Autor Wątek: Magiczna Kusza  (Przeczytany 15419 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Magiczna Kusza
« dnia: 14 Grudzień 2008, 20:19:49 »
Nie znalazłem takiego tematu , więc nie bijcie .


Witajcie , chciałbym poruszyć bardzo ciekawy temat , mianowicie "Magiczna Kusza" , czy ktoś wie po co w ogóle została umieszczona w grze? Skoro można nią strzelić tylko 10 razy ? Dlaczego jest zaklęta ? I kto ją zaklął ? Chciałbym poznać wasze opinie.

Moim zdaniem , ta kusza jest bronią bogów , coś jak Gniew Innosa , czy Szpon Beliara , tylko ta należy do Adanosa , została przez niego "stworzona" i zaklęta . Jednak dawno temu została skradziona , i pozbawiona większości swej mocy. I dlatego też Adanos zesłał wielką falę na Jarkendar. Prosze nie śmiać się ze mnie , mam bujną wyobraźnie ;]

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2008, 20:42:36 »
Według mnie ta kusza należała do generała Quachadrona, tego niegdyś wojownika przy, którym leżała takowa kusza. A gdy oszalał i na Jarkendar spadł gniew Adanosa, Quachadron zginął i go pochowano a przy nim położona kusza. Mało strzał dlatego gdyż kiedy oszalał strzelał do wszystkich z tej kuszy i dlatego zostało tak mało strzał a zaklęta była raczej przez Adanosa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2008, 20:42:36 »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2008, 21:08:06 »
Ja również sądzę, że była własnością Quarhodrona. Mogło to być coś w rodzaju nagrody za odwagę i męstwo w bitwie, lub jakiś rodzaj uhonorowania całokształtu działalności militarnej generała. Stworzyli ją najprawdopodobniej kapłani albo strażnicy umarłych ze swoimi magicznymi zdolnościami, według wskazówek kasty uczonych. Kiedy Quarhodron zmarł, pochowano go wraz z jego bronią i symbolicznymi dziesięcioma bełtami. Amunicji było z pewnością więcej, ale zaginęła, kiedy wielka powódź zniszczyła Jarkendar. Oto moja opinia na ten temat.

Cytuj
Jednak dawno temu została skradziona , i pozbawiona większości swej mocy. I dlatego też Adanos zesłał wielką falę na Jarkendar.
Przecież w grze jest wyraźnie powiedziane, że potop zesłany przez Adanosa na Budowniczych był karą za to, że ulegli urokowi Szponu Beliara i zatracili się w szaleństwie. Skąd więc takie przypuszczenie? Rozumiem, że możemy polemizować na temat samej magicznej kuszy, ale nie przeinaczajmy podstawowych faktów dotyczących świata.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2008, 21:11:29 wysłana przez Airyx »

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2008, 21:24:26 »
W takim razie co wiadomo/jakie są przypuszczania a temat magicznego łuku?

PS. Nieco głupi temat, podobnie jak setka innych...
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2008, 21:28:43 wysłana przez MooN »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2008, 18:24:40 »
Magiczna kusza, jak magiczna kusza. Nic niezwykłego w niej nie widzę. Nigdy się też nie zastanawiałem skąd ona jest. Można z niej strzelić tylko 10 razy, bo akurat na tym etapie gry byłaby to broń za potężna dla gracza, a kto ją stworzył? Twórcy. To samo tyczy się łuku.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2008, 11:40:42 »
Cytuj
Magiczna kusza, jak magiczna kusza. Nic niezwykłego w niej nie widzę. Nigdy się też nie zastanawiałem skąd ona jest. Można z niej strzelić tylko 10 razy, bo akurat na tym etapie gry byłaby to broń za potężna dla gracza, a kto ją stworzył? Twórcy. To samo tyczy się łuku.


Nie do końca zauważyłem że strzelając z niej do ożywieniców zadajemy im większe obrażenia niż normalnie.. Szkoda że posiada ona tylko ok 10 bełtów (Nie pamiętam dokładnie) ale można z niej strzelać również zwykłą amunicją.

McSloniu

  • Gość
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2008, 22:02:07 »
Są to bronie stworzone przez Bogów dla ludzi, np. żeby Bezimieny mógł rozwalić Lodowego Smoka, bo w Nocy Kruka wszyswtkie potwory sa mocniejsze. Niektórzy mówią że za bardzo - pytanie czy użwyali np. magicznej kuszy lub ognistego łuku...:)

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2008, 14:24:25 »
Nie do końca zauważyłem że strzelając z niej do ożywieniców zadajemy im większe obrażenia niż normalnie.. Szkoda że posiada ona tylko ok 10 bełtów (Nie pamiętam dokładnie) ale można z niej strzelać również zwykłą amunicją.

Naprawdę można? Ja tam nie mogłem

A co do tematu, to moim zdaniem jest to jeden z artefaktów, które możemy znaleźć w grze. Magiczna kusza widocznie była Quahodrona. Tak więc i inne artefakty miały swoich właścicieli jak np. Oko Innosa miał inny wybraniec, a Szpon był bronią syna Quahodrona (nie pamiętam imienia). Później z biegiem czasu zmienia się właściciel np. Bezi ma Oko, a Kruk Szpon. A co do kuszy, to Bezi też ją ma, jeśli ją ktoś założy ;)

Offline Sługa Galeana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • ÂŚmierć wrogom Galeana!!!
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec 2009, 13:46:36 »
No cóż, widać że bogowie lubią się bawić w ,,zrób to sam''.
Innos - Gniew Innosa, Oko Innosa, Ognisty łuk, Ognisty miecz,
Adanos - Magiczna kusza, Magiczny łuk, szata,pierścienie,korona,berło,amulet.
Beliar - Szpon Beliara, Oko mocy.
Niektóre rzeczy są z innych części.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec 2009, 14:53:53 »
Adanos: Lodowe Ostrze :P G3 jedna ze skrzyń :)

A wg. mnie magiczna kusza jest tak dziwna, jak magiczny łuk ;) Możesz jej użyć 10 razy, nic więcej nią nie zrobisz. Smutna prawda, ale jest tylko kolejnym przedmiotem w świecie Gothica :P

Pabloo

  • Gość
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2009, 17:45:12 »
Magiczna Kusza jak i Magiczny ÂŁuk jest bardzo dobrą bronią ,ale szkoda że mają tylko 10 magicznych bełtów.

Offline Beregond

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lipiec 2009, 16:07:28 »
Magiczna kusza posłużyła mi do zabicia Kruka, ponieważ było to niemal nieosiągalne w walce wręcz. Nie uważam za złe tego, że jest do niej tylko 10 bełtów. Gdyby było ich więcej, gra stała by się zbyt łatwa. ;)


Cytuj
Szkoda że posiada ona tylko ok 10 bełtów (Nie pamiętam dokładnie) ale można z niej strzelać również zwykłą amunicją.

Hm, być może miałem buga, albo coś w tym rodzaju, ale w moim przypadku po skończeniu się magicznych bełtów kusza zostawała na plecach bohatera, jednak nie reagował on na polecenie jej użycia.

Offline Borubar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipiec 2009, 17:27:26 »
To nie jest bug, to normalne, co do kuszy to jest dobra broń wymagająca niewiele siły (chyba tylko 75 pkt) i zadająca spore obrażenia, szkoda że można jej użyć tylko 10 razy.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2009, 17:32:36 wysłana przez Borubar »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2010, 10:23:30 »
Moim zdaniem też należała do Qahodrona i dlatego została pochowana razem z nim.
A 10 bełtów było może dlatego, że nawet Qahodron używał jej tylko na specjalne okazje, a co do jej użycia mało się przyda z tymi dziesięcioma bełtami, więc miałem ją na plecach bo fajnie wyglądała, ale do strzelania i tak używałem kuszy łowcy smoków.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2016, 22:04:05 »
przywracanie wątku

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lipiec 2016, 23:58:48 »
Magiczna kusza to taki smaczek. Tyle się mówiło o tych budowniczych, że po prostu trzeba było wstawić jakiś przykład ich potęgi. Dziesięć pocisków. Symboliczna liczba... Choć bawiąc się z save'ami i obrywaniem można zwiększyć liczbę amunicji.

Offline wdb2021

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Kwiecień 2021, 09:45:06 »
Powinien być dostępny od samego początku Ponieważ jest to dość oszukańcze

Forum Tawerny Gothic

Odp: Magiczna Kusza
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Kwiecień 2021, 09:45:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top