Autor Wątek: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?  (Przeczytany 5055 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rescoe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« dnia: 16 Grudzień 2008, 21:34:50 »
A więc po wielu godzinach rozgrywki w Gothic 2 zastanawia mnie jedna rzecz,a mianowicie jak Pedro dostał się do Irdorath.

Po pierwsze:
-nie mógł dopłynąć tam statkiem ponieważ nie miał mapy(my ją znajdujemy),ani okrętu(jedyny porządny statek jaki spotykamy w Gothic 2 należy do Paladynów,a przecież my nim odpływamy),a przecież "jeżeli nie mamy okrętu wojennego lub kogi nie dostaniemy się tajnym przesmykiem przez klify(do Jarkendaru)" a co dopiero na Irdorath(a w porcie są tylko jakieś lipne łódeczki)
-nie mógł jakoś czarami tam zalecieć czy coś : O xD ponieważ nie jest ani Magiem(nie zna kręgów),ani nie wiemy nic o jakimś czarze,dzięki któremu można się tam dostać.
-po trzecie,nawet jakby Poszukiwacze znali drogę to po co by go tam wysyłali z Okiem Innosa,jak sami by sobie mogli go zabrać(przy czym zabili by Pedra) i dostał by się do Smoka-Ożywieńca,a jak wiemy Smok-Ożywieniec+Oko Innosa=zagłada

Temat może się powtarzać,nie wiem,ale nie daję mi to spokoju,więc jeżeli mi możecie to jakoś wytłumaczyć bardzo bym prosił i z góry dziękuje :)

« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2008, 21:38:34 wysłana przez Rescoe »

Offline Kermitt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gothic Fan
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2008, 22:11:47 »
Jak wiemy Pedro został opanowany przez Beliara, więc pewno wykorzystano też do tego Orków, którzy go tam przewieźli w ten sam sposób jak posiłki za palisadę i z powrotem. Poza tym dowiadujemy się też od Pedra że był torturowany przez Orków i wyciskano z niego informacje, więc wydaje mi się że ta teoria jest prawdziwa.

Cytuj
-po trzecie,nawet jakby Poszukiwacze znali drogę to po co by go tam wysyłali z Okiem Innosa,jak sami by sobie mogli go zabrać(przy czym zabili by Pedra) i dostał by się do Smoka-Ożywieńca,a jak wiemy Smok-Ożywieniec+Oko Innosa=zagłada

Przecież OI odzyskujemy jeszcze w (bodajże) III rozdziale. A poszukiwacze tak właśnie z artefaktem zrobili. Zabrały zabawkę i zniszczyły - niegrzeczne bachory, a to się nie grało w GII ? :angel:

Btw. teraz tak będziemy dodawać po siedem tematów o jednym NPC'u ? :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2008, 22:19:10 wysłana przez Kermitt »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2008, 22:11:47 »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2008, 22:38:49 »
Cytuj
-nie mógł dopłynąć tam statkiem ponieważ nie miał mapy(my ją znajdujemy),ani okrętu(jedyny porządny statek jaki spotykamy w Gothic 2 należy do Paladynów,a przecież my nim odpływamy),a przecież "jeżeli nie mamy okrętu wojennego lub kogi nie dostaniemy się tajnym przesmykiem przez klify(do Jarkendaru)" a co dopiero na Irdorath(a w porcie są tylko jakieś lipne łódeczki)
Czy aby na pewno? Dwór Irdorath to nie tylko świątynia Beliara, lecz także orkowa placówka wojenna. To stamtąd zielonoskórzy wysyłają coraz to nowe oddziały do Khorinis, by wspomóc swych pobratymców (sam Diego nawiązuje do tego, gdy już znajdzie się razem z nami na Irdorath). A w jaki sposób przerzuca się żołnierzy z wyspy na wyspę? Najprościej jest ich posłać na okręcie. To, że my przez całą grę nie widzieliśmy ani jednej orkowej galery nie znaczy, że one nie istnieją! Orkowie pływają bardzo często na odcinku Dwór Irdorath - Khorinis i cumują swe statki w przystani za wielką palisadą w Górniczej Dolinie (dobra dobra, wiem, że tam nie ma żadnej przystani, ale teoretycznie powinna tam być, a my nie powinniśmy być wścibscy i nie włazić tam, gdzie twórcy gry sobie nie życzą, tylko żyć w ciągłym strachu przed wielką armią orków za drewnianym murem  :P). A nawet jeśli odrzucimy palisadę - któż zbadał całą wyspę Khorinis? Kto zaręczy, że gdzieś za górami nie ma dogodnej zatoczki, gdzie mogłyby zawijać statki (cytując Ur-shaka: ,,Jedne orki idą z gór (...)" - może więc tam wysiadają z okrętów?)...

