Autor Wątek: Na targ po niewolników  (Przeczytany 1963 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Na targ po niewolników
« dnia: 18 Styczeń 2009, 22:32:13 »
Elf  po tym jak zniknął w Pakcie pojawił się w Ilsumirze, w mieście o nazwie Tahar. Krążył jakiś czas szukając targu. Gdy go w końcu znalazł zadziwiło go różnorodność przedmiotów jakie można było tu kupić. Zagadał jednego z kupców który sprzedawał broń.
- Witaj. Wiesz może, dobry człowieku, gdzie tu można kupić niewolnika?
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2009, 22:36:29 wysłana przez Elrond »

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2009, 22:37:10 »
- Oj panie, nie ta strona... cofnij się pan tą ulicą, prędzej był skręt w lewo, idąc cały czas prosto dojdziesz pan do pewnego budynku, budynek przyozdobiony jest czerwonymi płachtami materiału, tam handlarz sprzedaje najpiękniejsze niewolnice i najsilniejszych niewolników, całkowicie posłusznych! A nie chciał byś pan może kupić broni? Sprzedaje najwspanialsze sztylety w tym mieście, pięknie zdobione.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na targ po niewolników.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2009, 22:37:10 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2009, 22:45:30 »
- Wybacz dobry człowieku, jednak nie potrafię posługiwać się sztyletem. Zresztą tylko na łukach się wyśmienicie znam, ale jeden już mam. ÂŻegnaj - powiedział i odszedł. Szedł przez ulicę z której co dopiero przyszedł. Wypatrywał skrętu bocznej ulicy po lewej stronie. W końcu ją ujrzał i skierował swoje kroki w tymże kierunku. Wreszcie ujrzał budynek który pasował do opisu handlarza bronią. Jak zauważył elf sprzedaż niewolników dawała spore dochody, bo budynek był okazalszy od sąsiednich, a przy wejściu stało dwu strażników. Elf skierował swoje kroki w kierunku wejścia.

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:15:18 »
strażnicy skrzyżowali swe halabardy na drzwiach zagradzając ci wejście.
- Czego tu chcesz? Kto cię przysłał?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:20:40 »
- Szkolę się na nekromantę w Valfden. Zamierzam kupić paru niewolników. Nadal będziesz mi zagradzał drogę czy chcesz inaczej porozmawiać? Wiesz dawno z nikogo nie zrobiłem czarnej mokrej plamy... - powiedział groźnie.

(Perswazja, Wysoka charyzma...)

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:32:23 »
Strażnicy roześmiali się.
- No popatrz Grzesiu taki parchaty elf chce nam grozić... ba i jeszcze sztuczek na nas używa, na nas...

- Tak Michale, pokażmy młokosowi co to jest Czarna Magia...

- Nie Grzesiu, nie chce znowu siedzieć w pierdlu za morderstwo. Wynoś się stąd studenciku.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:41:30 »
- Dobrze. Może nie za dobrze rozpocząłem z wami zawarcie jakiejś przyjaznej nuci porozumienia. Wybaczcie mi mój niewyparzony język, ale myliłem się co do was. U nas w Valfden na pozycję strażnika może się dostać każdy kto wie tylko którą częścią miecz trzymać. Tu, u mojemu zdziwieniu jest inaczej, za co was bardzo szanuje. Ale nie będę was zanudzał już tą nędzną opowiastką. Przejdę do sedna sprawy. Przysalał mnie tutaj Nekromanta Canis, uczeń Isentora, króla Valfden. Polecił mi on zakup właśnie w tym mieście. Więc jak. Przepuścicie mnie? Czy uniemożliwicie mi zadanie. Wtedy i mi się oberwie od moich przełożonych...

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:49:17 »
- Canis... psia jego mać... Idź już kupuj tych niewolników!

Powiedział wkurzony i wepchnął cię do środka budynku. Twoim oczom ukazał się pierw czerwony dywan ciągnący się spod twoich stół po przez całe długie pomieszczenie do stołu, za którym siedział pewien mauren, przyglądając się tobie. po bokach w sali w zamkniętych komnatach z kratami byli niewolnicy...


Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2009, 23:57:11 »
Elf ruszył dziarskim krokiem po czerwonym dywaniku. Doszedł do maurena.
- Witaj - powiedział kłaniając się. - Jestem Elrond. Przysłał mnie Canis. Abym dokonał zakupu trzech niewolników. Dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Ile musiałbym zapłacić?

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:02:11 »
- Tak słyszałem, mój sługa Michał ma złe wspomnienia związane z Canisem... chociaż ja dobrze wspominam z nim interesy. Wybierz sobie których chcesz, a wszystkie persony są II kategorii, więc powiedzmy po 800 za każdego...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:09:00 »
- Dobrze- powiedział i podszedł d krat. Przez jakiś czas dumał. Oglądał każdego z niewolników. Spostrzegł dwóch mężczyzn. Zadbanych, silnych. Wydawać by się mogło że są w niewoli od niedawna. Potem powiódł wzrokiem w kierunku kobiet. Wybrał taką która wydawała się najzdrowsza i pełna sił. - Wybieram tych - wskazał dłonią po kolei na każdego z wybranych niewolników.

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:15:04 »
Wtedy kupiec wstał i zaczął iść w twoją stronę, światło lamp rozświetlało pomieszczenie a ty zauważyłeś że jest ubrany w podobną do naszych szat nekromanckich. zdjął klucze z haka i otworzył kolejno klatki wskazane przez ciebie. kolejno podchodził do nich i budził ich, z podobną troską, jak ojciec synów i swe córki.

- On będzie się wami opiekował od teraz...

Powiedział do niewolników, a oni z lekko zasmuconą miną kiwnęli na znak zgody.

- Dobrze Elrondzie, tak? Daj pieniądze i możecie iść...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:22:32 »
- Oto 2400 sztuk złota - powiedział kładąc mieszki ze złotem na stole. Musisz mi jednak wybaczyć, ale teraz sam ich nie mogę zabrać. Nie mam takiej mocy. Najpierw przeniosę się do mojego nauczyciela, aby z nim zabrać niewolników. To zajmie chwilę[/i] - powiedział. Gdy kupiec kiwnął głową elf teleportował się do Mrocznego Paktu. Zastał tam Canisa.
- Nauczycielu wszystko gotowe, możemy odebrać niewolników.

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:25:33 »
- No to lecę...

Powiedziałem i w następnej chwili z użyciem atrybutu teleportacji, przemieściłem się z Paktu wprost do 'sklepu' z niewolnikami...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:30:07 »
A elf teleportował się za swoim nauczycielem wprost do sklepu...

Canis

  • Gość
Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:41:44 »
kupiec podszedł do Canisa.

- Witaj Canis... sporo czasu upłynęło od naszego ostatniego spotkania.

- Prawda Kaifas... prawda... czy masz może jakieś nowe informacje w sprawie...

- Tak. Mam, ale muszę skompletować jeszcze kilka elementów układanki... w niedługim czasie będę miał wszystko zebrane i będę mógł ci przedstawić zebrane informacje etc.

- Dobrze, skontaktuje się z tobą za jakiś czas i ustalimy miejsce i czas spotkania... póki co również nie jestem w stanie jak widzisz... dobra, zapłacone wszystko? Elrondzie, z tobą rozliczę się później w pakcie, powiesz ile. Do zobaczenia wkrótce... raczej wkrótce Kaifasz...

- Do zobaczenia.


Po tej rozmowie podszedłem do niewolników. Kazałem im złapać się nawzajem za ramiona, a sam dotknąłem z tyłu głowy niewolnicę. Skoncentrowałem się na miejscu, dokładnie sali ideologicznej i za pomocą atrybutu teleportacji i energii magicznej, która 'wiązała' nas , teleportowałem siebie i niewolników do Mrocznego paktu.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:48:10 »
Elf pożegnał się z Kaifasem i w ślad za nauczycielem teleportował się do Paktu.

Wyprawa zakończona

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na targ po niewolników
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2009, 00:48:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything