Autor Wątek: Czy to nie dziwne??  (Przeczytany 8053 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to nie dziwne??
« dnia: 08 Grudzień 2008, 11:42:51 »
Witam, otóż chcę się was spytać czy nie uważacie to za dziwne że w każdej części z serii Gothic nasz hero nic nie umie, to znaczy żadnych umiejętności, nie ma za wiele siły i zręczności i innych atrybutów.

Rozumiem iż w 1 części mógł być zwykłym słabym wieśniakiem z Myrtany i nic nie umieć, w 2 części również jak skały na niego spadły w świątyni ÂŚniącego to zapomniał prawie wszystko. Ale w 3 i dodatku do 3 części Gothic to nie rozumiem bo właściwie nic się nie stało takiego.

Mam nadzieję że może z 4 zostanie przy jakiś wyuczonych atrybutach.

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:04:30 »
Ale przecież w Gothic 3 nie zaczynamy od początku.W dodatku przeszedł przez inny wymiar potem leżał tydzień w Silden to zapomniał..A w 4 pewnie będzie wyuczony łowienia ryb w końcu rybak :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:04:30 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:23:10 »
Ta zapomniał. Wyszkolony komandos też zapomina o szkoleniu? Dajcie spokój to gra przecież nie będziemy jej rozpoczynać jako uber pro bohater. Więc nad czym tu rozmyślać?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:29:53 »
Im chodzi o to, dlaczego tak na logikę nasz bohater nie jest tak wyszkolony i taki potęzny jak pod koniec dwójki. Nie chodzi tutaj o to, czy wtedy rozwaliłby demona z Gothy pałką, czy nie, jednak o sam fakt. Mój drogi panie kolego. ;]

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:50:34 »
Ta i w kolejnej części bohater będzie miał staty od 1000...ech.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:53:29 »
No mówię przecież, że nie chodzi mi o to, że bohater powinien miec 300 siły, etc. Bo to jest bezsens, chodzi mi i innym o to, dlaczego w trakcie podróży z Khorinis do Ardei bezimienny stracił tyle umiejętności. Ot taka luźna dyskusja.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2008, 14:58:41 »
Przecież napisałem:
Cytuj
Dajcie spokój to gra przecież nie będziemy jej rozpoczynać jako uber pro bohater. Więc nad czym tu rozmyślać?
Czego byśmy się uczyli w nowej części? Walki bronią jednoręczną poziom 10?

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudzień 2008, 15:08:07 »
Cytuj
dlaczego w trakcie podróży z Khorinis do Ardei bezimienny stracił tyle umiejętności.
Twórcy tłumaczyli te ubytki w umiejętnościach długą podróżą. Jak dla mnie jest to tylko w połowie strawne, gdyż ta podróż trwała tylko około miesiąca (skąd wiem? A wiem  :P). Inna sprawa to zbroja i miecz - jakby wyszedł na ląd, na pewno by ubrał coś lepszego niż to co mamy na początku w trójce. Wątpię, by tak chciało mu się paradować w takim słabym pancerzyku, więc eliminuję wersję, iż nawet jego zbroja została na Esmeraldzie w chwili jej porwania.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudzień 2008, 18:38:21 »
Jeśli nawet zapomina umiejętności, to chyba po 4-3 razie jej się nauczenie to raczej nie da się zapomnieć :p.

Co do statów to mogły by być nawet od 100000+, a za to przeciwnicy też mogli by być o 100000+ lepsi :p.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudzień 2008, 20:51:29 »
Cytuj
Witam, otóż chcę się was spytać czy nie uważacie to za dziwne że w każdej części z serii Gothic nasz hero nic nie umie, to znaczy żadnych umiejętności, nie ma za wiele siły i zręczności i innych atrybutów.
Ech.. jakbyś nie zauważył to również w wielu innych grach twórcy kierują się zasadą "od zera do bohatera". Tak na dobrą sprawę gdyby nabyte umiejętności miałyby przechodzić z jednej części gry do drugiej, to w 3 nasz hero nie miałby się już czego uczyć. A tak mozolnie wspinamy się po szczeblach kariery, a gdy już jesteśmy na szczycie mamy z tego (chyba) większą satysfakcję, niż gdybyśmy to dostali od razu.
Cytuj
dlaczego w trakcie podróży z Khorinis do Ardei bezimienny stracił tyle umiejętności.
Skleroza nie boli... :P

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudzień 2008, 21:18:39 »
Bezimienny tak naprawdę zapomniał tylko oprawiać zwierzynę. No bo umie otwierać skrzynie, skradać się, warzyć miksturki, wykuwać broń. Co prawda w małym stopniu ma rozwinięte te zdolności, ale przecież Bezimienny wcale się ich nie musiał uczyć w Khorinis. System magi i walki został zmieniony, więc zdolności z nimi związane z Gothic II się nie liczą. Co do atrybutów, to i tak są wysokie, jednak ich nieznaczny spadek można tłumaczyć tym, że Bezimienny przez całą podróż głodował i z wycieńczenia stracił swoje siły :lol:.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudzień 2008, 22:43:19 »
Możemy też uznać że bezimienny wcale nie stracił tych swoich umiejętności tylko po prostu przeciwnicy z kontynentu są o wiele potężniejsi niż ci z wyspy. A co do zbroi na początku części trzeciej to bezi mógł nie wiedzieć że Myrtana aż w takim stopniu jest oblegana przez orków a początkowy port miał być tylko krótkim przystankiem na "rozprostowanie kości" i potem towarzysze mieli ruszyć dalej ale piraci im na to nie pozwolili.

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudzień 2008, 22:46:41 »
Cytuj
Co do atrybutów, to i tak są wysokie, jednak ich nieznaczny spadek można tłumaczyć tym, że Bezimienny przez całą podróż głodował i z wycieńczenia stracił swoje siły
Miesiąc głodówki??? 0_0 Wow, Bezi jest wytrzymalszy niż sądziłem!  ;D

Cytuj
Co do statów to mogły by być nawet od 100000+, a za to przeciwnicy też mogli by być o 100000+ lepsi :p.
Skoro przeciwnicy mieliby być lepsi o te 100000 punktów, to równie dobrze Bezimienny mógłby mieć 10 siły, a jego wróg 100010. Efekt ten sam, jak gdyby była sytuacja: Bezimienny: 1000000, jego przeciwnik: 1100000.

Jeśli o mnie chodzi, to sądzę, iż tak po prostu musi być: schemat większości gier oparty jest właśnie na tym, żeby z prostego, niedouczonego matoła zrobić super wojownika-fechmistrza, maga o super mocach, czy jeszcze tam kogoś innego na koniec gry. Zaczynanie gry postacią, która jednym ciosem powali większość przeciwników jest zgoła nudne i bez sensu. Jak ktoś chce mieć super napakowanego bohatera już na początku rozgrywki, to wystarczy wpisać kody i już czerpie się ,,przyjemność" z takiej gry.

Offline MarVolO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy!
Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2011, 17:48:55 »
Tak jak już tu padły pewny stwierdzenia - czy jest sens grać w RPG'a z wykutymi najlepszymi umiejętnościami?? No nie. To jest twoja postać i ty nią sterujesz według własnego widzimisię... Można to porównać do gry w którą się zaczyna grać pod koniec rozgrywki....

got2

  • Gość
Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2011, 15:45:03 »
Jak dla mnie dobrze zrobili że w g2 zaczynasz słabo bo przecież leżał 30 dni pod skałami,a magia Xardasa nie jest tak potężna aby on był boso np.Zaczynasz masz lvl 28,wygrałeś wojownikiem a chcesz się uczyć magi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy to nie dziwne??
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2011, 15:45:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top