Autor Wątek: Nowe staticBase  (Przeczytany 9396 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Nowe staticBase
« dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:03:33 »
Dzisiaj oficjalnie już przełączyliśmy się do nowego staticBase pod adresem gothic3.gram.pl. Myślę że już część zmuł forum minie na zawsze, tym bardziej że niedługo wejdziemy do strefy farmy speedweb. Jednocześnie oznajmiam, iż jestem dzisiaj tak szczęśliwy z zajęcia 2 miejsca w konkursie humanistycznym, że wręczę 20 punktów reputacji osobie która jako pierwsza kliknie w ikonkę prezentu, która pojawi się w jednym z moich postów wysłanych o godzinie 19:30.

Pozdrawiam, Creo Vulnero (Demonical Monk)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:09:47 »
A to: -> 503 | VirtualHost OVERLOAD. Try later or optimize Your site. też ma zniknąć? Bo jakoś nie zauważyłem a to teraz raczej najcięższy "zmuł" forum i raczej przeszkadza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:09:47 »

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:11:40 »
Wyczyść se cache przeglądarki. Jak na razie po kilku godzinach forum się powinno ładnie rozłożyć między dwoma vhostami. Ten napis powinien się zacząć pojawiać w 2-3 razy mniejszych nakładach niż wcześniej. Niedługo kiedy przejdziemy na farmę fastweb w ogóle zniknie, chociaż... wyobraźcie sobie co było za czasów gramu... Teraz chociaż można sobie coś poczytać.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:25:25 »
Wyczyść se cache przeglądarki. Jak na razie po kilku godzinach forum się powinno ładnie rozłożyć między dwoma vhostami. Ten napis powinien się zacząć pojawiać w 2-3 razy mniejszych nakładach niż wcześniej. Niedługo kiedy przejdziemy na farmę fastweb w ogóle zniknie, chociaż... wyobraźcie sobie co było za czasów gramu... Teraz chociaż można sobie coś poczytać.

Wiesz, nie zauważyłem zmiany na lepsze ;/

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:42:35 »
Cytuj
wręczę 20 punktów reputacji osobie która jako pierwsza kliknie w ikonkę prezentu, która pojawi się w jednym z moich postów wysłanych o godzinie 19:30
Wygrywa Ainur! Tylko nie musisz następnym razem zaklikiwać tak tego prezentu ;)

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:48:45 »
Wygrywa Ainur! Tylko nie musisz następnym razem zaklikiwać tak tego prezentu ;)
Heh, dzięki  ;) co do zaklikiwania to na przyszłość nie będę ;p

A żeby nie offtopować to co jakiś czas, ale rzadko pojawia mi się białe tło. Wszystko jest normalne, lista userów regulamin, no ale nie tak jak jest normalnie, choć może i to zniknie. Trochę niezrozumiale to może napisałem ale jak będę to miał to dam screena.

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień 2009, 19:49:56 »
Teraz już nie powinno tak być bo styl się ładuje z innego vhosta. Też to miałem kilka razy.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwiecień 2009, 21:42:52 »
Nie wiem ile zrobiłeś bo znowu niewiele zrozumiałem z tego co napisałeś, ale jak na tą chwile, to ja bym się z Mantosem zgodził, że wielkiej poprawy nie ma. Zmieniło się tyle, że czas który się ładowało, teraz trzeba poświęcić na odświeżanie, bo co chwilę wyskakuje komunikat, ale jak mówisz, że niedługo zniknie, to poczekamy, zobaczymy.

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwiecień 2009, 15:33:17 »
Już się przynajmniej wszystkie obrazki ładują. Teraz zakładam kolejne klastry na pliki PHP. Cały ruch zostanie rozdzielony między dwoma VHostami.

Tylko proszę was, nie dobijajcie mnie. Nawet jeśli macie jakieś problemy z VHostem to na pewno nie trwają one tyle co wasze ukochane przerwy dotyczące zbyt dużej liczby userów w MySQL które zajmowały 80% uptime.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2009, 16:15:33 wysłana przez Creo Vulnero »

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2009, 10:47:51 »
* UWAGA * Na Stallmanie wypadł dysk twardy, procesor i dwie kostki RAMu. Jest po prostu fantastycznie. Mam nadzieję że klaster MySQL z naszego forum nie został uszkodzony.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2009, 16:53:59 »
Teraz zauważyłem już poprawę. Nie wiem jak innym, ale mi już ten nieszczęsny komunikat ,,vhost (coś tam, coś tam)'' już nie wyskakuje, a forum ładuje się bez żadnych problemów. Mam nadzieję, że tak już zawsze będzie ;).

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2009, 16:58:30 »
Właśnie też zauważyłem że jak wszystkim się odświeżyły ciacha to znacznie mniej muli. Mówiłem? Poczekać kilka godzin i będzie po krzyku.

Zobaczcie w źródle strony jak to jest wykombinowane:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://gothic3.gram.pl/sbase/forum/Themes/DarkBreak/style.css?fin11" />

Czasami się kilka domen do dyspozycji przydaje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nowe staticBase
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2009, 16:58:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top