Autor Wątek: Konwersja plików bik, bink, czyli jak obejrzeć filmy z gier w zwykłym playerze  (Przeczytany 3427 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline velkow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • what ever ...
Witam,

Piszę to tutaj ponieważ uważam, że ten dział jest odpowiedni oraz fakt, że nie znalazłem nic na ten temat na forum.

Kiedyś, jak grałem pierwszy raz w Gothic II postanowiłem sobie obejrzeć filmy z gry i takim oto sposobem zacząłem grzebać w folderach i znalazłem je. Nie miałem żadnego problemu z ich odtworzeniem. Natomiast, gdy chciałem to samo zrobić w Gothic3 napotkałem pewien problem. Przejdźmy jednak do rzeczy. Otóż ów pliki były w rozszerzeniu .bik. Pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem na to sposób. Mianowicie, najpierw ściągamy darmowy odtwarzacz/konwerter RAD Video Tools (można go pobrać stąd -->klick<--). Po zainstalowaniu, w menu start pojawi się nam nowy folder: BINK AND SMACKER. Otwieramy z niego RAD VIDEO TOOLS i w menu open otwieramy plik, który nas interesuje. Zaznaczamy/naciskamy Play aby zobaczyć czy odtwarzacz jest w stanie skonwertować go (jeśli jest dźwięk i obraz to znaczy, że tak). Następnie zabieramy się za konwersję (zalecane jest posiadanie jakiegoś dobrego codec'a lub codec packa, sam używałem nimo codec pack). W menu programu RAD VIDEO TOOLS mamy switch: CONVERT A FILE, który będzie naszym głównym celem w tej batalii. Następnie wybieramy przycisk CONVERT A FILE, natomiast w dalszym menu nie zmieniamy nic. U góry bierzemy z listy OUTPUT TYPE, wybieramy avi i dajemy ostatecznie CONVERT. Otworzy nam się okienko jak ma zapisać ten plik oraz jakiego kodeka użyć do zapisania pliku. Pierwszą opcją z listy jest "pełne klatki", ale to samobójstwo bo plik bik który waży 50 MB po takiej "konwersji" jest wybitnie niezjadliwy dla komputera i jego dysku bo zajmuje bagatela 4GB, więc wybieramy z listy jakiś kodek. Po tych czynnościach zaczynamy konwersję i już za kilka chwil cieszymy się końcowym efektem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

 :unsure: Przecież po instalacji radtoolsa otrzymujemy też bink palyera więc bez problemu odtworzymy każdy plik z rozszerzeniem bik. Komplikujesz sobie życie niepotrzebnie konwertując, a i owszem temat był ze 4 razy na forum poruszany.

Forum Tawerny Gothic


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top