Cytuj
-nie mógł jakoś czarami tam zalecieć czy coś : O xD ponieważ nie jest ani Magiem(nie zna kręgów),ani nie wiemy nic o jakimś czarze,dzięki któremu można się tam dostać.
Skąd wiesz? Możesz zagwarantować, że nie istnieje coś takiego, jak choćby runa teleportacji na Irdorath? Jeżeli Poszukiwacze byli dość mocni, by opętać Pedra i zmusić do kradzieży Oka, to równie dobrze mogli mu wręczyć kamień runiczny i atakiem psionicznym nakłonić do jego użycia, by przenieść go na Irdorath. A tam juz czekał komitet powitalny w składzie: pułkownik orków sztuk jeden i zwyczajni orkowie sztuk wiele... ;D

Cytuj
-po trzecie,nawet jakby Poszukiwacze znali drogę to po co by go tam wysyłali z Okiem Innosa,jak sami by sobie mogli go zabrać(przy czym zabili by Pedra) i dostał by się do Smoka-Ożywieńca,a jak wiemy Smok-Ożywieniec+Oko Innosa=zagłada
A to już wyjaśnił Kermitt. Poszukiwacze zniszczyli amulet, więc nie był on groźny dla Ożywieńca. A zresztą - co mu mogło zrobić Oko Innosa? Co najwyżej irytować swoją aurą świętości... Dopiero Oko Innosa + Wybraniec Innosa = zagłada Smoka Ożywieńca.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2008, 00:12:53 »
A ja wiem, a ja wiem. ;] I jest to teoria jak najbardziej prawdziwa.

To "programiści" z PB przenieśli Pedra na Dwór. Piszą oni takie małe różne robaczki zwane skryptami i hop-siup, Pedro w 6 rozdziale jest na Dworze, hop-siup, Bezimienny wchodzi na statek i też jest na Dworze z ekipą. Proste nieprawdaż? Wystarczyło pomyśleć :huh:

Offline Oski1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2008, 13:23:40 »
Najpewniej poszukiwacze zmusili go do użycia runy teleportacyjnej <_<. Orkowie chcieli wiedzieć jakie są słabe punkty paladynów i ich plany. Dlatego był na Dworze  Irdorath i jeszcze żył.

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2008, 18:01:02 »
pedro był przesłuchiwany pewnie popłynoł z orkami użył runy albo poleciał na smoku albo programistom się nudiło

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń 2009, 17:13:39 »
Jak już duzo osob mowilo to za palisada sa statki orkow niby, pedra zabrali na statek i zabrali na dwor Irdorath. Ktos mowil, ze statki kursuja i daja orkom zaopatrzeniem. I zabrali go na jednym z tych zamków.

Offline diego123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2009, 17:16:40 »
A mi się wydaje, że poszukiwacze pomogli, a raczej zmusili go do przybycia na Dwór Irdorath.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2009, 17:37:28 »
Ale chodzi w jaki sposób się tam dostał, a nie dlaczego!
Napisales, ze poszukiwacze zmusili pedra zeby na dwor sie udal, ale nie napisales w jaki sposob, czy np. runa, statkiem, czy moze w jakis inny sposob! Wiec napis w jaki sposob!
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 19:47:00 wysłana przez Boba Fett »

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2009, 14:07:47 »
A prawda jest taka jak to powiedział Elrond  ;D . Programiści PB mieli kaprys aby przenieść Pedra na Dwór Irodorath, ażeby potem to wydarzenie stało się właśnie tematem na forach dyskusyjnych i wszysycy zagorzali fani gothica doszukiwali się w tym mhhrocznych tajemnic. ;P 
Pzdr

Cytuj
Psujesz zabawe...

Nie po prostu pozbawia wszystkich złudzeń(jeżeli tak to można nazwać)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 15:54:05 wysłana przez Enzo »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2009, 14:14:14 »
A mi się wydaje że to kolejny temat pozbawiony sensu PEDRO NIE ISTNIEJE nie ma go on nie dopłynął tam nie teleportował się nie dojechał na ścierwojadzie miał w skrypcie zapisane że tam ma być i tam był. Ta postać nie istnieje jest ona tylko wytworem wyobraźni twórców i nie ma sensu nabijania postów i myślenia jak to Pedro się tam dostał bo Pedra nie ma ... Czy tak trudno jest to zrozumieć? Bo wnioskuję że chyba nie.

Cytuj
Psujesz zabawe...

Jeżeli nabijanie postów i dyskusja o Dupie Maryni to super zabawa to Pardon.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 14:34:55 wysłana przez Pienik »

Respev

  • Gość
Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2009, 11:51:38 »
Ja wam powiem jak się dostał:

Wld_RemoveNpc (NOV_600_Pedro,"NW_MONASTERY_ENTRY_01");
Wld_InsertNpc (NOV_600_Pedro_DI,"SHIP_DECK_01");

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak Pedro dostał się na Dwór Irdorath ?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2009, 11:51:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything