Autor Wątek: Koniec ÂŚwiata  (Przeczytany 3504 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Koniec ÂŚwiata
« dnia: 10 Grudzień 2006, 18:10:13 »
Proroctwo Oriona na rok 2012

Anonim napisał "Książka Patricka Geryla i Gino Ratinckxa, znanych badaczy zagadek przeszłości pt: " PROROCTWO ORIONA NA ROK 2012", w której złamali oni starożytne szyfry gwiezdne sprzed tysięcy lat i ustalili, że w roku 2012 Venus, Orion i inne gwiazdy ustawią się takiej samej pozycji jak w roku 9792 p.n.e., roku poprzedniego "końca świata" - zafascynowała mnie całkowicie, ponieważ w sposób prosty i rzetelny, a jednocześnie poparty obliczeniami matematyczno-astronomicznymi, odkryciami archeologicznymi i faktami historycznymi - ukazywała czarno na białym niemal 100% prawdopodobieństwo całkowitej zagłady Ziemi w Roku 2012.Pobrane z tąd. ale nie stety stronka już nie działa. Posta tego miałem na innym forum ;].

Jak dla mnie to jedna wielka bzdura, bowiem zawsze znajdzie się osoba która wymyśli jakie tanie bajki, byle tylko zarobic. W moim życiu koniec świata miał nastąpic już kilka razy, żaden nie nastąpił, bowiem o tym kiedy astąpi knoiec wie jedna osoba...

Udzielajcie się

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:21:34 »
Jest wiele teorii co do końca świata. Jedni wierzą że przyjdzie do nich UFO, inni że potwory z pod łóżka a inni że Jezus był Polakiem i opiekował sie budową statków kosmicznych, a w dniu ostatecznym "zniszczy" za pomocą satelity całą ziemię. ÂŚwiadkowie Jehowi mieli pare końców świata - okazały sie fiaskiem. Katolicy [choć nie wszyscy] wierzą w Apokalipsę ÂŚw Jana, ja również w nią wierze, a czemu? bo jest dużą częścią mojej wiary, wytłumaczeniem i opisem końca świata, jest tym, bez czego nie byłoby mojej wiary.

Z wyrazami szacunku...

Forum Tawerny Gothic

Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:21:34 »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:26:56 »
Błagam tylko nie te ckliwe pierdoły :p. Ale tak na serio to uważam, ze każda przepowiednia, wróżba i rzeczy z tym związane są dla mnie kompletną bzdurą. Dla porównania: gdybym napisał, że za 100 sekund wybuchnie słońce, a my spłoniemy wraz z naszą galaktyką, to czy byś w to uwierzył? Działa to własnie na takiej zasadzie tylko, że ktoś napisał podobne kłamstwa 1000 czy 2000 lat temu to już wszyscy uważają, że musi to być prawda. Zenujące są poglądy moherów, którzy uważają Apokalipse ÂŚw. Jana za proroctwo zagłady naszego świata. :) Trochę powagi, nie trzeba wszystkiego brać do siebie, a szczególnie niepotwierdzonych faktami naukowymi oszustw.

P.S

Mochery czyli stare babcie. Więc uprzedzam, że nie kierowałem tych słów do nikogo z forum.  
 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2006, 18:42:13 wysłana przez Khaleb »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:36:55 »
Cytuj
a szczególnie niepotwierdzonych faktami naukowymi oszustw.

Aha, czyli mam rozumieć że przeniosłeś się w czasie i doznałeś końca świata i wiesz że Apokalipsa jest kłamstwem?

Cytuj
Zenujące są poglądy mocherów

Nie tylko Mohery wierzą w Apokalipse ÂŚw Jana. Wierzą w nią wszyscy ochrzczeni i praktykujący katolicy [choć i zdarzają sie przypadki niepraktykujących] co wierzą. Rozumiem że wydają ci się nie z tej ziemi, ale żeby napisać że są żenujące - podchodzi pod obrazę, bo mogłeś również napisać "poglądy katolików są sprzeczne z moim poglądami"  Poza tym - cała apokalipsa jest pełna znaków i szyfrów, tak więc pochopna krytyka co do tego pisma jest nie na miejscu, pierw trzeba się z tym dogłębnie zapoznać a wtedy wystawić taką czy inną notę.

Z wyrazami szacunku...

edit : chyba nie ten dział :P

Cytuj
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, a przekonamy się kto miał racje gdy już zejdziemy z tego świata.

Mnie nie obraziłeś :)

Cytuj
że zbyt gorliwa wiara wcale nie jest zdrowa.

Oczywiście, co za dużo to nie zdrowo, ale im bardziej Boga Kochamy, tym bardziej jest do niego nam blisko.

Cytuj
Chcesz być wiarusem

ÂŻebyś wiedział że nim będę  
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2006, 18:45:43 wysłana przez Arkhan »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:41:55 »
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, a przekonamy się kto miał racje gdy już zejdziemy z tego świata. Nie sądze żeby Apokalipsa była prawdą ale ok, masz swoje zdanie na ten temat. Ale trzeba zapamiętać, że zbyt gorliwa wiara wcale nie jest zdrowa. Chcesz być wiarusem- ja w tym złego nie widzę nic   . Pozdrawiam

P.S

Zaraz poprawię błąd

Offline Xingu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2006, 09:22:43 »
De facto to koniec świata może nastąpić w każdej chwili, kto wie czy w tej chwili gdzieś we wszechświecie nie leci w naszą stronę jakiś ogromny kawał skały który w nas grzmotnie i rozwali ziemie w drobny pył?

Jeszcze jest druga możliwość, słońce nie będzie się palić wiecznie, a każdy chyba wie że jak zniknie to z wielkim hukiem i ziemia na tym ucierpi, a jak mieszkańcy nawet przeżyją to bez światła słonecznego sługo nie pożyją.

Czy może się pojawić wirus który zdziesiątkuje populacje ludzi

Ale patrząc na to pod względem przepowiedni i religii to uważam że przepowiednie nic nie wnoszą, setki ich były, gdy by były prawdą w to już ze 10000 końców świata by było. Religijne wyjaśnienie jak powiedział kolega jest bardzo prawdopodobne ale to tylko dla wierzących.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2007, 17:49:26 »
Cytat: IsentoR
Najprawdopodobniejsza wersja końca rasy ludzkiej...aż strach myśleć co się stanie jak NASA sprowadzi na ziemię bakterie z Marsa...

ekhem. Póki co, to nawet nie wiemy, czy na Marsie życie istnieje, bo jeżeli nawet i są tam jakieś bakterie, to niekoniecznie muszą być groźne dla nas. Jeżeli okaże się, że życie poza Ziemią istnieje, wtedy możemy być pewni że istnieje ono również gdzie indziej. Osobiście wierzę w życie pozaziemskie, chociaż inwazja jakiejś rasy jest naprawdę mało prawdopodobna...poza tym, kto powiedział, że te istoty muszą być inteligentne, o ile wogóle istnieją.  

Forum Tawerny Gothic

Koniec ÂŚwiata
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2007, 17:49:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top