Autor Wątek: Wpadki w Gothicu  (Przeczytany 11095 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Wpadki w Gothicu
« dnia: 10 Grudzień 2006, 16:29:31 »
Mieliście jakieś wpadki w serii Gothic? Chyba kazdy zawiódł na całej linii, nie wykonał chociaż jednego zadania, albo przegrał walke z jakimś słabym NPC/potworem. Więc piszcie o tym tutaj.

Moje to:
Grałem w Gothic 2 i zostałem pokonany przez Bustera(1 rozdział gry) troche wstyd, nie?
Wyłączyłem gre – nie zapisując (grałem kilka godzin).
Na początku gdy grałem pierwszy raz w Gothica 1, to nie mogłem wykonac kilku zadań, np:
„ Nowy członek dla bractwa”.
To tyle pozdro

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:02:16 »
Cóż, zawsze mam takiego pecha, gdy ukończę grę i zostawię sejwa na pierwszym miejscu i znowu zacznę grać, to podczas zapisywania zawsze zapisze na tym pierwszym miejscu nadpisując...zawsze zapomne o kopii sejwa w innym folderze:D.

Większe wpadki? Na początku gry w g1 problemy z zabiciem 2 ścierwojadów. No i ogółem bezmyślne upadki z większych wysokości aby było "szybciej" i na skróty.

Forum Tawerny Gothic

Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:02:16 »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:47:53 »
Mnie wkurzają w Gothicu tylko dwie rzeczy.

Pierwsza, ta mniej wkurzająca i nawet znośna to to, że kiedy walczę i wystarczy raz chlasnąć wroga (człowieka jakiegoś), by padł (a powiem, że to trudny przeciwnik), to oczywiście przycisk ataki mi nie zadziała i buc (przepraszam za określenie) walnie mi krytyka tym pojedyńczym ciosem. Dostaję wtedy białej gorączki.

Druga sprawa, to save'y w Gothicu 2 z dodatkiem lub bez.
Kiedyś grałem w Gothic 2 i w trzecim rozdziale podczas pogoni za Pedrem siadł mi save. Normalnie amoku dostałem.
Ale jednak, gdy jakieś trzy miechy temu grałem w G2 NK padł mi save, to normalnie prawie że nie usunąłem z kompa tejże gry.
Otóż grałem sobie w taki sposób, że w I rozdziale ubijam co się da, robię jak najwięcej zadań itd., by być jak najsilnieszjysz. Doszedłem do momentu, gdy musiałem jeszcze tylko odwiedzić okolice Słonecznego Kręgu. Zostawilem to sobie na koniec i zająłem się jedynym pobocznym zadaniem jakie mi zostało - poszukiwaniem pucharów dla złodziei.
A więc znalazłem all i byłem gotów wrócić do przywódczyni złodzejaszków. Zapisuję grę przed wejściem do Górnego Miasta i zonk. Gra podczas zapisywania się zawiesiła. Resnąłem kompa, próbuję odpalić z tego zapisu grę, ale oczywiście się nie da. I jak na złość miałem tylko jeden save do tego momentu.
Normalnie tak się wściekłem, że dopiero od niedawna znów gram w Noc Kruka (ofcr na dwóch zapisach   ).

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2006, 17:57:30 »
Hmm... grałem po raz trzeci w G1 i przy początku gry zabił mnie kretoszczur.
A wogule jak grałem pierwszy raz to zabiła mnie bariera  
Nie mogłem przejść kilka prostych misji, nie mogłem znaleść Oowego Obozu  .
A szlag mnie trafiał jak grając kilka godzin bez zapisywania komp mi sie zawieszał  .

Offline Xingu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2006, 15:31:23 »
Ja grając w Gothica w ogóle to miałem więcej błędów jak wpadek, no ale wpadki się zdarzały i są
 czasami dość żenujące. Jednakże i tak nie ma to jak zagrać sobie w Gothica nawet z błędami czy wpadkami :)
 
No to ja na samym początku grania w G1 (najpierw grałem w G2) nie umiałem podnieść żadnego przedmiotu z ziemi czy otworzyć kufra ^^

Później nie mogłem zabić chrząszcza :D Bo mogłem tylko pięściami :D

To chyba tyle :D
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2006, 18:44:44 wysłana przez Xingu »

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2006, 19:08:04 »
oto moje wpadki:

gdy gralem 1 raz w Gothic II z kodami....... (i'm a stupid   ), to doszedlem do rozdzialu II , lvl niepamietam jaki, ale ze zwyklym mieczykiem chodzilem    (staty 18 atk) i rzucilem sie na horde orkow wokol zamku, i bilem je  na niesmiertelnosci (i'm a stupid poraz 2) i o malo kota neidostalem bo bilem je chyba z 2 h      .
Obecnie bez kodow gram  
Oto normalne wpadki :
na poprzednim procku podczas gry wyskakiwaly mi errory, chce uruchomic gre po restarcie, znowu error, myslalem ze szlag mnie trafi, wkoncu za 3 razem udalo mi sie uruchomic gre, gram se normalnie, chce zapisac gre, pod koniec zapisywania, jak jest ok 80% paska, wyskakuje error..... Normalnie pierdolca dostalem (za przeproszeniem), o malo gry nie usunalem, ale naszczescie mam obecnie nowy procek to mi ladnie smiga gothic  

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2006, 11:32:08 »
Mi raz grając w GII+NK, przy zabijaniu bandytów Dextera, Greg zakosił mi cała kasę, a było tego z 20tys...
Mimo, że mnie nie pobił nagle mówi "o masz złoto" do któregoś z bandytów, a moje złoto znikło. Ja niestety za późno to spostrzegłem i nie miałem już żadnego wcześniejszego save-a, więc zabrałem się za okradanie wszystkich i wszystkiego co jeszcze zostało by odrobić straty, no i jakoś to poszło.

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2006, 10:37:42 »
Przez kilka tygodni starałem się o dodatek do GII czyli o Noc Kruka. Jak już dostałem ją w swoje ręce byłem bardzo szczęśliwy. Długo to nie potrwało. Mam taki zwyczaj, że robie sobie tylko jednego save'a i na nim tylko zapisuje ( jak gram po raz drugi, trzeci, czwarty to przychodzą następne save'y po jednym na każdą grę ). Chciałem już wyłączyc kompa i jak zwykle zapisuje. Zapisywanie doszło do 75% i coś się wiechło. No więc reset i sprawdzam czy dobrze się save zrobił. Wczytało się też do 75% i GIINK się wyłączał. A innego save'a nie miałem więc trzeba było zaczynac od nowa. Stało się to na wakacjach i do tej pory nie grałem w GIINK. Pozdrawiam.

Offline Ksardax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Security.net
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Styczeń 2007, 23:13:31 »
Hehehe :)
Ja też grając w Gothica a dokladniej w NK miałem raczej więcej pecha niż wpadek. Pamiętam że grałem na tylko jednym save'ie. Problem polegał na TYM, że w momencie jego robienia, wyłączyli mi prąd, tak tak, to sie czasami zdarza. Problem mial miejsce 2 lata temu, a ja wciąz to pamiętam. Nauczyłem się dzieki temu, żeby zawsze robić przynajmniej dwa, mieć jakis zapasowy. (Pamiętam też, że moj hero miał około 30lvl, żadnego przyłączenia do żadnej frakcji, więc save który posiadałem na tamten czas był wręcz idealny by rozpocząć przygode z każdą z organizacji idealnie na starcie). No ale czego się nie robi  dla Gothica, rozpocząłęm od nowa bo musiałęm, z tą nauczką, że od razu stworzyłęm po dwa i do dzis staram się o TYM pamiętać :)

Offline Akasha

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: -2
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień 2007, 20:39:46 »
Ja miałem podobny błąd co Xingu czyli nie umiałem nic zrobic podnieśc przedmiotu itp. BO ja najpierw grałem w Gothica 2. Ze zdenerwowania zmianiałem ustrawienia sterowania a potem odinstalowałem gre i zainstalowałem jeszcze raz aż w końcu sie nauczyłem podnosic wszystko robić i przeszedłem gre. I jak inni często zapominałem zapisać gre i gdybybyście zobaczyli moja mine po okazaniu sie jaki mam stan gry po wczytaniu  . Szczegulnie w G3 potrafie zapomnieć zapisać gry. W Gothicu 2 nie można sprintować więc chce iść na skruty prze góre, zeskoczyć itp a tu lece w duł i mam "deda" i oczywiście wkurzony wczytuje a tu save z przed 1 godziny.

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2007, 22:14:19 »
1. W G1 parę razy wleciałem do wodospadu koło Bractwa ÂŚniącego.
2. Strasznie żałowałem jak w G2 przez 2h nie zapisałem gry i jakieś dziadostwo mnie zabiło.
3. Ostatnio grając w G3 bez większego problemu wyzwoliłem Faring, a trochę później zabiły mnie dwa... topielce (zapamniałem napić się mikstury). :)

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj 2007, 14:44:56 »
Gall -->   ja też tak miałem :D Chciałem zrobić sav'a kiedy pożyczałem kuzynowi grę (jak zniszczy to się wczyta xD).Często tak mam ale ostatnio nie, ponieważ długo nie grałem w gothic'a.

Gram w GII NK.Nie mogłem nic Xardasowi powiedzieć o Oku Innosa.Była tylko opcja koniec.Wykasowałem gre.I właśnie się skapnełem, że czytnik nie działa   . Czekam już 2 miechy jak tato zawiezie kompa do naprawy xD.

W poradniku (książeczka) do GII pisze, żeby wejść na dach wieży Xardka i się opuścić na daszek niżej.Naturalnie ciąglę się zabijałem.A raz się zaklinowałem :D Zaczynałem 6 razy od nowa grę.A nie wiedziałem jak się przewija rozmowy więc musiał 6 razy słuchać paplaniny Xardka :D

To na tyle :)

Pozdr,
Ciastek


PS. Teraz grając w G1 nie mogłem znaleźc Starej Kopalni  
Doszedlem aż do Nowego Obozu, Obozu Orków, Wieży Xardka i do Obozu Sekciarzy.
Jak się okazało to nie była moja wina :)
CD-PROJECT żle wydrukował poradnik, na mapce Koloni na miejscu Nowego Obozu była Stara Kopalnia a na miejscu Starej Kopalni- Nowy Obóz :D
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2007, 18:48:31 wysłana przez Galeria_Ciastek »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj 2007, 16:37:13 »
No moje nie są takie okropne jak niektórych ale zawsze są:

1.To było na samym początku mojej przygody z Gothic'em, jak wszyscy wiemy na samym początku mamy intro
no i tu był mój żeby pominąć nacisnąłem spacje i co wszystko się zatrzymuje zastanawiam się co się dzieje i czekam i czekam aż się zdenerwowałem i zresetowałem komputer.

2.W GD jest miejsce gdzie są dwie polne bestie i runa poszedłem tam i zacząłem zabijać potworki miałem łuk więc celuje i siup nie trafiłem więc próbuje jeszcze raz no w końcu trafiłem i co polne bestie biegną do mię więc się cofam aż się wycofałem ale z gry, najśmieszniejsze jest to że podczas spadania rozpoczęła się animacja od razu po filmiku musiałem się wczytać a potem kolejna niespodzianka zapis miałem dopiero po dostaniu się do miasta.

Offline Szaman

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj 2007, 14:17:11 »
Takich wpadek u mnie było sporo, np:
1. W gothic 3 zniszczyłem królestwo ludzi i wszyscy buntownicy i paladyni mnie atakowali. Wszedłem do Trelis i paladyn, bodajże Konrad pobiłem go i wszyscy orkowie się na mnie rzucili. Zabili mnie...  
2. Walczyłem na jakiejś arenie wymierzyłem ostatni cios, a mój przeciwnik umiera.
3. Atakuje Lukara w Ben Erai i całe miasto mnie atakuje.

Offline Jane92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2007, 22:17:22 »
Mi się skojarzyła jeszcze jedna śmieszna sytuacja... Gdy pierwszy raz grałam w pełną wersję Gothica 1, Mordrag zaprowadził mnie do Nowego Obozu. Niestety nie był już tak miły, by z powrotem odprowadzić mnie do Starego Obozu   . Najpierw połaziłam trochę po NO, zaliczyłam kilka questów, potem postanowiłam już wrócić, bo ściemniło się. W tym momencie dotarło do mnie, że nie znam drogi powrotnej  . Najpierw skręciłam w prawo od bramy NO, idąc pod górę pogonił mnie bodajże zębacz i kilka innych miłych stworzonek. Gdy kapnęłam się, że to nie tam - wróciłam ponownie pod bramę. Poszłam sobie na lewo do mostu, przy którym maszerują kretoszczury... Po chwili znów zrozumiałam, że to nie tam. Nie zostało mi nic innego, jak iść przez drugi most. Minęłam ścierwojada i wilka, które oczywiście nie były do mnie mile nastawione... W końcu dotarłam do chatki Cavalorna (!)... i pomyliłam ścieżki   . Idę sobie, spotykam stadko zębaczy... Dobra, udało się uciec. Idę dalej... a tu dwa orki  . W tył zwrot... I nareszcie udałam się dobrą ścieżką. Gdy zobaczyłam palisadę Starego Obozu prawie popłakałam się ze szczęścia  .

I tak oto Bezimienny dotarł do Starego Obozu, o czwartej nad ranem, po tragicznych przejściach i z prawie pustym paskiem życia... Ale jednak dotarł  
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2007, 22:18:00 wysłana przez Jane92 »

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj 2007, 11:38:14 »
Ja chciałem zostac najkemnikiem to ciagle nie mogłem pokonać Bulko.Chyba 10 razy próbowałem.Walił mnie na jeden cios. No to wkońcu sie wkurzyłem i wpisałem sobie niesmiertelność.

Ale najlepsza wpadka to jak gram 2 godziny bez zapisu i nagle korki strzelą.:P

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwiec 2007, 14:51:28 »
Ja na przykład chciałem uczyc się machania mieczem dwuręcznym u Corda bo miałem Zielony 25x
, a On nie chciał mnie uczyć więc mówię
Cytuj
Nie po to przyszłem tu żeby mnie gościu olał i nie chciał uczyć
Wnerwiłem się na niego wyjąłem swą broń i zacząłem go lać myśląc, ze po walce pomyśli
Cytuj
Dobry jesteś. Przydasz nam się możemy zacząć nauke gdy będziesz gotowy
a tu jajo. Przegrałem... choć nie mogłem się pogodzić ze straszną prawdą>>>

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwiec 2007, 15:12:52 »
ja się sam z siebie uśmiałem jak się utopiłem w starej wierzy Xardasa, bo nie wiedziałem o co chodzi z tym uciekającym paskiem powietrza. No i mój Bezio się utopił :D co za smutny koniec bohatera :P

Moją drugą wtopą było ubicie przez paladynów. Wszedłem zadowolony do ratusza w Khorinis i nie wiem jakim cudem, ale uderzyłem Hagena. Reszty się powinniście domyślić :P

BeluNiO

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec 2007, 19:16:47 »
Ja szczerze powiedziawszy miałem podobne wpadki jak wy, a dokładniej mówiąc...

Ja również, pomylając przycisk, rzuciłem się na niego pięściami, co bardzo nie spodobało się pupilom Hagena...

Na początku gry zaatakowałem xardasa co nie przyniosło dobrego efektu:]

Często się topiłem w rzekach gdyż nie umiałem pływać naszym bohaterem, a chciałem z niego zrobić drugą Otylię:D

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Czerwiec 2007, 21:55:04 »
O rany pamiętam kilka takich rzeczy.

-nie mogłem znaleźć żadnego obozu
-chyba 3 godziny szukałem kopalni
-w gothic 1 nie wiedziałem jak się walczy ani jak się bierze przedmioty
-nie umiałem zabić ścierwojada
-miałem problemy z trollem na którego jest łatwy sposób
-nie mogłem znaleźć Xardasa

To tyle :)

Forum Tawerny Gothic

Wpadki w Gothicu
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Czerwiec 2007, 21:55:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything