Autor Wątek: Wasze Imiona  (Przeczytany 103705 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #140 dnia: 24 Styczeń 2009, 20:38:36 »
A ja mam na imie Szymon :P

Nie jest takie złe , ale czasami ma swoje wady jak i zalety .

Oktawian August

  • Gość
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:21:30 »
Mam na imię Paweł a na drugie Jakub na bierzmowanie wezmę sobie imię Piotr.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2009, 16:24:08 wysłana przez Oktawian August »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:21:30 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #142 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:33:38 »
Mam na imię Paweł a na drugie Jakub na bierzmowanie wezmę sobie imię Piotr.

Nie Oktawian albo August?

Offline Jane Doe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nie będzie pomysłu - nie będzie tekstu. Ot co!
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #143 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:37:54 »
No ja mam na imię Agata, na drugie Maria, a na trzecie może dam sobie Matylda :D Jakoś nie podoba mi się moje pierwsze imię, wolę drugie ;D

Offline master25

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #144 dnia: 26 Styczeń 2009, 18:36:56 »
Na pierwsze imie mam Przemek, a na drugie mam Jakub (tak ma mój młodszy brat na imie), a trzeciego jeszcze nie mam i jeszcze sie nad nim nie zastanawiałem. Lubie moje imie, złe nie jest przecież.

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #145 dnia: 12 Luty 2009, 21:27:52 »
Ja mam na imię Patryk  co oznacz z łaciny patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony  ;D
i Krystian  co oznacza chrześcijanin, wyznawca Chrystusa
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2009, 21:40:18 wysłana przez Vender »

Offline matysek676

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #146 dnia: 17 Luty 2009, 22:16:41 »
Mam na imie Patryk nie bardzo lubie to imie wole moje drugie imie które brzmi Przemek,trzeciego imienia nie mam bo nie byłem u bierzmowania.

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Luty 2009, 20:01:56 »
Robert. Jakośtak przyzwyczaiłem się już do tego imienia i wydaje się być w  porządku. Problemem jest jednak to, że w szkole jest kilku nauczycieli o tym nazwisku i często są dość śmieszne sytuacje.
Imię Robert, czyli "jaśniejący sławą", brzmiało u dawnych Germanów "hrod-beraht". Czasami używane są też inne odmiany tego imienia: Ruprecht lub Rupert. Imię to, bardzo popularne w Anglii, Ameryce i w Niemczech, u nas jest rzadsze, może dlatego, że trudno je zdrobnić. (czyżby: Bercio?)

PS. Dziś w radiu słyszałem jak pewna rosyjska para nazwała swojego syna. Imię brzmi Biologiczny Obiekt Rodzaju Ludzkiego. Oj będzie mieć ciężkie życie dzieciak.

Offline McSloniu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zakon Płonącej Róży
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Kwiecień 2009, 12:27:01 »
Przecież Kunegunda to normalne imię, zaś "Biologiczny Obiekt Rodzaju Ludzkiego" chyba już nie...

Ps. http://deser.pl/deser/1,83453,4951317.html

Tak imię jak imię, ale szczerze nie chciałbym się tak nazywać i sadze, że ty także. Co o tego newsa co podałeś link to naprawdę trzeba być podłym aby chcieć nazwać tak swoje dziecko.

Offline Aridan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #149 dnia: 28 Listopad 2009, 20:42:07 »
Mam na imie Adrian ale na podwórku mówią na mnie Adik a w szkole po nazwisku na drugie mam Mateusz :'( a trzeciego nie mam

Offline Arves

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Piratem być marzeniem jego jest!
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Grudzień 2009, 12:51:09 »
Co tu dużo pisać. Mam na imię Mateusz i jestem z tego dumny. Ot co. :D

Offline Zenek111314314

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Grudzień 2009, 18:30:48 »
Mam na imnie Devid i nie jestem z tego zadowolony ale to nie ja wybierałem imnie.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2010, 16:46:13 wysłana przez Epalor »

Offline Hirgot

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #152 dnia: 06 Styczeń 2010, 17:18:25 »
Mam na imię Adrian i mi to pasuje, na drugie Mateusz, a trzeciego jeszcze nie mam bo nie byłem bierzmowany.  :P

Offline Fariolin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myśliwy,Złodziej,Wojownik
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #153 dnia: 25 Luty 2010, 15:19:16 »
Witam
Moje 1 imię:
Adrian-imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od imienia cesarza Hadriana, łac. "Hadrianus", czyli "pochodzący z Hadrii" lub "z regionu morza Adriatyckiego"
2 imię:
Damian- imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od imienia bogini Damii, czczonej w Epidaurze, od słowa dĂĄmios , dĂŠmios oznaczającego "lekarz ludowy" oraz od greckiego słowa ,, damaon oznaczającego ,,poskromiciel lub ,, pogromca,, Jego patronem jest męczennik, brat Kosmy (zob. ÂŚwięci Kosma i Damian).

Moje imiona mi się podobają :D a 3 imię będę miał dopiero za tydzień xD

Offline Leonardo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deser
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #154 dnia: 22 Kwiecień 2010, 13:11:59 »
Ja nazywam się Michał i dobrze mi z tym imieniem. Ale mam problem z nazwiskiem tj. na nazwisko mam Jurek i denerwuje mnie jak mówią do mnie po nazwisku :-/

Offline Adanos.pl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Babcia 27% osób to Gomez, twoja też?
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #155 dnia: 01 Maj 2010, 11:01:57 »
I have got jedno imię: Kuba i mi ono pasuje. Kiedyś wiedziałem ale ni pamiętam co ono po mezopotamsku i hebrajsku oznacza.
 Za post nic nie wnoszący do tematu i raportowanie starych wiadomości. Ale żartowniś z ciebie misiaczku.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #156 dnia: 06 Maj 2010, 18:24:08 »
Moje imię to Oskar, lubię je ponieważ jest dość rzadko spotykane. Jest to imię skandynawskie składające się z dwóch członów "as" - bożek i "kar" - miecz. Można to tłumaczyć jako boży miecz, broń boża, bądź ostrze bogów. Wiem, że dzisiaj jednak głównie się kojarzy z nagrodą filmową. Coś musi w tym być ponieważ kiedy miałem organizowane urodziny 5 lat temu, zmarł papież. W tym roku miałem urodziny organizowane w sobotę, tą samą w którą była katastrofa w Smoleńsku. Hmmm, kogo następnego wykończę? Dalajlama XIV?!

Offline Krypto

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #157 dnia: 13 Maj 2010, 16:45:06 »
Robert - imię męskie pochodzenia germańskiego, z imienia Hrodebert. Wywodzi się od słów hrod (sława) oraz beraht (jasny, bystry), co oznacza "ten, który jest sławny", "ten, który żyje w chwale" oraz "ten, który oświeca noce".

Ludwik - imię z germańskiego, wywodzi się ze słowa oznaczającego "głośny", "sławny".

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #158 dnia: 14 Luty 2011, 22:39:32 »
Moje pierwsze imię to Patryk. Jak ktoś przede mną wcześniej znacznie zauważył imię to, pochodzenia jest łacińskiego. Skrócona wersja jakże dziwnie brzmiącego imienia Patrycjusz. Chociaż w sumie lepiej Patryk, niż Patrycy. Przyzwyczaiłem się do prostego skracania go jako "Patrik". Wydaje się to dość dziwne, ale właśnie taka jest poprawna forma tego imienia chociażby w Szwecji, Rosji i Czechach. Szczerze mówiąc to imię mi się nie podoba. Szczególnie, kiedy zdrabniają je niemieckim "Patrick". Fuj, fuj, fuj.
Wolę moje drugie imię, którym wolę, aby było zapamiętane bardziej, niż Patryk.

Alaksandr, bo tak brzmi prawidłowo moje drugie imię. Nie Aleksander, ale Alaksandr. Wolę jednak, kiedy mówią do mnie Aleksandr, co brzmi bardziej znanie. Cóż poradzić? Imię jest pochodzenia greckiego (Aleksandros), a oznacza obrońcę ludzi, można rzec - piastuna. Co ważniejsze, obchodzi on w kalendarzu dużo imienin, więc zawsze znajdzie się okazja do hulanki. Cytując:
"Aleksander imieniny obchodzi 15 stycznia, 30 stycznia, 26 lutego, 27 lutego, 10 marca, 18 marca, 24 marca, 27 marca, 28 marca, 20 marca, 24 kwietnia, 3 maja, 8 maja, 20 maja, 29 maja, 4 czerwca, 6 czerwca, 9 lipca, 10 lipca, 17 lipca, 1 sierpnia, 11 sierpnia, 26 sierpnia, 2 września, 13 września, 21 września, 9 listopada, 11 listopada, 1 grudnia i 12 grudnia."

Imię to jednak nie tylko skłania do popijawy, ale do duchowego zastanowienia się, nad swymi czynami. Było bodaj 6 papieży imieniem Aleksander. Wiele też znanych jest pewno postaci historycznych o tym, jakże wspaniałym imieniu. Jagiellończyk Aleksander, Aleksander Macedoński, Aleksandr Newski, Borodin, można długo wymieniać.



Offline SonyaBurzum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #159 dnia: 25 Czerwiec 2011, 19:41:06 »
Barbara. Z gr. obca, barbarzynka, z łac. przymiotnik 'barbarzyńska'  Ale przynajmniej wiadomo kiedy imieniny. :)
Patronka górników i dobrej śmierci (cokolwiek to znaczy).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasze Imiona
« Odpowiedź #159 dnia: 25 Czerwiec 2011, 19:41:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top