Autor Wątek: Rome Total War  (Przeczytany 3360 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Rome Total War
« dnia: 08 Grudzień 2006, 16:15:00 »
Rome - Total War - jest to nawet fajna gra, przenosimy się do czasów starożytnych, do czasów Potęgi Rzymu. Na początku gry,mamy do wyboru trzy rodziny : Ród Juliuszów, Brutusowie i Ród Scypinów. Aby ją przejść musimy - zdobyć 50 Prowincji i zostać cesarzem Rzymu.
Krótki Opis co i jak:
Ród Juliuszów - walczy przede wszystkim z: Galami, Germanami, Brytami i odziałami Hiszpanów.
Brutusowie - walczą z: Grekami, Tracją, Macedonią, Pont i krajami wschodu.
Ród Scypinów - walczą z: Kartaginą, Egiptem, Hiszpanią.
Oczywiście losy mogą się potoczyć inaczej, wojny mogą być z innymi frakcjami, a sojusz z tymi co wymieniłem, ale głównie jest tak, że (tak jak wymieniłem) tak jest.
Pozostał jeszcze Senat - wydziela misje dla poszczególnych frakcji ( Juliuszowie, Brutusowie i Scypinowie).

Po przejściu gry którąś z frakcji, mamy do wyboru nowe państwa, nie musi być to Rzym.

Z Pola Bitwy

Grę polecam dla miłośników strategi.
Dzięki tej grze możemy się wiele nauczyć o historii poszczególnych frakcji, więc to kolejny pretekst do gry.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2006, 21:15:06 wysłana przez DODO »

Offline mejdej

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Rome Total War
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 17:15:11 »
Taaa... Rome to spoko gra. Czas gry osadzony w czasie potęgi Starożytnego Rzymu (na lekcji historii były to dla mnie najlepsze tematy  ). Twórcy postarali się, żeby ta gra osiągnęła swój cel, i chyba się im udało. Jednak mi się nie podobała jedna rzecz, otóz gdy komputer robi oblężenie miasta to nigdy nie atakuje, tylko czeka, aż wszyscy się wygłodzą (zaatakuje jeżeli będzie miał 2x większą armię). Fajne są też powstałe dwa dodatki do tej gry, bitwa z barbarzyńcami i podział Rzymu (pierwszy dodatek Inwazja Barbarzyńców). Przyznam się, że nie grałem w drugi dodatek mianowicie Aleksander (chyba  ).

Forum Tawerny Gothic

Rome Total War
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 17:15:11 »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Rome Total War
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2006, 19:37:08 »
Witam. Uważam dokładnie tak samo jak mejdej. Gra jest bardzo realna, a najlepsze jest to, że możemy walczyć w wielu bitwach historycznych takich jak np. oblężnie Kartaginy... Sama kampania jaką możemy przeprowadzić jest wielka. Podoba mi się także duża liczba jednostek jaką możemy spotkać. Podsumowując Rome Total War to bardzo udana produkcja. Duży plus za grafike, gorzej z oprawą muzyczna. Pozdrawiam

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Rome Total War
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2006, 20:37:03 »
Cytat: Khaleb
Duży plus za grafike, gorzej z oprawą muzyczna. Pozdrawiam
Według mnie ścieżka dźwiękowa jest ładna i wpada w ucho podczas bitew zaś o grafice sądzę podobnie, nie można jej niczego zarzucić.

Pominę już to że jestem fanem serii Total War...Rome był pierwszą częścią wydaną po długiej przerwie i tak jak spodziewali się fani między innymi ja okazał się hitem wśród strategii tego typu. Ze wszystkich nowych innowacji wprowadzonych w tej części spodobała mi się w pełni trój-wymiarowa mapa europy na której umieszczono masę animacji. Jeśli chodzi o moją ulubioną nację to jest nią Macedonia...przede wszystkim polubiłem ją za specyficzne jednostki oraz za ciekawą kulturę. Podsumowując Rome jest jedną z najlepszych gier w swoim gatunku i oby następnie części nie zhańbiły wyrobionej przez nią opinii sagi Total War.

Kristo

  • Gość
Rome Total War
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2007, 08:59:11 »
Zgadzam się z r0nin, dyplomacja w Total War jest straszna i bardzo, ale to bardzo mnie irytuje. Niby w najnowszej części(Medieval 2)to poprawili ale nadal czasami idzie rzucić klawiaturą o ścianę. Co do samego Roma to przyznam szczerze trudno było mi się przestawić z samego początku na nową mapę świata. Ta trójwymiarowa mapa wszystkie smaczki, wrykasy i cukierkowaty obraz zszokował mnie i nie miałem pojęcia za tu się wziąść, lecz po godzinie grania zaczełem w końcu używać np. straż granicznych czy szpiegów do otwierania bram. Denerwujący jest fakt że bez patchy buntownicy się nie poruszają i nie ma piratów na morzach, bo bez tego jakoś za łatwo się gra.
 Dość już o mapie przejść w końcu do Wojny Totalnej ;], czyli jak nie zbalasowana jest gra bez patchy i modów. Konica jakakolwiek by to nie była potrafi roznieść w pył pół armi, jednostki poruszają się zbyt wolno i giną za szybko w zwarciu, a za wolno podczas ucieczki. Po za tym kto widział by konnica ścigająca zwykłych piechurów, przy stanie 25 osobowym straciła ponad 6 ludzi? Grając Armenią( tylko na modzie na nacje )rozjechałem Pont, Królestwo Sulecydów i Egipt tylko i wyłącznie konnicą. Gra się naprawdę rozkręca po modach ;)

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Rome Total War
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2007, 09:27:00 »
Rome Total War, powiem szczerze, że nie byłem i nie jestem fanem tego typu gier. Poprostu gry tego typu niczym mnie nie przyciągają. Jednakże jeżeli mam ja ocenic z strony dzwięku i grafiki, to z tego co widziałem, robi wrażenie. Grafika, bardzo ładnie, i realistycznie wygląda, co przyciąga wzrok każdego gracza. Dzwięk, natomiast świetnie oddaje klimat gry, który równiez jak grafika umila granie w ową gre.

Podsumowujac, gra zrobiona jest estetycznie i ładnie, co nie oznacza że zaczne w nią grac.

Offline Burzum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Rome Total War
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień 2007, 20:45:20 »
Rome Total War byla moja pierwsza gra z serii Total War. Jestem jej fanem, bardzo jestem z niej zadowolony. BAlem sie ze to bedzie bardziej gra ekonomiczna niz strategiczna ale bardzo milo zostalem zaskoczony. Najlepiej gra mi sie rodem Juliuszow. Dla fanow tej gry polecam gre Medieval 2 Total War gra ta rownie mocno wciaga co jej poprzednik.

Offline Dydzio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Rome Total War
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2008, 21:26:25 »
Gra jest super, ale mi zacina nawet na najniższych szczegółach grafiki, nie da się grać, ale mimo to grałem. Znam tą grę na pamięć - znam wszystkie jednostki, nazwy miast itp. na razie w to nie gram.

Forum Tawerny Gothic

Rome Total War
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2008, 21:26:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top