Autor Wątek: zmiana w pliku  (Przeczytany 2623 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gorn1922

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
zmiana w pliku
« dnia: 07 Lipiec 2011, 17:06:04 »
Pisałem już o tym problemie na innym forum, jednak bez rezultatu, więc napiszę tutaj.

Mam wersję 2.2 g3 ZB. Trafiłem na buga i nie ma nigdzie amuletu ogita, ani u bandytów do których idę z  jednym orkiem, ani u tego orka, ani u ogita, ani u kana, po prostu się rozpłynął. Wczytywałem różne wcześniejsze zapisy, grałem od początku i nigdy amuletu nie mogę znaleźć.

Mam prośbę do jakiegoś informatyka lub kogoś kto się na tym zna żeby poszukał w plikach gothic 3 zmierzch bogów w program files czy da się zmienić uruchamianie konsoli innym przyciskiem niż tylda (~). Dodam że tryb kodów mam uruchomiony bo np: da się poruszać do przodu ctrl + k. Problemem jest to że w moim laptopie nie działa poprawnie tylda (~). Więc proszę nie pisać sposobów na uruchamianie trybu kodów bo on jest uruchomiony, problem mam tylko z tyldą.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: zmiana w pliku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2011, 17:18:38 »
Możesz nam wyjaśnić jak uruchomiłeś tryb kodów w grze? Być może coś pominąłeś i dlatego konsola nie działa. Sprawdź czy tylda Ci działa na klawiaturze klikając na nią. Jeśli napiszesz znaczek ` oznaczać to będzie, że tylda ma się dobrze i działa. Problem będzie wtedy leżał w czym innym.

Forum Tawerny Gothic

Odp: zmiana w pliku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2011, 17:18:38 »

Offline gorn1922

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana w pliku
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2011, 19:00:03 »
Zmieniłem TestMode=false
na TestMode=true

Mogłem już używać skrótów klawiszowych jak poruszanie się do przodu ctrl + k czy ruchy kamerą. Jednak konsola się nie uruchamiała. Próbowałem innych rozwiązań o jakich słyszałem, jak szybkie wpisanie marvin. Jednak konsoli nie ma. Nie jest też niewidzialna bo sprawdziłem czy da się pisać.

A jeśli chodzi o tyldę to przy pisaniu działa bo mogę pisać ` a tyldę ~ też mogę tylko podwójnie bo pojedyncza u mnie działa jak altgr. Próbowałem zmienić klawiaturę na obcojęzyczną lecz w momencie włączania gry przełącza mi z powrotem na polską a po naciśnięciu ctrl + shift przełącza się na sekundę i wraca na polską.


edit: number lock też wyłączyłem wchodząc w plik ini


edit2: dwa tygodnie minęło i żadnej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2011, 08:52:28 wysłana przez gorn1922 »

Offline gorn1922

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana w pliku
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2011, 18:05:12 »
Mam kolejny problem.

Odinstalowałem grę, zainstalowałem z powrotem z płytki i zainstalowałem wersję rozszerzoną 2.0.16.

Grałem trochę i doszedłem do momentu jak zabiłem czarnego maga (przy okazji zabrałem ze skarbca teleport) i odprowadziłem inoga do anoga. Teraz postanowiłem iść znowu drogą thorusa więc teleportowałem się do trelis, zapisałem grę (jest to 15 zapis, od 20 będę nadpisywał od początku) i wchodzę do zamku po czym przechodząc przez mostek w bramie gra się wyłącza i pojawia się sławny błąd "Where is the guru". Wczytałem grę i idąc mostkiem w bramie znów się wyłącza. Po kolejnym wczytaniu spróbowałem wejść drugim mostkiem, drugą bramą po czym przeszedłem kilka kroków za tą drugą bramę i znów gra się wyłączyła z tym samym błędem.

Wie ktoś dlaczego na początku mogłem normalnie wejść do zamku, a teraz przechodząc mostkiem gra się wyłącza?

Forum Tawerny Gothic

Odp: zmiana w pliku
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2011, 18:05:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything