Autor Wątek: Skąd jesteście?  (Przeczytany 7135 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Skąd jesteście?
« dnia: 29 Grudzień 2008, 17:13:38 »
h
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2011, 20:20:09 wysłana przez Miszcz »

Respev

  • Gość
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2008, 17:30:37 »
Jestem z małej wsi położonej na południe od Wieliczki, nazwy nie podaję, gdyż ściga mnie CBÂŚ. W mojej wsi zachowała się tradycja do hodowli krów. Sołtys już dawno zauważył korzyści z ekologicznego podejścia do życia, tak więc zamiast samochodów na drogach można spotkać bydło. Moja chata:



Moja pra-pra-pra babka w 1860 roku razem z krasulą Kunegundą zakupioną w Gdowie:



Tutaj droga krajowa do Zakopanego:


« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2008, 17:36:08 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2008, 17:30:37 »

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2008, 22:09:38 »
Ja od urodzenia mieszkam w sporawej wsi Baczyna leżącej blisko Gorzowa Wielkopolskiego w województwie lubuskim. Na terenie Baczyny znajduje się fabryka produkująca części do samochodów, oraz inna produkująca telewizory lcd oraz monitory. Aby dostać się do miasta wystarczy wsiąść w autobus i po 20 minutach jesteśmy w centrum ;-). W wiosce można zauważyć stary kościół budowany w stylu gotyckim, kilka sklepów, kilka małych firm itd. Od taka zwykła polska wieś ;-). Mieszkam na nawet ładnej ulicy, z licznymi domami. Moi rodzice wybudowali dom jako pierwsi na ulicy dlatego nasza chata podłóg innych wygląda już wręcz zabytkowo, ale mi to nie przeszkadza.

Offline diego123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2008, 22:27:49 »
Siemka wszystkim. Pozdro for Miszcz. Ja też jestem ze Starachowic, jednak nie Kolonijek
:). Ja jestem z osiedla Lubianka. U nas na osiedlu na ogół jest spokojnie. Pod pawilonem tzw. " U starej", codzienie od rana do wieczora zbiera się tam chmara żuli takich jak: Dziniu, Jarecki, Kłapoc itd itp. Nasze osiedle jest po prostu zajebiaszcze. Kolonijki niech się schowają!  ;)

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2008, 09:47:12 »
Ja jestem z małego miasta Wysokie Mazowieckie, leży w woj. Podlaskim przy drodze z Warszawy do Białegostoku. Wysokie "słynie" z tego, że jest tu Mlekovita. Oprócz tego nie ma tu nic ciekawego ;)

Offline Azprime

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2008, 12:53:43 »
Od urodzenia mieszkam w Gdyni, która wchodzi w skład Trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk). Mieszkam na (nie)spokojnej dzielnicy o nazwie, Chylonia. Moja dzielnica jest gównie rozpoznawalna przez ulice Zamenhoffa (po dresowsku: zamena). Pozwole sobie przytoczyć komentarz nonsensopedii nt. Chyloni.

Chylonia: jeśli jesteś z poza granic Gdyni, nie zapuszczaj się w pobliże ul. Zamenhoffa (AKA Zamena). Jeśli postąpisz inaczej, na 98% nie wrócisz. Chyba, że ważysz 130 kg i na śniadanie jesz jajecznicę z 25 jajek. Zamena to tak zwany gdyński Trójkąt Bermudzki... wchodzisz i wychodzisz bez komóry/mp-trójnika/portfela/fury/zębów (niepotrzebne skreślić) Co się z nimi dzieje? Tego nie wie nikt... prawdopodobnie znikają. Osoby przechodzące przez zamenhoffa, które poddały się temu niewyjaśnionemu zjawisku zwykle nic nie pamiętają... może poza bólem głowy.

3/4 z tego jest prawdą. Zamena jest największym skupiskiem drechów w całym Trójmieście. Wracając jednak do samej Gdyni. Miasto słynie głownie z swojego nadmorskiego położenia. Prawa miejskie nadano Gdyni dopiero w 1926 roku. Miasto liczy obecnie ponad 250.000 mieszkańców. Gdynia niesie ze sobą wiele atrakcji. Między innymi Centra handlowe: Batory, oraz Centrum Kwiatkowskiego, skwer oraz bulwar nadmorski, centrum rozrywki Gemini, oraz wiele innych. Obecnie w Gdyni budowany jest największy nadmorski apartamentowiec, zalicza się go również do największego budynku znajdującego się poza Warszawą. Oto i zdjęcie. Zakończenie budowy jest planowane na 28.02.2009.


I to chyba było by wszystko ;)


Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2008, 12:54:18 »
Ja mieszkam w Pruszkowie, tak, tym Pruszkowie co jest mafia i szczelają do siebie na ulicach, że aż strach wyjść. A tak serio to ja nie wiem skąd ta nalepka mafijnego miasta. Przecież Pruszków powinien być znany z innych powodów. Ot np. że jest jednym z najbardziej rozwijających się miast, że mamy zadaszony tor kolarski na miarę europejską i jeden z najlepszcyh (co prawda trybuny małe) stadioników, no boisko jedno mamy. Ale za to jakie, z ogrzewaną murawą i oświetleniem którego nie powstydził by się stadion narodowy. Dwa duże, zadbane i piękne parki. ÂŚlicznie odnowiony dworek Potulickich (taka szlachta co tu kiedyś mieszkała) który służy jako pałacyk ślubów. Mamy piękny, nieco dziki park Mazowiecki potocznie zwany glinkami. Można tam spotkać zająca, bażanta i inne dziwne stworzenia. Często w wakacje przychodza się tam kąpać, ale ja uważam że tam śmierdzi woda i wolę iść na nasz piękny i czyściutki basen Kapry. Jedyne czego u nas brakuje w mieście to kino, ale zawsze można pojechać wo Wawy, bo nie jest daleko, wystarczy wsiąść w pociąg albo kolejkę, i omijając wszelkie korki znaleźć się po 20 min a samym centrum. Co jeszcze mogę napisać. Większość szkół ma duże hale sportowe, no po za tym jedynym liceum do którego ja chodzę :/, no ale to miejsce dla mózgowców wiec my się mamy nie przemęczać ;) Do zwiedzania raczej nie ma tu wiele, muzeum podobno jakieś tam jest, ale jedno. Szczerze mówiąc nie chciała bym mieszkać w innym miejscu, tutaj mam ciszę i spokój. Mieszkam w najstarszej dzielnicy miasta zwanej ÂŻbikowem. Cisza, spokój, dużo zieleni i do centrum miasta jest zaldwie 20 min drogi. Niestety, w tej dzielnicy strasznie dużo drechów jest. Ale jakoś sie ich nie boję, bo przecież z widzenia to mnie znają. A i przedstawicieli innych subkultur można tu spotkać, ot metali, emo, punków, technomłotków, plastików i wiele wiele innych.
A, i bym zapomniała... dwa razy do roku, na dni pruszkowa i na zakończenie lata są darmowe koncerty. Takie chałutry jak Doda, Feel, Villas i inne. Ale też takie jak Hunter, Armia, Kult, Happysad, Vavamuffin i takie tam, zawsze jest 2-3 koncerty i zawsze jest coś dla metalo-punko-rasta-rockowców. Chodzą plotki że w tym roku ma być Kukiz.
Kocham to miasto ;)
No i jest jeszcze jedna zaleta tego miasta, bo przecież ja u mieszkam i można mnie spotkać na ulicy ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2008, 13:04:28 wysłana przez Metztli »

Offline MoRTyL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoRTyL
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2009, 18:00:17 »
Ja mieszkam w Przemyślu na Podkarpaciu . Mam 11km do granicy z ukrainą . Miasto ma około 80 000 ludzi . Znajdują się trzy "stadiony" (CZUWAJ ,polonia i Juwen ) , jest tagrze stok narciarski ,muzeum narodowe , jedno z dwóch torów zaneczkowych w Polsce , najwięszy Suchy Port w Europie , basen , w budowie jest aqua park i dwie galerie handlowe , lodowisko , wytwórnia fajek i Dzwonów , pare hoteli . To  są najciekawsze miejsca . Jest jeszcze Ruski Bazar i tyle kościołów ile mieszkańców ale to nie ciekawe :D Przemyśl jest granicą Unii Europejskiej . Mieszkam  na Kazanowie na Zasaniu . Osiedle jest spoko . Mieszkam w domu jedno rodzinnym .

Offline master25

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2009, 14:21:09 »
Ja jestem z Leszczyn które leżą niedaleko Rybnika i niedaleko jest granica z ów miastem. Leży w województwie Śląskim. Mieszkam w pobliżu dworca kolejowego. Jest tutaj dużo żuli i śmieciarzy np. Dora, Bredzia, Kobyłka, Stachu i inni, jedni piją, drudzy zbierają śmieci, a Dora spisuje spóźnienia autobusów i daje opiepsz wszystkim kierowcom autobusów którzy się spóźniają. Mieszka tutaj ok. 30 tys. osób. Głównie są tu same bloki lecz są miejsca gdzie są domy jednorodzinne i jest Biedronka!

Offline Amix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty 2009, 23:38:04 »
Starogard Gdański, Pomorze, jakieś 50 tysięcy mieszkańców, jest nudno, dużo hip hopowców, technomułów, lachonów, ludzie są nie mili, ostatnio na podwórku wybuchł samochód. Kocham moje miasto... bo nam chociaż Empik postawili

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2009, 00:38:29 »
Z lasu... gwoli ścisłości...
No ale na miano takiego "mojego" miasta zasługuje położony 5 km na południe Kwidzyn. Miasto pinkne ;p jestem w nim większość dnia gdy jestem w szkole...
Znajduje się tu zamek Krzyżacki, parę kościołów, kino-teatr, International Peiper Kwidzyn, Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. Poza tym "Tereny Zielone" dbają o porządek i zauważyłem że gdy stanę na jakiejkolwiek ulicy zobaczę przynajmniej z 3 drzewa (ot taki akcent przypominający mi mój las x]).

A jakby ktoś chciał się więcej dowiedzieć zapraszam do lekturki:

Wikipedia

kwidzyn.pl

Offline Ferdynand Kiepski

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • A ROBIÆ NIMA KOMU.
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Marzec 2009, 12:09:43 »
Ja mieszkam w Szczawnym to takie zadupie ale co zrobic nawet niema u mnie dobrego boiska piłkarskiego no ale co ważne sklep jest.

Offline mingo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2009, 23:09:44 »
Ja mieszkam w Czerwieńsku, to takie małe, przytulne miasteczko nieopodal Zielonej Góry. Jest tu spokojnie, raczej nie ma problemu z bandytami i gangami jak gdzieniegdzie u was :P  Nie posiadamy tu żadnych znaczących zabytków, z marketów mamy tylko biedronkę, ale i tak uwielbiam to miejsce. W końcu "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".

Offline Necros

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Maj 2009, 00:27:57 »
Kraków ze smokiem, wisłą i Popkiem
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2017, 21:19:31 wysłana przez Necros »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Maj 2009, 00:29:27 »
ÂŁotóż. Miasto - Zambrów. Moja dzielnica jest zwana "Wschodnią Stroną miasta" (niedawno dowiedziałem się w ogóle o podziale mojego miasta :P). To dzielnica, która obejmuje dość sporo wielopiętrowych wieżowców (ja mieszkam w 7-piętrowym) - numer 17 (najczystszy ze wszystkich - wewnętrznie i zewnętrznie). Naprzeciw mojego bloku jest trawnik, z piękną wydeptaną ludzkim lenistwem (a raczej brakiem odpowiedniego chodnika) ścieżką. ÂŚcieżka prowadzi do sklepu, różnie nazywanego - a najpopularniej "Belwederem", gdzie jedna z ekspedientek znała wyniki badań mojej babci, zanim ona sama je znała. Po prawej stronie mojego bloku jest blok numer 24, w którym niejedno się działo (zsyp palił się jakieś 20-30 razy), klatka pierwsza od lewej prezentuje niesamowitą gamę sztuki graficiarskiej i sztuki podpisywania się. "Kurwa, chujek, pizda" - to najczęściej występujące wyrazy. W bloku zaś, który za dość pokaźnych rozmiarów placem ziemnym (który rozciąga się za moim blokiem) - w bolku numer 21 - jest niesamowicie fenomenalna winda. Najczęstszy przez nią popełniany error to zatrzymywanie się między parterem a 1 piętrem. Inne errory to niezależnie od wybranego piętra jechanie na piętro ostatnie, czy w ogóle stanie w miejscu. Aha no i to genialny przykład odzwierciedlenia serialu - to wypisz wymaluj winda z "Daleko od noszy", tylko dwa razy mniejsza. Odchylenie na 10 piętrze stanowi jakieś 30 cm. Mniejsza jednak o bloki i niedaleki od nich komin ciepłowni, systematycznie zatruwający nam powietrze (co to ÂŚląsk?). Najbardziej liczy się w mojej dzielnicy... stadion! Stadion miejski, przy którym odbywają się zawsze "Dni Zambrowa" - i gdzie ustawia się na murawie scenę dla takich gwiazd jak Ryszard Rynkowski czy Krzysztof Krawczyk (ale także Perfect czy Wilki).
Liczy się także sławny na całe miasto rynek - zwany "Manhattanem" lub "Patatajem" - czyli zbiór blaszanych bud handlowych (jest np. sławna "buda na  jednym kole"), na których częste są napisy w stylu "ÂŁKS- żydy!" lub "Olimpia pany!" (Olimpia Zambrów - lokalny 3-ligowy klub sportowy). Z ewenementów wśród napisów można uznać "Watykan!" (ultrakatole?), "Nie mam pomysłu..." (widać ktoś faktycznie nie miał) lub - co ostatnio zauważyłem i z czego zgniłem niepomiernie - "Nie ma bata na Muminki". W strefie "zabudowanej" (czyli za budami) znajduje się tzw. "klepa" - piaszczyste boisko, gdzie rozstawia się często wesołe miasteczko, a niedawno rozstawił się 1 raz - cyrk. Do boku "klepy" przylega Gimnazjum Miejskie numer 1 im. Tadeusza Kościuszki (przed reformą - Szkoła Podstawowa nr. 2, do obydwu "formacji" miałem zaszczyt uczęszczać) - zacne białe mury (a jak białe to dawaj sprejem do oporu! "Ryszard - chuj!", "Wolę chujem orać pole niż się uczyć w takiej szkole!" itd. itd. Dla ścisłości - Ryszard to dyrektor gimnazjum - dał kiedyś 100 złotych na tacę i zrobił minę, jakby mu się ukazało 3 króli i Jezus), jako tez basen miejski (czy tam miejska pływalnia) o nazwie "Delfin". Specjalnie nazwali uliczkę dojazdową do basenu: "ul. Sportowa". Ma 50 metrów.

Chyba już niczego ciekawego więcej nie wymyślę, prócz odmalowanej jak burdel biblioteki (1000 kolorów) i placu zabaw (chyba jeszcze przedwojennego) na jej tyłach. Dodać warto dwie grupy żulików jedni przy tzw. "Małym zachodniaku" (nie chce mi się tłumaczyć pochodzenia nazwy), a druga przy "Zachodniaku" ^^ Ale nie walczą ze sobą.

To tyle.

Offline L.E.N.I.N

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj 2009, 18:45:28 »
Mieszkam w mieście Włocławek jest to miasto shitem i brudem płynąca co w tym zteletubanym mieście jest ciekawego??Jedynie może Empik i nic więcej 1 Netto 1 Real 2 Tesco 3 Biedronki 3 Lidle i 2 Polo Markety i nic więcej ok. 120 tyś ludzi mieszkam w tak zteletubanej dzielnicy że normalnie wstyd na nią patrzeć mieszkam chyba w najmniejszej dzielnicy Włocławka 3 4-ro piętrowe bloki i 1 jednorodzinny po prostu wstyd mamy też dworzec PKP i PKS (jak każde miasto) ale ten dworzec aż się roi od menelów,lumpów i żuli tutajk nawet nie działa zegar na dworcu!Pociągi i autobusy zwykle przyjeżdżają z 5-7 minutowym opóźnieniem i to tyle na temat jakże ,,wspaniałego" miasta.A i zapomniałem dodać mamy tu nawet MultiKino :P

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2009, 18:59:30 »
Lubań - dziwne to miasto. Nie ma tu interesujących rzeczy poza parkami, barami gdzie można w spokoju wypić różnego rodzaju trunki. Ponadto mamy wiele sklepów pod którymi zbiera się miejscowe menelstwo. Tu was zaskoczę Lubań ma nawet fontannę gdzie w okresie wiosny/lata można zaobserwować niemal pół nagie kobiety. Widok ten cieszy, ale za to praktycznie nie mamy gołębi. W Lubaniu są aż trzy Biedronki, jedno Netto, jeden Lidl, jeden Caufland i wszelkie inne markety. Byłbym zapomniał wspomnieć o klubie piłkarskim, który gra w klasie okręgowej. Ale liczy się, że gra. I jeszcze na koniec wspomnę że mieszka tu około 25 tyś ludzi, a miejscowość ta leży w Płd-Zach Polsce. Tuż obok Czech i Niemiec.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skąd jesteście?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2009, 18:59:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top