mocno "obudowane", doskonale spełniają swoje funkcje ochronne i mają charakter jakby odstraszający, co można stwierdzić po kolorze, dodatkach np. rogi czy  naramienniki, na których widzimy straszne pazury i mogą powodować, że ktoś kto zobaczy ÂŁowcę Smoków, już na sam widok może się bać. Znakomita ochrona i znakomite wykonanie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2006, 10:51:29 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2006, 10:44:19 »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2006, 10:36:02 »
ÂŁowcy smoków są bardzo dobrymi wojownikami z bardzo dobrym wyposażeniem ale jednak zastanawia mnie jak oni dotarli do Khorinis może teleportem
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 22:16:24 wysłana przez Arthas »

Offline Matius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2006, 19:30:50 »
Nie tylko ich przybycie do Kolonii Górniczej jest tajemnicą, chociaż większa ich część pochodzi właśnie z okolic Khorinis. Inną tajemnicą są ich pancerze, które obudowane są smoczymi łuskami. Skąd oni je wzięli?! Na całym świecie Gothic (czyli wyspa Khorinis i kontynent) nie ma innych smoków. Wiemy o tym z wielu tekstów ludzi, którzy twierdzą, że smoki to mityczne bestie nie widziane od stuleci.... bla bla bla. No cóż takie małe niedopatrzenie, ale my, gracze zawsze je wykryjemy  . Ale jeśli chodzi o sam wygląd zbroi to są przecudne! Bogato zdobione różnymi trofeami zwierzęcymi i w odpowiednich miejscach metalem i rudą. Po prostu cudnie! Co do mieczy to nie jest najlepiej, ponieważ duża część ÂŁ.S. nosi najprostsze ostrza, które można dostać praktycznie wszędzie. Na szczęście tylko nasz Bezimienny może nosić adekwatny do zbroi mieczyk, który pięknieje z daleka. Krótko mówiąc, jest to gildia tajemnicza lecz wielka i potężna, z którą wszyscy się muszą liczyć, bo lepszych wojowników nie znajdziecie!

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2006, 21:38:17 »
ÂŁowcy Smoków to wspaniała gildia. Choć ma wiele tajemnic: jak dotarli do Khorinis, skąd mają smocze łuski na pancerzach i takie tam... A co do ich zbroii to średnio mi się podobały. Jak dla mnie były za bogato zdobione.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień 2006, 21:53:09 »
Ja bym nazwał ÂŁowców Smoków, Elitarnymi Najemnikami, najlepszymi z najlepszych, najodważniejszych z najodważniejszych, najśilniejszychh etc etc etc.

Cóz, ÂŁowca Smoków to wyśmienita droga wojownika [lepsza nawet od paladyna]. Po pierwsze, Lowce cechuje najwyższa umiejetnosc walki. ÂŁowca Smoków poprzez swoją kariere przyjmuje zlecenia "wyzszej półki" niż np najemnicy. Jak wskazuje nazwa tej frakcji, ci ludzie są gotowi na wszystko aby pójść za sławą i bogactwem.
Jak już wspomniałem, ÂŁowca to wyśmienita droga Wojownika-Barbarzyńcy. Kiedy tylko dostają sygnały o niebezpieczenstwie, natychmiast zjezdza sie multum ludzi z całej Mrthany aby wziąc udział w polowaniach i na tym zarobić. Mają wytrzymałe pancerze, i niektórzy bardzo dobre bronie. Chcesz zostać wojownikiem i zapomnieć o Innosie Adanosie, Beliarze? Masz gdzieś życie religijne? Zostać ÂŁÂŚ!

Z wyrazami szacunku...  


Offline Kereth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2006, 18:34:56 »
Nie no!!ÂŁowcy smoków najlepsza gildia.Są bardzo silni i odważni ale niektórzy z nich to są szuje(Hokurn,Sylvio).No ale reszta są spoko.

Proszę o dłuższe wypowiedzi. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2006, 18:54:51 wysłana przez Boba Fett »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2006, 18:06:19 »
Cytuj
Nie tylko ich przybycie do Kolonii Górniczej jest tajemnicą, chociaż większa ich część pochodzi właśnie z okolic Khorinis. Inną tajemnicą są ich pancerze, które obudowane są smoczymi łuskami. Skąd oni je wzięli?! Na całym świecie Gothic (czyli wyspa Khorinis i kontynent) nie ma innych smoków. Wiemy o tym z wielu tekstów ludzi, którzy twierdzą, że smoki to mityczne bestie nie widziane od stuleci.... bla bla bla. No cóż takie małe niedopatrzenie, ale my, gracze zawsze je wykryjemy  .

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem zwykła skóra, ale nawet jeśli łuski to nie koniecznie muszą być smocze. Przecież są jeszcze jaszczury, czy jaszczuroludzie (chociaż oni podobno też niedawno się się pojawili), a żeby nie odbiegać od tematu to mimo wszystko podoba mi się styl życia jaki prowadzą ÂŁowcy Smoków. Zero rozkazów, zakazów ,przestrzegają tylko tych regół które sami sobie ustalają, i nie są od nikogo zalezni. Poza tym to świetni wojownicy którym jednak nie wszystkim można ufać (Sylvio), jednak niektórzy mogą się okazać naprawdę oddanymi przyjaciółmi.

Offline Jasio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2006, 15:50:21 »
Mnie się wydaje, że ÂŁowcy Smoków musieli jakoś przedostać się do Khorinis przez morze, niektórzy są bardzo zadufani w sobie i tylko rwą się do walki ze Smokami, natomiast ich uzbrojenie i zbroje, zbroje mogli dostać od swoich ojców bądź zdobyli je w inny sposób. Tu jeden kolega wypowiedział się o łuskach, że może nie są to Smocze, jest to bardzo prawdopobobne.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Październik 2006, 22:23:20 »
Muszę przyznac racje poprzednikom w tym że ÂŁowcy Smoków to jedna z najpotężniejszych gildii. Są oni wynajmowani do najgorszych i najtrudniejszych zadań, których nikt inny nie poważy się wykonać. Mozna by ich nazwać ludzmi od "czarnej roboty". ÂŁ.S których spotykamy to w większości byli skazańcy chcący sie wzbogacić i łowcy nagród z terenów Khorinis. Wspominane jest jednak że niektórzy pochodzą z odległego i oddzielonego morzem królestwa Myrtany. Są to bardzo zarozumiali i pewni siebie wojownicy. Nie brakuje im odwagi, są bardzo silni i świetnie wyćwiczeni - każdy zastanowi się 2 razy nim zdecyduje się zmierzyć z jednym z nich. Dysponują świetnym orężem i zbrojami wykonanymi z trudno dostępnych materiałów.

ÂŁowcy Smoków to równierz dośc tajemnicza gildia. Jak już wspomniałem niektórzy z nich (np. Feros) pochodzą z kontynentu. W grze jest mowa o tym że droga morska jest zablokowana,niedostępna więc jak im udało się tutaj dostać? Użyli teleportu? O żadnym takim nic nie wiemy. Równie tajemnicza jest sprawa ich pancerzy. Są one wykonane ze smoczych łusek, lecz skąd oni je wzieli? Wszystkie 6 smoków istniejących w całej ujawnionej dotychaczas seri gothic, zabijamy my. A twórcy Gothica 3 wspomnieli że nie ma na kontynencie żadnych smoków, więc pochodzenia ich zbroji nie znamy. Jak już powiedziałem jest to bardzo potężna gildia i zawsze bezie w gronie moich ulubionych.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2006, 22:25:09 wysłana przez Garret »

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Listopad 2006, 15:41:07 »
A nie słyszeliście Ferosa jak mówił że przybył z kontynentu ale dołączył do
ÂŁowców Smoków którzy przybyli z gór.
A co do zbroji to sa bardzo ciekawe a szczególnie cięzka zbroja
która ma takie pazury na dłonach jak Wolwerin czy coś.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2006, 11:41:30 wysłana przez Quarhodron »

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2006, 10:28:26 »
Według mnie znakomitym pomysłem twórców było stworzenie gildii łowców smoków. Ich postać tak jakby zwiększa szacunk do najemników, łowcy smoków są taką jakby wyższą sferą, jest ich niewiele ale nawet ta garstka umie sobie poradzić z nawet najpotężnijszymi potworami i demonami, przy nich nawet palladyni wysiadają. Ponad to mają wyjątkowo mocne zbroje, silny temperament no i oczywicie odwage. ÂŚwietny pomysł, na świetną grę :)

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Listopad 2006, 22:05:18 »
Cytuj
Z kąd/Skąd wzięli smocze łuski?
Jak to skąd? Od ruskich na torgu poprostu kupili. ÂŻart! Nie jeden smok na kontynencie mieszka. Oni kupili, nie zdobyli. To jest zasadnicza różnica.
Cytuj
Skoro Bennet zrobił dla nich miecze i zbroje musiał miec materiał.
Wątpię, aby był jakikolwiek sens w zastanawianiu się skąd wzięli kruszec na wytworzenie broni oraz pancerzy. Może to być metal, nie koniecznie "Zbroja ze Smoczych ÂŁusek". Wystarczyło podkolorować i wszystko gotowe. To Bohaterowi zrobił Jan porządną zboroję ze SÂŁ.  Dziwne nie przeczytałem dalej myśli autora jednak nasze myśli się powiązały. Możliwe, że mamy rację tak jak reszta odpowiedzi. Nigdy sie tego nie dowiemy, gdyż mogła spaść paczka z nieba wraz z bronią i pancerzami. Znaczy Bennet ją znalazł i wycyckał inncyh, na to, że jest to robora kowala najemników. Patrząc obiektywnie także bym tak zrobił na jego miejscu.
Cytuj
Ich postać tak jakby zwiększa szacunk do najemników
Najemnicy, bardzo złą nazwę wybrali dla tej gildii. Jak najemnik może prowadzić walkę? Postawisz mu skawę przed oczyma i już się ślini oraz jest posłuszny jak baranek. To tyle na tamat najemników. Co do ÂŁS - są to twardzi ludzie, ale hojraki. Macha swoimi "barami" wypina pierś, jednak kiedy przychodzi co do czego, ucieka pierwszy! Dlatego NO RESPECT dla N i ÂŁS!
Cytuj
   A nie słyszeliście Ferosa jak mówił że przybył z kontynentu ale dołączył do
ÂŁowców Smoków którzy przybyli z gór.
Wg. mnie to jest to przereklamowane. Skoro Feros przybywa z skontynentu powinno na nim być głośno o sprawie Khorinis. Nie ma żadnej wiadomości z wyspy! To jak ludzie wiedzą co tam się dzieje i kiedy zaatakować? W Gothic 3 nikt o wyspie na południowy-wschód od Myrthany nie wypowiedział ani słówka. Brak jakiejkolwiek logiki ze strony auotrów. Nie mam nic więcej do powiedzienia w tej sprawie.


Pozdraiwam,
Sir William

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2006, 17:53:56 »
Myślę, że najemnicy sami nadali sobie tę nazwę. Po prostu dostosowali się do sytuacji. Paladyni walczą z Orkami, magowie ognia modlą się, a...najemnicy walczą. Co do pancerza jest proste wytłumaczenie- najemnicy żyją nie tak jak paladyni, lecz wręcz na wsi. Mają styczność z naturą i z tego co uda im się zdobyć robią pancerze. Nie chcę powiedzieć że są biedni, lecz że im więcej upolowanych stworzeń, tym więcej kłów i pazurów na swojej zbroi. Myślę że do roli ÂŁowców Smoków najemnicy Onara nie przygotowywali się- walka to jest to co najlepiej potrafią. A kto oprze się takiej zdobyczy jaką jest Smok. W dodatku ÂŁowca zyskuje wtedy sławę, a każdy chce zasłużyć na swoją nazwę. Najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że są to byli więźniowie z kolonii karnej.

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Luty 2007, 20:38:57 »
Według mnie byli na Khorinis już od dawna! Polowali na inne stworzenia. Byli poprostu myśliwymi.Ale gdy pojawiły się smoki które zagrarzały im i prawdo podobnie atakowali ich osady zaczeli z nimi gorączkowo walczyć.Nazwali się ÂŁowcami Smoków. Przerobili swoje lekkie skórzane pancerze na mocno zbrojone i cięrzkie pancerze.Potem  zrobili sobie kusze i walczyli ze smokami. I taka jest ich historia według mnie.

Pozdro
Tristram

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Luty 2007, 13:50:54 »
ÂŁowcy Smoków to poprostu najemnicy i bandyci. Pancerze kupili od Benetta. Ale trzeba przyznać, że ci chłopcy są twardzi. Wszystkiego można siędowiedzieć grając w g2 albo g2NK a wy wymyślacie niestworzone żeczy.  Pzdro.


Wypowiedź nie wnosi prawie nic do tematu, następnym razem warn. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2007, 20:11:29 wysłana przez Arthas »

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec 2007, 09:06:20 »
Z deczka śmieszni jesteście z wymyślaniem tych historyjek...

ÂŁowcy Smoków to tylko gildia, która pojawia się w Gothic2. Nic więcej. Horkurn i Biff to zwykli bandyci, a reszta to najemnicy od Onara. Co do ich pancerzy - przecież, Bezimienny nie może być jedynym członkiem tej gildi! Te pancerze zostały tylko wymyślone przez autorów gry, a wątek ze smoczymi łuskami został wymyślony tylko po to, żeby gra była bardziej ciekawa.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marzec 2007, 09:37:37 »
Feros napewno jest z Kontynentu. ÂŚwiadczy o tym cytat: "Pochodzę z kontynentu. Tam właśnie schronił się mój lud". Może jeszcze za czasów Bariery przypłynął tu - do Khorinis, może później.  Ale dobre pytanie. Jak tu się dostał? Jak inni ÂŁowcy Smoków? Nie chodzi  mi tu o Gorna, Sylvia Bulka ,  ale o resztę...
Teraz powiem co o nich sądze:
Wszyscy ÂŁowcy Smoków, nie licząc Gorna, Sylvia,Bulca, Ciphera i Roda byli niegdyś bandytami. Gdy bariera uległa zniszczeniu uciekli do pobliskich lasów. Gdy usłyszeli o smokach postanowili udać się wraz z garstką najemników by zdobyć skarby i sławę. Bennet robi im wypozażenie itp. Szukają smoków... Ponoć widzieli łunę, ale boją się iść. Mają solidne, lekkie i mocne pancerze. Są dobrze wyszkoleni. Nie można pogardzić mieczami oraz toporami. Część z nich osiedliła się w zamku, częśc w małej kotlinie, a reszta w lodowej krainie.

Pzdr.

Offline kolop

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marzec 2007, 09:08:02 »
ÂŁowcy smoków , łowcy smoków, hmm... najbardziej mi się podoba ich zbroja,  ale bronie to mają okropne co to ma być "kiepski tasak" , na smoki!!        , juz krótki miecz strarzy jest lepszy    .





--------------------------------
                                          z takom bronią ta na kretoszczóra strach iść.

Offline Scare Project

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec 2007, 21:00:19 »
Moim zdaniem jest to ukłon do takich starożytnych narodów jak Germanie czy Galowie - nie mają drogich płytowych zbroi, tylko pancerze zrobione z tego co dała im natura. Co do stylu życia ÂŁS to mi się on bardzo podoba - wolni strzelcy, najemnicy. Pracują dla tego kto da więcej. Moja ulubiona gildia w grze ;)

Forum Tawerny Gothic

ÂŁowcy Smoków
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec 2007, 21:00:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything