Autor Wątek: Problem z forum i stroną główną...  (Przeczytany 109608 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Problem z forum i stroną główną...
« dnia: 23 Marzec 2009, 21:40:15 »
Witam od pewnego czasu mam następujący problem. Gdy włączam tawernę (głównie z zakładki) pojawia się biały ekran i napis:
” Connection Problems Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.”
Napis znika po kilku(nastu) próbach włączenia strony.
Myślałem że to taki jakiś jednorazowy przypadek ale teraz zdarza się to notorycznie, czasami nawet co kilka minut. Najpierw forum zaczyna się przycinać, potem występują trudności z włączeniem jakiegokolwiek wątku a na końcu pojawia się biały ekran(paski zakładek adresu to wszystko zostaje).Nie wiem czy problem występuje tylko u mnie czy u innych osób też. Dodam że pojawia się podobny problem gdy chcę włączyć główną stronę serwisu.

EDIT: Coś takiego pokazuje się gdy próbuję włączyć główną stronę Tawerny

Wystąpił błąd 1040
System jPortal napotkał błąd i zwrócił następujący komunikat:
Too many connections
Brak podpowiedzi...
© 2004 Websys.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2009, 22:12:08 wysłana przez Gordian »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2009, 22:45:39 »
Masz przecież napisane, za dużo połączeń na raz, gówniany serwer od baz nie wyrabia się. Pisze do gram.pl z prośbami od 3 lat żeby coś z tym zrobili. Sam widzisz, że jest to rozmowa do ściany. Nic na to nie poradzę. Ostatnio musieliśmy nawet usunąć blog żeby odciążyć serwer. Wiec zrobiliśmy co w naszej mocy, więcej już nie zrobimy jeśli gram.pl nie zapewni nam godziwych warunków do bytowania w internecie. Być może jakaś petycje userów tawerny do gram.pl, ale to musi wyjść z waszej inicjatywy. Ja tylko podpowiadam co można zrobić...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2009, 22:45:39 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2009, 17:42:37 »
Cytuj
Jeżeli ktoś opracowałby odpowiednią formę petycji to czemu nie? Myślę że każdy użytkownik chciałby żeby forum tawerny działało jak najlepiej.

Może to i dobry pomysł w końcu jeżeli napisze do nich kilkadziesiąt osób zaczną coś robić.. warto spróbować nic nie stracimy a możemy zyskać.

Respev

  • Gość
Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2009, 17:51:29 »
Co wy chcecie zyskać, skoro kupiliśmy już nowy serwer i będziemy się na niego przenosić? Gram.pl odpowie wam na to głupią papką, gdzie wspomną, że nasze forum strasznie obciąża serwer, nie mówiąc już o cmsie, a tak po prawdzie, to chyba korzystamy z jednych z najlżejszych rozwiązań w całym Kolektywie. 3/4 Kolektywu jedzie na przeładowanym PHP-Fusion i IPB bądź phpbb, a my chyba jako jedyni na SMF. Od tygodnia gadają, że zmienią serwer na szybszy, ale obiecanki cacanki. My już to słyszymy prawie od trzech lat.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2009, 17:55:26 wysłana przez Respev »

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2009, 18:44:13 »
Heh, ironia losu... Jeszcze tak niedawno na blogu pisałeś o jakże wielkich korzyściach wynikających ze współpracy z gram.pl, a tu taki zonk ;]
Cytuj
Gram.pl odpowie wam na to głupią papką, gdzie wspomną, że nasze forum strasznie obciąża serwer, nie mówiąc już o cmsie, a tak po prawdzie, to chyba korzystamy z jednych z najlżejszych rozwiązań w całym Kolektywie.
Z drugiej strony co się dziwić, skoro gram.pl rozdaje serwery na prawo i lewo. Daleko nie szukając - stalker.gram.pl/forum. Spójrzcie sobie w tematy forum i posty w nich ;] Nie uwierzę, że to nie obciąża serwera...

Respev

  • Gość
Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marzec 2009, 19:33:31 »
Cytuj
Heh, ironia losu... Jeszcze tak niedawno na blogu pisałeś o jakże wielkich korzyściach wynikających ze współpracy z gram.pl, a tu taki zonk ;]
Ja pisałem o grach, a nie serwerze.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2009, 23:37:37 »
Heh, ironia losu... Jeszcze tak niedawno na blogu pisałeś o jakże wielkich korzyściach wynikających ze współpracy z gram.pl, a tu taki zonk ;]
Serwery nigdy nie były dobre, co innego jeśli chodzi o pozostałe rzeczy.


Z drugiej strony co się dziwić, skoro gram.pl rozdaje serwery na prawo i lewo. Daleko nie szukając - stalker.gram.pl/forum. Spójrzcie sobie w tematy forum i posty w nich ;] Nie uwierzę, że to nie obciąża serwera...
My to wiemy. Ale pewnym osobom łatwiej jest zrzucić wszystko na większe serwisy niż na 10 for gdzie aktywne są tylko spamboty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z forum i stroną główną...
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2009, 23:37:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top