Autor Wątek: Podążając tropami przeszłości  (Przeczytany 7253 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:52:53 »
- Jeśli potrafi się dogadać z orkami, to nie ma z nimi zbytniego problemu. Poza tym wątpię, byśmy w tych rejonach się na nich natknęli. Mam tylko nadzieję, że byliśmy niedaleko tego miasteczka, nie chciałbym dojść do ziemi Maurenów.
Fett spojrzał przez sekundę na Kyrasa.
- Domyślasz się, że podpisujesz na siebie wyrok? - spytał się go Samotny ÂŁowca.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Styczeń 2009, 16:07:07 »
-Raczej nie zbliżamy się do ziem Maurenów, teren nie stepowieje a to znaczy że do pustyni raczej daleko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Styczeń 2009, 16:07:07 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Styczeń 2009, 19:23:02 »
-Dotarłem tutaj, więc raczej już się nie cofnę. Z resztą tam gdzie ty tam i ja. Najwyżej zginę. I tak nikt nie będzie za mną płakać

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Styczeń 2009, 19:39:52 »
- Nie chodzi mi, czy zginiesz tu, czy gdzie indziej. Chodzi o to, że chodząc ze mną, to jak chodzić z listem gończym. Mniemam, iż widziałeś cenę za moją głowę, a na pewno nie jeden jeszcze się na nią skusi. Zostając łowcą nagród, zostajesz nie tylko myśliwym, szukającym zwierzyny i zarobku. Stajesz się również ofiarą, za którą jest wyznaczona nagroda, a co za tym idzie nie będziesz mógł sobie pozwolić na obijanie się, jak typowi żołdacy Isentora.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Styczeń 2009, 20:59:36 »
-Ja też się raczej narażam Fett, za mój parszywy łeb też jest nagroda a przynajmniej była. A znając wszelakie najemne ścierwo, bez obrazy Fett, ktoś pewnie połasi się na to co za mnie dają, hehe.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Styczeń 2009, 21:19:17 »
-Pasuje mi takie życie. Na krawędzi, pełne mordu i krwi. Jestem na to gotowy. Chociaż na to nie wyglądam.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:09:44 »
- A jednak - stwierdził łowca nagród.- Tnaram. Niecały dzień drogi.
Wszyscy obeszli mury i zbliżyli się do jedynego wejścia w miasteczku. Strażnik bramy spojrzał na insygnia na tunice Fetta i zmarszczył brwi. Jednakże już po chwili skinieniem głowy zezwolił na wejście do osady portowej. Grupa zaczęła iść główną ulicą, która wydawał się zamieszkana przez samych mieszczan i kilku kupców.
- Idziemy do portu - oświadczył Samotny ÂŁowca.
Jego towarzysze posłusznie szli za nim. Gdy weszli do dosyć zadbanej dzielnicy portowej, Boba Fett na chwilę spojrzał na opuszczony budynek, na którym jeszcze powiewała stara tablica, z której ledwo można było odczytać napis ,,Biuro Spisów".
- To w tym miejscu trzy lata temu zapisałem się na statek, który miał mnie zawieźć na nieistniejący już Marant - zaczął wspominać łowca.
Wreszcie doszli do tawerny ,,Pod zalaną gębą". Fett bez słowa wyjaśnień otworzył jej drzwi i wszedł do środka. Wewnątrz panował lekki zgiełk. Nie bacząc na to, dawny przywódca Gildii Samotnych ÂŁowców zajął pierwszy wolny stolik z trzema krzesłami. Cała trójka usiadła...

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:18:46 »
-Więc tak wygląda miasto na kontynencie. Nic specjalnego w sumie. -Kyras rozejrzał się po karczmie. Spostrzegł jakąś ładniejszą kelnerkę.
-Nooo ale mógłbym się przyzwyczaić. -Powiedział po dłuższym zastanowieniu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:42:13 »
-No,no Kyrasie, nie wiedziałem że podobają Ci się orczyce.  ;D


*Jesteśmy na ziemiach orków. Z tego co mi wiadomo.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Styczeń 2009, 19:50:13 »
-Ooo moje oczy. To przez te morze, mam jeszcze sól w oczach.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Styczeń 2009, 21:16:45 »
- To jedno z niewielu ludzkich miast, choć zdarzają się i tutaj orkowie. Tak, to są ich tereny, jednakże nie są aż tak wrogo nastawieni do ludzi... Przynajmniej większość. Nie zaczepiajcie ich, to wszystko będzie w porządku. Zdobędę tylko pewną informację i wykonam brudną robotę, wtedy opuścimy to miejsce. Jestem tu drugi i zapewne ostatni raz...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Styczeń 2009, 21:18:57 »
-Ja sobie poradzę, praktycznie wychowałem się w Varrok.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Styczeń 2009, 21:50:25 »
- Zostańcie przy stoliku - rozkazał łowca nagród, gdy tylko zerknął na ladę, za którą stał karczmarz.
Wstał i podszedł do gospodarza. Usiadł na krześle przy kontuarze - zaraz obok niego powoli sączył piwo inny mężczyzna, z wyglądu zbroi można było stwierdzić, iż jest to strażnik miejski.
- Długo pracujesz w tym mieście? - zagadnął Fett.
- Do mnie mówisz? - spytał zaskoczony strażnik.
- Patrząc na tę hołotę w tawernie chyba tylko Ty masz jakąś robotę.
- Możliwe... Dlaczego to cię interesuje? - zapytał podejrzliwie mężczyzna.
- Ponieważ szukam jednego z członków straży miejskiej. Jestem mu winny pieniądze.

- Kogo?
- Czy imię Ernat coś ci mówi?
- Hmm... Ta... Sam jestem mu winien przysługę.
- Wiesz, gdzie mogę go spotkać?
- W mieście, to chyba jasne...
- Nie mam czasu przeczesywać całej tej mieściny. Myślę, że spłacisz dług, jeśli pomożesz mi do niego dotrzeć.
- Może i tak... W sumie, co mi szkodzi... Ernat jest na patrolu, bodajże wyruszył kilka godzin temu. Mają przeczesać okoliczne lasy w poszukiwaniu jakiegoś cieniostwora, co na dziewki poluje. Będziesz musiał i tak poczekać, wróci gdzieś tak za dwa, trzy dni...
- Masz rację. W każdym bądź razie przekażę mu, że mi pomogłeś.
- Ta... - uśmiechnął się żołdak. - Niech dostanie te swoje złoto i niech się wypcha. Cholera...
ÂŁowca nagród nie słuchał dalej lamentów strażnika. Wrócił do stolika, przy którym konwersowali Kyras i Aragorn.
- Niedługo ruszamy dalej. Póki co odpocznijcie.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Styczeń 2009, 23:04:24 »
-No tak. Będzie trzeba kogoś zabić? -Zapytał bez owijania w bawełnę Kyras.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Styczeń 2009, 16:58:14 »
Boba Fett, Kyras i Aragorn opuścili miasteczko Tnaram i według wskazówek strażnika z knajpy udali się na południe do tamtejszych lasów. Teraz ich głównym celem było odnalezienie patrolu, który był w terenie już ponad jeden dzień. Fett wiedział, że to może być jego jedyna okazja, by wyjaśnić sprawę z Ernatem załatwić nader cicho. Jeśli strażnicy wrócą do miasta, wtedy rozliczyć się z owym mężczyzną będzie nader trudno... Grupa starała się omijać wszelką zwierzyną i szukać jakiegokolwiek tropu patrolu.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Styczeń 2009, 19:04:42 »
-Cholera! Już walka z tymi harpiami była łatwiejsza niż szukanie tych strażników. To jest jak szukanie igły w stogu siana. Wiemy chociaż w jakim kierunku poszli? -Kyras podrapał się po zadku.
-Jakoś dziwnie się tutaj czuje. Mam wrażenie jakby coś za nas śledziło. Pewnie jestem tylko przewrażliwiony. -wojownik ziewną przy czym zakrył usta dłonią po czym przetarł łzy.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:53:33 »
Grupa przemierzając las wreszcie natrafiła na coś innego, niż tylko drzewa i krzaki. Na małej polance widniały dwa niewielkie namioty, między których wejściami było zgaszone ognisko. Cała grupa podeszła do obozowiska i zaczęła się rozglądać w poszukiwaniu jakichś śladów.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Styczeń 2009, 12:33:30 »
-Myślicie, że może to być obóz patrolu? - Powiedział szeptem Kyras do swoich kompanów. Na wszelki wypadek jedną rękę położył na rękojeści miecza na wypadek jakby zaistniała nie pożądana sytuacja w której namioty okazały by się należeć do bandytów a nie patrolu którego szukali.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Styczeń 2009, 22:08:27 »
Noc zapadła, a przed grupą było jeszcze wiele kilometrów do miejsca, które upatrzył sobie łowca nagród tylko z mu znanych powodów. Pierwsza część drogi prowadziła ścieżką - jak było widać, często uczęszczaną przez strażników z miasta Tnaram.
- To chyba jakieś zabudowania - odezwał się Kyras wytężając wzrok w ciemnościach.
- Ognisko - zauważył Aragorn.
- W rzeczy samej - przyznał Fett. - Możemy tam przeczekać noc, niebezpiecznie jest się kręcić po tych lasach w nocy.
Podeszli do pierwszych budynków - jak się okazało, była to mała wioska z niewielkim ratuszem, gospodą, szopą i kilkoma domostwami. Po środku znajdowała się studnia, niedaleko której paliło się ognisko. Zbliżyli się do niego i usiedli przy nim.
- Odpocznijcie, przed nami jeszcze kilkanaście kilometrów.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2009, 00:54:49 »
Kyras w chwili odpoczynku, odwinął prowizoryczny bandaż by obejrzeć jak goi się rana. Gdy stwierdził, że jest całkiem nieźle, zawinął go z powrotem. Następnie wyciągnął swój miecz który obejrzał dokładnie po czym zaczął go polerować skrawkiem peleryny z krwi i błota. Chociaż był zmęczony nie mógł, zasnąć cały czas myślał o wydarzenia które przeżył w ciągu ostatnich dni. Walka z harpiami, szczęśliwe przeżycie tonącego statku i walka z cholernie twardym człowiekiem z patrolu.
Kyras lekko poklepał się po miejscu gdzie niedawno został raniony, spojrzał na swoich towarzyszy.
-Cieszę się, że jestem tu z wami. Co z tego, że mogę zginąć. Wystarczy mi to, że jestem u boku prawdziwych wojowników którzy nie boją się wyzwania. -Wojownik uśmiechną się do kompanów po czym w milczeniu dalej czyścił swój miecz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2009, 00:54:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top