Strefa dyskusji > Dyskusja o grach studia Piranha Bytes

Magiczna Kusza

(1/4) > >>

Freek:
Nie znalazłem takiego tematu , więc nie bijcie .


Witajcie , chciałbym poruszyć bardzo ciekawy temat , mianowicie "Magiczna Kusza" , czy ktoś wie po co w ogóle została umieszczona w grze? Skoro można nią strzelić tylko 10 razy ? Dlaczego jest zaklęta ? I kto ją zaklął ? Chciałbym poznać wasze opinie.

Moim zdaniem , ta kusza jest bronią bogów , coś jak Gniew Innosa , czy Szpon Beliara , tylko ta należy do Adanosa , została przez niego "stworzona" i zaklęta . Jednak dawno temu została skradziona , i pozbawiona większości swej mocy. I dlatego też Adanos zesłał wielką falę na Jarkendar. Prosze nie śmiać się ze mnie , mam bujną wyobraźnie ;]

Ainur:
Według mnie ta kusza należała do generała Quachadrona, tego niegdyś wojownika przy, którym leżała takowa kusza. A gdy oszalał i na Jarkendar spadł gniew Adanosa, Quachadron zginął i go pochowano a przy nim położona kusza. Mało strzał dlatego gdyż kiedy oszalał strzelał do wszystkich z tej kuszy i dlatego zostało tak mało strzał a zaklęta była raczej przez Adanosa.

Airyx:
Ja również sądzę, że była własnością Quarhodrona. Mogło to być coś w rodzaju nagrody za odwagę i męstwo w bitwie, lub jakiś rodzaj uhonorowania całokształtu działalności militarnej generała. Stworzyli ją najprawdopodobniej kapłani albo strażnicy umarłych ze swoimi magicznymi zdolnościami, według wskazówek kasty uczonych. Kiedy Quarhodron zmarł, pochowano go wraz z jego bronią i symbolicznymi dziesięcioma bełtami. Amunicji było z pewnością więcej, ale zaginęła, kiedy wielka powódź zniszczyła Jarkendar. Oto moja opinia na ten temat.


--- Cytuj ---Jednak dawno temu została skradziona , i pozbawiona większości swej mocy. I dlatego też Adanos zesłał wielką falę na Jarkendar.
--- Koniec cytatu ---
Przecież w grze jest wyraźnie powiedziane, że potop zesłany przez Adanosa na Budowniczych był karą za to, że ulegli urokowi Szponu Beliara i zatracili się w szaleństwie. Skąd więc takie przypuszczenie? Rozumiem, że możemy polemizować na temat samej magicznej kuszy, ale nie przeinaczajmy podstawowych faktów dotyczących świata.

MooN:
W takim razie co wiadomo/jakie są przypuszczania a temat magicznego łuku?

PS. Nieco głupi temat, podobnie jak setka innych...

Robben:
Magiczna kusza, jak magiczna kusza. Nic niezwykłego w niej nie widzę. Nigdy się też nie zastanawiałem skąd ona jest. Można z niej strzelić tylko 10 razy, bo akurat na tym etapie gry byłaby to broń za potężna dla gracza, a kto ją stworzył? Twórcy. To samo tyczy się łuku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej