Autor Wątek: Bajki waszego dzieciństwa  (Przeczytany 15706 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Bajki waszego dzieciństwa
« dnia: 10 Grudzień 2006, 17:08:59 »
Wy jako dzieci zapewne oglądaliście bajki, może są wśród was wyjątki co oglądały horrory, chocby: Predator, Obcy...     .  A na poważnie to jakie bajki z dzieciństwa utkwiły wam najbardziej w pamięci?

Bajki mojego dzieciństwa, niech se przypomne...
Otóż pamiętam:

Smerfy- wieczorynka zawsze zasiadałem przed telewziorem i oglądałem aż do końca. Podobnie było u mnie z wieloma innymi bajkami: Gumisie, Kubuś Puchatek, Pszczóła Maja, Pat i Kot   . No co? Każdy był dzieckiem :P

Zaś najbardziej utkwiły mi w pamięci: Kaczor Donald, Kubuś Puchatek, Gumisie, Smerfy.

Za to najbardziej nie lubiałem: Tabalugi i czegoś tam jeszcze - nie pamiętam już.

To były czasy, gdy tylko siedziałem i oglądałem bajki (nie myśląc o niczym innym).


Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:13:34 »
Bajką mojego dzieciństwa niewątpliwie je "Cubasa" jak sobie przypomne to było coś ( dla nie zorientowanych bajka o piłce nożnej )

Do tego Smurfy, Gumisie za Muminkami nigdy nie przepadałem

Forum Tawerny Gothic

Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:13:34 »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:15:37 »
Za bardzo już nie pamiętam bajek z dzieciństwa, ale pamiętam, że zawsze bardzo mnie jarały wieczorynki. Często zdarzało mi się je oglądać u babci na jej urodzinach. Pamietam, jak musiałbym wszystkich uciszać, bym mógł usłyszeć co mówią smerfy. :P

Ale te, które lubiałem, to tak:

- Gumisie - och, nie ma to jak gumi sok.   Nie ma co mówić o tej bajce... kiedyś to była jedna z lepszych wieczorynek.

- Dragon Ball - pamiętam, jak zawsze z kuzynem (dwa lata młodszy( czekaliśmy do upragnionej bodajże piętnastej, by móc oglądnąć nasty odcinek walki Songa z Frezerem (moim ulubionym bohaterem w DB   ). Cóż, może to się stawało nudne, ale ile radości było przy tym? Ile zabaw zabawkowymi mechami i żołnierzykami na wzór przygód z tejże bajki? Ech, czasami żałuję, że już wyrosłem z tych zabaw. ÂŻałuję również, że nie puszczają już Dragon Balla.  


Ja także, jak pan Cesc, nie przepadałem z Tabalugą. Odpychało mnie od tej bajki...

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2006, 17:27:56 »
Ciężko mi się do tego przyznać, ale jak byłam małą dziewczynką uwielbiałam... ``My little pony`` poprostu wielbiłam tą bajkę i przygody kolorowych, słodkich kucyków. Na drógim miejscu były Smerfy, moim ulubionym smerfem był Osiłek. Oczywiści jak większość dzieci kochałam Kubusia Puchatka. Inne bjaki które lubiłam to były Muminki i Gumisie.

Nieznosiłam natomiast Batmana, Tabalugi, listonosza Pata i więcej nie pamiętam...

Pozatym kto powiedział, że mając 17 lat nie mogę sie zachowywać jak bym miała 7 tzn. ja nadal oglądam bajki ;) może nie z taką zawziętością, ale serio, często jak są u mnie moja bratanice to oglądam z nimi, z niemałym zainteresowaniem  
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 12:53:17 wysłana przez Metztli »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2006, 17:46:07 »
O ludzie! Gdy byłem mały, byłem wręcz uzależniony od małych, niebieskich i skrzatopodobnych stworzonek.
Tak, tak to były smerfy ,które wręcz doprowadzały mnie do szaleństwa. Przeżywałem wtedy każdy ich odcinek jakby to było moje porawdziwe życie.

Nie lubiłem za  to strasznie polskich bajek takich jak: Bolek i Lolek oraz Miś Uszatek.

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2006, 17:54:29 »
Moją ulubioną bajką były Smerfy. Najbardziej lubiłam Ważniaka   .ÂŚmieszny był.
Poza tym pamiętam Gumisie i Muminki oraz Pszczółkę Maję.
Jeszcze były bajki takie jak Kaczor Donald ,a najbardziej to chyba Tom i Jerry! To była bajka.
Fajnie powspominać...

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2006, 19:47:14 »
Ja tam kiedy nie ma nic w telewizji ciekawego to nawet dziś lubię sobie pooglądać Kaczora Donalda czy Toma i Jerrego :D W dzieciństwie bardzo dużo oglądałem Flinkstonów :D Smerfów, Toma&Jerrego czy Donalda i spółke. Wiecej juz nie pamiętam, ale miałem całe kasety z bajkami tych postaci i godzinami je oglądałem(To były czasy :D )

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2006, 20:12:35 »
Zgadzam się  smerfy , Tom & Jerry a nawet gumisie  jak ja lubiłem je oglądać ale cóż z wiekiem przemija xD  Co do bajek polskich też nie nawidziłem akiś uszatków , Lolków sorry bolków i lolków xD

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudzień 2006, 17:32:45 »
Jest wiele wiele bajek, które się czymś wyróżniają i dlatego każdy ,a co do nich inne zdanie. Jak dla mnie najelpsze bajki to: Gumisie, Smerfy, Johny Bravo, Dragon Ball i ÂŚwiat według Ludwiczka   . Mimo, że wyrosłem już z oglądania tego typu seriali to czasem zdarza mi się trafić na coś ciekawego w TV, i oglądnąć jeżeli tylko mam czas.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień 2006, 17:51:55 »
Cóż, było wiele bajek za młodu które uwielbiałem oglądać =]. Mogę tutaj wymienić takie kultowe tytuły jak : Tom & Jerry, X-meni, Spider Man, Scooby Doo, Pirat Jack,  wszelkie maści typu Fox-Kids [Jetix], Cartoon Network. Oczywiście nie zabraknie takich tytułów jak Gumisie, Smerfy, Muminki etc... te czasy już minęły i dla nowego pokolenia dają jakieś angielskie bajki :|....

Z wyrazami szacunku.....

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudzień 2006, 18:02:18 »
Dziś dają same prymitywne bajki, wszędzie plują, smarkają, pierdzą...Kiedyś to były bajki, Tom&Jerry do dziś mnie śmieszy i z przyjemnością oglądam tą kreskówkę, zapomniałem napiać o Gumisiach które bardzo mi się podobały(dawno już nigdzie nie widziałem) A i o Smerfach nie można zapomnieć

Offline Varikhem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudzień 2006, 18:10:36 »
A ja zamiast oglądać grzeczne bajki jak Gumisie wolałem różne "muzgoje*y" typu Fox Kids(Jetix), Cartoon Network itd. szczególnie lubiłem : X-men,Spiderman,ÂŚwiat według Ludwiczka,Johny Bravo,Jam ÂŁasica ( o boże xD),Dexter,ÂŻółwie ninja i wiele innych (nie pamiętam). Te których nie lubiłem:Krowa i Kurczak,Atomówki, wszelkie maje itp.,Dragon ball reszty nie pamietam.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2006, 11:22:57 »
Ja również, jak każdy mam swoje ulubione bajki z dzieciństwa, które wręcz uwielbiałem oglądać i nie widziałem świata poza nimi. Są to głównie bajki typu Gumisie, Tom & Jerry, Koziołek Matołek, Filnstonowie, Smerfy, Muminki, Kubuś Puchatek i przyjaciele, a także, rzecz jasna - Kaczor Donald. Poza tymi bajkami, które można było z powodzeniem oglądać na kanałach telewizji publicznej, lubiłem także bajki i kreskówki emitowane przez popularny kanał - Cartoon Network np. Johny Bravo, Laboratorium Dextera, Krowa i Kurczak i wiele, wiele innych, wspaniałych bajek.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Styczeń 2007, 16:42:54 »
Hm. Ja kiedyś bardzo dużo czasu spędzałam na oglądaniu bajek, bo nie chodziłam do przedszkola, tylko od razu do zerówki i zawsze byłam sama w domu, więc oglądałam bajki. Moimi ulubionymi bajkami były Muminki, Smerfy, Gumisie troszeczkę lubiłam i Miś Uszatek- to z wieczorynek, bo generalnie jako małe dziecko ich nie oglądałam, nie wiem dlaczego. W dodatku pamiętam bajkę- wieczorynkę- o takich ludzikach z kasztanu, tą lubiłam także. Potem lubiłam bajki z Cartoon Network (czasy, kiedy nadawali tę stację w języku angielskim :)) m.in Flinestone'owie, Jetsonowie, Laboratorium Dextera, Krowa i kurczak, Johnny Bravo, Tom i Jerry, Ludwiczek i Rodzina Pytalskich, Gęsia Skórka. Nie lubiałam za to Batmana, X-menów, Chojraka Tchórzliwego Psa itp.  A z jeszcze innych bajek lubiłam gadające ciuchcie na TVP3 :D, Power rangers ( Zawsze oglądałyśmy razem z kuzynką i inscenizowałysmy scenki) oraz Czarodziejki z Księżyca :D Uważam, że dzisiejsze bajki są coraz gorsze. Wymyślili jakies Jetixy i inne, gdzie lecą jakieś seriale, zamiast porządnych bajek. Z reszta nie wszystkie bajki maja pozytywny wpływ na psychike dziecka. Znam historię i mam wiele przykładów na to, że , Tom i Jerry może mieć niekorzystny wpływ na nią. Pozdro :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 16:43:54 wysłana przez Dairin »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2007, 16:37:32 »
Widzę ze jestem odludkiem ponieważ za Smerfami nie przepadałem nigdy.

A co do baje które oglądałem. Nie będę oryginalny. Zdecydowanie na pierwszym miejscu stoi Kaczor Donald i reszta. Miała naprawdę doskonały humor który potrafi rozśmieszyć mnie do dziś oraz do kultowe chrypliwe "kwakwakwa" po każdym wypadku. Tego się nie zapomina  . Na drugim miejscu znajdują się Motomyszy z Marsa. Do gustu między innymi przypadł mi styl kreskówki. Lecz wtedy też ekscytowałem się wszystkim co nowe a wiadomo nie była to typowa wieczorynka. Dalej to już standard. Tom & Jerry za którym początkowo nie przepadałem z względu na to ze raczej był niemy. No i kultowy czeski "Krecik"  . Zabijcie mnie ale naprawdę nie wiem czemu ja to oglądałem...

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Maj 2007, 17:01:16 »
Niech sięgnę pamięcią :
Dragon Ball Z - Oglądałem ją razem z bratem. Moim ulubionym bohaterem był Songo-Ku i Songo-Kan czyli Ojciec i Syn. Odcinek, który nabardziej utkwił mi w pamięci te ten w kórym Tych dwóch ludzi w kapsułach
zaatakowało ziemię. Mieli fajne okulary na jedno oko, które zrobiłem sobie z pudełek po Tic-Takach.
Gęsia skórka - zawsze chciałem oglądać cały film, lecz gdy co się działo to zamykałem oczy. Tak czy siak... fajny film.

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Maj 2007, 17:08:33 »
Moje ulubione baki to:
-Scooby Doo-cóż to była za bajka chyba najlepsza jaką widział świat.
-DragonBall-byłem fanatykiem tej bajki,oglądnąłem wszystkie odcinki tej super bajki.Szkoda że nie puszczają jej już w telewizji.
A po za tym ogólnie lubie bajki typu Spider-Man,Batman,Superman.
Takie Smurfy to już inna bajka.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2007, 17:50:57 »
Ehhh... kiedy to się bajki oglądało... więc tak moja ulubioną bajką, którą oglądałem nonstop (jak była w telewizji) to była bajka Muminki. Lubiłem oglądać przygody Muminka, Paszaka, Włuczykija, Panny Migotki i Małej Mi. Poprostu lubiłem bajki z przygodami.
Za to nie lubiłem oglądać: polskich bajek wszelkiej maści, Tabalugi, wszelkich chińsko-japońskich bajek typu Drgon Bull.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Maj 2007, 18:33:20 »
Bajki mojego dzieciństwa z tego co pamiętam były to:
1.Smerfy- no co tu dużo mówić banda niebieskich liliputów z białymi wdziankami no i dzieciom się podoba i mi też najbardziej lubię Ważniaka.
2.Kaczor Donald i Chip & Dele - i inne bajki Disneya ale tych bohaterów i filmy z nimi lubię najbardziej.
3ÂŚwiat według Ludwiczka- ten serial jest genialny a niektóre teksty są boski podam kilka z nich:
L-Ludwiczek
A-Andy(ojciec Ludwiczka)

L.: Tato... Jak poznałeś mamę...?
(...)
A.: A potem wzięliśmy ślub 23 lutego.
L.: Mama twierdzi, że to był 22.
A.: A SKÂĄD ONA WIE?! BYÂŁA TAM, CZY CO?!

Tekst mamy Ludwiczka, kiedy ten spytał się jej, czy jego ojciec jest kłamcą:
- Twój tata nie kłamie, on jest tylko kreatorem wnętrz w komnacie prawdy.

Po powieszeniu lampek świątecznych dla Pani Stillman Andy powiedział:
Zrzednie staruszce mina jak dostanie rachunek za prąd!

Andy: "W czasie wojny zostałem postrzelony 13 razy. 13 razy w tył głowy!"

Albo teksty z jednego z odcinków:
A: Dobra Ludwiczku: sprzedajemy dom!
L: Tato nie możesz.
A: Wiem synu: kochasz to miejsce ja też je kocham ale radykalne sytuacje wymagają radykalnych kroków.
Li: Tato, ten dom nie jest nasz!
A: Czepiasz się szczegółów.

Na kolację było zielone jedzenie.
L: Zielony makaron?
A: W wojsku wszystko było zielone, nawet sałata!
L: Ależ tato, sałata jest zielona!

No to tyle tych wspomnień a co do tego
Cytuj
Wy jako dzieci zapewne oglądaliście bajki, może są wśród was wyjątki co oglądały horrory, chocby:
Predator, Obcy
Na przykład ja często horrory oglądałem i zostało mi to do dziś.

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2007, 23:44:40 »
Bajki które leciały w niepamiętnych czasach heh :D
- Tygrysia Maska
- Generał Daimos
- Yata Man
Na lokalnych kanałach i poloni leciało mnóstwo japońskich bajek wielu nie pamiętam, ale było tego dużo.

Forum Tawerny Gothic

Bajki waszego dzieciństwa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2007, 23:44:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top