Autor Wątek: Co z tym savem?  (Przeczytany 3847 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Co z tym savem?
« dnia: 26 Czerwiec 2009, 14:02:15 »
Otóż, historia, którą już za chwilę poznacie jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wątków pobocznych i wkurwiajacych elementów... Był sobie redaktor pewnego serwisu o grach z serii Gothic, nazwijmy go przykładowo Johnem. Ów John pisał głównie recenzje modyfikacji, żył sobie spokojnie i grał w różne modyfikacje, recenzując je na bieżąco, jednak pewnego dnia latem 2008 roku ściągnął sobie Mroczne Tajemnice chcą napisać jakiś tekst o tej modyfikacji. Johnowi spodobała się ten mod i grał w niego bardzo dużo, jednak po kilku dniach MT znudziło mu się. Rok później, kiedy John miał mnóstwo wolnego czasu znowu zainstalował sobie Mroczne Tajemnice, grał w nie 5 godzin, kiedy to trafił na moment, gdy chciał po raz kolejny zapisać stan gry. Wyszedł do menu, wybrał odpowiednią rubryczkę i nacisnął enter... Jednak zamiast zapisać stan gry mod beztrosko wyjebał się do pierdolonego Windowsa, a żeby nie było mi... znaczy Johnowi smutno przybył Acces Volation dotrzymując Johnowi towarzystwa. John próbował już wszystkiego, reinstalki moda, reinstalki gry, usunięcie zawartości current z folderu z sejwami moda, usunięcie większości sejwów, etc. Niestety nic nie poskutkowało. O co kaman? Nie mówcie mi tylko, że muszę grać od nowa...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2009, 23:16:46 »
A GMDK ma?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2009, 23:16:46 »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2009, 10:42:29 »
Po co mi? ^^

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2009, 11:41:37 »
Pewnie chodzi oto, czy masz go zainstalowanego na kompie do moddingu, bo może przez to się chrzanić. A gdzie Ci wywala do tego Windowsa? W jakimś konkretnym miejscu? Czy cały czas, jak chcesz zapisać grę? I na jakim patchu grasz?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2009, 11:48:47 »
Najpierw grałem na 1.03, teraz nie mam zadnego zainstalowane. A wywala mi zawsze jak chce sejwnąć, co więcej! Nawet jak uda mi się zapisać w jakimś momencie, tak żeby nie wychrzaniło mi się na pulpit to potem przy wczytywaniu okazuje się, że ten save jest "nieważny" i wczytuje mi poprzedni O_o A GMDK mam ale do Nocy Kruka, mogło się zdarzyć że miałem przez moment spacera do G1 ale teraz zmieniłem po reinstalce katalog z grą, więc nie wiem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2009, 14:29:04 »
Bo instalator czasem nie wgrywa danych z GDMK i wywala później gra etc. Dlatego zainstaluj sobie lepiej samemu.

Offline Werewolf16

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec 2009, 14:55:59 »
I przede wszystkim zainstaluj patch, skoro nie grasz na zadnym. Jesli masz wersje 1.01 (ostatnio tylko takie sa do sciagniecia) to zainstaluj TYLKO patch 1.03. Jesli natomiast masz wersje 1.00 (instalatory z dawien dawna xD) to zainstaluj wszystkie patche po kolei. Bo inaczej bedzie cie wywalac nie tylko przy seavach ale takze przy nowych obozach, nowych rzeczach itd.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2009, 17:29:57 »
Nie, nie, ja mam 1.01, bo jak mówiłem, moda ściągałem rok temu w wakacje.
Cytuj
I przede wszystkim zainstaluj patch, skoro nie grasz na zadnym.
Jo, po reinstalce zainstalowałem se patch i wi wychrzaniło już przy włączaniu moda do acces violation. ^^ Ale sprawdzę jeszcze, jak skończę w jaktyla pykać.
Cytuj
Bo instalator czasem nie wgrywa danych z GDMK i wywala później gra etc. Dlatego zainstaluj sobie lepiej samemu.
Trzeba będzie.

Offline Werewolf16

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec 2009, 22:25:45 »
Wiesz , prawie ZAWSZE wywala 3 razy przy wlaczeniu NOWA GRA w mroczne tajemnice ;P

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co z tym savem?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec 2009, 22:25:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top