Strefa dyskusji > Gry z serii Gothic

Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny

(1/16) > >>

tomek007:
Wczoraj jak wiadomo wszystkim wyszedł patch 1.7 ,tak oczekiwany przez wszystkich fanów Gothic, może ktoś by napisał kilka słów z pierwszych wrażeń o grze na nowym patchu,czy warto? ;)

Isentor:
Nie tnie się na max detalach i tylko to się liczy. Pozostałe rzeczy praktycznie nie wnoszą nic nowego. W pierwszych 5 minutach gry odczuwamy świeżość, później jest już tylko znana monotonia. Przynajmniej można grać na luzie bez obawy, że wywali where is guru.

rysmen1:
Dla mnie ten patch jest zbawieniem. Gra chodzi o niebo lepiej w porównaniu do 1.6! Optymalizacja u mnie poprawiła się o jakieś max. 40%, liczba ścin i lagów zmniejszyła się w bardzo znaczny sposób. Mnóstwo smaczków do gry dodali twórcy patcha, nie wiem czy ktoś zauważył, ale w chatce rybaków na wybrzeżu koło Ardei(tam gdzie jest Lester) pojawili się wreszcie rybacy!, a wcześniej ich nie było. Naprawdę polecam grać z włączonym balansem i AI, widać różnicę. Teraz, jak zaatakujesz jednego ścierwojada to cała reszta leci na ciebie. Gram już od 2h i jedyną wadą patcha jak narazie jest okropna czcionka(taka sama jak w ZB), ale wystarczy przekopiować starą czcionkę G3 z płytki, a następnie wkleić ja do folderu z grą :)
W grze zmieniło się mnóstwo rzeczy, których wypisywanie zajęło by mi całą wieczność, zresztą sami sprawdźcie. Naprawdę POLECAM
PS. Muszę jeszcze sprawdzić jak wygląda dojenie krów, bo podobno dodano taką możliwość :)

DODO:
A u mnie chodzi gorzej xD Mam bardzo różną wydajność po zainstalowaniu tego patcha od 15 do 70 klatek na max detalach w rozdzielczości 1680:1050. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale moim zdaniem gra działa gorzej niż wcześniej. Czasem się cięła i teraz się tnie jednakże nie miałem takich spadków wydajności. W patchu 1.6 fps'y nie schodziły poniżej 40.

Co do rozgrywki to szczerze nie zauważyłem jakiś rewelacji. Co prawda z tym "alternatywnymi..." gra się bardzo przyjemniej i trudniej to zapowiadanej wielkiej zmiany nie ma. Właśnie odbiłem Cape Dun i powiem szczerze, że mając wojownika na 14lvl miałem z tym niebagatelny problemik (jak leci na Was 6 orków i każdy atakuje na raz = death) :].

Teraz napisze co nieco o dźwiękach. Tak jak zapowiadano, są zmiany w udźwiękowieniu to naprawdę można je odczuć, choć szczerze mówiąc ja zauważyłem to dopiero po jakiejś godzinnej rozgrywce xD.

Teraz co nieco o problemach :] Mimo tych wszystkich patchy ciągle mam problem z wykonaniem jednej z pierwszych misji :] Po raz kolejny nie mogę ubić 5 płochliwych jeleni, gdyż jak zwieją to... nie wrócą xD. PO drugie, zabici wrogowie nic sobie nie robią z otaczających ich ścian i ładnie w nich tkwią xD (wiem, że Bezi ma silny cios, ale żeby przebić faceta przez ścianę... no no brawa xD).

Podsumowując, z całą pewnością gra jest trudniejsza, ciekawsza i milej się gra. Co do zapowiadanego zoptymalizowania, cóż nie odczułem.

Vigo:
Ja natomiast poczułem patcha od początku ;]
już mi się gra nie cieła na maxymalnych opcjach ;D Bez patcha to na maxym,alnych się cieło na grande i żeby zmniejszyć "cięcie" musiałem wyłączyć pixelshader (nie wiem jak sie to pisze ;p) z 3.0 na 1.2 czy jakoś tak w każdym razie jest dobrze... Zauważyłem także że dodano nowe wypowiedzi NPC'tów co mnie bardzo ucieszyło ;] Miło było usłyszeć nowe zdania bohaterów niezależnych ;D Grałem zaledwie 30min (nie miałęm zbyt wiele czau) a zauważyłem wiele zmian... nie chodziłem daleko a już dało się zauważyć iż dodano nowych ludzi tzn rybaków w miejscu gdzie jest Lester na początku gry... Z chęciął bede grał w Gothic 3 po raz któryś z kolei by na nowo odkrywać zmiany w grze...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej