Autor Wątek: Mount and Blade  (Przeczytany 4946 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Mount and Blade
« dnia: 20 Grudzień 2008, 21:16:17 »
Pewnie niektórzy z Was po zakupie niedorobionego dodatku do Gothic 3 myślą jak tu sobie poprawić humor . Otóż na pomoc przybywa wam wujek truebezi i radzi abyście kupili grę pod tytułem Mount and Blade. Gra jest trudna do zaklasyfikowania ponieważ łączy w sobie kilka gatunków. Znajdziecie tu elementy RPG, symulatora, strategii. Gra jednym słowem jest innowacyjna, gdyż nie znajdziecie na rynku odpowiednika dla tego tytułu. Gra przypomina po części Rome i Medievala Total War tzn. przemieszczacie się po mapie kampanii tyle tylko że przy bitwach nie bawicie się w dowodzenie małymi ludzikami, a uczestniczycie bezpośrednio w walce. No cóż właśnie uczestnictwo w walce jest najbardziej miodną częścią zabawy: bezpośrednie starcia wojsk, obrona miast czy też szturmowanie twierdz, dostarcza emocji i radości płynącej z gry. Nasza postać podobnie jak nasze wojsko najmowane w wioskach może się rozwijać gdyż zdobywa w czasie walki doświadczenie. Zdobyte punkty inwestujemy w współczynniki o których nie będę się rozpisywał bo zajęło by to trochę czasu. Jeżeli chodzi o oddział to z każdą bitwą oddział zyskuje doświadczenie, które przekuwa się automatyczne na awans formacji, w postaci ulepszonego wyposażenia i wzrostu współczynników danego wojska. Do wyboru macie rekrutów z 5 królestw różniących się preferowanymi jednostkami: Królestwo Nordów, Królestwo Swadian, Królestwo Veagirów, Królestwa Rhodoków i Chanat Khergicki.
Możemy również werbować po wysokich cenach najemników unikając, w ten sposób długiego czasu awansowania formacji z najniższego poziomu do najwyższego.
Kolejnym mocnym elementem gry, jest kwestia "ułożenia sobie życia" w krainie . Możemy rozgrywać taktycznie spory między królestwami, dołączając do jednej ze stron konfliktu jako wasal dostając w lenno wieś, z czasem po udanym wypełnianiu rozkazów i uzyskując wysoką opinię możemy sięgnąć po władzę. Można by dużo pisać na temat tej gry, ale miejsca by nie starczyło. Podsumowując wsiąknąłem w grę i jakoś nie chce mi się  wracać do realnej rzeczywistości. Polecam bo gra jest warta każdej wydanej złotówki, nie jest to tytuł który odłożycie po kilku godzinach zabawy, zapewniam że będziecie do niego wracać wielokrotnie.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2008, 10:25:59 »
Popieram grę zakupiłem wczoraj i wciągnęła mnie na maxa. Może grafika nie jest dobra muzyka tak samo, ale grywalność przewyższa inne tytułu.. Można nad nią siedzieć i siedzieć a bitwy to jedna z najlepszych i najfajniejszych części tej gry, dowodzenie swoimi odziałam planowanie i w końcu branie w niej udział to nie samowite przeżycie, w dodatku gra nie jest prosta trzeba się trochę namęczyć żeby zdobyć dobre wojsko dobry ekwipunek no i żeby w końcu stać się kimś wartościowym (mam nam na myśli tytuł lorda itp). Na prawdę tytuł godny zainwestowania tego 100zl.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2008, 10:25:59 »

hubertusek11

  • Gość
Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2008, 11:40:20 »
ta gra przygniata wymaganiami takie male ale jaka jakosc mam gre jest super mam ją juz tak od 1 i pól misionca.bitwy to poprostu wgniatają gathic'a w ziemie.nieograniczonyne poziomy i sakiewka(chyba narazie mam 248690 dunarów i 41 poziom)mozna w niej twozyc wlasnom kampanie pomagac inym odzyskac tron itp. ÂŻondzic wioskami plondrobac wrogie wioski (odradzam bo pozniej mozna dostac tą splondrowanom wioske jako leno)zachencam do kupna choc gra jest malo znana to nic na alegro jest aż za mala cena za takom gre ja kupilem za 75zł


PoZdRo

pS.:jak chcecie miec sztandar to przy nowej grze naciskajcie wszystko górne i bendziecie mogli se wybrac

Offline Jachu123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem grafikiem 3D, 2D, Fanem serii gothic, :)
Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień 2008, 17:38:32 »
Ja w to grałem zanim jeszcze doczekała się edycji sklepowej, gra się mi podoba no ale grafika nie stety ale wysiada.

Offline Cronoss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2009, 13:58:00 »
Nie wszystko tylko wystarczy zrobić ojca zubożałego szlachcica :P!

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2009, 20:29:12 »
Mount & Blade to dobra gra na długie, zimowe wieczory ale na dłuższą metę, nie bardzo. Na samym początku gra wciąga straszetnie i to mogę z całą odpowiedzialnością potwierdzić. Jednak jak powiedziałem wcześniej, na dłużej się nie nadaje. Jako że na początku momentami staje się monotonna (Zabij tego, złap tamtego, przyprowadź tego) to po spędzeniu przy niej kilku godzin zaczyna się mocno nudzić i załazić za skórę. Stanowczo nie polecam wydawania pieniędzy, chyba, że ktoś lubi cały czas biegać i tłuc myszką :)

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2009, 22:11:44 »
Gadasz Rohgard. M&B faktycznie nudzi się dość szybko ale bez przesady że już po kilku godzinach i tylko się tam klika myszką ;p Zagrywałem się w to cudo ze 2 tygodnie i mi się nie nudziło, póki mogłem rozwijać postać itp, cieszyło po prostu. Poza tym z czasem przychodzą nowe możliwości, jak ktoś gra tak normalnie 2 godzinki dziennie w to, to po tygodniu jakimś ma możliwość zdobywania zamków, chodzenia na kampanie wojenne itp. Ogólnie świetna zabawa, ale faktycznie na dłuższą metę się nie nadaje. Ot, kiedy już postać jest tzw pr0 to po prostu się nudzi ciągłe wygrywanie bitew itp. Wieje nudą. Ale na w/w długie zimowe wieczory doskonale się nadaje, przynajmniej na początku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mount and Blade
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2009, 22:11:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything