Autor Wątek: Kobiety w Gothicu  (Przeczytany 9039 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Kobiety w Gothicu
« dnia: 09 Grudzień 2006, 17:52:20 »
Chciałbym poruszyć bardzo delikatny temat, który pewnie nie raz nasunął się graczą na myśl podczas grania w Gothic. Mianowicie - GDZIE SÂĄ KOBIETY?!.

W pierwszej części sagi mieliśmy to dość logicznie wytłumaczone. W końcu do Górniczej doliny zsyłani byli jedynie mężczyźni w sile wieku, którzy mogli pracować na armię króla. Kobiety były tylko luksusem grupy trzymającej władze tzn. magnatów. Gomez - największy sutener GD miał w swej siedzibie dwie niewiasty o wątpliwej urodzie, a graczowi łatwo to było zrozumieć. W końcu w Dolinie kobiety były "towarem"(przepraszam wszystkie panie - tak to po prostu w Gothic 1 wyglądało) luksusowym.

W drugiej części zostałem przepełniony optymizmem. Pierwsza farma i już od razu napotkałem farmera i jego ÂŻONE. Zagłębiając się coraz bardziej w gre napotkałem wiele przedstawicielek płci pięknej. Co prawda do ich urody można byłoby się spierać, ale obecność drogich pań była zauważalna. Z tych atrakcyjniejszych wymienić moge chyba tylko panie z "Czerwonej Latarni" i córke Onara - Elene(choć i one na miss world nie zasługiwały). Co prawda nadal stosunek ilości kobiet i mężczyzn był znacznie wyższy z tej silniejszej strony, ale należało się cieszyć, że w końcu autorzy spostrzegli, że na świecie są dwie płci.

Trzecia część...grr.  Nie zacytuje tu słów jakie cisną mi się na usta, bo pierwszy mod, który by ten temat zauważył, musiałby mi wystawić kilka warnów za niecenzuralne wyrazy. O Gothicu 3 można mówić w wielu superlatywach, ale żeby do świata gry wstawić setki napakowanych testosteronem mięśniaków, a na nich przydzielić ok. 10 kobiet to trzeba być kompletnym ignorantem! Pierwszy raz , gdy zobaczyłem buntowniczke pomyślałem, iż jest to jakiś miłośnik szkockiej kultury w przydługim kilcie. To ma być kobieta?! Czy ci Niemcy widzieli kiedyś przeciwną płeć? A skąd sie biorą ludzie na kontynencie?! Może magowie wymyślili jakąś sztuczną metode zapładniania krów i świniaków? A może w świecie Gothica żyją sami mężczyźni z odmiennymi poglądami seksualnymi? Grr...

Na podsumowanie chciałbym dać pewien screen:
[img]http://images3.fotosik.pl/284/fff7be9a5ced8f70.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]
I pytam się - dlaczego to musi tak wyglądać? Rozumiem, iż w Guild Wars wszystkie niewiasty są urodziwe. Spójrzmy jednak na takiego Obliviona. Niektóre kobiety sa stare i brzydkie, a inne są młode i piękne. Najważniejsze jednak to, iż można takowe napotkać.

A co wy śadzicie o tym fakcie?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2006, 20:35:32 »
Kobiety są obiektem dyskryminacji w Gothic'u?  

W całej sadze gier Gothic, kobiety spełniają rolę drugorzędną bądź żadną, niema związanych z nimi żadnych poważniejszych misji. Czy to zielarka Sagitta, czy drobne handlarki, taki obraz kobiet stawia sie na pierwszy plan. W Gothic'u I kobiety były traktowane jak towar, którzy przynależał do bogatej magnaterii. W Gothic'u II kobiety miały pewne prawa - od najstarszego zawodu świata po drobne handlarzyny i żony zamożnych farmerów. W dodatku do Gothic'a II nic się nie zmieniło. Zawsze mężczyźni spełniają role dowódców, wojowników, dostawców żywności, broni, magów, członków władzy. A wielka szkoda, bo stare przysłowie mówi "Gdzie diabeł niemoże, tam Babę pośle", więc wnioskując z tego przysłowia, kobiety mogły by nie jedno zdziałać   . A może to jest spowodowane tym, że w teamie tworzącym fabułe i świat gry niema kobiet?  

Z wyrazami szacunku...

Arkhan
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2006, 20:38:41 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2006, 20:35:32 »

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2006, 19:46:11 »
Nie wiem czy oto wam chodzi, ale można grać kobietą. Za pomocą kodów wchodzimy w kobietę ( ja weszłem do tej od posążka Innosa) i grać nią całą gre. Naprawde, widok kobiety w skórzanym pancerzu jest sssss.... bardzo ciekawy :)

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2006, 22:04:13 »
Cytuj
Nie wiem czy oto wam chodzi, ale można grać kobietą. Za pomocą kodów wchodzimy w kobietę ( ja weszłem do tej od posążka Innosa) i grać nią całą gre. Naprawde, widok kobiety w skórzanym pancerzu jest sssss.... bardzo ciekawy :)

Nie, nie chodzi nam w tym temacie o to, iż nie można grać kobietą. Ten fakt znali już nawet najstarsi górale i z chęcią dzielili się tą informacją z rządnymi przygód graczami, którzy zagłębiali się w historie Bezimiennego. Chodzi o to, iż temat kobiet w Gothicu został potraktowany po macoszemu. Na świecie od zawsze było mniej mężczyzn niż kobiet(skutek wojen, wykonywania ryzykownych zawodów, niezdrowego życia i ogólnie krótszej żywotności). W Gothicu(a zwłaszcza w części 3) potraktowano przedstawicielki płci przeciwnej, tak jakby były gatunkiem wymierającym. Jak bowiem można określić to, że przykładowo w obozie buntowników jest ok. 20 napakowanych buntowników(swoją drogą mają całkiem niezle zrobione modele) i 1(słownie - JEDNA) buntowniczka(ładny z niej facet...). (Dywagacje te mają na celu jedynie wszczęcie rozmowy n/t kompletnego ignorowania przez PB źeńskiej części naszego społeczeństwa.

Ostatnio zgłębiam tajemnice pustynie Varrantu. Już w pierwszej wiosce napotkałem wspomnienie jakoby mieli w niej kobiete(wow), ale koczownicy byli tacy źli i im ją skradli(biedni cierpią na deficyt). Podróżując więcej napotkałem nawet na oaze, niedaleko Mora Sul. Wśród (oczywiście) znacznie przeważającej społeczności mężczyzn tańczyły dwie tancerki. Podszedłem, obejrzałem - urodą nie porażają. Są na tyle urodziwe, że już jestem w stanie stwierdzić, iż jest to kobieta(sukces!). Co prawda jedna tańcząca w wełnianej pieluszcze i miałą krótkie włosy, ale no widać, że panowie z PB przynajmniej się starali. Podszedłem do spasionego asasyna, który mianował się bossem tego ustrojnego miejsca i ku mojego zdziwieniu sprzedał mi info, iż są to najpiękniejsze(!!) istoty w całym Varrancie. No kurde! ÂŻałuje, że screena nie zrobiłem, bo wrzuciłbym to do tematu "Największa wpadka w Gothicu". Coraz nieprzyjemniej mnie ta gra zaskakuje.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2006, 08:49:18 »
Rzeczywiście, mi również brakuje kobietek w GIII... A myślałem, że biorąc pod uwagę rozwój kolejnych części serii, będzie ich więcej i będą odgrywać ważne role.
Muszę jednak nie zgodzić się z paroma wcześniejszymi wypowiedziami:
Arkhan zapomniał chyba, że jedna kobieta w GII pełniła dosyć ważną rolę - była to Cassia, szefowa gildii złodziei z Khorinis. Ciekawi mnie też gdzie Trivet widział ładną kobietę w Oblivionie, bo ja taką spotkałem tylko jedną - tę którą sam stworzyłem. Najładniejsze babki jak dla mnie są w Spellforce 2.

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2007, 17:46:37 »
W Gothicu spotykamy dyskryminację kobiet. W GII dopiero jakieś się pojawiają ale to naprawdę nieliczne. W GIII to wyglądają jak nie powiem co. Niemcy widzą tylko swoje frały i medsieny   i na ich wygląd robię kobiety do Gothica. Może jest jakiś mod wprowadzający kobiety i troche zadań z nimi związanych?
Pozdrawiam.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń 2007, 21:23:21 »
Kobiety były by ładne jakby grę robili Polacy  W Gothicu I złościłam się że nie chciały rozmawiać z Bezim, nawet się ich zabić nie dało. No i fakt że były tylko do towarzystwa dla rozochoconych mężczyzn, toż to dyskryminacja! No i były brzydkie...

Offline Nekromanta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2007, 13:29:11 »
Masz rację ja terz się spytalem gdzie są laski jak oni się rozmnarzają choć to jest tylko gra ale przedstawiająca prawdziwe misto. No cóż gram dalej i co Wielki Iberion nibi to tak oddany ÂŚniącemu i co @ laski po bokach z niby to wachlarzami a oni mówią że są za ÂŚniącym dobre słówka tylko Xsardas nie miał lasek no i Magowie Ognia i Wody, ale to pomińmy. w 2 było inaczej na początku dróga misja dotyczyła już kobiety bo musiałeś kupić patelnię damie i to poto żeby ona ci dała potem zupy a jej mąż Lobard spścił ci z ceny na gatki no a W MIEÂŚCIE MUSIAÂŁEÂŚ WYDAÆ NIEWIASÊ która niby handlowała z Onarem no nic takie są gry.



Zegnam Was ÂŚmiertelnicy.  

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń 2007, 19:00:45 »
O ile się nie mylę w G1 była jedna laska na usługach Gomeza, z którą dało się pogadac... jej pokój znajdował się nad salą tronową w Starym Obozie... ale mogę się mylić...

Wkurza mnie to, że na kontynencie nie ma kobiet... trochę to porąbane, nie sądzicie? Jak więc rodzą tam się ludzie?! Jedyne "laski" jakie spotykamy to te z Nordmaru i z pustyni ... urodą jednak nie grzeszą :/
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2007, 19:02:46 wysłana przez P!onek »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maj 2007, 12:36:07 »
Cytat: Boba Fett


Gothic 2
 (ciekawe co się stało z tymi pięcioma kobietami?   ),

zgwałcili, i zabili.

W Gothicu kobiety nie odgrywają znaczącej rolii, są raczej jako dodatek i do tego są wykorzystywane w burdelu, jest całkiem sporo kobiet grających w Gothica, i myślę, że niezbyt im się to podoba... Na artwokach Gothica mogliśmy zobaczyć kobiety jako wojowniczki, a skończyło się na burdelu i wieśniaczkach.

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień 2007, 11:40:18 »
witam! ostatnio poczołem się zastanawiać, jakie to w gothicu są piękne panie. i (o dziwo!) według mnie najładniejsza jest lucia w obozie bandytów. jako jedyna dumnie reprezentuje płeć piękną (jak sama nazwa wskazuje) a reszta, no cóż są większość brzydkie. jedynie sara na targu, i kobieta która wynajmuje nam za darmo pokoje, są też w miare ładne. myśle że to wina twórców. ale też jak wiadomo, większość kobiet w niemczech są po prostu brzydkie (nie mówie o wszystkich). jak narazie w grach polskich twórców są piękne kobiety. (infernal, zapowiedź wiedźmina), oraz w amerykańskich i eropejskich (szczególnie tomb raider  ) a wy jak myślicie? czy jest jakaś piękna kobieta w gothicu? (jak wiadomo są one dyskryminowane w gothicu 3 i "jedynce". dlatego gram w NK) wypowiadajcie się, czy według was w gothicu kobiety nie są dyskryminowane. bo według mnie tak. co bardzo mnie wnerwia. prosze wypowiadajcie się na ten temat. co o tym myślicie?


PZDR.:KERTH:.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2007, 13:26:34 wysłana przez .:KERTH:. »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2008, 20:13:47 »
Głupio jest, że w Gothicu jest tak mało kobiet. W pierwszej części Gothica było zaledwie kilka kobiet i żadna z nich, nie odgrywała żadnej roli. Ale oczywiście jest to wytłumaczalne, gdyż Kolonia to więźienie i warunki dla mężczyzn i chamstwem byłoby zrzucić tam bezbronną kobietę. W drugiej części Gothica występuje już sporo kobiet i pełnią jakąś rolę, bo zlecają nam zadania no i... można z nimi nawiązać ,,bardzo'' bliską znajomość  (Cassia, ta z gildi złodziei mi się bardzo spodobała)  . Niestety, w trzeciej części liczba kobiet nie imponuje, jak na tak wielki świat. W dodatku, tak jak w pierwszej części, nie pełnią żadnej roli nie mówiąc już o tym, że są dużo brzydsze niż poprzednio  . Pomimo wojny z orkami uważam, że powinno być ich więcej. Mam nadzieję, że w Gothicu 4 się to zmieni.

Forum Tawerny Gothic

Kobiety w Gothicu
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2008, 20:13:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything