Autor Wątek: Itemy  (Przeczytany 13665 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rolox

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Itemy
« dnia: 06 Grudzień 2008, 18:40:34 »
Witam.

Pospacerowałem trochę po Myrtanie i znalazłem kilka miejsc gdzie można znaleźć dobre itemy na początek (nie wiem jak będzie później ^^)

1. Gotha
 Idziemy do chaty Gorna i otwieramy Skrzynię, znajdujemy w niej miecz Jeźdźca (160 obr, 150 sily, 1h) i Ciężki Pancerz Nordmarczyka (60 na strzały i miecze, 40 na lód)

2. Vengard
  Idziemy do sali gdzie przebywał arcymag ognia i wychodzimy na balkon, znajduje sie tam skrzynia która zawiera Miecz Demona (135 obr, +8,+5,+5,+5 defence, 666 sily, 2h)

3. Vengard Podobnie jak wczesniej wchodzimy na tę wieże gdzie byl arcymag z tym ze nie idziemy do jego sali, tylko skrecamy wczesniej i idziemy na zwykla wieze straznicza (jak ktos nie zalapie niech pisze, wrzuce screeny) będzie tam 2 straznikow ale nie beda reagowac, w skrzyni znajdziemy Pancerz Rhobara II (nie pamietam statow, ale nieco lepsze jak w pancerzu nordmarczyka) oraz Miecz Pierwszego (chyba tak sie nazywa, (obr 210, sila 200,1h)

Jak ktos znajdzie cos jeszcze niech wrzuca :)

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2008, 19:28:16 »
Ja znalazłem tylko 1 cenną rzecz.

Mianowicie w Geldern (tam gdzie kopalnia złota) tam gdzie szukaliśmy kiedyś 12 pucharów (wiecie jakich) to idźcie w to samo miejsce gdzie leżał puchar a znajdziecie tam koronę Adanosa :p.

Mam nadzieję że wiece jakie miejsce w kopalni?? ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Itemy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2008, 19:28:16 »

Offline Wzoran

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Itemy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2008, 18:43:45 »
Ja w ciele orka który atakuje pewną Grupkę Myśliwych w okolicach Ardei i Cape Dun znalazłem Gniew Innosa :D w skrzyni w Vengardzie zbroję paladyna w kręgu co był taki myśliwy w G3 koło Ardei Koronę Władcy Myrtany i Zbroję Arystokraty, dobry jest też Miecz Starszego  chyba 210 obr jest m.in. w sali tronowej Lee bez Lee :PP w kufrze w wieży z której mielismy w G3 uwalniać paladyna w Vengardzie jest miecz mistrzowski. Polecam również odwiedzić stado demonów słabeuszy (jeden cios = 50 expa) na północ od Vengardu przy wieelkim murze :P w okolicy są też ogniste i lodowe demony które nie są już takie słabe :P

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2008, 23:00:58 »
W kamiennym kregu kolo vengardu znalazlem w skrzyni korone władcy myrtany i jakąś zbroje(nie pamietam nazwy) Najlepsze ze miała znaczek pancerza rhobara

Offline pogrom

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Itemy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2008, 18:50:04 »
swiatynia w Trelis (orkowych straznikow zakatrupic) Cos tam czaszek 280 obr 250 sily
Geldern kopalnia tam gdzie byl ognisty puchar korona adanosa 40 obr przeciw pociskom ostrzom i uderzeniom
pancerze juz wczesniej opisali wiec nie bede wymieniac..(co prawda ja znalazlem gdzies paladyna - po 100 obrony ale nie pamietam gdzie xD)
latarnia w Ardei - Solviq amulet adanosa
Jak sie idzie od Trelis do Montery to przy pierwszym rozdrozu trzeba skrecic w lewo na gorke tam za dwiema chatkami bedzie jaskinia a w niej czarny troll (tak samo ciezki do zabicia co zwykly - wystarczy podejsc i zaczac nawalac:P) i Superpotezny miecz Innosa czy jakos tak tylko ze nie moglem go podniesc :huh: ale moze komus sie uda;]
jak ktos chce niezly doplyw dobrych broni to teleport do Vengardu i trzeba dojsc pod sama brame(nie przechodzac przez most) a tuz przed nia skrecic w prawo zeby dojsc do grupki paladynow i Hanza tam bedzie na lewo komnata w murze a na prawo szopa a w nich z 30 broni m.in. najlepsza wlocznia w grze i dosc dobre miecze;]

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2008, 11:45:21 »
Cytuj
wiecie co?? mnie zmierzch bogów nie interesuje przeszedłem G1 G2 G2NK i G3 i cały czas czekam na G4 bo to dopiero będzie gra. nie warto wydawac tyle kasy na dodatek no chyba że z extra klasyki. ja wole zbierac na G2 bo na 100% bedzie za 170zeta nawet drozsza


Będzie mały off top, po 1 skąd wiesz że gothic 4 to będzie HIT? Po 2 premiera g2 już była.. i gothic 4 nie będzie kosztować 170 zł bo ich sprzedaż radykalnie by zmalała tyle to gry na konsole kosztują..

Co do itemów widać że twórcy zadbali o trudność już w 5 minut można się dorobić dobrego ekwipunku, Ciekawi mnie że w dodatku można znaleźć artefakty Addanosa... 

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2008, 19:53:44 »
1. Na ścieżce do Nordmaru zawalonej gruzami w Faring, gdzie są Gargulce można znaleźć Przekłuwacz serc (Siła: 100, Wymagane: Walka mieczem, Obrażenia od ostrza: 140, Wartość: 900)
2. W drodze do Vengardu po prawej stronie ścieżki, gdzie kiedyś stacjonowali orkowie są dwie skrzynie. W jednej z nich jest Szata ognia.
3. W jednej z wierz w Monterze w zamku przy schodach, jest skrzynia Theo (tego osiłka, który stoi na drodze do Cap... Przyl. Dun. Może nam dać klucz, jeśli pomożemy mu dojść do chaty, ale od czego są wytrychy?). Skrzynia zawiera kilka ładnych zabawek:
- Moc przodków (Siła: 270, Wymagane: Duży oręż III, Obrażenia od ostrza 115, Dodatkowo ochrona +8 przed pociskami, uderzeniami, ostrzami, Wartość: 54000)
- Ostrze starszego (Siła: 200, Wymagane: Walka mieczem, Obrażenia od ostrza: 210, Dodatkowo: Błogosławione, Wartość: 36000)
- Nocny porażacz (Zdolności łowieckie: 170, Siła: 150, Obrażenia od ostrza: 150, Wartość: 13500)

Cóż, wymieniłem rzeczy, o których wszyscy wiedzą, ale może się komuś przyda :P.

Jak Gniew Innosa można znaleźć w orku, to widać ze gra zeszła na psy...
Zgadzam się, jednak najśmieszniejsze jest to, że można zdobyć kilka egzemplarzy tej broni (ja miałem jej 7), która w podstawce była bonusem za znalezienie wszystkich ,,skrzyń''.
Poza broniami do walki wręcz (z jakąś nową kuszą i łukiem się nie spotkałem, pomijając łuk Garika oczywiście) żadnego nowego wyposażenia nie wprowadzili. No, co? Trzy pancerze dorzucili i to wszystko, nic poza tym. Zostawili artefakty Adanosa, które zniszczyliśmy idąc ścieżką Adanosa (całkiem żałosny pomysł). A przedmiotów w ekwipunku to można mieć tysiące, że aż głowa od tego boli. Szkoda gadać.
 Zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz. Wszystkie nowe bronie, które wymagają niby zdolności Duży oręż I/II/III, to bronie jednoręczne.





« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2008, 19:57:49 wysłana przez Robben »

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:09:48 »
W Vengardzie gdzie jest grupka paladynow jest stojak z najlepszymi bronmi.

Offline duch12345

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Itemy
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:14:01 »
jest to odpowiedz na zdanie:  żadnego nowego wyposażenia nie wprowadzili

Łuki:

‘Łuk Garika”
Obrażenia od pocisków ; 115
Wymagane : łucznik
Zdolność łowiecka : 240

Włócznie;
Nocny Porażasz
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 170
Siła: 150
Obrażenia : 150   
Koszt: 4950   

Włócznia Gromów
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 150
Siła: 150
Obrażenia : 150 + zatrute
Koszt : 1980

Włócznia Pallasa
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 150
Siła: 130
Obrażenia : 100
Koszt 2970

Włócznia Vigra
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 150
Siła: 150
Obrażenia : 80
Koszt 660

„Strażnik”
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 120
Siła: 110
Obrażenia : 70
Koszt: 3960

Księżycowy Kolec
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 100
Siła: 120
Obrażenia : 70
Koszt 1650
Żelazna włócznia
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 120
Siła: 120
Obrażenia : 60 + zatrute
Koszt: 1650

Niszczyciel Chaosu
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 100
Siła: 100
Obrażenia : 60
Koszt: 495

„Strażnik II”
Wymagane:
Zdolności łowieckie: 100
Siła: 100
Obrażenia : 50
Koszt: 330

Topory:

Siekacz:
Wymagane:
Siła: 200
Duży oręż : III
Obrażenia 160
Koszt: 7260

Kat:
Wymagane:
Siła: 180
Duży oręż : III
Obrażenia: 160
Koszt: 3300

Wielki Topór:
Wymagane:
Siła: 170
Duży oręż : III
Obrażenia: 150
Koszt: 6600

Orkowy Rodzieracz:
Wymagane:
Siła: 180
Duży oręż : III
Obrażenia; 140
Koszt: 4950

Żądło:
Wymagane:
Siła: 130
Duży oręż : I
Obrażenia: 100
Koszt: 4950

Buława;
Wymagane:
Siła: 130
Duży oręż : I
Obrażenia; 90
Koszt: 3960

Topór Egilla:
Wymagane:
Siła: 130
Obrażenia: 50
Koszt: 2640

Łamacz Szczęk:
Wymagane:
Siła: 130
Duży oręż : I
Obrażenia: 65
Koszt: 1650

Ubijacz:
Wymagane:
Siła: 150
Duży oręż : III
Obrażenia: 120
Koszt: 2640

Rozdzieracz niebios:
Wymagane:
Siła: 130
Duży oręż : I
Obrażenia: 75
Koszt: 3300

Pożeracz czaszek:
Wymagane:
Siła: 250
Duży oręż : II
Obrażenia: 280
Koszt: 14850
Niszczyciel pancerzy:
Wymagane:
Siła: 190
Duży oręż: II
Obrażenia:  200   
Koszt: 1320

Miecze:

Miecz Garika:
Wymagane:    
Siła: 220
Walka mieczem: I   
Obrażenia: 110
Koszt: 9900

Przekłuwacz serc:
Wymagane:
Siła: 100
Walka mieczem: I
Obrażenia: 140
Koszt: 990

Ostrze Jeźdźca:
Wymagane:
Siła: 150
Walka mieczem: I   
Obrażenia: 150
Koszt: 9900

Miecz Austina:
Wymagane:
Siła: 150
Walka mieczem: I   
Obrażenia: 130
Koszt: 9900

Żołnierski miecz
Wymagane:
Siła: 110
Walka mieczem: I   
Obrażenia: 82
Koszt: 825

Ostrze starszego:
Wymagane:
Siła: 200
Walka mieczem: I   
Obrażenia: 210
Koszt: 13200

Pancerze:

Pancerz ostatecznego starcia:
Ochrona przed pociskami: 60
Ochrona przed uderzeniami: 90
Ochrona przed ostrzami: 90
Koszt: 46200

Mroczny mistrz przywołań:
Ochrona przed pociskami: 40
Ochrona przed uderzeniami: 80
Ochrona przed ostrzami: 80
Koszt: 46200

Pancerz elitarnego szpiega:
Ochrona przed pociskami: 40
Ochrona przed uderzeniami: 80
Ochrona przed ostrzami: 80
Koszt: 46200

Wszystkie nowe bronie.
Jest to oryginalny mój tekst, więc bez warnów :))


Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:32:29 »
@up - nie przeczytałeś dobrze moje postu, synku :P.

Poza broniami do walki wręcz (z jakąś nową kuszą i łukiem się nie spotkałem, pomijając łuk Garika oczywiście) żadnego nowego wyposażenia nie wprowadzili. No, co? Trzy pancerze dorzucili i to wszystko, nic poza tym.

Offline duch12345

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Itemy
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:41:44 »
A to przepraszam, pomyłeczka ale przydać się może
Dlaczego @up ?
raczej nie synku. Ojcze :P

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudzień 2008, 23:13:43 »
Cytuj
2. W drodze do Vengardu po prawej stronie ścieżki, gdzie kiedyś stacjonowali orkowie są dwie skrzynie. W jednej z nich jest Szata ognia.
A jak pójdziemy dalej, to znajdziemy pancerz elitarnego szpiega.
W skrzyni mistrza przywołań jest Pancerz Rohbara.
Miałem też miecz dwuręczny(notabene on był jednoręczny, lecz pisało dwuręczny,a mogłem go mieć razem z tarczą) co zadaje 290 obrażeń, ale nie pamiętam gdzie go znalazłem :P.
W sali tronowej lub obok( dokładnie nie pamiętam, najlepiej wszystkie skrzynki sprawdzić) jest pancerz Paladyna, w sumie nawet ładny jest.

Offline MoRTyL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoRTyL
Odp: Itemy
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudzień 2008, 10:07:51 »
Ja mam 2 pożeracze czaszek (walka dwoma broniami) . Jeden wali 280 , czyli razem 560 ,a jak się pobłogosławi i naostrzy to mają obrażenia po 300 . Można jest znaleźć w Vengarcie i w starej świątyni przy Trelis .

Offline Durza14

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Styczeń 2009, 13:05:58 »
Ja kiedy zabiłem mistrza przywołań wypadła mi jego zbroja i jest to mój ulubiony pancerz z Gothica 3 Zmierzch Bogów.

Offline macio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Itemy
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2009, 15:31:27 »
Gram już chwilę w G3 ZB i NIE jestem cheaterem. Gram bez "czitów" i o to co mam już w swoim ekwipunku: pancerz paladyna, 2 pancerze ceremonialne, 2 pancerze rhobara, szata maga ognia, pancerz arystokraty. 4 (!) gniewy Innosa, 3 pożeracze czaszek, kilka mieczy/mocy przodków, miecz rhobara, miecz demona, tarczę rhobara, tarczę runiczną oraz większość najlepszych mieczy, włóczni itp z dodatku [wszystko nieużywane!]
W Vengardzie obok grupy paladynów, w murach jest taka zbrojownia, są tam najlepsze włócznie oraz pożeracz czaszek. W zadaniu dla olisa z dwóch paladynów wypadają pancerze ceremonialne. W jaskini pod gothą jest jeden pancerz  rhobara, a w vengardzie 2nd. Pancerz eliatnego szpiega jest na drodze pomiędzy vengardem a Ardeą, szata maga też gdzieś w okolicy. Po otworzeniu bardzo dużej ilości skrzyń najlepsze itemy zaczynają lecieć na potęgę, tj gniewy innosa, projekty super wypaśnych broni itd. W Vengardzie również jest skrzynia z najlepszymi kuszami. Na koniec wspomnę jeszcze o tym że posiadam 3 demoniczne łuki [najlepsze w grze].  Wiem że się powtarzałem, ale spisałem to wszystko do kupy :)
P.S Superpotężnego miecza Innosa nie da się podnieść, za to w skrzyni obok znajdziemy ostrze jeźdźca i pożeracz czaszek
PP.S Jeszcze taki trick mały: w monterze za areną jest skrzynia ashtona [a ashtona już nie ma] a w niej kasa, ta sama skrzynia jest u kana w siedzibie. Bo obrobieniu obu zawsze wpadnie trochę kasy.

Offline marekk1994

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2009, 21:42:34 »
W Geldern, w tamejszej kopalni znajduję się Korona Adanosa, którą można założyć:D:D tam gdzie w Gothicu 3 znaleźliśmy (chyba) Ognisty Puchar to jest to ciemne pomieszczenie na końcu szybu, tam jest korytarz w dół, który odziwo już jest oświetlony, tam leży dużo przedmiotów, których nie da się podnieść, lecz Korona do nich nie należy:D:D
 1. Zanim założysz nowy temat, upewnij się czy taki lub podobny wątek nie był już poruszany na forum.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń 2009, 22:26:52 »
I co w związku z tym?

Offline Paladyn122

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Luty 2009, 22:08:13 »
Radzę wam wszystkim przeszukiwać wszystkie skrzynie i kufry jakie napotkacie (oczywiście jeśli nikt nie patrzy), polecę wam kilka ciekawych rzeczy:
1. Gdzieś już była o tym mowa, w kamiennym kręgu między Ardeą a Vengardem jest pancerz elitarnego szpiega i korona władcy myrtany.
2. Koło tronu w Vengardzie w skrzyni jest pancerz paladyna (najlepszy pancerz w grze), warto go wziąć. Przy okazji są tam jeszcze ciekawe bronie, np. Ostrze Starszego (wymagana siła 200, obrażenia 210 z błogosławieństwem, a wieć z zaostrzeniem 220).
3. W pokoju gdzie jest Gorn, są 2 skrzynie, w 1 jest Pancerz Nordmarczyka.
4. W Vengardzie nad salą tronową na wieży w jednej ze skrzyń jest Pancerz Rhobara.
5. W Faring koło karczmy są fajne miecze, np. wspomniane już Ostrze Starszego.
6. W jednym domu w Vengardzie jest Demoniczny ÂŁuk, najlepszy łuk w grze.

I to tyle narazie, więcej nie pamiętam, przeszukiwajcie skrzynie, a dobrze na tym wyjdziecie :)

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Itemy
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Luty 2009, 22:22:42 »
Dodam tez ze w jaskini pod Gotha rowniez jest pancerz Rhobara. Pod koniec gry w skrzyni mistrza przywolan jest kolejny. Czysty idiotyzm.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Itemy
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Luty 2009, 22:22:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top