Autor Wątek: Piaskownica, Jasiu i Drzwi  (Przeczytany 6502 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu, mag Beliara

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • ~Kochamm zwierzenta ale najmniej kretoszczury
Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« dnia: 11 Maj 2009, 19:56:37 »
Postanowiłem napisać kolejnego wiersza bo koledzy z klasy mówią że są zajefajne.

Piaskownica, Jasiu i Drzwi.

Była sobie piaskownica
Drewniana, a w środku piasek
Brudny i czysty piasek
A w piaskownicy Jasiu
Jasiu bawił sie w piaskownicy
Lubił zabawę w piaskownicy
Kiedyś wyszedł z piaskownicy
I biegł w stronę drzwi
Jasiu biegł i biegł
A gdy sie nabiegł to zatrzymał sie
I uderzył w drzwi i wywrócił sie
Jaś uderzył w drzwi
Drzwi sie zaklekotały i mu oddały
Jasiu sie rozpłakał i powiedział mamie
Powiedział, że drzwi są złe.

Dzięki. Oceniajcie bo warto ;**** Daje reputke za dobre oceny a za złe odejmuje!!

Offline L.E.N.I.N

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2009, 20:11:22 »
muszę przyznać że to pierwszy sensowny post jaki napisałeś i przypomniałeś mnie ze mną było 80% tak samo ale wyszedłem z piaskownicy bo mama na obiad zawołała miałem 4 lata i biegłem,biegłem i potknołem się o schodki na klatce schodowej i rozpieprzyłem se czoło :P
 Brak argumentacji w ocenie pracy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2009, 20:11:22 »

Offline sir olo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Rychu dla ciebie zlikwiduje kretoszczury!
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2009, 20:15:24 »
Gdyby się rymował było by więcej ale się nie rymuje 6/10.
 Zero argumentacji.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2009, 20:16:39 »
Wiersz ogólnie mi się podobał, bo ma ciekawe przesłanie. Myślę, że Dragosani powinien sie od ciebie uczyć.
Cytuj
Była sobie piaskownica
Drewniana, a w środku piasek
Już na początku wiersza dowiadujemy się wielu przydatnych informacji. M.in. wiemy, że piaskownice są drewniane, a w środku wsypany jest piasek.
Cytuj
Brudny i czysty piasek
A w piaskownicy Jasiu
Autor wprowadza element, nad którym czytelnik musi się zastanowić. Skąd w owej drewnianej piaskownicy, gdzie siedzi jasiu wziął się brudny piasek? I czemu czysty piasek nie wymieszał się z tym brudnym?
Cytuj
Lubił zabawę w piaskownicy
Kiedyś wyszedł z piaskownicy
Po przeczytaniu tych dwóch wersów widać, że autor jest osobą strasznie oczytaną, gdyż już na pierwszy rzut oka widać nawiązanie do twórczości Whartona, a dokłądniej do jednego z jego dzieł "Ptasiek", gdzie także pojawiał się chłopiec cały swój czas poświęcający swojemu hobby. W tym wypadku jest to akurat zabawa w piaskownicy.
Cytuj
Jasiu biegł i biegł
A gdy sie nabiegł to zatrzymał sie
Przez użycie słowa "nabiegł" autor pragnie podkreślić klimat wiersza. Przecież wiadomo, że nic nie wpływa lepiej na klimat, niż użycie archaizmu.
Cytuj
I uderzył w drzwi i wywrócił sie
Jaś uderzył w drzwi
Punkt kulminacyjny. Nikt nie spodziewał się, że podmiot liryczny może tak skończyć. Wydarzenie to wprowadza nastrój zadumy i refeleksji. Autor chciał nam przez to pokazać, że przecież każy z nas może być takim "Jasiem" i zajebać w drzwi. Ogromna metafora ukazująca inteligencję Rycha.
Cytuj
Drzwi sie zaklekotały i mu oddały
Jasiu sie rozpłakał i powiedział mamie
Myślę, że autor utożsamia się z podmiotem lirycznym i ukazuje, jak ON zareagowałby w przypadku - że się tak wyrażę - wykurwienia w drzwi. Można więc zauważyć, żę Rychu jest osobą bardzo wrażliwą, której ból sprawia atak drzwi. Oczywiście przytoczone wersy można zinterpretować zupełnie inaczej, nie zapominajmy, że wiersz ten to jedna, wielka metafora.
Cytuj
Powiedział, że drzwi są złe.
Końcowe stwierdzenie Jasia ma zmusić czytelnika do zastanowienia się, czy takżę NASZE drzwi są złe, czy także NASZE drzwi by nam zajebały, czy wszystkie drzwi są złe?

Podsumowując, muszę pogratulować autorowi za stworzenie tego dzieła. Naprawdę praca bardzo mi się podobała. Oceniam ją na 10. Również po przeczytaniu tego wiersza wiem już, że Rychu jest osobą inteligentą, oczytaną, wrażliwą, elokwentną i mądrą. Naprawdę chciałbym bliżej poznać tego człowieka.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2009, 20:23:55 »
Cóż, to i ja go ocenię. Na początek powiem że wiersz jest nawet nieźle poprawny ortograficznie porównując go z poprzednim wierszem Rycha. Podsumowując praca mi się podobała i oby więcej takich wierszy. ;p

Ogólna ocena 8/10

Offline Rychu, mag Beliara

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • ~Kochamm zwierzenta ale najmniej kretoszczury
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2009, 20:36:11 »
Dzieki koledzy wam wszystkim i jak mi sie zechce i mnie najdzie wena jeszcze i jak czas bede mial i checi to napisze następną cześć i bedziecie mogli podziwiac i oceniac.

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2009, 17:39:55 »
Bardzo słabe, nic nie ima się niczego, kompletny bezsens.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2009, 17:42:05 wysłana przez dzikiben4 »

Oktawian August

  • Gość
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2009, 17:57:25 »
Bardzo słabe, nic nie ima się niczego, kompletny bezsens.

Co ty piszesz! Rychu odwalił całką dobrą robotę pisząc ten wiersz.Mi tam się podoba i daje ocenę 9/10

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2009, 18:59:28 »
Bardzo słabe, nic nie ima się niczego, kompletny bezsens.
Nie znasz się, więc nie oceniaj. Rychu napisał świetny wiersz, i czekam na następny. ;p

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2009, 19:39:03 »
idiotyzm, kompromitujcie gościa dalej i nie wyprowadzajcie go z błędu! w tym celu dalej usuwajcie moje posty! cóż, jeżeli satysfakcjonują was takie zgryzy na największym, najpopularniejszym forum o gothicu jakiego widziała polska... róbcie to dalej. nie wiem tylko kto będzie się śmiał, Wy z Rycha, czy mądrzejsi użytkownicy innych gothicowych for :D


Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2009, 21:01:27 »
"Niegodne wiersze, godne rzucenia w ogień..."- tak zacząłbym ocenę twojego utworu. Obydwaj wiemy jaka jest dalsza treść tego fragmentu Quo Vadis więc nie będę się niepotrzebnie rozpisywał. A teraz ocena. Gdyby ten wiersz napisał Ainur czy nawet ja sam bylibyśmy pod wrażeniem własnego kunsztu i poetyckiej natury, ale TY? Jak na Ciebie wiersz jest co najmniej przeciętny twoje metafory są niezbyt skryte a epitety nie dość kunsztownie dobrane, twoja piaskownica jest zbyt słabo drewniana a piasek nie dosyć sypki. Liczę na coś więcej. Na coś co zwali mnie na kolana i nie pozwoli przez długi okres czasu powstać z tej niewygodnej pozycji. Rychu apeluję do Ciebie napisz lepszy wiersz bo cię na to stać!

EDIT: Nie zdążyłem "wpisać" się pod ostatni wiersz Rycha więc piszę tutaj. Wydaje mi się że nikt tutaj na tym forum nie rozumie czym jest właściwie sprawa z Rychem. Ja uważam to za kolejną formę rozrywki przygotowaną przez "xy" aby rozruszać jakoś nasze a tutaj ogólne poruszenie i podziały:D Ludu apeluję trochę więcej myślenia i patrzenia na życie przez palce można przynajmniej wtedy ujrzeć to co naprawdę autor chciał pokazać i co robione jest na serio a co dla "śmiechu".:)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2009, 23:21:18 wysłana przez Gordian »

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2009, 12:28:35 »
Cytuj
Była sobie piaskownica
Drewniana, a w środku piasek
Brudny i czysty piasek
A w piaskownicy Jasiu
Jasiu bawił sie w piaskownicy
Lubił zabawę w piaskownicy
Kiedyś wyszedł z piaskownicy
I biegł w stronę drzwi
Jasiu biegł i biegł
A gdy sie nabiegł to zatrzymał sie
I uderzył w drzwi i wywrócił sie
Jaś uderzył w drzwi
Drzwi sie zaklekotały i mu oddały
Jasiu sie rozpłakał i powiedział mamie
Powiedział, że drzwi są złe.
Wygląda jak czytanie w kościele.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piaskownica, Jasiu i Drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2009, 12:28:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top