Autor Wątek: Forest Gump  (Przeczytany 3662 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Forest Gump
« dnia: 08 Grudzień 2006, 16:00:15 »
"ÂŻycie idioty to nie bułka z masłem" - Forrest Gump.

Forrest Gump - Winston Groom. Czy czytaliście tą książke, bądź oglaliście film?

Ja czytałem pierwszą częśc książki i oglądałem film.
Powiem szczerze, że książka pokazuje lepszy obraz przygód. Forrest - jest nazywany przez wielu idiotom, ale
nim nie jest, liczy zadania z fizyki z niezwykłą dokładnością. Gra doskonlae w futbol, szachy i ping-ponga. Spotyka się
z 2 prezydentami USA, walczy w Wietnamie. Zakłada chodowle krewetek i zostaje milionerem. Wcześniej jednak gra także
w zespole muzycznym "Zbite jaja" - na harmonice, walczył na arenie, był w kosmosie z kobietą i orangutanem - Zuzią, a także przeżył
w dżungli 3 lata.

Mnie osobiście ksiąka się podoba, bardziej niż Harry Potter itp. Książka jes dramatem, komedią, książką - romantyczną.
Forrest ma wielu przyjaciół, ale także wrogów, ludzie często z nie drwią. Nawet matka nazywa go "idiotą".
Ja czytałem tylko pierwszą częśc - drugiej nie ma w księgarni, ani bibliotece. Więc na zamówienie biore.

Książke polecam wszystkim, bez wyjątków.
Pozdro.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Forest Gump
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2007, 11:30:54 »
Jak dla mnie opowieść ta obrazuje, iż nie trzeba być mądrym by dosięgnąć sukcesu. Trzeba być sobą i robić, to co uważa się za słuszne. Forrest postawił właśnie na takie, a nie inne życie i... udało się. Wykonywał rozkazy w wojsku, za co był tam ceniony. Na wojnie rozśmieszyło mnie, jak wszystkich ratował z wietnamskiej dżungli, bo to także uważał za słuszne i zgodne z zasadami oraz słowami "mamusi". Jego determinacja w dążeniu do celu i pokazaniu ludziom, że będąc głupim ma się swoje wielkie sukcesy, natchnął innych. Kiedy biegał, ludzie pytali się dlaczego? Jednak podobała mi się jego odpowiedź, że nie rozumieją, iż biegać można bez celu i uniesień. Jego dziewczyna - Jenny - może nie miała łatwego życia usnutego płatkami róż, jednak im więcej widziała się z Forrest'em tym bardziej odsuwała się od narkotyków i "życia w wielkim mieście".

Podsumowując:
Film bardzo "łapiący" za serce i pokazujące ludzkie wartości z oczu idioty - na własny sposób.

Forum Tawerny Gothic

Forest Gump
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2007, 11:30:54 »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Forest Gump
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2007, 22:19:28 »
Przyznam szczerzę, że jest to od niedawna mój ulubiony film. Jest ciekawy, opowiada o Historii Ameryki tamtych lat, oraz ma ciekawą fabułę przedstawioną genialnie przez Toma Henksa. Do dziś pamiętam moment pokazania tyłka prezydentowi, albo Babę z wargą i uchwytem na haczyk xD.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Forest Gump
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2007, 13:45:57 »
Forest Gump - oglądałem film. ogólnie był bardzo ciekawy.
Cytuj
Wcześniej jednak gra takżew zespole muzycznym "Zbite jaja" - na harmonice, walczył na arenie, był w kosmosie z kobietą i orangutanem - Zuzią, a także przeżył
w dżungli 3 lata.
 


W filmie tego nie było. Przy tym filmie można się wzruszyć, patrząc jak wszyscy przezywają Foresta od idiotów, debilów, głupków. Rzucają w niego kamieniami. Na początku Forest ma chore nogi. Lecz uciekając przez swymi "kolegami" rzucającymi w niego kamieniami nastąpiła nagła przemia. Jego "podpory" łamią się a Forest zaczyna biegać bardzo długie dystanse nie męcząc się. Później biegł 3 lata przebiegając Amerykę od jednego do drugiego oceanu. Biegł tak tylko dlatego, że mu się chciało. Wprawdzie może był idiotom, lecz także świetnym sportowcem, doskonałym żołnierzem, milionerem, sprzedawcą krewetek. Film oceniam zdecydowanie na 10/10, a nawet na 11/10. Pozdrawiam

Offline Roland

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Forest Gump
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2007, 14:56:46 »
Tak bardzo fajny filmik, miło się go ogląda, można się pośmiać, wzruszyć. Książkę będę musiał przeczytać, bo wcześniej o niej nawet nie wiedziałem.

Proszę pisać bardziej rozbudowane wypowiedzi, bo w innym wypadku będę musiał Cię ,,wynagrodzić". - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2007, 16:20:35 wysłana przez Boba Fett »

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Forest Gump
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień 2007, 15:05:27 »
Oglądałem film i jest świetny, jest wiele momentów śmiesznych, ale i smutnych. Jak to pierwszy raz oglądałem to na końcu chciało mi się płakać, gdy jego żona zmarła. Rozbawiło mnie niego powiedzenie na pytanie "czy jesteś idiotą", ponieważ brzmi ono "poznasz głupiego po czynach jago" nie wiem czemu ono mnie śmieszy. ÂŚwietne też było gdy jego kapitan z Wietnamu (już gdy założyli firmę) powiedział że "pora postawić stopę na pokładzie" (kapitan nie miał stóp), odpowiedział "ale pan nie ma stóp".
Kończę bo się rozpisałem film świetny, muszę go sobie kupić na DVD.

Forum Tawerny Gothic

Forest Gump
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień 2007, 15:05:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything