Autor Wątek: Korea Północna  (Przeczytany 22083 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pabloo

  • Gość
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Styczeń 2010, 08:50:06 »
Jasne... Porównywać wojska bidnego kraju do najnowocześniejszej i najdroższej armii świata jaką są Stany Zjednoczone.
Tak jak było z Wietnamem? USA przegrała z tak małym krajem. Co do biednego tam całe pieniądze idą na wojsko.  

I przede wszystkim ilu ich jest.
Racja ilość żołnierzy jest bardzo ważna i robi różnice więc USA z tym nie będzie miała żadnych problemów.

No to mówię, sama nic nie zrobi, nie ma wystarczającej siły.
Testowanie broni atomowej i rakiet dalekiego zasięgu na Morzu ÂŻółtym to nic? cały świat się tym zaniepokoił tym co robili więc Korei Północnej nie można lekceważyć. Kiedyś na Tvn24 było podsumowanie wojsk Korei Północnej z południową ,to ta Południowa nie ma żadnych szans na obronę.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2010, 10:57:51 wysłana przez Ionhar »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Styczeń 2010, 09:22:28 »
Tak jak było z Wietnamem? USA przejebała z tak małym krajem. Co do biednego tam całe pieniądze idą na wojsko.   
Bo mieli atakować "humanitarnie". Gdyby istniało naprawdę poważne zagrożenie*, odpala się rakiety i państwo znika z mapy świata.

*Zagrożenie typu, nasze armie przekraczają granice obcych państw z wrogimi zamiarami a w piwnicy głowica nuklearna czeka na odpalenie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Styczeń 2010, 09:22:28 »

Pabloo

  • Gość
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Styczeń 2010, 11:02:39 »
No wiem. Korei Północnej nie można lekceważyć to co że małe państwo ,ale dobrze uzbrojone.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Styczeń 2010, 11:24:26 »
No wiem. Korei Północnej nie można lekceważyć to co że małe państwo ,ale dobrze uzbrojone.

Tylko dziękujmy losowi, że nie ma tam idioty który porywał by się motyką na słońce (znaczy na resztę świata, bo nie sądzę by znalazła Korea Pn sojusznika w takim przedsięwzięciu).

Pabloo

  • Gość
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Styczeń 2010, 13:43:49 »
bo nie sądzę by znalazła Korea Pn sojusznika w takim przedsięwzięciu.
Chiny ,kiedyś oglądałem film dokumentalny na Tvn24 o Chinach to oni maja taką armie co USA ,nie dość że szpiegują armie USA (tzn jak oni coś wynaleźli dobrego to zaraz Chiny muszą zrobić obronę na to) ,to na dodatek opracowali sposób na zniszczenie armii USA a oto wyjaśnienie:

Armia USA opiera się na dwóch rzeczach:
- Lotniskowce
- Satelity

Chiny wynaleźli sposób aby ich niszczyć ,tak wiec jeżeli miała by być wojna USA vs Chiny to było by totalne zniszczenie.  

Ale nie zapominajmy że w dzisiejszych czasach udowodnienie że jest się potężnym państwem to nie tylko sprawa armii ,ale pieniędzy (giełdy ,surowce itp) a to jest bardzo ważne.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.

Offline Krypto

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Maj 2010, 17:08:00 »
Polecam film ''Witamy w Korei Północnej'', często na HBO. Nowy z 2009, czeski. Wojskowi na ulicach przebrani za cywilów z gwizdkami, wyznaczający im ukrytą bronią trasy spacerów. Wiadomo że jak pozwolił rząd nagrywać (po raz pierwszy) to wszystko ładnie wyreżyserowali i wyznaczyli takie trasy by nie było widać biedy i głodu, ale dostatek.
Ich wojsko jest w stanie zadać poważne straty Korei Południowej, jak i USA. Chiny pewnie do konfliktu nie wkroczą - nie chcą niszczyć swojej dobrej opinii na arenie międzynarodowej, ale również nie chcą by upadło jedno z państw komunistycznych. Poza tym zgnietli by USA, a tego chyba nie chcą przez jakąś durną Koreę i ich próby atomowe.

Pabloo

  • Gość
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Maj 2010, 14:38:05 »
Chiny pewnie do konfliktu nie wkroczą - nie chcą niszczyć swojej dobrej opinii na arenie międzynarodowej
Chiny nie mają dobrej opinii na arenie międzynarodowej. Jednym z powodów jest Tybet i brak praw człowieka.

Poza tym zgnietli by USA,
Głupota ,Na dzień dzisiejszy USA ma jedną z najlepszych armii na świecie z Chinami to wojna pomiędzy nimi była by katastrofalna dla obu stron. Prędzej USA by wygrało wszędzie walczyli i wygrywali ,zawiedli tylko w Wietnamie ,każdy Amerykanin ma się za patriotę i pójdzie na wojnę za ojczyznę nie ważne czy np stary ,młody. Jednak w powiedzeniu że Amerykanie są patriotami jest to w 100% prawdą.

a tego chyba nie chcą przez jakąś durną Koreę i ich próby atomowe.
Chiny nie będą mieli zatargów z takimi państwami które mają zatarg z USA.

Offline Krypto

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Maj 2010, 16:20:06 »
Dr. THC

Jeśli USA by zaatakowało Chiny na ich terytorium to na pewno jeśli chodzi o liczebność armii, Chiny były by w stanie powołać o wiele więcej. Czy pod względem technologii USA jest lepsze? Nie sądzę. Nie wiemy o wielu eksperymentach wszystkich krajów, a Chiny mają jeden z lepszych wywiadów. Na pewno oba kraje mają informację o technologiach wojskowych tych drugich, ale też nie wszystkich. Poza tym wykluczam użycie broni jądrowej czy biologiczny. USA może sobie robić 10000 propagand i podawać miliony powodów do ataku na Chiny ale takie kroki były by natychmiast skrytykowane i stracili by pozycję lidera. Trzeba też liczyć czy na prawdę oba mocarstwa mogłyby się tłuc bez innych krajów? Nie! Nawet jeśli reszta świata nie brałaby czynnego udziału w wojnie to np. Rosja na pewno dostarczała by ciągle sprzęt Chinom.
Chiny nie mają dobrej opinii na arenie międzynarodowej? Zależy jak na to patrzymy. Są bardzo ważni w wielu kwestiach, a wiele krajów prawie się przed nimi płaszczy w różnych sprawach. Może nie mają najlepszej opinii, ale np. tortury mają tak samo często jak USA, Rosja, Anglia czy Francja.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Listopad 2010, 17:41:04 »
Oglądał ktoś wczoraj dokument na TVP1? Historie z Yodok? Bo ja prawdę mówiąc nie widziałem że jest tak źle.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Listopad 2010, 23:08:53 »
Cytuj
Oglądał ktoś wczoraj dokument na TVP1? Historie z Yodok? Bo ja prawdę mówiąc nie widziałem że jest tak źle.
Z charakteryzacją chińskich imigrantów i opłacaniem aktorów? Jest wręcz przeciwnie - świetnie. Pamiętam jak w którymś dokumencie pokazywano "typową ulicę KRL-D". Szkoda tylko, że setki takich ulic znajdują się w Chinach czy w Wietnamie. Odróżnisz? (chociażby nawet Chińczyka od Koreańczyka?)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Listopad 2010, 23:13:37 »
Kozłow ale nie próbuj wmawiać że w Korei mają dobrze;/ Wystarczy obejrzeć jeden z tych propagandowych filmów mówiących o tym jak to wielki Mao doradza inżynierom i naukowcom w sprawach, które ich przerastają;/

Albo jak dzieci w szkole uczą się tylko o wielkim Mao jak się urodził, żył jako mały gówniarz i podczas pasienia krowy w wieku chyba 4 lat zrodziła się w jego małym zarośniętym czarnymi włoskami łebku rewolucyjna myśl!

No kurna to nawet Lenin był bardziej przekonywujący od tego;/

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Grudzień 2010, 00:18:34 »
Ale komuch to komuch, zresztą Kozłow zawsze miał swój światopogląd, niezależnie od tego jak byłby irracjonalny znajdzie fakty przemawiające za tym, że ma racje, nawet jeśli by jej nie miał. Chyba jeszcze nie było tak, żebym podzielał z nim jakieś zdanie, ale to nie istotne :P

Dokumentu nie oglądałem, znaczy się tego który przywołałeś, bo nie raz oglądałem wiele innych. Generalnie uważam, że to czysta patologia i żal mi tych ludzi. Trochę nie mogę tego pojąć, że jebiemy wszyscy równo tą Polskę za to jak jesteśmy z tyłu, a nie widzimy tego co się dzieje gdize indziej na świecie, przykładowo w Korei czy gdzieś w Afryce chuj-wie-gdzie. Albo nawet na Ukrainie. Nie wiem na ile mogę się wypowiedzieć w tej sprawie bo jestem przekonany, że 90% informacji podawanych przez media to jeden wielki stek bzdur, ale szczęściem Kozłow też nie może tego wiedzieć. Możemy się jedynie domyślać i wierzyć temu co mówi prasa/telewizja, lub temu co wyczytamy w internecie a jak nam wiadomo nie zawsze są to wiarygodne źródła informacji. Generalnie cała sprawa jest dla mnie jakąś paranoją. Mamy niby XXI wiek, a mimo to owa Korea jest 100 lat za murzynami i na dodatek nie ma jak jej pomóc bo mogło by to wywołać jakąś wojnę czy inne mało śmieszne rzeczy. Niby powinno się im pomóc, no ale chyba nie ma jak.

Nie chcę jakoś rozwijać swojej wypowiedzi bo musiałbym trochę poczytać, bo tak to bym pierdolił głupoty, ale jest już trochę za późno, więc do następnego razu :d

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Grudzień 2010, 12:23:47 »
Cytuj
Kozłow ale nie próbuj wmawiać że w Korei mają dobrze;/ Wystarczy obejrzeć jeden z tych propagandowych filmów mówiących o tym jak to wielki Mao doradza inżynierom i naukowcom w sprawach, które ich przerastają;/

Albo jak dzieci w szkole uczą się tylko o wielkim Mao jak się urodził, żył jako mały gówniarz i podczas pasienia krowy w wieku chyba 4 lat zrodziła się w jego małym zarośniętym czarnymi włoskami łebku rewolucyjna myśl!

No kurna to nawet Lenin był bardziej przekonywujący od tego;/

To Mao jeszcze żyje? I rządzi w KRL-D, żeby było lepiej! ^^ Moje "wmawianie", że w Korei mają dobrze opiera się na jakimś logicznym (jakkolwiek nie uznawanym za logiczny przez kochanego Peanuta - cmokaski :***) wywodzie, zaś twoje wnioskowanie to: "mają źle i loool jak można mówić, że mają dobrze, przecież wszyscy wiedzą, że mają źle! looool".

Cytuj
Mamy niby XXI wiek, a mimo to owa Korea jest 100 lat za murzynami i na dodatek nie ma jak jej pomóc bo mogło by to wywołać jakąś wojnę czy inne mało śmieszne rzeczy. Niby powinno się im pomóc, no ale chyba nie ma jak.
Zacznijmy p. Peanut od tego, czy ktokolwiek chce im pomóc, bez zniszczenia ich suwerenności narodowej i niezależności. Ktoś, kto czytał ciut więcej o Korei (nie tylko samych Kimów, ale też politologów - i to tych, co analizę rozwijają na więcej niż: "Kim - głupek i demon śmierci") - polecam gorąco książkę W. J. Dziaka - "Kim Dzong Il" i "Kim Ir Sen" (pracuje aktualnie w Instytucie Studiów Politycznych PAN), a także same teksty Kim Ir Sena czy Kim Dzong Ila (dostępne w Internecie; przewagą pana Dziaka nad panem Gordianem jest fakt, że jako jedyny polski politolog i historyk był w Korei Północnej), w których motywują oni dlaczego społeczeństwo Korei wygląda tak, a nie inaczej. Pan Dziak, chociaż antykomunista - posługuje się w większości swej książki materialistyczno-dialektyczną metodą analizy (a więc marksistowską). Rozwija on nie analizę z perspektywy Europy (jak p. Peanut) czy z perspektywy humanistycznego racjonalizmu (jak p. Gordian), lecz z perspektywy warunków koreańskich i stara się myśleć w sposób koreański, azjatycki, stara się rozumieć Koreę, analizując to, jak ona sama postrzega siebie. Daleko Panu, p. Gordian do wyjścia ze swojego umysłu i "wczuciu się w rolę". Nie mierz innych własną miarą, bo poglądy na ich temat wyjdą - jak ubrania - albo za ciasne, albo zbyt luźne.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Grudzień 2010, 14:28:09 »
No tak czyli trzeba uznać, że w Korei mają raj i każdy chciałby tam żyć tak?

Przecież żadne państwo totalitarne ne jest tworem dobrym. Ludzie wyszli już z roli prostego kmiecia, który w dupie miał czy rządzi nim książę, baron czy biskup. Wiedział bowiem, że tak czy siak przyjdzie razu pewnego spasiony wieprzek po "podatek" i chociażby nie wiadomo co to trzeba to będzie oddać.
Więc wtedy absolutyzm miał "jakiś" tam sens.
A obecnie?
Przecież ludzie są dużo bardziej świadomi i nie czarujmy się, że komuś dobrze żyłoby się w ustroju jaki panował np. u nas 500 lat temu.
Demokracja może nie jest idealna (jeszcze nie wymyślili dobrego systemu rządów, bo zawsze ktoś będzie poszkodowany) ale dużo bezpieczniej czuję się w Polsce teraz niż przypuszczam czułbym się w takiej Korei gdzie za stwierdzenie "Ten Mao to tak na prawdę pojebany jest." Mógłbym dostać w najlepszym wypadku strzał w plecy...

Więc sorry ale mimo wyszukanych nazw koncepcji i rzeszy naukowców, których wymieniasz moje zdanie o Korei się nie zmieni.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Grudzień 2010, 15:00:55 »
Przecież ludzie są dużo bardziej świadomi i nie czarujmy się, że komuś dobrze żyłoby się w ustroju jaki panował np. u nas 500 lat temu.
Ludzie nie są świadomi. Ludzie są nieświadomi i w większości przypadków głupi. Różnicy aż takiej nie ma. Dawniej okradał nas władca i szlachta. Dziś okrada nas rząd i urzędnicy. Co prawda teraz więcej łapek sięga do naszych kieszeni.


Demokracja może nie jest idealna (jeszcze nie wymyślili dobrego systemu rządów, bo zawsze ktoś będzie poszkodowany) ale dużo bezpieczniej czuję się w Polsce teraz niż przypuszczam czułbym się w takiej Korei gdzie za stwierdzenie "Ten Mao to tak na prawdę pojebany jest." Mógłbym dostać w najlepszym wypadku strzał w plecy...
Demokracja to stan kiedy banda idiotów wybiera tego kogo wskażą im media. Nie oszukujmy się. Wyborcy nie wybierają osób kompetentnych, osób z planem na przyszłość, osób uczciwych. Wyborcy wybierają tego kogo morda i obietnice pokazywane są na każdym kroku. Mając zerowe pojęcie o sytuacji w państwie, o programie wyborczym kandydatów bydło idzie do urn. Co w tym demokratycznego? Wybór? Nie życzę sobie by idiota decydował o przyszłości mojej ojczyzny skoro nie ma o tym zielonego pojęcia. Nie powinien mieć też do tego prawa. Zatrzymaliśmy się w miejscu. Bo nie pozwalamy wybitnym jednostkom ruszyć całym tym grajdołem naprzód. Zamiast tego pozwalamy idiotom wybierać idiotów. W dodatku idiotów z aspiracjami na nasze pieniądze.


Idea jednego władcy jest dobra. Tylko w przypadku, gdy jest on przedstawicielem państwa i działa na korzyść ojczyzny oraz narodu. Ma za sobą specjalistów i wybitnych naukowców z danych dziedzin. Nie zaś jak to jest u Koreańczyków, gdzie z dyktatora robi się boga.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Grudzień 2010, 15:25:28 »
Przy czym ten dyktator to skurwiel.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Grudzień 2010, 15:42:20 »
Cytuj
Moje "wmawianie", że w Korei mają dobrze opiera się na jakimś logicznym (jakkolwiek nie uznawanym za logiczny przez kochanego Peanuta - cmokaski Całus**) wywodzie

Oj tam od razu. Powinieneś to potraktować jako komplement, mówiłem czysto hipotetycznie, że nawet jeśli byś nie miał racji, to znajdziesz sposób aby udowodnić (przykładowemu) idiocie, że ją masz, a on gotów uwierzyć! Do polityki się nadajesz! :D Wracając do tematu, wcale nie mówię, że jej nie masz, bo przeczytałeś pewnie trzy razy więcej ode mnie i masz trzy razy więcej ode mnie do powiedzenia w tej sprawie. Mimo wszystko - sęk w tym, że nie chcę patrzeć na sprawę w sposób, w jaki patrzą na nią koreańczycy. Na mój rozum są jak już mówiłem sto lat za murzynami i zwyczajnie nie mogą sobie zdawać sprawy z tego, że gdzieś na świecie może być tak zajebiście jak na przykład w Polsce. Chce patrzeć na sprawę przez pryzmat państw europejskich, dlatego, że jak mówiłem nie jesteśmy w średniowieczu, a w XXI wieku i wszystko poszło do przodu. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że jako ludzie cywilizowani powinniśmy innym ludziom pomagać i dzielić się z nimi dobrami i wszelakimi udogodnieniami w życiu, tymczasem kiedy my, europejczycy, czy amerykanie opływamy wręcz w dobra i żyjemy w swego rodzaju luksusie, oni nie mają pojęcia o takim życiu i to mnie w tej sprawie denerwuje. Nie mówię Koziołku, że nie masz racji - oczywiście, że ją masz. Gdybym w Korei się urodził i wychowywał, pewnie też bym myślał, że mam tam zajebiście. Ale to tylko przez brak świadomości tego jak kraj jest zacofany. Ja, mając świadomość tego, że ludzie tam mają przejebane, chociażby z powodu braku wolności słowa, podczas kiedy ja sobie mogę bezkarnie wyjść na ulicę i udrzeć się, że pierdole cały rząd, to mordowanie za coś takiego ludzi w Korei jest dla mnie co najmniej niezrozumiałe.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Grudzień 2010, 16:06:51 »
Dokładnie tak myślę jak Orzech. Więc "nasza" zbrojna interwencja na ten kraj jest jak najbardziej wskazana. Gdyby żyli w odizolowaniu komplenym za 100 metrowym murem to było by mi ich żal to wszystko. Jednak, gdy straszą wojną, twierdząc że ją rozpętają jeśli nie otrzymają pomocy gospodarczej to się pytam kurwa o co tu chodzi? O.o

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Grudzień 2011, 21:29:58 »
Kim dead [']

Forum Tawerny Gothic

Odp: Korea Północna
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Grudzień 2011, 21:29:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top