Autor Wątek: Gracze umierają młodziej i są otyli?  (Przeczytany 4933 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gracze umierają młodziej i są otyli?
« dnia: 09 Marzec 2009, 20:34:17 »
Na gry.wp.pl znalazłem ciekawy artykuł:
Cytuj
Brytyjskie ministerstwo zdrowia rozpoczęło kampanię społeczną, informującą obywateli m.in. o ryzyku związanym z elektroniczną rozrywką. W ogłoszeniach pojawia się stwierdzenie, że komputerowi gracze umierają młodziej.


„Antygrowe” reklamy są częścią szerszej kampanii Change4Life, mającej promować aktywny styl życia. Brytyjskie ministerstwo zdrowia chce zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy wśród dzieci problem otyłości. Zachęca rodziców do forsowania wysiłku fizycznego i odciągania dzieci od telewizora, komputera czy konsoli. Częścią kampanii jest plakat z chłopcem trzymającym w rękach pada PlayStation i podpisem: „Zaryzykuj przedwczesną śmierć, po prostu nic nie rób”.


Reklama pojawiła się w szeregu brytyjskich czasopism, można ją także znaleźć na stronie internetowej kampanii Change4Life.

I chociaż cel samej kampanii raczej nie wzbudza kontrowersji, to już wiązanie elektronicznej rozrywki z otyłością nie każdemu się podoba. Jak zaznacza Eurogamer, sam członek brytyjskiego rządu niedawno zwracał uwagę, że nie ma żadnych wiarygodnych badań łączących nadwagę z graniem.

Oczywiście nietrudno się przy tym wszystkim zgodzić, iż od ciągłego siedzenia przed ekranem i rezygnowania z aktywności fizycznej na rzecz gier przytyć można. Problem tylko w tym, że przecież dotyczy to w jednakowym stopniu elektronicznej rozrywki, jak i oglądania telewizji, czy chociażby czytania książek. Stąd negatywny odbiór kampanii wśród miłośników i twórców gier, niezadowolonych, że akurat z nich zrobiono negatywny przykład.

Jeszcze inną stroną całej sprawy pozostaje użycie przez twórców kampanii dobrze rozpoznawalnego kontrolera konsoli PlayStation. Można się spodziewać, że Sony szybko zareaguje na przedstawienie znanej i cennej marki w negatywnym świetle.
Co o tym sądzicie? Dla mnie to kolejna próba sprzeciwu przeciwko grom. Można przed kompem przytyć tylko jeśli rodzice dają za dużo żarcia dziecku przed kompem. Bo co ma komputer do otyłości? Piszcie.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2009, 20:56:33 wysłana przez Caldwell »

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2009, 20:47:11 »
A ja słyszałem że osoby mające dostęp do gier mają wyższe IQ lepiej pracują w grupie mają szerszą  wyobraźnie ale otyłość to możliwe tylko jak dzieciak nie z chodzi z komputera i nie uprawia sportów. 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2009, 20:47:11 »

Respev

  • Gość
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2009, 20:49:40 »
Nie należy słuchać brytoli, tam co drugi człowiek ma ponad 20 kilową nadwagę. Być może w Anglii to prawda, u nas nie.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2009, 21:00:44 »
Jeżeli byłaby to prawda, zamiast niedowagi miałbym nadwagę. Bardziej prawdopodobne że oglądanie telewizji jest bardziej szkodliwe. Powód? Każdy kto choć raz grał w strzelankę na wyższym niż easy poziomie to jest cały czas skupiony (wiadomo ostatnia kula lub bardzo dużo przeciwników). Nie mówie o  grze wieloosobowej ( każdy kto grał takie gry jak GoW 2, CS, Halo wie o co mi chodzi). Więc to jest najbardziej nieprawdziwa wiadomość jaką słyszałem (no może bardziej nieprawdziwą była taka że Mikołaj Kopernik była kobietą).

Offline Jane Doe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nie będzie pomysłu - nie będzie tekstu. Ot co!
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2009, 22:25:31 »
Bujda, chociaż.. nie do końca. Bo jak dzieciak od najmłodszych lat siedzi non stop przy kompie i przy nim je, nie uprawia żadnych sportów i jest zwolniony z wf-u z powodu wady wzroku spowodowanej przez komputer (chociaż teraz już raczej nie) no to czemu się dziwić.
Ale żeby sam komputer, play station albo inne takie cudo miało jakoś oddziaływać na figurę, to... Hmm, trudno mi w  to uwierzyć.

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2009, 10:34:51 »
Czego to ludzie nie wymyślą, byleby tylko gry oczernić. A to gry narzędziem szatana, a to gry tuczą. No ludzie, weźcie się w garść. Dla mnie jest to niedorzeczne. Zamiast obwinić fastfood o tuczące żarcie, które sprzedają hurtowo, to obwiniają konsole o to. Czyżby jakaś zmowa, czy co?

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec 2009, 16:08:04 »
Cóż, brytyjczycy są otyli i to strasznie. Ale to nie jest wina gier, to wina wstrętnego, ociekającego tłuszczem, solą i pustymi kaloriami żarcia. Więc jeżeli nawet by ćwiczyli, to jedząc świństwa wątpię aby kiedykolwiek byli chudzi.
Ja osobiście dużo spędzam czasu w spoczynku. Na pewno nie jestem otyłą osobą, nie mam nawet nadwagi. No tak, ale przecież nie tylko gram, pewnie jak bym grała to bym była niewyobrażalnie gruba. Chociaż spędzała bym czas przy tym samym biurku przy którym się ucze, czytam książki i maluję paznokcie. A nadwaga i otyłość u dzieci spowodowana jest tylko i wyłącznie głupotą rodziców i nie ma co szukać innych winnych. Bo takowych nie ma.

Offline PwneD

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Marzec 2009, 17:38:41 »
Zgadzam się z wami. Anglicy chcą zrzucić winę z fast-foodów na gry komputerowe. Ja sam gram w gry kilkanaście godzin na tydzień (gdy jest szkoła, a o wakacjach nie mówię ;) ) i wcale nie mam nadwagi, raczej niedowagę ale małą xD.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwiecień 2009, 10:21:31 »
U nas to może być ,ale jeżeli ktoś jest uzależniony od komputera i przy nim spożywa wszystkie posiłki to może tak ,ale jeżeli gra na komputerze z rozwagą a potem np idzie z przyjaciółmi pogadać nie na gg ,albo idzie pojeździć na rowerze to jest dobrze i nie ma w tym nic złego.

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Kwiecień 2009, 13:47:10 »
Głównym problemem jest co najwyżej zła przemiana materii, objadanie się posiłkami które mają w sobie dużo węglowodanów, ciągłe podjadanie ( szczególnie w nocy ). Oczywiście jak ktoś siedzi cały czas w domu i główną jego rozrywką jest granie na kompie bądź konsoli to sobie skutecznie pomaga w dziele rozszerzania przestrzeni życiowej. Na zachodzie głównym problemem jest bardzo tanie jedzenie w stosunku do tego co można zarobić, przeciętny Angol wydaje zaledwie kilka procent swojej pensji, natomiast w Polsce przeciętna rodzina przeznacza prawie 50 % pensji na jedzenie. Brak ruchu czy granie w gry jest zaledwie ułamkiem problemu inna sprawa, że porównując naszą infrastrukturę sportową do takich Niemiec to jesteśmy 200 lat za murzynami ( przez Szwabów nabawiłem się w tej materii kompleksów  ;D). U nas często granie na boisku czy pływanie na basenie grozi uszczerbkiem na zdrowiu ( mój kupel ostatnio wdepnął w "tulipana" pozostawionego na boisku, przez jakiegoś żula ). 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gracze umierają młodziej i są otyli?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Kwiecień 2009, 13:47:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top